Jump to content
Sipelganna

Kõhulihasteharjutused - kui tihti?

Recommended Posts

Olen juba mitu kuud järjest ühe kindla 10-minutilise programmi järgi kõhulihastele harjutusi teinud, aeg-ajalt neid vahetades ja raskemaks muutes. Oli aeg, kus viitsisin igal hommikul ja õhtul jännata, siis aga lugesin, et nii tihti pole üldse soovitatav, et 15 minutit 3 korda nädalas pidi piisav olema, muidu lihased ei saa taastuda jne. Nüüd ma ei teagi, kui tihti oleks kõige kasulikum harjutusi teha. Kas iga õhtu 5 korda nädalas on palju pakutud? Või peaks ülepäeviti ja pikemalt tegema? Üleüldiselt on nii, et tunnen, et kõhulihased on täitsa olemas ja ikka tunduvalt tugevamad kui varem, probleem aga selles, et kuna olen alati pisut ümmargune olnud, siis ei ole neid näha. Korraliku dieedi ja toitumisega ei ole raske rasvast lahti saada, aga kui tuleb stressirohke periood, ei viitsi ma üldse mingit toitumist jälgida, trennist rääkimata. Ja nii ta mul kõigub - kõik vaev, mida näinud olen, pool sellest kaob sellel "stressiperioodil". Nokk kinni, saba lahti.

Juba ammu olen mõelnud minna jõusaali ja omale eratreeneri võtta, kes mind eesmärgini aitaks viia. Probleem aga selles, et see on suhteliselt kulukas lõbu, aga paraku ei saa ma enne suve üldse suuri väljaminekuid endale lubada, ent suvi on see aeg, kus juba tahan vormis olla! Iga aasta ma luban endale, et SELLEKS suveks saan ennast korda ja julgen randa minna. Ja mis juhtub? Kui soojad ilmad tulevad, siis ikka kirun ennast, et ei suutnud käsile võtta. Omapäi ma jõusaali ronima ei hakka. Ükskord käisin, see lõppes sellega, et jooksin pool tundi lindi peal, kangutasin paar korda kangi ja tulin tulema. Esiteks ei oska midagi peale hakata - nagu jobu vaatad, kuidas teised rassivad ja oma asja ajavad. Teiseks, isegi kui mul oleks treeningkava, siis tean, et mul ei jätkuks püsivust seal käia. Mul oleks vaja kedagi, kes võtab kratist kinni ja kostitab mind väikse näopeksuga, kui hakkan laisaks muutuma või vabandusi otsima, et mitte trenni minna (piltlikult öeldes siis). Kedagi, kes aitaks mul motiveeritud püsida ja konkreetselt minuga tegeleks. Aga 500 krooni tunnis maksta mul tõesti kahjuks ei ole võimalik :)

Minu "ilusa keha" saladusi ongi ilmselt praegu rohkem rasva põletada. Muidu üritan võimalikult palju ennast liigutada, kõnnin vähemalt pool tundi päevas 5 korda nädalas, kui aega ja võimalust on, siis 1-2 tundi. Fat Burner näppude vahele ja minekut. Jooksmas olen proovinud käia, mõnel ilusal lumisel hommikul või päikesepaistelisel suvehommikul metsas on seda isegi nauditav teha, aga üldselt tüütab ka see mind kiiresti ära ja sinnapaika see jääb. Üks suurimaid probleeme minu puhul ongi see, et ma lihtsalt tüdinen kiiresti ära asjadest. Loomult olen juba selline rahutu ja vajan vaheldust.

Toitumine on üks asi, mis on mul kontrolli all, kui mingeid imelikke perioode pole, kus tahaks ainult šokolaadi kugistada või süsivesikuid tarbida. Liha söön vähe (kui, siis linnu), põhiliselt kala, köögiviljad, puuviljad ja teraviljad. Hommikuti pudru, peale 21 ei söö (magama lähen tavaliselt 1-2 paiku), toidukorrad 3-4 tunni tagant, portsjonid väiksemapoolsed, sellised, et kõht meeldivalt täis saaks. Kui peaks vajadus tekkima, siis näksimiseks alati pähklisegu kaasas. Päevas joon 1,5-2 liitrit vett, lisaks taimeteesid. Toitumine on lausa nii tervislik, et enesetunne on väga hea, seedimine korralik ja tervis ka viimasepeal. Kui seda kombineerida korraliku, spetsiaalselt minule koostatud treeningkava ja järjepidevusega, siis olen üsna veendunud, et suveks oleks mu keha vormis ja uhkustamist väärt. Aga no ei oska ise siit edasi minna. Tegelikult masendav - muidu täitsa tipp-topp neiu, kui ainult üleliigse rasva maha saaks...

Oehh, kolepikk tekst tuli. Vähemalt sai murekoormat kergendatud.

