Jump to content
Kirsti

tarkusehamba operatsioon

Recommended Posts

Minu küsimus sai ajendatud siitloetud mandlite eemaldamise teemast. Nimelt mul veidike sarnane probleem, aga ei hakanud teise teemat risustama.

Lähen 1. aprillil eemaldama kahte tarkusehammast. Alumised, mis pole igemest välja kasvanud. Ige lõigatakse lahti ja opereeritakse need kikud välja. Loen nüüd internetist igasugu õuduslugusid (näiteks selline lõbus lugu: http://www.hambaarst.ee/artikkel.php?id=630 - lugege ka kommentaare :lol: ) ja hakkab natuke hirmus tunduma. Ma nimelt kogu oma naiivsuses mõtlesin, et mis seal ikka, kitkutakse need hambad välja ja rahu majas, et lähen juba samal õhtul trenni ja vitsutan järgmisel hommikul putru süüa. Paistab aga et tutkit!

Oskab keegi kommenteerida trennitegemise seisukohalt? Et kui pika aja pärast võiksin jälle tantsu vihtuda? Ja ega ma selle aja peale veel nälja pole surnud?

Kui kellelgi on siit sarnane asi läbitud, siis oskab ehk ka hinda kommenteerida?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul tõmmati eelmine aasta kõik 4 tarkusehammast välja. Kaks tükki korraga. Taastumise kiirus oleneb, kui palju on vaja puurida/lõikata. Kuid peale välja tõmbamist võid arvestada, et 2-4 tundi haav veritseb päris palju. Vasaku poole omad tulid kergemini välja. Nende taastumine võttis paar päeva aega, kuid lõikamise päeva õhtul sai juba natuke tahkemat toitu süüa. Parema poole hammastega olid hoopis teised lood. Seal pidi ühe hamba pooleks puurima, et kätte saada. Järgmiseks päevaks oli lõug poole suuremaks paistetanud. Rääkida oli valus, neelata ei saand peale vee midagi. Isegi jogurtit ei saanud süüa. Peale 2 päeva läks asi paremaks. Paistetus alanes ja sai tahket toitu süüa.

Hinna kohta nii palju, et tarkusehambad saab lasta tasuta välja tõmmata. Hambaarst peab kirjutama saatekirja ja röntgen peab kaasas olema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul ühte alumist lõhuti jõuga poolteist tundi suust välja. Pilt ujus ees ja ime et ma omal jalal kuidagi koju roomasin. Trennist ei tulnud paar päeva miskit välja.

Ülevalt nopitakse neid nagu küpseid õunu aga all on alati rohkem lõhkumist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minul on tõmmatud 1 tarkusehammas välja, nuga ei olnud vaja kasutada ja tänu sellele pääsesin väga kergelt. Arst sikutas ja kangutas kuskil 2 minutit ja hammas oligi käest. Öeldi, et ära saunas käi paar päeva ja trenni võisin ja läksin juba järgmisel päeval. Nii, et eks see asi on ikka väga individuaalne!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ülemistega pidi jah lihtsam olema. Need tõmmati ka mul sutsti välja ja sõitsin arsti juurest veel ise rattaga koju ning õhtul juba sõin. Alumised on see keerulisem mure... No eks, kui ma üle elan, võin tagasisidet anda ka siin :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Endal ootab 3 hammast välja tõmbamist. Neljas on ilusasti luu ja igeme sees ja sinna see jääb - las olla, kedagi ta seal ei häiri.

Igatahes plaan on minna protseduurile oktoobris-novembris, sest sinnani on liiga sobimatu klima või füüsilist aktiivsust nii palju, et ei taha mingit 3-4 päevast auku tekitada. Ise küll järgmisel päeval trenni ei julge minna. (kuigi näolt eemaldatud sünnimärk ei takistanud samal päeval orienteerumisvõistlusest osa võtmast.)

Ahjaa, emal tõmmati mul ühte tagumist hammast 3,5 tundi. Loodan ise lihtsmalt läbi saada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Käisin ka alumist välja lõikamas, oli väga pahas asendis, täitsa pikali ja viltu, surus teisi hambaid. Käisin välja võtmas Näo-ja Lõualuukirurgua keskuses. Meeskirurg oli. Olin ka jube närvis. Tegi tuimestava süsti, see mõjus praktiliselt kohe, siis läksin tooli peale pikali ja arst hakkas toimetama. Ega ma ei näinud, mis riistad tal seal käes olid, aga ta küsis, et ega velus ei ole? Ma ei tundnud mitte midagi ja ütlesin, et ei ole. Nojah, ma lõikan siin iget juba, ega vist pole jah. Siis lõikas hamba tükkideks ja võttis välja ja juba õmbles haava kokku. Terve protseduur oli u. 10 minutit ja mitte midagi ei tundnud. Ta küsis ka kogu aeg, et ega valus ei ole jne. Nädal aega võtsin põletikuvastast rohtu, ta kirjutas kangeid valuvaigisteid ka, aga neid mul vaja ei läinud, sama päeva õhtul ja järgmine päev võtsin Ibumaxi ja rohkem polnud vaja.

Eks see koht oli hell mingi 4-5 päeva, olin jogurtidieedil:)

Aga eks see oleneb vast arstist ja muudest teguritest, kellel kuidas paraneb.

