Jump to content
Angelo

Harjutus...

Recommended Posts

Hüppeliigest treenin ma kang õlal(raskusega 85kg) ja teen sellega hyppeid pool kykki ja siis hyppan nii k6rgele kui v6imalik kuskil 25x4 ,et soovixin küsida kas see harjutus on normaalne,ega see liiga palju põlvi ei riku.Praegult pole veel midagi tunda andnud kuna ma olen seda harjutust vaid 4-5 korda sooritanud..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
aga kuidas olex veel hea hyppeliigest treenida ??(peale hüppenööriga hüppamise).

Hakka parkour'i harrastama <_< , aga tegelt on igasuguseid võimalusi kasutades erinevate kõrgustega kaste, treppe, pinke jne. treenid ikka hüppates, mitte 85kg kang seljas(alaselg on varsti p****s)hüppates, pigem tee kükki aitab rohkem. Ja kasuta palun otsingut, sest siin neid teemasid olnud küll ja küll.

Ahjaa, youtube on ka selline pop koht, kust leiad kindlasti palju huvitavat, õige sõna otsingusse kirjutades! ;)

Muudetud kasutaja Hellboy poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hakka parkour'i harrastama <_< , aga tegelt on igasuguseid võimalusi kasutades erinevate kõrgustega kaste, treppe, pinke jne. treenid ikka hüppates, mitte 85kg kang seljas(alaselg on varsti p****s)hüppates, pigem tee kükki aitab rohkem. Ja kasuta palun otsingut, sest siin neid teemasid olnud küll ja küll.

Ahjaa, youtube on ka selline pop koht, kust leiad kindlasti palju huvitavat, õige sõna otsingusse kirjutades! ;)

tänan

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Väike tähenärimine: otsusta nüüd palun ära, kas kasutad "y" või "ü", "6" või "õ". Kui sul on täpitähed olemas (nagu näha on), siis kasuta neid korrektselt palun! <_<

2ra vaata kui selline närvihaige oled:S

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma arvan ka, et see 85kg on piisavalt suur raskus millega ei ole hea hüpata. Kui seda ei juhtu esimene nädal ega teine ega kolmas siis küll see plaks kord ära käib ja siis on ai ai alaseljas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üks hea harjutus on minu arvates sangpommiga hüppamine. Harjutust teen mina umbes nii: hoian kahe käega sangpommist kinni, jalad on natukene laiali ( et sangpomm maandudes jalgade vahele ära mahuks), olen nagu küki alumises asendis ja siis hüppan nii kõrgele kui jõuan.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Air Alert III

Ise pole jõudnud küll seda läbi teinud. Aga hea asi on see, et hüppad mingile toolile näiteks, siis hüppad sealt maha ja siis hüppad nii kõrgele kui võimalik ja teed nii seeriaid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Väike tähenärimine: otsusta nüüd palun ära, kas kasutad "y" või "ü", "6" või "õ". Kui sul on täpitähed olemas (nagu näha on), siis kasuta neid korrektselt palun! <_<

no milles on probleemi?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma arvan ka, et see 85kg on piisavalt suur raskus millega ei ole hea hüpata. Kui seda ei juhtu esimene nädal ega teine ega kolmas siis küll see plaks kord ära käib ja siis on ai ai alaseljas.

Või oleks teinud natuke aega ja siis mõelnud, et noh kergeks läheb, paneb veel raskust juurde ;) Siinkohal ütlen nii, et kui kuskilt kuulsite/nägite mingit harjutust ja ei ole kindel kuidas see töötab või mõjub teie kehale, siis küsige enne siit järgi ja mitte mingil juhul ärge enne soovitage seda kellegile teisele. Muidugi on alati võimalus, et keegi näeb teid seda tegemas ja proovib lihtsalt järgi arvates, et kui tema nii tegi, siis võin mina ka, see on muidugi tavaline nähtus ja juhtub tihti nendega, kes jõusaali trennist eriti midagi ei tea <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Air Alert III

Ise pole jõudnud küll seda läbi teinud. Aga hea asi on see, et hüppad mingile toolile näiteks, siis hüppad sealt maha ja siis hüppad nii kõrgele kui võimalik ja teed nii seeriaid.

