Jump to content
unbreakabl

lihas valud

Recommended Posts

Selline küsimus et: suht tihti peale korraliku trenni on järgmine päev lihased nagu pisut haiged (valutavad kergelt), kysimus et kas on üle tehtud, või on asi norm. See situatsioon on just tavaliselt siis kui nii öelda maksimum raskustega on tehtud. Kas äkki peaks väiksemaid raskusei kasutama??

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei tea ei oska eriti hästi sel teemal kaasa rääkida või aidata aga mina loen sellist lihasvalu peale "kõva" trenni poitiivseks.. tähendab, et trenn läks iga pisema pingutusegagi asjaette.

Muidugi harjutusi vahetades on ka vahest samad lihased ikkagi valusad.

A ei tea ka täpselt.. ootan isegi huviga mingit head vastust :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kui lihas valutab on trenn ikka asja ette läinud. Aga kui nii palju et kohe ei saa lihast üldsegi pingutada vat siis on üle tehtud. Ja max raskus ikka peal ja surmani, samas hea tehnika.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui su lihased valutavad kergelt peale trenni, siis on see ainult positiivne. See näitab ka, et su trenn on piisavalt intensiivne olnud.

Peaasi, et sa järmisteks trennideks värske oled ja mingit valu sisse ei jää.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No peale trenni on lihas nagu jah väsind ja valuline, aga ka järgmisel päeval, mitte et kohe valutaks aga kui seda lihast pingutada siis ka nagu tunned kerged (tõesti kerget) valu. Samas aga kui enne trenni ennast korralikult soojaks teha siis on jälle OK.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui on ikka valu sees, siis tuleb reageerida.

Parim asi on algatuseks puhkus või valid harjutusi kus ei valuta.

Näit. paljud jõutõstjad ei saa teha prantsuse surumist, sest lööb õlga või küünarnukki valu. Selle asemel valitakse harjutus mida saab teha ja asendatakse sellega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kasutan ka momendi seda n.ö massi lisajat, Muscle Pro-d, ja kui aus olla siis pausi nagu ei taha panna, powerit nagu oleks moment. Äkki oskate öelda ka kuidas seda Muscle Prod manustada, no ma mõtlen milliste aja intervallidega. Et kuidas mõju kõige intensiivsem oleks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina tunnen ennast sitasti (süümekad) kui päev peale trenni treenitud lihased ei valuta...

Kõige parem tunne on kui järgmine hommik peale rinnalihaste trenni lähed trepist alla ja tunned kuidas valusad rinnalihased veidi rappuvad (ma ei oska seda tunnet kirjeldada kuid see on mega tunne) alati kisub naeratuse näole ja mõtled et eelmine päev läks ikka asaette. See pole enam valu vaid nauding.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

jaja seda trepist alla tulemist olen kah kogenud, krt suure hooga ei saa tullagi, hakkab valutama. Aga tunne on hea jah...unbreakabl veel et kas sa ikka lased igal lihasrühmal vähemalt 5 päeva puhata, ehk siis kas igat lihast ikka umbes kord nädalas. Kui ikka lihas valutab selle trenni ajal siis pole asjal mõtet

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ei no seda trepist alla tulemise kogemust on mul-gi, ja jah ega ma öelnudgi et see valu nii väga ebameeldiv on, lihtsalt mõtlesin et kas see on normaalne nähtus. Puhkust...... ikke annan, peale seda on kõik jälle ok, ja kui ka trenni teen, ega siis kohe peale igat korda seda lihase valu mõnu ka pole, pigum siis kui nii öelda täiega ja max raskustega olen trenni teinud. Ja nagu ütles et tal süümekad kui valu pole, siis ma peaks vist küll rahul olema!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hmm vot sellest ma praegu aru ei saa... lihas hakkab ju sellepärast valutama, et see mingi piimhappe värk ja lihase rakkude/kiudude rebenemisel see piimhape sinna vahele satub ja siis kipitama hakkab?! või ma eksin... see effekt tuleb tõesti siis kui kord nädalas trenni teha aga sel ple ju minit mõtet...

maitea.. tore oleks kui te nüüd terve mu läbu ümber lükkaksite, saaksin jälle targemaks :) äkki teen liiga "pehmet" trenni, et lihased nii valusaks ei lähe?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

härra kas see oleks nyyd sinu jaoks müstika kui ma ütlen et teen rohkem kui kord nädalas trenni ja sellest olenemata tuleb ette päevi kui lihased valulised on. Jah seda piimahape värki olen isegi kuulnud ja ei hakka sellel teemal vaidlema. küsimus ka sulle: kas sa siis pole ise kunagi sellist asja kogenud???

