Jump to content
Amarillo

Kurgumandlid

Recommended Posts

Ennem oppi ei või 6h süüa?? Mulle tehti küll mandli op ja siis hommikul küsiti, et kas ma ikka sõin hommikust, kuna 1päev süüa ei saa. Haiglasse läksin kell 9 ja op oli mingi 11.30. Hommikul söömata oleks minul isiklikult suht hull olnud sinna maani vastu pidada.

Aga võib olla seepärast, et mulle tehti lokaalne ehk siis kohaliku tuimestusega. Ebameeldiv ja kole oli nagu "saag 5", aga ilma nendeta 100 korda parem. Näiteks viirused pole mulle külge hakanud, palavik oli viimati mandli opi järgne palavik ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ennem oppi ei või 6h süüa?? Mulle tehti küll mandli op ja siis hommikul küsiti, et kas ma ikka sõin hommikust, kuna 1päev süüa ei saa. Haiglasse läksin kell 9 ja op oli mingi 11.30. Hommikul söömata oleks minul isiklikult suht hull olnud sinna maani vastu pidada.

Aga võib olla seepärast, et mulle tehti lokaalne ehk siis kohaliku tuimestusega. Ebameeldiv ja kole oli nagu "saag 5", aga ilma nendeta 100 korda parem. Näiteks viirused pole mulle külge hakanud, palavik oli viimati mandli opi järgne palavik :D

mulle kahjuks kohaliku tuimestusega teha ei saa, sest mul liiga suured ja väga valus pidi olema, aga kas sul oli ainult mandlitega prbleeme või oli krooniline nohu ka ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul olid ainult mandlid, aga mul olid ka suured. Opi ajal oli üks mandel veel paistes ka.

Ühesõnaga mulle soovitati kohalikku, kuna ma ei hakka kergesti öökima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina pidin hommikul söömata minema, 8 sisse, 9 lõikus, üldnarkoosiga (mulle ei antudki valida ja olen sellega rahul), terve päeva magasin, sest kui üles tõusin siis hakkas tatt voolama aga neelata ei tohtinud, õhtul olin juba täitsa jalul, järgmine hommik sai haigla lurri söödud ja järgmisel päeval läksin koju, siis sõin ju7ba ka kotletti, mille närisin väga pudiks, nii et kõik läks megahästi, söögiga probleeme polnudki, ei saanud olla jäätise-jogurti dieedil;), kuid ainus asi mis oli olid meeletud valud, pea 2 nädalat elasin ainult valuvaigistite abil. Angiinist olen lahti aga nüüd nii kui külma saan kohe kõripõletik koos hääle kadumisega, aga ikkagi parem olla kui mandlitega;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks ma elasin ka veidi üle nädala valuvaigistite peal, kuid tavasööki küll kohe sööma ei hakkanud. Valus oli ja ei tahtnud haavu lõhkuda. Nii et mul oli jogurti dieet ja püreesupid (külmad). Parim oli kefiiri supp (Y). Mulle anti terve haiglast kaasa, mida võib teha ja mida ei või, mida süüa ja mida pole soovitatav. Soojast toidust nägin 2nädalat ainult und.

Ma sellesmõttes rahul lokaalsega, et mul tuli suht lühikest aega verd pärast opi. Palatikaaslane, kellel oli enne mind narkoosiga op, veritses veel pärast mindki. Lokaalsega pidigi järelveritsus väiksem olema ja haavad kiiremini paranema. Kannatsin ära see 10mini ebameeldivust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Haiglast öeldi söögi kohta seda, et söö mida saad. Aga keeld pandi igasuguste asjade tõstmisele, kuna sellel ajal oli laps väike ja suur sülekaru, siis see paar nädalat oli suur piin. Peale oppi ei olnud mul mittemingisugust veritsust, kuid palatikaaslasel nii kergelt ei läinud, nimelt peale veritsuse ta veel oksendas ka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minul opp täpselt 2 nädalat enne jaanipäeva. Loodan ikka jaanipäeval šaslõiik süüa ja ka õlut kõrvale. Oli siis ka nii jube peale oppi, et ilma valuvaigistiteta ei saa nii pikalt?

