Jump to content
punu

Kaloraaž

Recommended Posts

Minu praegune toitumine

Tööpäeva näide:

H. 150 g kodujuustu 4%

Koolis: Singileib või klaas keefirit

Trenn. (Jõusaal ja intervall/aeroobika) Oleneb päevast, mõnikord on trenn hilja õhtul, mõnikord hommikul, mõnikord nii hommikul kui õhtul. Vahel joon rasva põletavat spordijooki, aga mulle ei meeldi eriti, et need on nii ohtrate suhkruasendajatega- väkk :S

Pärast trenni suur õun või müslibatoon.

Õhtu jooksul: u 500g õunu, u 500 g porgandeid (toorelt), 2-3 portsjonit valgulist toitu (portsjon on kas 1 konserv tuunikala veega, 2 keedumuna, 200 g kodujuustu, 100 g praetud maksa.) Olen tavaliselt üsna kaua üleval, nii et see kogus ei lähe paari-kolme tunniga, vaid ikka pikema aja jooksul. Viimane söök on kuskil kell 2 öösel ja koosneb valgust+kalamaksaõlist.

Lisaks: magneesium, roheline tee, kaltsium (mitte iga päev), raud+c vit (mitte iga päev), glükoosamiin (kui meelde tuleb), vahel enne trenni kofeiinitablett

Kaloreid siis sellisel "tubli" olemise päeval 900-1300.

Nii. Ilmselgelt on siin liiga vähe kaloreid, eksole.

Ja siis nädalavahetuse menüü: võimalikult palju igast rämpsu. Sest nädalavahetusel ma ei toida ennast oma vahenditest ja normaalsel inimesel sisaldab külmkapp suuremas osas süsivesikutoitu. Ja kui süsikatega juba alustan, siis enam pidama ei saa. Ilmselt olen emotsionaalne sööja ses suhtes- näen nt üle päeva unes, et söön šokolaadi või saiakesi või krõpse vms. Nädalavahetuse päevakaloraaž tuleb u 2000-2500. Õnneks on suur osa nendest kaloritest ka juust, mida läheb ikke pakkide viisi :lol: Sellise käitumise üks põhjus on kindlasti see, et praegu on vaimne stress üsna suur, megapalju on teha nädala sees ja siis nädala lõpus tulev vaimne pingelangus kandub üle ka toitumisele.

Kuni siiani ei olnud sellisest hektilisest söömisest suurt viga, sest kaal langes. Kokku tuleb ju ikkagi defitsiit. Aga nüüd, kui 3 viimast kilo on soovkaaluni, enam nii ei lange. Ja üldse tahaks korda saada seda toitumist.. Nädalavahetuse kohta tean isegi, et tuleb lihtsalt selline õgimine ära lõpetada ja kogu moos. Easier said than done kahjuks, a peab üritama.

Aga- kui palju ma peaks oma nö tavalisele tööpäeva menüüle juurde lisama, et see ok oleks? St kaal uuesti langema hkkaks, kui suudaksin 7 päeva nädalas ühte moodi süüa? Vbl siis ei oleks ka nädalavahetusel isud nii suured kui üldiselt rohkem sööksin.. Ma ise põen suure õunte hulga pärast. Seal on palju süsikaid.. aga see on eluaegne harjumus, kogu aeg kilode viisi õunu süüa. Samas nagu mõistlikult võttes ei tohiks väga takistada kaalulangust, kui põhilised süsikad õuntest ja porganditest saan? See müslibatoon ja leib tundub rohkem kurjast. Praegu tuleb energiat u 1-1-1. Kas oleks tark iga hinna eest veel süsikaid vähendada? Samas tulevad siis hullud neelud. Ükskord sõin pool pakki tooreid makarone ära, sest süsikaisu oli... (jah, mul on tugevad hambad).

Parameetrid on: n164/53.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

pole ime et kaal ei lange, ime on see et sul pole tõsist terviseriket? menüü on lühidalt öeldes 0 ! ja minig 50x A vitamiini üledoos lisaks + mitmete ainete defitsiit jne, kindlasti pöördu spetsialisti poole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegelikult pole nädalavahetusel süsivesikute õgimine üldse nii paha mõte, ajab nädala jooksul alakaloraaziga langenud leptiini üles. Nädala sees võiks siis valku ja head rasva rohkem olla ja olekski mingi variatsioon tsüklilisest ketogeensest dieedist. Ma neid koguseid muidugi eriti sul üle ei vaadanud aga päris totaalset muutumist ja stiilset viisikut vist appi vaja pole.