Neid nimetatakse sügavushüpeteks, ja väga tihti neid teha ei soovitata. Põlved ja hüppeliiges saab pärast ülevalt alla hüppamist ja kohe sealt ülesse "plahvatamist" suure ülekoormuse. Nii tihti tehes võid saada vigastuse. 2 korda kuus on ok, muul ajal tee lihtsalt poolkükist sirutusega ülesse hüppeid. Piisab kui teed ülepäeviti muu trenni lõpus 5-6 seeriat, seerias 30hüpet. Peagi keksid nagu antiloop, paned üle 2 meetrise plangu kerge käepuutega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Neid nimetatakse sügavushüpeteks, ja väga tihti neid teha ei soovitata. Põlved ja hüppeliiges saab pärast ülevalt alla hüppamist ja kohe sealt ülesse "plahvatamist" suure ülekoormuse. Nii tihti tehes võid saada vigastuse. 2 korda kuus on ok, muul ajal tee lihtsalt poolkükist sirutusega ülesse hüppeid. Piisab kui teed ülepäeviti muu trenni lõpus 5-6 seeriat, seerias 30hüpet. Peagi keksid nagu antiloop, paned üle 2 meetrise plangu kerge käepuutega.

Sport ongi tugevate ja tervete pärusmaa - küll vanaduses on aega põlve- ja puusaliigeseid vahetada. <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga nüüd tekkis mul ka küsimus- kui liigesed (käe) naksuvad, mis siis peale hakata?olen 15 ja vanadus on pisut liiga kaugel... Kas kellelgi on liigestenaksumise vastu head nõu anda? (liigesed naksuvad pärast treenimist samal päeva ulatuses, kui treening.)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Neid nimetatakse sügavushüpeteks, ja väga tihti neid teha ei soovitata. Põlved ja hüppeliiges saab pärast ülevalt alla hüppamist ja kohe sealt ülesse "plahvatamist" suure ülekoormuse. Nii tihti tehes võid saada vigastuse. 2 korda kuus on ok, muul ajal tee lihtsalt poolkükist sirutusega ülesse hüppeid. Piisab kui teed ülepäeviti muu trenni lõpus 5-6 seeriat, seerias 30hüpet. Peagi keksid nagu antiloop, paned üle 2 meetrise plangu kerge käepuutega.

Lugesin läbi raamatu VJB ja seal on öeldud, et enne ei soovitata sügavushüpetega tegemist teha, kui ei kükita 1.5-2 x oma keharaskusest üles. Sügavushüppeid tehes pidavat 9-10 kordne keharaskus sinu jalgadesse minema, suur oht on vigastust saada jah.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lugesin läbi raamatu VJB ja seal on öeldud, et enne ei soovitata sügavushüpetega tegemist teha, kui ei kükita 1.5-2 x oma keharaskusest üles. Sügavushüppeid tehes pidavat 9-10 kordne keharaskus sinu jalgadesse minema, suur oht on vigastust saada jah.

Tulebki treenida jõutõmbe, küki ja päkaletõus kang turjal kaudu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
2ra vaata kui selline närvihaige oled:S

Probleem on reeglis number üks. Ning kui su lauset vaadata, Angelo, siis võiks lisada ka reegli number seitse <_<

Aga kui nii jätkad, hakkad lihtsalt veel rohkem hoiatusi saama. Muud ei midagi!

Mina leian ka, et kui teil on oskus/võimalus kirjutada korrektselt, siis kirjutagegi korrektselt!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No, see jõud oleneb, kui kõrgelt hüpata. Mingid "vandid" hüppasin nii garaaži katustel alla ja siis vanemaks saades olid invaliidid... Ma hästi ei mäleta enam. Iagatahes jah, maandumisel tekib ränk jõud, mida ei suuda põlved taluda.

Väiksena luurekat mängides sai ikka igalt poolt alla hüpatud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga nüüd tekkis mul ka küsimus- kui liigesed (käe) naksuvad, mis siis peale hakata?olen 15 ja vanadus on pisut liiga kaugel... Kas kellelgi on liigestenaksumise vastu head nõu anda? (liigesed naksuvad pärast treenimist samal päeva ulatuses, kui treening.)

Kui valu ei tee pole hullu midagi, aga kui ikka tahad midagi ettevõtta, siis mine apteeki ja küsi sealt liigestele mõeldud spetsiaalseid preparaate, mis sisaldaksid ühte neist või kõiki(odavam tuleb glükoosamiin+kalaõli): MSM, glükoosamiini, kollageeni, D-vitamiin, kaltsium + lisaks kalaõli.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No, see jõud oleneb, kui kõrgelt hüpata. Mingid "vandid" hüppasin nii garaaži katustel alla ja siis vanemaks saades olid invaliidid... Ma hästi ei mäleta enam. Iagatahes jah, maandumisel tekib ränk jõud, mida ei suuda põlved taluda.

Väiksena luurekat mängides sai ikka igalt poolt alla hüpatud.

Tuleb osata maanduda, siis ei mõju nii suur jõud põlvedele(näiteks parkour'iga tegeledes õpid ära) <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×