Jump to content
Guest asto

mida teha ?

Recommended Posts

Guest asto

Olen 23.a. poiss.

Alustasin enda füüsilisele osapoolele tähelepanu pööramist alles poolteist aastat tagasi.

Algul tegin kätekõverdusi 4 x 25 ( rind oli rusika kõrgusel maast )

kõhulihaseid 4 x 25 ( jalad konksus vastu seina nagu siin fitnessi lehel harjutustepangas on )

Seljalihast 2 x 20 ( seljalihast lihtsalt kõhuli maas ja tõstsin nii palju kui sai )

biitsepsi hantliga ( 5kg ) 4 x 12 ( kõverdusega seistes )

Ja seda tegin 4 korda nädalas ( intusiasm suur )

Hetkel on kodu kootud kavaks:

1päev: Selg trenažööril 75 kraadi all sirgelt 4x15

Kõhulihased trenažööril lamades (pink natuke ette kaldu)

4x15

2päev: rinnalihased ( kätekõverdused rusikate peal ) 4 x 15 ( aeglaselt )

tritseps ( Küünarvarre sirutamine taha, käsikuga ) 4 x 8

3päev: õlalihased ( tõstan 10kg hantleid rinna kõrgusele - kõverdatult küljele )

4 x 12

biitseps ( pingi toe najal umbes 80 kraadi all ) 4 x 8 ( hantel 7,5kg)

Nii olen talitanud siiani.

Aga tuli ette probleem. Selg sai suvel tuult kui oli higine... ja mingi närvi valu tekkis. See oli päris tükk aega.

Nüüd siis alles jõudsin arstidele peale käies jälile, et selg oli ülepinges olnud. 5 ja 7 lüli vahel oli suurenenud pinge.

Lisaks veel on mind vaevanud tükk aega parema põlve probleem - kunagi väga noorelt sai parem jalg paigast hüpatud ja see väänati lihtsalt sirgeks aga järelravi ega uurimist polnud.

Nüüd andis trenniga see ka tunda - avastati et paremal pool põlve lihase ühendused ( ei oska nimetada smile.gif ) on natuke veninud - arst ütles selle peale et sportlasena peaks seda opereerima ja jalaga eriti tõmmelda ei saa - ainult sirged liigutused.

Niisiis sai seljale ja põlvele magnetravi tehtud.

Nüüd jõuame asja tuumani.

Olen tükk aega juba tahtnud kava tellida. Aga pole erinevatel asjaoludel jõudnud.

Milline võiks olla taastumis ja sellejärgne massi ning jõu treenimise kava.

Samuti sooviks ka toitumise nõustamist.

Mis on minu siht?

-------------------

Sihiks on suurem lihasmass ( turi, õlad, biits, triits, rind - samuti ka muud vajalikud lihased ) ja parem füüsiline vorm.

Kuna potentsiaali on lihaste loomiseks, siis sooviks seda ka kasutada.

Pikkust on 174 cm

Hetke kaal on 73 kg

Senine areng:

-----------------

Biitseps on nähtavalt vormi läinud aga massi pole.

Õlalihased on välja tulnud aga mitte väga märgata.

Kõhulihased on märgata aga söögi osas oleks tarkusi juurde vaja - samuti sooviks teada millist proteiini kasutada, sest oma töö tõttu ma ei jõua süüa 5 korda päevas.

Selg on parem kui ta oli treenimata.

Rinnalihased on väga vähe esile tulnud - ilmselt pole õiged harjutused.

Jalgadele tuleks mõelda sirge trajektooriga harjutused.

Sooviks balansi saada lihase massi ja jõu... sest mis kasu on suurest lihasest kui seal pole sentigi rakendatavat jõudu.

MIKS ma palun abi?

----------------------

Sest seda lugemismaterjali on palju - arvamusi on ka liiga palju.

Usun et orienteerute paremini selles segases infopudrus.

Tänan abi eest ette.