Amarillo, kus sa seda A-vitamiini megadoosi nägid :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tegelikult pole nädalavahetusel süsivesikute õgimine üldse nii paha mõte, ajab nädala jooksul alakaloraaziga langenud leptiini üles. Nädala sees võiks siis valku ja head rasva rohkem olla ja olekski mingi variatsioon tsüklilisest ketogeensest dieedist. Ma neid koguseid muidugi eriti sul üle ei vaadanud aga päris totaalset muutumist ja stiilset viisikut vist appi vaja pole.

Amarillo, kus sa seda A-vitamiini megadoosi nägid :lol:

Amarillo on lihtsalt tark. :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Amarillo on lihtsalt tark. :lol:

vabandan OT eest, aga Amarillo sa paned igas topicus ju nii huupi ja nii kindlameelselt. Räägi, kui sul tõesti midagi öelda on, mida sa kindlalt tead.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tegelikult pole nädalavahetusel süsivesikute õgimine üldse nii paha mõte, ajab nädala jooksul alakaloraaziga langenud leptiini üles. Nädala sees võiks siis valku ja head rasva rohkem olla ja olekski mingi variatsioon tsüklilisest ketogeensest dieedist. Ma neid koguseid muidugi eriti sul üle ei vaadanud aga päris totaalset muutumist ja stiilset viisikut vist appi vaja pole.

Amarillo, kus sa seda A-vitamiini megadoosi nägid :lol:

Vasikamaks 15000 x 1

Porgand (värske, keedetud) 1300 x 5

=24x üledoos:D nja mitte 50 sry:P + muud ained ka aga nendes kige rohkem

A-vitamiini norm 900

Muudetud kasutaja Amarillo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Maksa A-vitamiinisisaldus on eri allikates üsna erinev :lol:

Wiki ütleb et 100 g maksast saab 7,2x päevanormi, mis oleks probleem ainult juhul, kui iga päev sama palju süüa.

Porgandis A-vitamiini pole, on ainult lähteaine mida töödeldakse ümber vastavalt vajadusele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Maksa A-vitamiinisisaldus on eri allikates üsna erinev :lol:

Wiki ütleb et 100 g maksast saab 7,2x päevanormi, mis oleks probleem ainult juhul, kui iga päev sama palju süüa.

Porgandis A-vitamiini pole, on ainult lähteaine mida töödeldakse ümber vastavalt vajadusele.

alles lugesin kuskilt et üle 3 porgandi päevas pole kasulik, et A vitamiin mõjub maksale.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
alles lugesin kuskilt et üle 3 porgandi päevas pole kasulik, et A vitamiin mõjub maksale.

Porgandis ei ole A-vitamiini. Aga kollaseks lähed küll kui palju süüa, ja mitte ühtlaselt :lol:

Ma ei tea palju sööma peab, ega seda beeta-karoteeni eriti hästi kätte ei saa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii, kusjuures Amarillol on õigus- on jah A-vitamiini üledoos. Ja seda isegi nendel päevadel, kui ma ei söö ei porgandit ega maksa. See tuleb hoopiski kalamaksaõlist. Ma mõtlesingi, et miks pudeli peal on kirjas, et ainult 5g päevas, kui see nii kasulik on. Selle A vitamiini üledoosi pärast ilmselt siis ongi. Maksa ma iga päev ei söö ja juurviljadest saadava A vitamiini lähteaine üledoos toksiline ei ole..

Igatahes täna olin tubli, sõin 1600 kalorit :lol: Hirmus oli küll natukene. Peeglist tundusin kohe natukene paksem ja puha. s-r-v vahekord ikkagi 1-1-1.

EDIT: ma nüüd vaatasin, et minu kalamaksaõlis küll hiigelkogust A-vitamiini pole. Supilusikatäies on 60% päevasest vajadusest.

Muudetud kasutaja punu poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tegelikult pole nädalavahetusel süsivesikute õgimine üldse nii paha mõte, ajab nädala jooksul alakaloraaziga langenud leptiini üles. Nädala sees võiks siis valku ja head rasva rohkem olla ja olekski mingi variatsioon tsüklilisest ketogeensest dieedist. Ma neid koguseid muidugi eriti sul üle ei vaadanud aga päris totaalset muutumist ja stiilset viisikut vist appi vaja pole.

Noh jah, eks mul mingi teooria oli jah seoses ebaühtlase kaloraažiga, et see aitab säästurežiimi vältida vms. Eks ta ju samas oli efektiivne ka- võtsin niimoodi rahus oma 5-6 kilo alla, samas kui sõbrants kapsast närides midagi alla ei saanud. Aga nüüd on platoo. Ja teooria ütleb, et platoo tähendab vajadust muutuse järele. Üritan muuta nii, et oleks enam-vähem ühtlane kaloraaž, aga põhimõtted jääks samaks- rasvu piisavalt, süsikaid vähe, valku palju. Ostsin täna CLA tablette kah. Teate küll- kui juba need kallid tabletid ostsin, siis peab korralikult ja õigesti toituma ka, et need ikka toimiks :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vähenda siis nädala sees süsikate osakaalu vahest ka. Loe selle tsüklilise kohta või küsi kelleltki.

