Jump to content
pacman

Toidukaubad

Recommended Posts

http://www.postimees.ee/200308/esileht/olu...kasu/318863.php

Esimene normaalne mõte, mis on tulnud keskerakonnalt. Loodame, et asi soiku ei jää. Andke oma hääled, kes tunnevad, et hinnad poes on tõesti kõrged.

Oh seda püha lihtsameelsust. Tõesti arvad, et toit sellest odavamaks muutub? Ei muutu, hoopis toidukaupmeeste kasumid muutuvad suuremaks. Samasugune populistlik BS nagu kõik keskerakonna teisedki ideed.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Järjekordne ajuvaba populism Keskerakonnalt. Nemad toidukaupade tulumaksu langetada ei saa ja pärast hea ohata - küll oleks langetanud, aga...

Keskerakonnal võiks olla häbi üldse mingeid allkirjakogumise kampaaniaid korraldada. Palju neid allkirju Savisaare vastu korjatigi? Miks Savisaar tagasi siis ei astunud kui rahva hääl talle oluline on? Kui nende allkirjade peale sülitati, siis miks peaks keegi sellele Keskerakonna propagandaüritusele allkirja andma? Rahva hääl loeb ainult siis kui ta avaldab Keskerakonna arvamust?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oh seda püha lihtsameelsust. Tõesti arvad, et toit sellest odavamaks muutub? Ei muutu, hoopis toidukaupmeeste kasumid muutuvad suuremaks. Samasugune populistlik BS nagu kõik keskerakonna teisedki ideed.

Mnjah. Äärmiselt lühinägelik vahend stiilis - peale meid tulgu või veeuputus. Mis siis kui hinnad jälle kerkivad ja maksud 0%? Riik hakkab söömise eest peale maksma?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oh seda püha lihtsameelsust. Tõesti arvad, et toit sellest odavamaks muutub? Ei muutu, hoopis toidukaupmeeste kasumid muutuvad suuremaks. Samasugune populistlik BS nagu kõik keskerakonna teisedki ideed.

Kusjuures, jah arvan küll!

Aga miks?

Kuna majandusteaduse kohaselt võrdub kauba hind või väärtus selle kauba piirkasulikkusest tarbijale ja hind on hetkel võrdeline nõudlusega, või selle nõudlusega, mis eestlaste "hüppelise majanduskasvu" ajal kujunes.

Mine käi teistes Euroopa riikides ja vaata kasvõi luksusautode hulka tänaval ja sa näed, et Eestis on neid palju rohkem..? See tuleneski Eesti majanduse ülekuumenemisest, inimeste ootused tuleviku suhtel olid väga opimistlikud ja tarbiti ebanormaalselt mõtlematult ja mittesäästvalt. Seetõttu ongi aetud hetkel toidukaupade ja muude teenuste hinnad meie taseme jaoks mõtlematult kõrgele, kuna tarbiti kõike ja valimatult ning hinnasildile mitte tähelepanu pöörates. Igatähes mina ennustan, et selline olukord on lõppemas ja niipea kui saabuvad Eestis esimesed majandusraskused(mis võibolla ongi juba käes) loksub sisemaine nõudlus jällegi paika, mis viib paika ka muude hüviste ja teenuste hinnad. Ja kui prognoosida tulevikku, peaks paari aasta jooksul saavutama vähemalt toidukaubad mõningase stabiilsuse.

Seega võib siis olla toidukaupade käibemaks langusest tõesti kasu olla, kui muidugi võtta asja "ceteris paribuse" meetotil, kuid kas mõne aasta pärast kõik muud tingimused, mida vähemalt mina prognoosin samaks jäävad? Seda näitab aeg..

Muudetud kasutaja pacman poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Käibemaksu vähendamine ei muuda toiduainete hinda. Praeguste hindade juures ei ole toiduainete tarbimine vähenenud (inimene ei hakka vähem sööma kui toit kallim on, ta hakkab mujalt kokku hoidma). Küll aga toob toiduainete käibemaksu vähendamine kaasa tootjate kasumi tõusu ja ebavõrdsustumise võrreldes muude kaupade tootjatega.

Ja lisaks tekib probleem talunikega, kes juba praegu ei ole piimatoodete hinna tõusust mitte midagi võitnud.

Nii et jah, teoorias kõlab hästi.

