Jump to content
annyke

krambid säärelihastes

Recommended Posts

Terekest! Minu mureks siis krambid säärelihastes ja juba viimased paar kuud. Alguses mõtlesin, et küll läheb üle ja ehk vigastasin ise trennis (teen jõusaali 2-3x nädalas, lisaks jooksen ja ujun), kuid ei midagi. Toitumises pole midagi muutnud, s.t.söön seda, mida alati.. ainus, mille peale tulin, oli ehk kontsa kõrgus - nimelt vahetasin oma töö vahetusjalatsid hulga kõrgemate kontsade vastu.. kas need võivad omavahel seotud olla?:) Ah jaa - magneesiumitablette söön ka juba lisaks viimased ~1 kuu, kusagilt lugesin, et just sellest võib lihaskrampide puhul puudu olla.. Kas kellelgi on sarnaseid probleeme olnud? Tänud ette kommenteerijatele!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Terekest! Minu mureks siis krambid säärelihastes ja juba viimased paar kuud. Alguses mõtlesin, et küll läheb üle ja ehk vigastasin ise trennis (teen jõusaali 2-3x nädalas, lisaks jooksen ja ujun), kuid ei midagi. Toitumises pole midagi muutnud, s.t.söön seda, mida alati.. ainus, mille peale tulin, oli ehk kontsa kõrgus - nimelt vahetasin oma töö vahetusjalatsid hulga kõrgemate kontsade vastu.. kas need võivad omavahel seotud olla?:) Ah jaa - magneesiumitablette söön ka juba lisaks viimased ~1 kuu, kusagilt lugesin, et just sellest võib lihaskrampide puhul puudu olla.. Kas kellelgi on sarnaseid probleeme olnud? Tänud ette kommenteerijatele!

Kas mingit sääreharjutust tehes lööb krambi sisse? Kui jah, siis joo rohkem vett. Mul on sääri treenides küll mõned korrad krampi läinud säär, rohke vesi aga aitab selle vastu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See ei ole seotud kindla harjutusega.. pigem aeroobset tehes, joosta saab vahest vaid 1km ja pean lõpetama. Samuti ujudes annab tunda ja niisama jalutades. Jõusaalis isegi mitte, ka siis kui säärelihast teen, kuigi teinekord on juhtunud ka seal.

Vett ma näiteks tõesti väga palju ei joo, vb liiter päevas tuleb.. aga pole seda kunagi ka teinud.. mul jõusaali staazi oma 8 aastat, aga kunagi varem pole probleeme olnud küll.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Endal olnud sama mure. Mul aga magneesiumitabletid aitasid.

Tüüpiliseks magneesiumi vaeguse tunnuseks on säärelihaste krambid.Jah see võib olla tingitud mageneesiumi puudusest,endal olid kah pidevad säärelihaste krambid ,nagu Mg tablette hakkasin võtma ,nii kadusid ka krambid :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Omast käest tean, et sellised asjad võivad tekkida ka stressi v närvipinge tagajärjel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul oli 2006a kevadel nii moned korrad, et saare-tagaosa lihased laksid aeroobset (1.5h seltsk.tantsu trenn) tehes krampi, jala teised lihased aga mitte. Ja see tuli sellest, et aeroobne trenn tuli usna vahetult peale jalatrenni, siis tegin nii, et enne aeroobset jalatrenne ei teinud, ja sain valusad saarekrambid eemaldada aeroobsest trennist, praegu kui kava seadistan teen sama, et eesmargiks oleks, et teisipaeva ohtuks oleksid jalad puhanud. Et siis saar lahebki krampi, kui talt liiga sagedast pingutust nouda. Sa voib-olal peaksid ka vaatama ule trennide jaotumuse, et saar puhata saaks paremini.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kas tagumistes säärlelihastes või eesmistel ning kas mõlemal jalal või ainult ühel?

Endal t6mbab just v2limist s22rt eriti hack kykki tehes...vbl kraad pole p2ris 6ige kus on jalad peal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kas tagumistes säärlelihastes või eesmistel ning kas mõlemal jalal või ainult ühel?

ikka mõlemad jalad ja ühtemoodi.. eks võtan veel Mg tablette ja vaatan, kuidas läheb. Õnneks või kahjuks väänasin just metsajooksul jala välja ja pean nii ehk naa mõnda aega puhkama:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minul olid säärelihastes krambid just öösel magades ja samuti ujudes. Ma ise pean põhjuseks seda, et ei söönud piisavalt mitmekülgselt. Eriti vähe sõin just liha, juurvilju sõin, aga valik oli suht kitsas. Normaalse reziimi taastudes krambid kadusid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vett ma näiteks tõesti väga palju ei joo, vb liiter päevas tuleb.. aga pole seda kunagi ka teinud.. mul jõusaali staazi oma 8 aastat, aga kunagi varem pole probleeme olnud küll.