Asjatundjad, kes te viitsisite mu muinasjutu läbi lugeda, andke palun-palun-palun nõu, mis endaga peale peaksin hakkama!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

toitumine: hommikune pudru unusta ära, võta süsikaid vähemaks. Pärast kell 21 mitte söömine on ka lollus, süüa tuleb siis kui kõht tühi. Fat burner unusta ka ära, keemiapomm (hunnik E-sid) - rasvast saab lahti ka ilma selle tarbimiseta.

Trenn: kõhulihaseid võid teha kasvõi iga päev. Vahe on selles, et kui teed kõhulihaseid iga päev ning raskuseta siis kujundad endale ilusad tihked lihased ( mitte suured) kui teha aga nagu kulturist 20tk koos raskusega ja 2-3 nädalas siis saad endale suuremad aga nõrgemad lihased. Vend Vähk kes on kõhulihaste poolest kuulus tegi mingi ajaperiood lausa iga päev.

Selleks, et sale olla ei ole vaja hulluks minna ja palju raha kulutada, lase endale kokku panna toitumiskava. Ning ise liiguta end päevas tunnike, niiet nahk märg oleks ja küll need tulemused ka tulevad. Suveni on aega pm 3 kuud, selle aja jooksul oleks võimalik tervislikult kaotada 6-9kg.

Panusta rohkem valgule ja rasvale kui süsikatele ja ära karda süüa, küsimus vaid mida ja millal.

Kirjuta F.Antsonile ja las ta teeb sulle toitumiskava. Need 500 on palju paremini kulutatud kui fat burnerit kaanides ning jõusaalis rassides. Jõusaal on ennekõike koht lihaste kasvatamiseks, sale keha tuleb aeroobsest trennist õues (saali ma ei soovitaks, kui vähegi võimalik siis õues. Ilmad on ju ka juba vastavad)

MEE

post-1289-1204027807_thumb.jpg See on vend Vähk siis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kirjuta F.Antsonile ja las ta teeb sulle toitumiskava. Need 500 on palju paremini kulutatud kui fat burnerit kaanides ning jõusaalis rassides. Jõusaal on ennekõike koht lihaste kasvatamiseks, sale keha tuleb aeroobsest trennist õues (saali ma ei soovitaks, kui vähegi võimalik siis õues. Ilmad on ju ka juba vastavad)

MEE

Head soovitused: Frediga kontakteerumine ja fatburnerist loobumine aga peale neid laheb jutt vaga algeliseks ja valeks!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Head soovitused: Frediga kontakteerumine ja fatburnerist loobumine aga peale neid laheb jutt vaga algeliseks ja valeks!

kui vale siis võiks ka põhjendada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kui vale siis võiks ka põhjendada.

Kui see neiu minu poole selle kysimusega poordub, siis teen seda meeleldi!

Aga arvan et parim oleks siiski Frediga kontakteeruda, usun et ta seletab ka ilusti asja lahti :blink:

PS! Viimases tegijate trennis ei ole kyll naha et naised 6ues aeroobset teevad :lol::)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui see neiu minu poole selle kysimusega poordub, siis teen seda meeleldi!

Aga arvan et parim oleks siiski Frediga kontakteeruda, usun et ta seletab ka ilusti asja lahti :blink:

PS! Viimases tegijate trennis ei ole kyll naha et naised 6ues aeroobset teevad :lol::)

kui sul on valida, kas teha õues (VÄRSKES ÕHUS!) trenni või saalis kus on climatcontrol ja sa valid saali siis ma kaldun arvama, et sa oled oma juurtest palju kaugemale läinud kui enamus tegevsportlastest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kirjuta F.Antsonile ja las ta teeb sulle toitumiskava. Need 500 on palju paremini kulutatud kui fat burnerit kaanides ning jõusaalis rassides.<---6IGE

Jõusaal on ennekõike koht lihaste kasvatamiseks<----VALE, sale keha tuleb aeroobsest trennist õues<---ALGELINE/VALE (saali ma ei soovitaks, kui vähegi võimalik siis õues. Ilmad on ju ka juba vastavad)

Sellest peax piisama, loodan et neiu juba otsib F-ga kontakti ja meie vaheline s6nelemine jaab talle nahtamatuks !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kui sul on valida, kas teha õues (VÄRSKES ÕHUS!) trenni või saalis kus on climatcontrol ja sa valid saali siis ma kaldun arvama, et sa oled oma juurtest palju kaugemale läinud kui enamus tegevsportlastest.

Siin sa panid lihtsalt teemast mooda, sest ma ei naidanud kuidagi oma soosingut climatcontroli suhtes, Venice beachil trenni teha oleks mu unistus :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Siin sa panid lihtsalt teemast mooda, sest ma ei naidanud kuidagi oma soosingut climatcontroli suhtes, Venice beachil trenni teha oleks mu unistus :)

vabandust, ma enam sinuga ei diskuteeri.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

toitumine: hommikune pudru unusta ära, võta süsikaid vähemaks. Pärast kell 21 mitte söömine on ka lollus, süüa tuleb siis kui kõht tühi. Fat burner unusta ka ära, keemiapomm (hunnik E-sid) - rasvast saab lahti ka ilma selle tarbimiseta.

