Jump to content
empire

Millal on mõtet alustada proteiini tarbimist?

Recommended Posts

Toitumist eriliselt pole paika pannud, aga söön palju(kõvasti rohkem kui enne - suvest 15kg juurde võtnud). Olen käinud 2 kuud(selle ajaga ~6kg juurde võtnud) alles jõusaalis ja küsimus ongi, et mis ajast alates proteiinist ka kasu on?

Oletame, et raha ei ole probleemiks.

Olen 188cm pikk, kaalun 75kg.. üritan ennast igatepidi suuremaks teha :rolleyes:

Muudetud kasutaja empire poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Toitumist eriliselt pole paika pannud, aga söön palju(kõvasti rohkem kui enne - suvest 15kg juurde võtnud). Olen käinud 2 kuud(selle ajaga ~6kg juurde võtnud) alles jõusaalis ja küsimus ongi, et mis ajast alates proteiinist ka kasu on?

Oletame, et raha ei ole probleemiks.

Olen 188cm pikk, kaalun 75kg.. üritan ennast igatepidi suuremaks teha :rolleyes:

vähemalt 6 kuud jõusaalikogemust, siis esimene PUHAS valgujook.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
vähemalt 6 kuud jõusaalikogemust, siis esimene PUHAS valgujook.

Kas enne siis keha ei vaja nii palju valku? On mingi piir, et keha ei võta alates mingist kogusest enam omaks või kuidas.. seletad lahti ehk miks just 6 kuud siis. Vb tahan tõesti liiga rutates kõike.. ise arvasin, et kui 80kg käes siis võiks alustada

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

eks ise vaata, mingit piiri ei ole, kui areng on hea ka tavatoiduga siis lase ilma, kui areng pidurdub siis võtta mingit sheiki juurde juba. Mina käisin aasta niisama jõusaalis ülenädala midagi tõsist ei olnud, aga siis kui hakkasin iga nädal 3 korda käima ostsin juba midagi. Eks sa ise tead.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas enne siis keha ei vaja nii palju valku? On mingi piir, et keha ei võta alates mingist kogusest enam omaks või kuidas.. seletad lahti ehk miks just 6 kuud siis. Vb tahan tõesti liiga rutates kõike.. ise arvasin, et kui 80kg käes siis võiks alustada

mis see toidulisand sulle annab, ennem tuleb selgeks teha milleks seda vaja on, mina ainult kasutan valgujooki kuna peale trenni, kuna on vaja kiiresti imenduvat valku ja ei hakka kanakombinaati kaasas kandma.

Tarbi valke alustuseks 1-1.5g kehakaalu kohta ,st oled 70kg, peaksid valke saama umbes 90g (ilma toidulisandita)(kohupiim peale trenni)

Keha suudab korraga omastada MAX 35g valku korraga, sellepärast peaksid sööma 5-6x päevas, sinupuhul siis igakord vähemalt 15+ valku g/KG.

Valgujook sind ei aita kui tahad kohe kapiks saada, lihtsustatuna valgujook teeb sama välja mis kohupiima süüa (oleneb olukorrast + ja -)

Kui tahad korralikult massi koguma, lisaks superluks toitumisele peaksid juurde tarbima kreatiini,ACC-C või teist unikaalset ainet , mis otseselt tõstab massi.

Aga sellise keemiakomboga kaugele ei jõua kui kohe alustad, sest alguses kasvab sinu lihas paremini kui nt Ott Kiivikal praegu,kui alustaksid kohe paugutamist "kangemate" kraamidega, siis oleks tulemuseks jah mass suureneks, kuid edasipidine areng on kahtluse all, see keemia lihas kaob palju kiiremini ära kui nt 2a jõusaalis treeninug valguheigipeal sama lihasmassiga tüüp.

Kokkuvõtteks tulebki alguses TAVAtoitumine paika saada, tunned et oled piisavalt tark ja saad aru milleks sheiki peale trenni vaja on, olles teinud pool aastat VÄHEMALT trenni, võid vabalt valgusheigi peale trenni koos süsivesikutega.SEE MUUTUB KOHUSTUSLIKUKS KUI ARU SAAD KUI TÄHTIS ON SHEIK PEALE TRENNI.