Liiter on ikka liiga vähe...

Ise tarbin juba jõusaalis umbes 2L vett...

Muudetud kasutaja Sarge poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Liiter on ikka liiga vähe...

Ise tarbin juba jõusaalis umbes 2L vett...

Aga selle veejoomisega naljakas lugu, no ei suuda endale seda millegipärast sedasi sisse kallata.. trenni ajal ega vahetult enne ei joo näiteks üldse, alati alles peale trenni.. (muidugi päeva jooksul muud ikka - aga enamasti kohvi, mahla, teed.)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tean seda muret, mul on lisaks säärele krampis ka sõrmed, triitseps ja käsivarred. Magneesiumi söön peoga, joomisega on kehvemini, aga isegi kui kallan endasse 3liitrit vedelikku päevas, siis märgatavat abi pole. Pöörduda ka kuskile enam ei oska. Arstid ka ei oska midagi kosta, veres kõik normis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tean seda muret, mul on lisaks säärele krampis ka sõrmed, triitseps ja käsivarred. Magneesiumi söön peoga, joomisega on kehvemini, aga isegi kui kallan endasse 3liitrit vedelikku päevas, siis märgatavat abi pole. Pöörduda ka kuskile enam ei oska. Arstid ka ei oska midagi kosta, veres kõik normis.

Võib-olla on tegemist hüpomagneseemiaga, mille puhul magneesiumi imendumine on vähenenud.

Või on A-vitamiini puudus.

Muudetud kasutaja ROtter poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

viimasel ajal pole enam säärelihase krampe esinenud. heal juhul korra üle kahe nädala ja siis ka öösiti. tekivad nad mul peale piki trenne. eriti just suvel kui ilmad palavad ja saab järjest tunde jalgpalli mängitud. kui siis peale trenni vähemalt paar liitrit vett sisse ei joo, siis on öösel taas krambid kallal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna just üks tuntud spordiarst rääkis, et näiteks seljaprobleemide tagajärjel võivad krambid säärtes tekkida.

Mida ma öelda tahan, et alati ei pruugi viga olla just vähese vee joomisel või mingite vitamiinide/mineraalide puuduses.

Miks mitte minna arsti konsultatsioonile, kui probleem on pikka aega esinenud.

Muudetud kasutaja _T_ poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Täna just üks tuntud spordiarst rääkis, et näiteks seljaprobleemide tagajärjel võivad krambid säärtes tekkida.

Siis tekib ikka igasugu muid probleeme ka, ei tunne jalga, tunned kiirguvaid fantoomvalusid jne, seda saab üsna hästi aru et midagi on jalanärvidega tõsiselt valesti.

Mul omal pärast seljaoppi tõmbus säär krampi, ilmselt sai närv operatsioonil viga. Venitused on miskipärast aidanud. Peale selle on osa kanda siiani tundetu, see oli enne oppi ka. Ja enne oppi oli lisaks säärelihas nõrk, ei allunud 100% aju kontrollile. Valu oli ka nagu ripuks koer hambaidpidi jalas, ja valu asukoht oli väga ebamäärane.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii, nüüdseks olen juba peaaegu 3 kuud magneesiumi võtnud, ei tea kas sellest, aga olukord on natuke paremaks läinud küll. Joosta annab kenasti, ujudes peab enne trenni ja ujumise ajal aga veidi rohkem säärt venitama, et krambid ei tuleks, muidu suhteliselt ok. Samuti olen püüdnud veidi rohkem vett juua, aga sellega ikka jamad lood veel.

Samas see seljaprobleemidest tulenevad valud ja krambid jalgades võib ausalt öeldes ka minu puhul teemaks olla, kuna olen varemgi selliste asjade all hooti kannatanud, ka trennis jalgade "suremise" mõttes, niiet võib-olla peaks tõesti taaskord käigu kellegi spordiarsti juurde ette võtma. Polegi juba ammu ka sellist nn kompleksuuringut teha lasknud, koos koormustestiga ka näiteks. Tavaline perearst poleks vist lahendus.. Ei tea, kas see Vomax Pirital on ok koht?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×