Jump to content
ants16

Kuidas treenida seda rinnaosa?

Recommended Posts

Kuigi füsioloogilisest vaatenurgast lähendes on tõesti lihaskiu erinevaid otsi eraldi võimatu mõjutada, olen siiski arvamusel, et pikemas perspektiivis näiteks on see vähesel määral siiski võimalik. Võtame näiteks rinnalihase ülemis osa. Asetame kaldpingi kahe ploki vahele ja teeme harjutust trossidega, sama liigutus nagu hantlitegagi kuid harjutuse ülemises faastis on lihasele tekitav pinge kõige suurem. Hantlite puhul on käsi üleval hoides pinge rinnalihasele minimaalne. Vaja läheb ainult õla ja rinnalihaste mõningast jõudu, et käsi sirgelt ülesse fikseerida. Suurim pinge selles asendis on ehk triitsepsil ja seda ka juhul kui kätt küünarnukist päris ära ei lukusta.

Väidan, et trossidega seda harjutust tehes on võimalik rinna siseosale anda suuremat koormust kui kangi ja hantlitega tehes ja seega ka areneb justnimelt rinna siseosa paremini. Vähemalt muutub see osa rinnast pidevalt seda harjutust tehes eraldatavamaks ja paksemaks.

Tõsi ka seda harjutust tehes pinguldub üksikult võttes lihaskiud ühest otsast teise võrdselt, kuid mingi konks siin ikkagi on miks minu väide siiski paika peab. Millest see oleneb ei oska kahjuks pakkuda.

Või vaatame asja teisest vaatenurgast. Kui lihases tekib rebestus, vigastus, siis miks rebeneb lihas just sealt kust ta rebeneb, kas mitte seetõttu, et pinge lihaskius on selles kohas kõige suurem?

Kui see nii pole, siis miks ei võiks lihas rebeneda tollel hetkel mõnest teisest kohast või otsast???

Millest see sõltub? Loogiliselt mõeldes peab ju olema lihase katkemise kohal pinge suurem kui mujal lihaskius? Lihasvigastus võib ju tekkida nii selles kohas kus ta ühendub kõõlusega kui ka mujalt, suvalisest osast, kiu keskelt näiteks. Kas pole, või ma eksin siinkohal ja sellega oleks minu eelnev väite õigsus kummutatud?

Või veel, kui ongi nii, et lihas võib rebeneda ainult kõõluse kinnituskohast siis miks krt rebeneb ta just sellest otsast kust ta rebeneb??? Nõrgem kinnitus? Või ikkagi suurem pinge mingil põhjusel lihaskiu selles otsas?

Mõelge kaasa!!!

Mina arvan igastahes nii ,et on võimalik valida asukohta ,kuskohas lihast saab kõige rohkem pinget. Et ,kui võtta kitsas haare, siis sel juhul on pinge kõige suurem just rinna sisemis osas ja lihase taastumisel saab see koht just kõige rohkem "ehitusmaterjali".

Võib-olla sõnastasin valesti, aga kes süveneb, saab aru B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina arvan igastahes nii ,et on võimalik valida asukohta ,kuskohas lihast saab kõige rohkem pinget. Et ,kui võtta kitsas haare, siis sel juhul on pinge kõige suurem just rinna sisemis osas ja lihase taastumisel saab see koht just kõige rohkem "ehitusmaterjali".

Võib-olla sõnastasin valesti, aga kes süveneb, saab aru :unsure:

See tähendab seda, on võimalik muuta oma lihaste (suvalise lihase) kuju, see aga pidavat olema geneetliliselt paika pandud. B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuigi füsioloogilisest vaatenurgast lähendes on tõesti lihaskiu erinevaid otsi eraldi võimatu mõjutada, olen siiski arvamusel, et pikemas perspektiivis näiteks on see vähesel määral siiski võimalik. Võtame näiteks rinnalihase ülemis osa. Asetame kaldpingi kahe ploki vahele ja teeme harjutust trossidega, sama liigutus nagu hantlitegagi kuid harjutuse ülemises faastis on lihasele tekitav pinge kõige suurem. Hantlite puhul on käsi üleval hoides pinge rinnalihasele minimaalne. Vaja läheb ainult õla ja rinnalihaste mõningast jõudu, et käsi sirgelt ülesse fikseerida. Suurim pinge selles asendis on ehk triitsepsil ja seda ka juhul kui kätt küünarnukist päris ära ei lukusta.

Väidan, et trossidega seda harjutust tehes on võimalik rinna siseosale anda suuremat koormust kui kangi ja hantlitega tehes ja seega ka areneb justnimelt rinna siseosa paremini. Vähemalt muutub see osa rinnast pidevalt seda harjutust tehes eraldatavamaks ja paksemaks.