Kreatiini võiksid ideaalis vähemalt peale 2a korralikku jõusaali võtta, see on sinu üks trumpidest, kui kasv pidurdub, nt tavalisel algajal kühveldab kreatiini sisse ja lihtsalt sööb kuidas tahab, kasvad , kuid teatud ajani ja HIljem kui aru said et krt enam nii ei mõju kui enne ja tulemust essugi ei anna. Kreatiin ongi kõige tõhusam esimesel kuuril, edaspidi läheb mõju nõrgemaks kui saavutab teatud piiri, kust enam edasi ei lange (see suht individuaalne)

Mis puutub nt AC-C ehk ühte PARIMASSE KEEMIA KOMBOSSE , siis sellega võiksid ikka peale 3 aastat vähemalt mitte võtta.

EDU segane tekst , palju isiklikku arvamust , tee ise järeldused ja vaata mida keemiatootjad selle lühikese kokkuvõtte kohta vinguvad.KULTURISTIDE PUHUL EI KEHTI!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah... see on nyyd yks arvamus, mida kohe kindlasti pole vaja yldistada.

Mina soovitaksin v6tta p2rast treeningut mingit soodsama hinnaga vadakuvalku koos topeltkoguse dekstroosiga.

Samuti ei n6ustu p2evase vajaliku valgukogusega. Ega siis see, et algaja, ei t2henda, et keha valku ei vaja.

2 grammi valku kehakaalu kilo kohta oleks optimaalne p2evas tarbida.

Toitumise algt6ed peab muidugi selgeks tegema.

Aga no mis keemikuks sa nyyd kreatiinitarbijaid nimetad? ...Ei ole vaja mingeid ajalisi piiranguid seada. Kui kogud piisavalt teadmisi, siis 6pid tundma ka oma arengut ja suudad ise v2lja m6elda, mida sul vaja oleks ja mis tuleks kasuks.

Soovin j6udu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täpselt ma ei tea palju ma päevas valke tarbin, sest siiski ema teeb süüa ja igat kogust üle ei saa ka kaaluda

Hommikul söön putru

Lõuna koolis tavaliselt kartul + mingi liha ja natuke salatit

Peale trenni kodus pakk pelmeene või muna, liha, kartul/makaron/riis/salat

Enne magamaminekut kah mingi suurem toit.

Iga toidu kõrvale joon piima.. päevas üle liitri kokku ja leiba ka toidu kõrvale vahest (iga lõuna kindlasti)

Üldiselt mind huvitab just, et kas on halb/kahjulik kui hakkan kuu/paari pärast vadakuvalgu pulbrit tarbima?? Sest toitu ma ei usu, et jõuan rohkem sisse ajada... trennivabadel päevadel söön 5x

Muudetud kasutaja empire poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Täpselt ma ei tea palju ma päevas valke tarbin, sest siiski ema teeb süüa ja igat kogust üle ei saa ka kaaluda

Hommikul söön putru

Lõuna koolis tavaliselt kartul + mingi liha ja natuke salatit

Peale trenni kodus pakk pelmeene või muna, liha, kartul/makaron/riis/salat

Enne magamaminekut kah mingi suurem toit.

Iga toidu kõrvale joon piima.. päevas üle liitri kokku

Üldiselt mind huvitab just, et kas on halb/kahjulik kui hakkan kuu/paari pärast vadakuvalgu pulbrit tarbima?? Sest toitu ma ei usu, et jõuan rohkem sisse ajada... trennivabadel päevadel söön 5x

eeldan et kulturistiks ei saa, kuna kui nii vähesetoitumisega rohkem ei jõua süüa siis kaugele ei jõua,võta ega see kahjulikku midagi ei tee, ma veits rohkem rääkisin kui terve elu tegelda jõusalliga

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
eeldan et kulturistiks ei saa, kuna kui nii vähesetoitumisega rohkem ei jõua süüa siis kaugele ei jõua,võta ega see kahjulikku midagi ei tee, ma veits rohkem rääkisin kui terve elu tegelda jõusalliga

kulturistiks kindlasti ei saa, jõusaalis käin, et enda füüsilist vormi korda saada.. ilusamaks

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina jään siiski seisukohale, et kui tavatoitumine on korras, siis on hea peale trenni valgupulbrit + süsivesikuid manustada, sest taastamise kohapealt mängib see shake suurt rolli!

Kreatiini ja muu kraami jaoks on küll veel vara, aga valgu+süsivesiku shake-s ma küll midagi halba ei näe! Muidugi tuleb südant ka treenida ja aeroobset teha ning vitamiine süüa!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sa peaksid valke rohkem tarbima. Kuhugi vahepeale üks pakk kohupiima nt 200g ei teeks küll paha. Muna võid ka igapäev süüa.

Selle pärast üldse hakkasin mõtlema paljale valgule, seda lihtsam tarbida.. et hakata peale trenni võtma

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×