Jump to content
vaher

Plahvatuslikkust arendav kükk

Recommended Posts

Milline peaks täpselt nägema välja plahvatuslikkust arendav kükk? On palju räägitud, et raskused peaksid olema 40%-60%, aga vot seda ma ei leidnud, kuidas see kükk välja nägema peaks. Millist neist variantidest peaksin kasutama, et plahvatuslikkust arendada:

1) Kiire kükk, aga tallad jäävad küki lõpuni maha

2) Kiire kükk, tõstes oma jalad päka peale

3) Kiire kükk, kus lähen rahulikult alla, hüppan nii kuis jõuan üles (mingi 10cm maapinnast siis), maandun jalgadele ja kõverdan põlvest neid, et pehmendada maandumist ja tõusen uuesti üles, et alustada uut faasi.

Ning oleks veel teine küsimus. Tehes kükki ja jõutõmmet ühel päeval, siis kumb neist harjutustest peaks enne olema? Siiamaani olen kükki enne teinud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ma saaks aru, et tahad jõudu või massi arendada. aga mis krdi plahvatuslikkust?pomm oled vä? B) mis see peax tähendama ja mix vajalik?

Nii lolli möla ei suudaks isegi mina vist ajada. Plahvatuslikkus on teisisõnu ka kiiruslik jõud,ehk siis kiire jõud,mida läheb vaja hüpetes,heidetes ja kuigipalju ka sprindis ja muudel aladel :unsure:

Kõige rohkem läheb vaja aga seda SIIN

Muudetud kasutaja matti poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Milline peaks täpselt nägema välja plahvatuslikkust arendav kükk? On palju räägitud, et raskused peaksid olema 40%-60%, aga vot seda ma ei leidnud, kuidas see kükk välja nägema peaks. Millist neist variantidest peaksin kasutama, et plahvatuslikkust arendada:

1) Kiire kükk, aga tallad jäävad küki lõpuni maha

2) Kiire kükk, tõstes oma jalad päka peale

3) Kiire kükk, kus lähen rahulikult alla, hüppan nii kuis jõuan üles (mingi 10cm maapinnast siis), maandun jalgadele ja kõverdan põlvest neid, et pehmendada maandumist ja tõusen uuesti üles, et alustada uut faasi.

Ning oleks veel teine küsimus. Tehes kükki ja jõutõmmet ühel päeval, siis kumb neist harjutustest peaks enne olema? Siiamaani olen kükki enne teinud.

vaata Fred Antsoni postitusi!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
vaata Fred Antsoni postitusi!

Fred Antsoni postitustest leidsin vaid ühe postituse, mis enam-vähem haakub teemaga:

"Sul on vaja arendada plahvatusjõudu,mida iseloomustab võime lihasjõu kiireks ärakasutamiseks. Vastan küsimustele tagantpoolt ettepoole.

Meeldejätmiseks kõigile:harjutused,mis on mõeldud kiiruse ja plahvatuse arendamiseks,tuleb sooritada treeningu alguses,kui jõuvarud ja närvisüsteem on värsked!

Säärelihaste harjutused arendavad jõudu,mitte kiirust.

Hüppevõime arendamiseks sobib väga hästi eelpoolmainitud kangiga poolkükist üleshüpped - vastupanu ~ 50% maksimaalsest kordustega 10-12 KIIRUSE KAHANEMISETA!"

Seal on kirjas, et plahvatuslikud harjutused tuleb sooritada treeningu alguses. Kuid nii jõutõmmet kui ka kükki teen selleks, et arendada plahvatuslikkust, seega ei tea ikka, kumba enne pean tegema.

Niiet minu eelnevas postituses seletatud harjutustest sobib kõige paremini siis kolmas, jah? Kuid kumba moodi peaks õigem olema, kas teen kõrgele hüppe ära, maandun kükki, tulen püsti tagasi ja teen uue korduse või hüppan üles, maandun kükki ja sealt kohe plahvatan uuesti üles? Teine varinat võtaks vist võhma liialt läbi, ei lase rahus lihaseid arendada?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Neid harjutusi vast leiad kõige enam sprinterite kavasi vaadates. Ma asjast palju ei tea, kuid kuna trennis on endal üks noor 100m sprinter ning hunnik 10-võisteljaid, siis natuke olen kõrva taha pannud. Neil paistab olevat rõhk tavalise kiirusega pingile kükkimises ning mitte kunagi päris piimhapeni treenimises. Ise nad väidavad, et kui jalad lähevad verd täis, siis need hakkavad ennast pidurdama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma ise soovitaks teha hüppega kükid kohe treeningu alguses, raskus 50-60%, kordusi pisut vähem kui 10-12, 6 kandis pigem, sest peale 6 sellist hüpet on närvisüsteem juba liiga väsinud, et sama kiiruse ja plahvatuslikkusega rakenduda.Ja peale igat alla laskumist pisut hinge tõmmata ja siis jälle üles hüpata.Ja pausid seeriate vahel ka pikad, 2-3 min.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×