Tõsi ka seda harjutust tehes pinguldub üksikult võttes lihaskiud ühest otsast teise võrdselt, kuid mingi konks siin ikkagi on miks minu väide siiski paika peab. Millest see oleneb ei oska kahjuks pakkuda.

Või vaatame asja teisest vaatenurgast. Kui lihases tekib rebestus, vigastus, siis miks rebeneb lihas just sealt kust ta rebeneb, kas mitte seetõttu, et pinge lihaskius on selles kohas kõige suurem?

Kui see nii pole, siis miks ei võiks lihas rebeneda tollel hetkel mõnest teisest kohast või otsast???

Millest see sõltub? Loogiliselt mõeldes peab ju olema lihase katkemise kohal pinge suurem kui mujal lihaskius? Lihasvigastus võib ju tekkida nii selles kohas kus ta ühendub kõõlusega kui ka mujalt, suvalisest osast, kiu keskelt näiteks. Kas pole, või ma eksin siinkohal ja sellega oleks minu eelnev väite õigsus kummutatud?

Või veel, kui ongi nii, et lihas võib rebeneda ainult kõõluse kinnituskohast siis miks krt rebeneb ta just sellest otsast kust ta rebeneb??? Nõrgem kinnitus? Või ikkagi suurem pinge mingil põhjusel lihaskiu selles otsas?

Mõelge kaasa!!!

Mina usun, et inimese lihaskiudude käitumine erinevate harjutuste puhul on kindlasti erinev. Julgeksin analoogiat kasutades tuua näite metallide valdkonnast. Teatavasti kasutatakse ühe materjalide mehaanilise tugevuse (tõmbetugevus) määramiseks tõmbekatseid. Võtame vardakujulise katsekeha. Kes vähegi metalliõpetust saanud v ise katseid teinud teab, et tõmbekatsel puruneb varras alati (eeldus: et katsekeha tööpiirkond on ühtlase ristlõikega ja homogeenne) keskelt!!! Miks? Aga seetõttu, et vastavas ristlõikes on suurimad deformatsioonid, mistõttu selles piirkonnas ristlõikepindala väheneb ja tänu sellele toimub ka teatud hetkel purunemine - siin võiks küsida ka, kas inimese lihaskiud on terves pikkuses ühtlase ristlõikega, mina seda ei tea, pole füsioloogiat õppinud, lihtsalt oletus, tuginedes mehaanikale, et lihaskiud puruneb just sealt, kus on kiu ristlõikepindala kõige väiksem ja seetõttu pinge ka suurim (eeldades jällegi, et terve kiu ulatuses on summaarne sisejõud ühtlane). Siin tuleb kindlasti ka arvestada, et lihaskiu kinnitus on teisest "materjalist" ning selle iseärasuse tõttu ei pruugi ristlõikepindala lineaarset sõltuvust omada.

Visuaalselt lihtlabane tähelepanek. Kui jälgida kulturistide poseerimisi laval, nt Most Muscular poosi ajal, siis rinnalihas pinguldub täielikult alles poosi lõppfaasis....kui lihaskiud oleks terves pikkuses ühesuguse pingega, siis me ju sellist efekti ei täheldaks???!!! Mis ütlete!?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Või veel, kui ongi nii, et lihas võib rebeneda ainult kõõluse kinnituskohast siis miks krt rebeneb ta just sellest otsast kust ta rebeneb??? Nõrgem kinnitus? Või ikkagi suurem pinge mingil põhjusel lihaskiu selles otsas?

Mõelge kaasa!!!

Kus peenike,sealt katkeb B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See tähendab seda, on võimalik muuta oma lihaste (suvalise lihase) kuju, see aga pidavat olema geneetliliselt paika pandud. B)

Ma ei mõelnud seda päris niimoodi.

Näiteks ,kui kitsas haare siis sel juhul pinge on rinna sisemises osas suurem ,kui laia haardega, ja sel juhul on ka lihaskiud nn katkenud just sisemise poole pealt. Kui sisemist osa ei annaks rohkem mõjutada siis polekski mingit vaidlemist selle üle, kas saab või ei ja poleks ka jõusaalikunne kes oma treeningvideos soovitaksid niimoodi teha :unsure:

Või on sul kindel allikas faktile ,et niimoodi ei ole võimalik teha?(Kui on, siis näita mulle ka, vähemat järgmine kord ei saa valet juttu suust välja ajada)

Kidlasti ma ei väida ,et lihast saab oma suva järgi muuta, kuid kindlasti on võimalus seda mõjutada nn oma geneetilise piiranguni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×