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lihased jäävad valusaks siis, kui tehakse anaeroobset, st lihas ei saa trenni ajal piisavalt hapnikku ja piimhape kuhjub lihasesse (täiesti normaalne nähtus). Valusaid lihaseid tuleb justnimelt, soojendada, aga üldiselt mõjub liigutamine valusale lihasele hästi, sest see paneb vere liikuma ja aitab lihasest piimhapet välja viia. Kui lihased on väga valusad, tuleks ikka paar päeva vahet pidada, enne kui sama lihast jälle treenima hakkad. Aga lihase valu pole iseenesest mingi trenni tugevuse näitaja, vaid näitab, et pingutad ja ei hinga ning et ei venita 100% ära.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

no ma väga tänan selle õpetava teksti eest, aga mida siis teha et lihased trenni ajal piisavalt hapniku saaks?? Kuidas ma siis nagu hingama peaks, et nagu väga kiiresti või sügavalt. Ise ma nagu arvan et hingan päris intensiivselt, aga võib-olla siis ka mitte.

Ja härra: bohemianrhapsody, mis õpetlikku sa selle ":-D ehheee"-ga nagu edastada tahtsid??:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

seda piimahppe asja muidugi keskoolis juba kuulnud, aga päris täpselt ikka aru ei saa. Äkki hele-riin, kui sa selles teemas kodus oled, seletad täpsemalt. Küsimus nimelt selles, et miks mõni lihasgrupp jääb valusaks ja mõni mitte? Nt õlga võin ma teha, kuidas tahan ja valusaks ei jää, rind samas hoobilt valus. Pakun et enamusel meist on sarnane lugu. Kas ei jää biitseps näiteks valuskas või mis iganes. See ei saa napilt hingamises ja venitustes ja soojenduses kinni olla, Või saab?:) Need on küll olulised, olen nõus, kuid mingi muu tegur tundub, et peab veel olema. Ei viitsi raamatuid lappama hakata, et vastust otsida...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Et biitsepsit valusaks saada tuleb rohkem teda kurnata ja sellepärast teen mina 12-18 kordusega seeriaid tavaliselt nii 15-18 ringis. Väiksemate kordustega sain jõudu aga kasvada ta ei tahtnud. Seega siin et ole nii 6-12 kordusega seeriad panevad lihase kasvama (Vähemalt minu puhul).

Kui on ikka vaja saab kõik lihased valusaks aga mõni lihasgrupp vajab lihtsalt teistsugust treeningut. Selleks tuleb lihtsalt hakata lihasgruppi jälgima ja proovima uusi meetodeid ning teha märkmeid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mitte rahul vaid see on enam-vähem ainuke viis kuidas aru saada kas lihas on korralikult kurnatud, et saaks hakata uusi ja suuremaid lihaskudesid tootma. Kui lihas järgmine päev valus ei ole siis on tõesti mingi jama, peaksid kas tõstma treeningu effektiivsust või hoopis seda vähendama(seda aga ei usu), kuna vähemalt 70% inimsestest kes eestis jõusaalides on ei suuda või ei ole teadlikud effektiivset trenni tegemast.

Edu

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest bohemianrhapsody

Lihasvalu ei ole treningu efktiivsuse indikaator.

ma seda juba kusagil pasundasin, kuid kordamine on tarkuse ema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

õla ja rinnaga on see vahe, et surumise tehnikas ei ole midagi keerulist, ja seda teeb igamees nii, kuidas jaksab. õlaga on tiba problemaatilisem - siin tuleb mängu õlaliigese eripära (ei lase kätt piisavalt kõrgele tõsta), mis takistab lihast max. kokku surumast. Lisaks kiputakse õlga tegema hooga ja mustalt (tegelt peaks ikka paar sek. üleval hoidma).

Hingamisega on see nipp, et kui pingutad, siis samal ajal hingad jõuga välja, ja väljahingamine peab kestma sama kaua kui pingutus, sirutusel (lõdvestusel) jällegi hingad sisse, ja hinge kinni ei hoia kunagi, sest siis toimubki anaeroobne lihastöö ja lihaste valulikkus järgmisel päeval garanteeritud. Ideaalis ei peaks lihased üldse mitte haigeks jääma, aga praktika näitab, et hinga ja venita palju tahad, natuke valusaks kipuvad jääma ikkagi.

venitusel on muide veel sellepärast oluline roll, et kui seda ei tee, võivad lihased nö. " kinni jääda", st. nende sirutusamplituud väheneb ja lõpuks võid saada lihasrebendi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×