Muudetud kasutaja Aken poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minul opp täpselt 2 nädalat enne jaanipäeva. Loodan ikka jaanipäeval šaslõiik süüa ja ka õlut kõrvale. Oli siis ka nii jube peale oppi, et ilma valuvaigistiteta ei saa nii pikalt?

oleneb ju ka inimese valulävest, ma loodan et ei pea ühtegi tabletti võtma

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul keelati trenn ära kuid oleks vaja koolis teha kuskil 50 kätekõverdust korra ja kõhulihased ka ühe korra, saaks kursuse hinde kätte. Tunnen ennast täiesti normaalselt koguaeg, seal mädastel mandlitel pidi lihtsalt mingi mürgine bakter olema mis mind mürgitab ja pulssi kergelt tõstab. Antibiootikumi kuur selle bakteri vastu sai ka täna läbi. Arvan, et teen need harjutused ära.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul keelati trenn ära kuid oleks vaja koolis teha kuskil 50 kätekõverdust korra ja kõhulihased ka ühe korra, saaks kursuse hinde kätte. Tunnen ennast täiesti normaalselt koguaeg, seal mädastel mandlitel pidi lihtsalt mingi mürgine bakter olema mis mind mürgitab ja pulssi kergelt tõstab. Antibiootikumi kuur selle bakteri vastu sai ka täna läbi. Arvan, et teen need harjutused ära.

ma teen täismahtuvuses trenni, pole midagi juhtund, kuid peale antibiootikumi kuuri ei tohiks nädal kaks trenni teha

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul keelati trenn ära kuid oleks vaja koolis teha kuskil 50 kätekõverdust korra ja kõhulihased ka ühe korra, saaks kursuse hinde kätte. Tunnen ennast täiesti normaalselt koguaeg, seal mädastel mandlitel pidi lihtsalt mingi mürgine bakter olema mis mind mürgitab ja pulssi kergelt tõstab. Antibiootikumi kuur selle bakteri vastu sai ka täna läbi. Arvan, et teen need harjutused ära.

Kui sa selle teema algust loeksid siis saad teada, mis minuga toimus, kuid see ei pruugi kõigiga nii juhtuda, kuid ettevaatlik võiksid ikkagi olla;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minul mandlid ega kurk ei valuta, kuid aegajalt tuleb nende küljest küll selliseid valgeid (mäda?) tükke. Kas võib ka põletik olla? Kas üldises tervise uuringus tehtud vereproovis poleks arst pidanud seda nägema, kui oleks põletik? Või on need tükid normaalsed?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Need valged tükid ehk mäda pole kindlasti mitte normaalsed. Pöördu arsti poole ja räägi sellest.

Pärast op'i olid küpsised jms kuivikud keelatud, kuna puru jääb haava külge kinni ja ei tule ära ka veega loputades. Küpsise puru haavadel võib tekitada põletikku. Ühtegi sooja sööki mul ka ei lubatud süüa, kuna võib tekitada verejooksu. No ja trennist võisin ka ainult unistada, kuigi tegelikult nädala pärast läksin ikkagi tundi andma, ehkki jah näitasin asju kergelt ette.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui juba väljaspool on mäda plekid, tähendab et seespool on asi veel hullem. Endal ka kurgus midagi ei valutanud ja tava vereproov ka midagi ei näidanud. Alles haiglas, kus võeti 6 topsitäit verd, leiti mingi mürgine bakter. Mandlilt võeti pulgaga ka mingi proov.

Kui sa selle teema algust loeksid siis saad teada, mis minuga toimus, kuid see ei pruugi kõigiga nii juhtuda, kuid ettevaatlik võiksid ikkagi olla;)

Ega siis 2 minutit kestev ühekordne pingutus südamelihaskonna põletikku veel ei tekitada ei tohiks. Kodus olen proovinud paar korda teha kiiresti 20 kordust ja pole hullu. Eks homme proovin ära arvatavasti.

Muudetud kasutaja Aken poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaatan, et te kõik olete sellise jubeda operatsiooni ette võtnud. Endal on ka krooniline nohu ja eelmine talv olin 5-6x antibiootikumide all ses angiin oli. See jätkus veel kuni kevadesse ja isegi suvesse. Iga kord kui natuke tuult oli jäin haigeks. Nüüd olen aga reaalselt hästi riides ennast hoidnud, ja olen aint 1x haigestunud selle sügise-talve jooksul. (ptüi ptüui ptüui).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eriti odavalt saate läbi siin lõikusega :)

käisin korra ühes erakliinikus vastuvõtul, kuid vastuvõtule ma ei jõudnudki :), eesruumis tädi ütles, et visiidi tasu 700.- ja mandlite opp 12000.- Tulin samatargalt tagasi kui läksin :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui juba väljaspool on mäda plekid, tähendab et seespool on asi veel hullem. Endal ka kurgus midagi ei valutanud ja tava vereproov ka midagi ei näidanud. Alles haiglas, kus võeti 6 topsitäit verd, leiti mingi mürgine bakter. Mandlilt võeti pulgaga ka mingi proov.

Ega siis 2 minutit kestev ühekordne pingutus südamelihaskonna põletikku veel ei tekitada ei tohiks. Kodus olen proovinud paar korda teha kiiresti 20 kordust ja pole hullu. Eks homme proovin ära arvatavasti.