See CLA paistab suhteliselt kahtlane, pooltes uuringutes tulemusi ei anna või annab ainult logelevate paksudega.

Sõbrants on niikuinii jänes, need lähevad kapsast närides ainult paksemaks :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tekkis selline küss, et kuidas naiskulturistid ja fitnessistid ennast enne võistlusi "kuivaks" saavad? See käib neil ju üpris kiiresti (mingi 2 kuuga vist?). Kui palju kaloreid ja mis vahekorras süsikaid-valke-rasvu nad söövad? Kas tavainimesel oleks see võimatu juba sellepärast, et pole sellist lihasmassi, mis rasva põletada saaks? Või söövad nad dünamiiti ja kilpnäärmehormooni jms?

Otsisin netist menüüsid ja ikka on meeste omad. Mehed söövad isegi kaalulangetamisperioodil minu mõistes astronoomilisi koguseid. Aga naistel on see rasvavähendamine ikka vaevalisem, nagu ma aru saan? Siin ühes artiklis naiste toitumise kohta oli kirjas, et naised peaks veel rohkem süsikaid piirama, kui meestel soovitatakse, seda isegi enne ja pärast trenni, sest neil on süsikatest rasva tootmine kergem ja samas ka rasva kasutamine energia saamiseks trenni ajal kergem.

See küsimus on suuresti uudishimust.. sest minu puhul lõppeks "kuivaks" saamine alakaaluga, arvestades, et oman arvatavasti umbes 10 kg pekki B) Rasvaprotsenti ei julge mõõtma minna, kardan karmi tõde :unsure: Kui oma 3 kaalupiirist lahutavat kilogi maha saaksin, oleksin õnnejunnis omadega. Kusjuures ringi vaadates tundub, et kõik tüdrukud on alakaalulised :S Nt aeroobikas peeglist on selgelt näha, et kõik on peenemad kui mina. See 3 kilo ei peaks ju nii suurt vahet ometi sisse tegema... (sellepärast ongi parem jõusaalis käia, seal on enamasti mehed ja peenikesi tibisid pole, sest need kardavad lihaseid nagu tuld.)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võistluste jaoks kuivaks võtavad ka diureetikud kenasti. Animal Cuts tõmbas mõne päevaga julmalt ilusti sooniliseks. Püsivat efekti neist ei saa ja Animal Cuts sisaldab soja isoflavoone mida pikaajaliselt pole mõistlik kasutada.

Üks diureetik Animal Cutsis oli tavaline leesikas B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tekkis selline küss, et kuidas naiskulturistid ja fitnessistid ennast enne võistlusi "kuivaks" saavad? See käib neil ju üpris kiiresti (mingi 2 kuuga vist?). Kui palju kaloreid ja mis vahekorras süsikaid-valke-rasvu nad söövad? Kas tavainimesel oleks see võimatu juba sellepärast, et pole sellist lihasmassi, mis rasva põletada saaks? Või söövad nad dünamiiti ja kilpnäärmehormooni jms?

Otsisin netist menüüsid ja ikka on meeste omad. Mehed söövad isegi kaalulangetamisperioodil minu mõistes astronoomilisi koguseid. Aga naistel on see rasvavähendamine ikka vaevalisem, nagu ma aru saan? Siin ühes artiklis naiste toitumise kohta oli kirjas, et naised peaks veel rohkem süsikaid piirama, kui meestel soovitatakse, seda isegi enne ja pärast trenni, sest neil on süsikatest rasva tootmine kergem ja samas ka rasva kasutamine energia saamiseks trenni ajal kergem.

See küsimus on suuresti uudishimust.. sest minu puhul lõppeks "kuivaks" saamine alakaaluga, arvestades, et oman arvatavasti umbes 10 kg pekki B) Rasvaprotsenti ei julge mõõtma minna, kardan karmi tõde :ph34r: Kui oma 3 kaalupiirist lahutavat kilogi maha saaksin, oleksin õnnejunnis omadega. Kusjuures ringi vaadates tundub, et kõik tüdrukud on alakaalulised :S Nt aeroobikas peeglist on selgelt näha, et kõik on peenemad kui mina. See 3 kilo ei peaks ju nii suurt vahet ometi sisse tegema... (sellepärast ongi parem jõusaalis käia, seal on enamasti mehed ja peenikesi tibisid pole, sest need kardavad lihaseid nagu tuld.)

No palju sõltub ikka su kondist kah :unsure:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×