Jump to content
Brooklyn

Rinnalt surumine

Recommended Posts

Kuidas näeks välja õige tehnika rinnalt surumises ? Kas käed lähevad 90kraadi või tuleks lasta vastu rinda ?

Sõltub sellest kumb sinu jaoks tähtsam on, kas jõud või lihasmass. Jõutõstja/rammumehe tehnikaga (küünarnukid kehale lähedamal) teeb pigem jõudu, sest seal töötab palju rohkem lihaseid kui ainult rind. Kulturisti tehnikaga surudes töötab eelkõige rind. Seal tuleb aga väiksemate raskustega teha. Selle tehnika puhul on õlad ja küünarnukid sama joonel, see on see 90 kraadi millest sa rääkisid. Selle puhul tuleb ka rind ette "kummi" ajada ja tiivanukid rohkem kokku panna, venitab paremini.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kang peaks liikuma kõrvalt vaadates otse üles-alla ja õrnalt vastu rinna ülaosa

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sõltub sellest kumb sinu jaoks tähtsam on, kas jõud või lihasmass. Jõutõstja/rammumehe tehnikaga (küünarnukid kehale lähedamal) teeb pigem jõudu, sest seal töötab palju rohkem lihaseid kui ainult rind. Kulturisti tehnikaga surudes töötab eelkõige rind. Seal tuleb aga väiksemate raskustega teha. Selle tehnika puhul on õlad ja küünarnukid sama joonel, see on see 90 kraadi millest sa rääkisid. Selle puhul tuleb ka rind ette "kummi" ajada ja tiivanukid rohkem kokku panna, venitab paremini.

selg peaks ikkagi sirge ja vastu pinki olema

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
alati saab kergemaks võtta kui ei jõua.

Seeria tegemise ajal? <_< Sarge mõtles et kui seeriast tahad rohkem välja pigistada siis natuke sillatad võib.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Õige tehnika (isegi jalgade ja selja asend) annab surumisele VÄGA palju juurde. Surumisel tuleb osa jõudu kohe jalgadest, sest kogu keha tugi on jalgades, mitte tagumikus. Kui sa teed surumist ja tunned, et surumise ajal saad vabalt jalgu põrandast lahti tõsta, siis see tehnika on vale.

PS: jutt käib muidugi võistlussurumisest. Kulturistid suruvad teistmoodi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tahtsin küsida et kuidas oleks parem suruda kui treenid lihasmassi jaoks ja jõudu ka ikka vähe, kas püramiidis(nt:55,60,65kg) või siis lihtsalt seeriaid ühe raskusega? :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kang peaks liikuma kõrvalt vaadates otse üles-alla ja õrnalt vastu rinna ülaosa

Üles ja Alla sirgelt . Kaldpinnal vastu ülaosa horisontaal pingil, aga rohkem rinna kesk ja alumisele poolele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
tahtsin küsida et kuidas oleks parem suruda kui treenid lihasmassi jaoks ja jõudu ka ikka vähe, kas püramiidis(nt:55,60,65kg) või siis lihtsalt seeriaid ühe raskusega? ;)

Sarnane küsimus ka minul: millistel juhtudel püsida rinnalt surumist tehes terve seeria ühe raskuse juures? Kas lihasmassi tehes ei tohiks muuta raskusi seeriate vahel?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sarnane küsimus ka minul: millistel juhtudel püsida rinnalt surumist tehes terve seeria ühe raskuse juures? Kas lihasmassi tehes ei tohiks muuta raskusi seeriate vahel?

Tohib. Igatemoodi tohib. See, kuidas kellelegi paremini mõjub, on individuaalne. Proovi mõlemat. Võib ka kombineerida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tsitaat:kang peaks liikuma kõrvalt vaadates otse üles-alla.....

Kui eesmärk on suruda palju siis tehnika poolelt kang peaks liikuma otse alla ja siis õrnalt ettepoole(pea poole) surudes...siis peaks kergem olema suruda näiteks võistlustel...

Muudetud kasutaja madis220 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui ma tavaliselt jõusaalis ringi vaatan ,kuidas vanemad ja kogenumad rinda teevad ,siis pole kunagi näind et mõni mess ilma sillata teeks.Ise teen ka sillaga...aga teen vist valesti siis ve? kui mul eesmärkiks on rinnalihas võimalikult suureks saada..mitte võimalikult palju yles lükkata.. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui ma tavaliselt jõusaalis ringi vaatan ,kuidas vanemad ja kogenumad rinda teevad ,siis pole kunagi näind et mõni mess ilma sillata teeks.Ise teen ka sillaga...aga teen vist valesti siis ve? kui mul eesmärkiks on rinnalihas võimalikult suureks saada..mitte võimalikult palju yles lükkata.. :)

Täpselt täpselt ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Siiski, kui ilma sillata viimase korduse ajal kang üles ei lähe, võta sild abiks!

Kõige parem ja ohutum on siiski paluda kedagi, kes julgestaks. Või treenida koos treeningpartneriga. Aga jah, hädaolukorras võib silda vaja minna. Ise olen end niiviisi harjutanud, et mul ei tekigi mitte kunagi tahtmist tagumikku üles tõsta. Kes võistlemas käivad, nende jaoks on see väga oluline. Muidu juhtub see, et nii, kui veidi raskemaks läheb, kohe on tagumik õhus ja katset ei loeta. Paljudel meestel on see probleem, kes on harjunud viimastes kordustes silda tegema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sillaga on umbes sama nagu varastamisega. Vahel võib vahelduseks teha, et saaks suuremaid raskusi kasutada ja egot pumbata.

Ma mõtlesin seda, et kui viimast kordust ilma sillata sooritada ei jaksa, pole mõtet kangi alla lasta vaid võiks silla abil raskuse üles punnitada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×