Ega see ühekordne liigutus jah kohe midagi ei tee(muidugi võimalus on, et teeb), kuid võib ka hiljem kättemaksta. Lihtsalt teadmiseks, et igasuguste asjadega tuleb arvestada, nii et targem oleks ennast hoida, lasta mandlid eemaldada, taastuda ja siis hakata nö rauda rabama;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sai ka siis lõpuks eile opil ära käidud. Valuvaigisteid valu pärast ei vajanud, ainult õhtul pandi enne magamaminekut mulle tilgutiga mingi valuvaigisti. Täna on neelata veidi valusam ja võtsin ühe solpodeini. Kõige hullem on see, et suur söögi isu on, kuid midagi head süüa ei tohi. Tegin endale pakisuppi ja praegu söön jäätist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas teil oli ka paar päeva peale oppi hommikul pulss kõrge? Täna on teine päev peale oppi ja arvuti ees istudes on pulss 90-ne kanti. Eile oli pulss veel kõrgem, kuid selle põhjuseks oli päev ilma söömata+eelnev narkoos.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hmm...imelik mul on ka mõnikord neid imelikke tükke tulnud mandli küljest ja ei oskand arvata mis need on. Enne ma ei teadnud midagi aga suust tuleb imelkku lõhna ka selle pärast ja hambaarst ütles et kõik hambad on korras ja et siis võib viga olla mandlites. Kas alati peab need ära lõikama?? Rohtudega ei saa ravida??

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hmm...imelik mul on ka mõnikord neid imelikke tükke tulnud mandli küljest ja ei oskand arvata mis need on. Enne ma ei teadnud midagi aga suust tuleb imelkku lõhna ka selle pärast ja hambaarst ütles et kõik hambad on korras ja et siis võib viga olla mandlites. Kas alati peab need ära lõikama?? Rohtudega ei saa ravida??

ainuke võimalus on lõikus, antibiootikumidega saad põletikust lahti, kui on aga kui on mädased, siis pole muud valikut

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
1)Kas trenni võib teha, kui on mädased ja suured mandlid valged plekid +mäda tükid vahest, väike krooniline mandlipõletik

2)Kas on mõttet oodata konsultatsioon, praegu 1.5 kuud ära ja siis lasta arstil panna mind 2 aastasele järjekorrale või võib kohe minna erakliinikusse kui resurrse jagub ja ilma analüüsideta ära lõigata?

poolteist kuud juba treeninguta, kui trenni ei tohi ikka teha siis ju mingi 2-3 kuud kindlasti ei saa veel teha, kui oodata ära konsultatsiuoon, millel ei tea kas on pointi.Põhiprobleem ongi et ei tea kas tasub riskida treeninguga, võib ju hullemaks minna, mandlid mind ei sega las mädanevad, aga treening kannatab:(

korduv teema minu poolt, aga võiks ikka vastata, sest eelmised korrad jäid kesiseks.

Ma sain järjekorras vahele õnneks, aga jh kui maha võeti oli kohe poole parem, enam polnud peale trenni nii suurt väsimust ja jõud hakkas ka kohe tulema. Pidi suhteliselt suur koormus südamele olema ja eriti sportlastel nii et ma soovitaks võimalikult kiirelt maha võtta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui kaua teil kurk valus oli. Mul on täna 6. päev peale oppi ja ütleks et täna(praegu hommikul vähemalt) ja eile olid kõige valusamad päevad. Peav vist jälle valuvaigistit võtma. Kui kaua teil see valge katt haaval püsis, mul on seda juba vähenenud. Eile sõin makarone hakklihaga, võibolla natuke liiga vara?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui kaua teil kurk valus oli. Mul on täna 6. päev peale oppi ja ütleks et täna(praegu hommikul vähemalt) ja eile olid kõige valusamad päevad. Peav vist jälle valuvaigistit võtma. Kui kaua teil see valge katt haaval püsis, mul on seda juba vähenenud. Eile sõin makarone hakklihaga, võibolla natuke liiga vara?

individuaalne, mul püsis 14-16 päeva, seni kuni katud on on VEREJOOKSU oht, esimesed 5-6 päeva võtsin solphadeiini, järgmised päevad olid poogen. kui liiga vara oleks oleks sul juba verejooks.

12ndal päeval juba tegin sporti, ja 14ndal väike kogus alksi, mul vist vedas et kiirelt paranes ja verejooksu ei tekkind.

Muudetud kasutaja Amarillo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul paranes 3 nädalat :huh: aga seda suuresti seepärast, et tundsin end nädal pärast opi hästi ja arvasin, et võin veidi liigutama hakata. aga kodune trenn siiski ei mõjunud hästi, valge katt ei tahtnud õigel ajal ära tulla..

pärast kahte nädalat soovitas arst seetõttu ikka veel vedelat ja jahedat süüa...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×