ASTO

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Millist proteiini? Esialgu võiksid esimeseks proteiini tooteks valida vadakuproteiinipõhisetoote, nt protein no1 või whey superlemon+ (ei müüda vist sellel lehel enam) Soovitan sulle seda sest sa parajalt vana juba, muidugi võiks treeningkogemust olla vähemalt 6 kuud.Kreatiinist hoidu paar aastat, kui keegi pakub.

Massikava? Sul harjutused kõik pillapalla, ega peale taastumist mingit erilist massikava vms pole, lihtsalt treeni algajate kavaga paar nädalat ja võid massikava juurde asuda.Massikaval siis kordused 12-6 , sul nagu rohkem vastupidavustreeniing 25x kordused jne, mis on hea lihase väljapaistmiseks ja toomiseks, kuid massi ei toeta.Siin leheküljel on küll olemas massikava, kuid saan aru et sa treenid kodus.Kirjuta kõik instrumendid mis sul kodus käepärast on, äkki siis saab kava kokku panna kuidagi.

Toitumine? kirjuta oma terve päevaplaan ja kellaajad millal võimalik sul süüa, eks siis teised ja mina saan aidata sind toitumise asjus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei ole küll spetsialist, aga sinu senist harjutuste kava vaadates tundub, et võisid seljale natuke liiga teha- kõhuli maas seljaharjutusi tehes ei tohiks tõsta nii kõrgele kui saad, sest siis on lülisambale risk. Tuleb kergitada natukene ja mitte pingutada üles lae poole, vaid otsesuunas, st püüda ennast pingutuse ajal nagu pikemaks venitada. Samamoodi tuleb saalis seljapingil jälgida, et tõsta täpselt nii kõrgele, et oled sirgelt, mitte et selg juba nõgusaks läheb. Seda on ise veidi raske tunnetada, võid alguses lasta kellelgi kõrvalt jälgida ja kätt ette panna, kuni endal õige tunne sisse jääb.

Põlvede osas ei ole tugisideme kandmine kunagi liiast.. on olemas ka nt selliseid tugisidemeid, mis spetsjomm takistavad liigesel külgsuunalist nihkumist, aga otsesuunas liikumist ei takista. Ma saan aru, et see jalg kannatab sul otsesuunas kõverdamist küll, aga kui liigesele küljelt surve tuleb (nagu joostes kurvi võttes), siis on valu? Sellisel juhul saad teha trenažööril reie eesmist ja tagumist ja saad ka koos jalgadega kükke teha kangiga (seda vist peetakse rohkem naiste harjutuseks, aga reie eesmist ja reielähendajaid teeb päris hästi) NB! kükkimisel ei tohi põlv liikuda varbast ettepoole, parem oleks isegi kui säär oleks põranda suhtes täitsa täisnurga all. Harkseis suurendab minu meelest kükkimisel põlvedele koormust (harkseis viib üldiselt toime rohkem reielähendajatesse ka, mis meestele ei ole ehk nii tähtsad). Kui otsesuunas kõverdamist ka ei talu, on natuke keerulisem- reie tagumist saab veel ilma jalga kõverdamata kuidagi teha, nt alaplokil mansetiga või vastaval masinal koos tuharalihasega, aga nelipealihast pm ei saagi vist, ainult puusapainutajat.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Milleks neid sidemeid vaja on et põlv veel nõrgemaks läheks? kui just 200kg kükke ei tee, soojendussokk ajab asja ära.Kükitehnika on jah üleüldine et põlv ei lähe varbast üle, kuid lugedes kükkimise kohta, siis pidavat täiskükk ja põlvedest üleminemis vähem vigastusoht olema, kuid ennem peab ta selgeks tegema kas ta teeb täiskükke poolkükke või veerandkükke, siis saab vastava tehnika ka soovitada.Mida rohkem harki seda suurem koormus tuharale ja tuharatele, ei usu et see suurendaks vigastusoht, kuid see minu arvamus täpselt ei tea.Jalad õlgade laiuselt ja kannad maas klassikaline.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Milleks neid sidemeid vaja on et põlv veel nõrgemaks läheks? kui just 200kg kükke ei tee, soojendussokk ajab asja ära.Kükitehnika on jah üleüldine et põlv ei lähe varbast üle, kuid lugedes kükkimise kohta, siis pidavat täiskükk ja põlvedest üleminemis vähem vigastusoht olema, kuid ennem peab ta selgeks tegema kas ta teeb täiskükke poolkükke või veerandkükke, siis saab vastava tehnika ka soovitada.Mida rohkem harki seda suurem koormus tuharale ja tuharatele, ei usu et see suurendaks vigastusoht, kuid see minu arvamus täpselt ei tea.Jalad õlgade laiuselt ja kannad maas klassikaline.