Eesti Raudtee tuleb kohe meelde.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hah :lol: nüüd on siis näha, kes Keskerakonda valib. Lihtsameelsed kes sellisesse mambo-jumbosse usuvad. Nad teevad sellise eelnõu tõesti ainult selleks, et pärast saaks vastu rinda taguda, meie teeks, meie teeks. Pensionäridele jääb see petualgatus meelde ja kohe kui valimised tulevad tipa-tapa ninasarvikule hääli andma !

Muudetud kasutaja rainisk poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ainuke halb asi selle juures on sõna keskerakond.

EDIT: Oi-oi. Lugesin nüüd kõik kommentaarid läbi ja tuleb välja, et on ka palju muud halba.

Muudetud kasutaja oss poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
pacman, kui tahad tarka panna ja "ceteris paribustest" mullitada, siis püüa samal ajal mitte toidukaupade tulumaksust rääkida. :lol:

Ma toetusin oma väidetel tavalisele mikroökonoomikale, kus "cet par.." on vägagi laialdaselt kasutatav termin.

Muudetud kasutaja pacman poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hah <_< nüüd on siis näha, kes Keskerakonda valib. Lihtsameelsed kes sellisesse mambo-jumbosse usuvad. Nad teevad sellise eelnõu tõesti ainult selleks, et pärast saaks vastu rinda taguda, meie teeks, meie teeks. Pensionäridele jääb see petualgatus meelde ja kohe kui valimised tulevad tipa-tapa ninasarvikule hääli andma !

Kuna mina olen alaealine ja mina valida ei saa, siis ma panin oma nime kirja ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sa vist pole siiani aru saanud, et ei ole olemas toidukaupade tulumaksu.

Igatahes... Olen enamusega ühel meelel - käibemaksu alandamine ei ole efektiivne vahend toidukaupade hinna kontrollimiseks. Kui on sitapeamoodi kaval kaupmees, siis viskab selle alandatud protsendi arvelt ikkagi omale hinna juurde ja muutus on minimaalne või null. Pealegi, riik ei ole see, kes/mis kontrollib turgu. Meil on tegemist siiski turumajandusliku maaga, seega hind liigub ise paika.

Olen seda meelt, et toidukaupade hinnatõus on nüüdseks aeglustunud ja põhimõtteliselt peatunud. Siiski peab ka lootma, et toornafta hind enam ei tõuse. Hetkel on ta taas maksimume lõhkumas ning kui sellele piiri ei tule, siis ei tule ka piiri teiste kaupade hinnatõusule.

Loodame parimat! <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei ole Keskerakonna valija, ei armasta nende poliitikat ega ka vaateid, aga hääle andsin. Miks? Sest idee on hea. Mul sügavalt pohh, kelle poolt algatus tuli, valima minnes ei tule keegi mulle ütlema, kelle poolt hääl anda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sa vist pole siiani aru saanud, et ei ole olemas toidukaupade tulumaksu.

Igatahes... Olen enamusega ühel meelel - käibemaksu alandamine ei ole efektiivne vahend toidukaupade hinna kontrollimiseks. Kui on sitapeamoodi kaval kaupmees, siis viskab selle alandatud protsendi arvelt ikkagi omale hinna juurde ja muutus on minimaalne või null. Pealegi, riik ei ole see, kes/mis kontrollib turgu. Meil on tegemist siiski turumajandusliku maaga, seega hind liigub ise paika.

Olen seda meelt, et toidukaupade hinnatõus on nüüdseks aeglustunud ja põhimõtteliselt peatunud. Siiski peab ka lootma, et toornafta hind enam ei tõuse. Hetkel on ta taas maksimume lõhkumas ning kui sellele piiri ei tule, siis ei tule ka piiri teiste kaupade hinnatõusule.

Loodame parimat! <_<

Kaupmees peab arvestama järgmiste asjadega, mis temast ei sõltu - kütuse hind (diisel, bensiin), elektri hind, kaugkütte hind (toasoojus), valveteenuse hind, ruumide rent, müüjate palgad (müüjad tahavad rohkem palka), jooksva remondi hind (remondimees tahab rohkem palka), pisivarguste (tänu seadusandlusele) suurenemine (keegi peab ju kahju kinni maksma) - ei ole ju võimalik hindu alandada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

igaljuhul hääl, kaotada pole miskit hinnad on metsikud, palgad olematud eestis!hea üleskutse!

ja kui sellest tolku pole nagu mõned arvavad siis mis saab keskerakond kasu sellest?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×