Ahjaa, mul oli hammas samamoodi 90 kraadi alla viltu, nagu seal pildil, kuigi pisike ots paistis välja. Kui röngtenipilti nägin, siis ma ei uskunud, et üks hammas niimoodi võib olla:)

Muudetud kasutaja trennineiu poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

eh, käisin sügisel opil lõigati lahti, kiku välja ja pärast oli mingi 4 õmblust aga jah pane kohe kindlasti külma peale st siis põsele, ma lasin isegi icesprayga põse kokku:D( põsk on nagu niiiiiii paistes) peaasi et silma ei läheks aga jah paar esimest päeva trenni teha ei soovita ja sauna ka ära mine:D kasuta suuloputus vahendit, vahel kirjutatakse isegi antibiootikud valu vastu :lol: edu igastahes

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minul ka üks alumine tarkusehammas välja opereeritud. Ega ta meeldiv kogemus ei olnud, kuid midagi väga hirmsat nüüd ka mitte.

Protseduur ise ei olnud valus, kuid jubedat moodi kangutati küll.

Aga kui tuimestus ära kadus, hakkas terve näopool valutama ja läks paiste. Sama päeva õhtu ja järgmine päev olidki kõige hullemad valu poolest, siis hakkas juba taanduma. No ja nägu oli pirnikujuline paar päeva :lol: Siis rahunes maha ja haiget tehti uuesti siis, kui läksin järelkontrolli.

Aga kõik lõppes hästi ja nüüd kavatsen minna teist alumist välja tõmbama, sest tahab teisi hambaid rivist välja lükata.

Igatahes, head vastupidamist sulle! Mõne aja pärast on kogu asi kindlasti unustatud :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul ühte alumist lõhuti jõuga poolteist tundi suust välja. Pilt ujus ees ja ime et ma omal jalal kuidagi koju roomasin. Trennist ei tulnud paar päeva miskit välja.

Ülevalt nopitakse neid nagu küpseid õunu aga all on alati rohkem lõhkumist.

minul samuti poolteist tundi tõsist tööd arstidel, üks ei saanud hakkama. tegelikult oli ikka päris jama ettevõtmine, kogemus kogu eluks :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma pean ka selle seikluse ette võtma :lol: ülemine tõmmati küll väga lihtsalt ja nobedasti välja, aga alumised mõlemad on ikka väga kõverad. kuna hambaarsti juures käimisest on mul lapsest saati trauma, siis pean päris palju hoogu võtma selleks minekuks. blaaah. ei taha väga mõelda selle peale. jajah - parem teha kohe ära ning asi vask.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hmm... Protseduur on talutav ja paranemine kiire.

Mul on nii neid eemaldatud kui ka uusi kruvisid l6ualuu sisse kruvitud ja ykski neist protseduuridest ei ole m2rkimisv22rse taastumisajaga.

Kui tuimestus on m88das...2rge aspiriini v6tke, soodustab vereeritust ja 88p2ev sauna ei l2he. Trenni intensiivsus paar p2eva madalamaks ja kogu muusika.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise olen juba 20a. vana ja ei midagi pole toimunud mu lõualuus, kõik tundub sama, mis paar aastat tagasi. Peab vist igaks juhuks hambaarsti juures ära käima ja pildi tegema, et kindlalt teada, kas on mul need tarkusehambad olemas või ei ja mis edasi peab tegema. :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Heihei. Testamenti vist pole tarvis koostama hakata, saab ehk kuidagi välja vireletud :o

Mul opereeriti kõik 4 tarkusehammast välja, kusjuures viimane, alumine veel paraneb. Samamoodi oli, et hambad olid peetunud ehk lõikumata st igeme all.

Ülemiste eemaldamise ajal oleks võind sama hästi magada ka. Natuke ragistamist oli eks aga valu ei mingisugust. Paranemised kestsid mõlemal natuke üle nädala, et sel ajal ma ei teinud eriti midag ja põsk oli ka paistes.

Alumistega oli jällegi raskem lugu ja arst ütles ka, et neid ei tasu võrreldagi.

Esimese eemaldamisel oli veidi valu, sest hammas paiknes liiga all närvikanalis. Paranemine kestis 2 nädalat ja väga valulikult. Nädal sellest praktiliselt pikutasingi aint:) No mitte midag teha ei andnud muidu pea hakkas niiivis ringi käima, et viskaks pildi taskusse.

Viimase alumise eemaldus oli nii valus, et ma natuke pisardasuin ka seal toolis. Jällegi..individuaalne inimestel. Paranemine oli samamoodi paistes ja valulik aga erievalt kõigist 3st hambast oli pea täiest slge ja tervis parem. Väidetavalt pidi paranemine olema kergem, kui op ise on valus ja jube. Niiviisi tasakaaluks:D Osaliselt pean nõustuma jah:) Või siis äkki tundus parem, sest op ise oli õudukas:D

Jõudu ja jaksu sulle paranemisel ja oppidel.

Tuletaks kõigile meelde, et ärge lükake edasi neid isegi kui on hirm hambaarstide ees. Peetunud tarkusehambad näiteks tuleb eemaldada..võivad sulle päris palju kurja seal suus teha :P Et pigem kannatada ühe korra valu kui likvideerida neid põletikke ja asju:(

Samas mu arust oleneb palju sellest ka, et kes saab kuskil haigekassaga ja kus mitte. Praeguses olukorras pidin viimase eest maksma ja ega see odav lõbu pole... öhh

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mul on ka 2 tykki kindlalt seal taga,mis igeme sees,v2ikesed otsad on v2ljas.Aga mis siis on kui neid ei opereerigi 2ra,mis siis juhtub?

Minul näiteks lõigati ige pealt lõhki ja hammas kasvas kenasti välja.Kui ma ei eksi, siis see kasvas 7-8a :o Kui sa viivitad, siis läheb igeme alt lihtsalt mädanema ja lõpuks muutub valu väljakannatamatuks :P

Argo

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×