Kui on harkseis, siis on põlv veidi nurga all ja seega pinge liigesele suurem. Täiskükke ei soovitata üldse teha. Piisavalt efektiivne on, kui reis läheb max põrandaga paralleelseks ja rohkem mitte alla lasta. Õlgade laiuselt peaks jah ok olema, seda ma pm mõtlesingi. Et ei tekiks liigesele miskit nurka ega lisapinget.

Kui ta tahab reielihasele massi teha, siis peaks ikka liigest kaitsma. Soojenduse ajal jah, füsioteraapia mõttes võib ilma toeta teha väikese raskusega või hoopis ilma raskuseta. Kui liiges probleemne, siis on soojendus muidugi eriti oluline.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Millist proteiini? Esialgu võiksid esimeseks proteiini tooteks valida vadakuproteiinipõhisetoote, nt protein no1 või whey superlemon+ (ei müüda vist sellel lehel enam) Soovitan sulle seda sest sa parajalt vana juba, muidugi võiks treeningkogemust olla vähemalt 6 kuud.Kreatiinist hoidu paar aastat, kui keegi pakub.

Massikava? Sul harjutused kõik pillapalla, ega peale taastumist mingit erilist massikava vms pole, lihtsalt treeni algajate kavaga paar nädalat ja võid massikava juurde asuda.Massikaval siis kordused 12-6 , sul nagu rohkem vastupidavustreeniing 25x kordused jne, mis on hea lihase väljapaistmiseks ja toomiseks, kuid massi ei toeta.Siin leheküljel on küll olemas massikava, kuid saan aru et sa treenid kodus.Kirjuta kõik instrumendid mis sul kodus käepärast on, äkki siis saab kava kokku panna kuidagi.

Toitumine? kirjuta oma terve päevaplaan ja kellaajad millal võimalik sul süüa, eks siis teised ja mina saan aidata sind toitumise asjus.

Kallis Amarillo, pole olemas reljeefitreeningut. See võib lihase ajutiselt rohkem verd täis, ajada aga reljeefi tehakse toitumisega

Kindlasti ei tohiks peale vigastust kohe 12 või lausa ainult 6 kordust teha B)

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Keegi, küsib siin, et nõu saada ja siis arvab, et saabki asjatundjalt hüva nõu, aga on nõu andjaks Amarillo, kelle postitusi lugedes, leiab palju vastakat infot.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Millist proteiini? Esialgu võiksid esimeseks proteiini tooteks valida vadakuproteiinipõhisetoote, nt protein no1 või whey superlemon+ (ei müüda vist sellel lehel enam) Soovitan sulle seda sest sa parajalt vana juba, muidugi võiks treeningkogemust olla vähemalt 6 kuud.Kreatiinist hoidu paar aastat, kui keegi pakub.

Ta ütles ju, et alustas poolteist aastat tagasi. Sa oled nagu robot ajad seda sama kuude ja aasta lugu B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
On tore,et tahad teisi aidata.Aga taoliste väidete esitamine ei ole abi.

jep, viimastest küki artiklitest lugesin, et täiskükk on parem kui pool- või kolmveerand kükk. Põlvedele vähem kurnavam.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest asto
Millist proteiini? Esialgu võiksid esimeseks proteiini tooteks valida vadakuproteiinipõhisetoote, nt protein no1 või whey superlemon+ (ei müüda vist sellel lehel enam) Soovitan sulle seda sest sa parajalt vana juba, muidugi võiks treeningkogemust olla vähemalt 6 kuud.Kreatiinist hoidu paar aastat, kui keegi pakub.

Massikava? Sul harjutused kõik pillapalla, ega peale taastumist mingit erilist massikava vms pole, lihtsalt treeni algajate kavaga paar nädalat ja võid massikava juurde asuda.Massikaval siis kordused 12-6 , sul nagu rohkem vastupidavustreeniing 25x kordused jne, mis on hea lihase väljapaistmiseks ja toomiseks, kuid massi ei toeta.Siin leheküljel on küll olemas massikava, kuid saan aru et sa treenid kodus.Kirjuta kõik instrumendid mis sul kodus käepärast on, äkki siis saab kava kokku panna kuidagi.

Toitumine? kirjuta oma terve päevaplaan ja kellaajad millal võimalik sul süüa, eks siis teised ja mina saan aidata sind toitumise asjus.

Olemas mingi luts anttilast - Ironbody, treeningpink

http://www.anttila.ee/webapp/wcs/stores/se...ategoryId=24153

ja teine on selline

http://www.anttila.ee/webapp/wcs/stores/se...ategoryId=24153

siis 2x 10 kg hantlit

ja kõik.

Päevaplaan E-R 7:00 ärkamine paar ampsu süüa. tööle.

Tööl söömine 12:00 ja pärast seda saan süüa alles kell 19:00 umbes ja siis veel 21:00.

midagi sellist siis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
On tore,et tahad teisi aidata.Aga taoliste väidete esitamine ei ole abi.

Nohh, mul on endal ka põlved p**s ja olen küsinud aeroobikatreeneritelt ja mõningatelt füsioterapeutidelt ja ühelt jõusaalitreenerilt. Ikka on see jutt, et mitte üle täisnurga lasta.

Samas eks alad ole erinevad. Kui oled kogenud ja oskad oma keha tunnetada, võib täiskükk tõesti parem olla. Aga kas ka algajale, kellel juba on põlved haiged?

Samas eks aeroobikateooria lähtub ju ka sellest, et klient on tohlakas, kes ennast iga lihtsamagi harjutusega võib kogemata ära tappa. Näiteks kõiki püsti sooritatavaid harjutusi loetakse seal riskiga harjutusteks, sest siis on võimalus, et klient kukub lihtsalt ümber. Kui ta juba on kõhuli maas, siis vähemalt ei saa kuhugi kukkuda. Ja kõhuli maas on ka parem teha harjutusi, mis ei ole üle mitme liigese B) Aeroobikas muidugi ei tehta suure raskusega. Kui raskus on suur, siis langeb kõik see jõud poolküki all fikseerimisel tegelikult täpselt põlvesidemele ja sealsetele lihastele.. samas kui alla välja kükid, siis on all liigese jaoks puhkehetk.. et venituses on ta küll, aga raskust ei pea kandma vahepeal.. ma pole ise lugenud seda artiklit millele siin viidati, aga eks igal asjal ole head ja vead. Igatahes on täiskükk tehniliselt keerulisem harjutus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aa ja varustuse osas- kui saali minekuks pole võimalust, siis parim vahend kodus treenimiseks on kang. Selle olemasolul on võimalik peaaegu kõiki kohti kodusel meetodil treenida. Liiatigi kui sul pink juba olemas on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui on harkseis, siis on põlv veidi nurga all ja seega pinge liigesele suurem.

Varbad tuleb põlvedega samal suunal hoida , siis ei teki minuarust küll mitte mingisugust pinget.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
et siis koduse meetodiga ei mingit moodi pole võimalik ennast vormida?

On ikka.Aga teatud abivahendid on siiski vajalikud.

btw,äärmiselt laisa inimesena - no ei viitsi 5-6 nädalas jõusaalis käia - olen endale koju täiesti korraliku jõusaali sisustanud ..., B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nohh, mul on endal ka põlved p**s ja olen küsinud aeroobikatreeneritelt ja mõningatelt füsioterapeutidelt ja ühelt jõusaalitreenerilt. Ikka on see jutt, et mitte üle täisnurga lasta.

Mul olid p's just senikaua kuni hakkasin jälle korralikult kükke tegema...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×