Trenn: kõhulihaseid võid teha kasvõi iga päev. Vahe on selles, et kui teed kõhulihaseid iga päev ning raskuseta siis kujundad endale ilusad tihked lihased ( mitte suured) kui teha aga nagu kulturist 20tk koos raskusega ja 2-3 nädalas siis saad endale suuremad aga nõrgemad lihased. Vend Vähk kes on kõhulihaste poolest kuulus tegi mingi ajaperiood lausa iga päev.

Selleks, et sale olla ei ole vaja hulluks minna ja palju raha kulutada, lase endale kokku panna toitumiskava. Ning ise liiguta end päevas tunnike, niiet nahk märg oleks ja küll need tulemused ka tulevad. Suveni on aega pm 3 kuud, selle aja jooksul oleks võimalik tervislikult kaotada 6-9kg.

Panusta rohkem valgule ja rasvale kui süsikatele ja ära karda süüa, küsimus vaid mida ja millal.

Kirjuta F.Antsonile ja las ta teeb sulle toitumiskava. Need 500 on palju paremini kulutatud kui fat burnerit kaanides ning jõusaalis rassides. Jõusaal on ennekõike koht lihaste kasvatamiseks, sale keha tuleb aeroobsest trennist õues (saali ma ei soovitaks, kui vähegi võimalik siis õues. Ilmad on ju ka juba vastavad)

MEE

Miks hommikune pudru paha on? Kui ma selle ära jätan, jääb mulle ainult 2 leivaviilu päevaseks süsivesikute koguseks, aga süsivesikud on ju ka organismile vajalikud. Lisaks hoiab hommikune pudru mu söögiisu väga hästi kontrolli all.

Rasvale ei tahaks ma üldse panustada ja tarbiks seda võimalikult vähe. Ikka madala rasvasisaldusega toidud, välja arvatud "hearasvalised" pähklid.

Valkude all pead silmas siis mida? Liha, kodujuustu, kohupiima, muna? Neid ma tarvitan, aga vähe ja mitte iga päev. Põhiline põhjuse selles, et mu organism ei seedi neid hästi. Kuna püüan toituda vastavalt oma veregrupile (mis võib küll jama tunduda, aga minu puhul peab paika), siis on mul kergem seedida näiteks leivaviilu juustuga kui kanatükki. Üks asi, millest ma pole veel küll aru saanud, on jogurt - kas see käib valgu või süsivesiku alla? Olen kuulnud, et kulturistid jms. pidavat peale trenni jogurtit valguallikana sööma, aga suurem osa jogurtist on ju süsivesikud. Go figure.

Okei, Fat Burner ei ole tõesti ülivajalik, see mul pigem juba pikemat aega sisseharjutatud komme ennast liigutades üks pudel ligi võtta. Jutt pudelil on ju ilus, mis seal salata.

Ei kardagi süüa. Peale 21 ei söö seepärast, et jääks normaalne ajavahemik viimase söögikorra ja magamineku vahele. Parem uni ja kergem ärgata.

Hulluks ei ole vaja tõesti minna, aga paks rahakott ei teeks paha :blink: Sellega saaksin, nagu juba mainisin, lubada endale eratreenerti, kes minuga tegeleks. Vahet pole, kas jõusaalis rassides või kus iganes. Ma pean tegelikult silmas sellist eratreenerit nagu kuulsustel, aga saan aru, et seda on utoopiliselt palju tahetud tavainimese puhul :)

Kõige rohkem kardangi iseennast - et kui juba olen kuskile jõudnud ja tuleb apaatsusperiood peale, kaob motivatsioon ja teotahe koos sellega. Ma juba olen kord selline - nõrk, kui nii võib öelda.

Mida ma selle toitumiskavaga teen? Enam-vähem selge on, mida ja millal süüa, mitu aastat tervisliku toitumise fänn olnud. Asi on pigem trennis kinni - no võimatu on mul üksi hakkama saada ja järjekindel olla.

Ütleme, et suudangi endale mingi huvitava treeningkava välja mõelda. Mingeid toidulisandeid ehk oskate soovitada, mis aitaks kiiremini kaalust alla võtta ja tulemusteni jõuda?

Ette tänades!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Söö ikka pudru, neid seisukohti on nii erinevaid, et paha hakkab. Kiivikas rääkis Sky Plusis natuke aega tagasi intervjuus, et tema sööb iga hommik putru. Ega tema siis nii valesti ei toitu... Kõigile ei peagi ühesuguseid seisukohti pähe juurutama. Kui inimene teab, et ta ei seedi valke hästi, siis milleks neid sisse pressida.

Tahtsin veel ühte asja öelda- ega see FatBurner niisama nalja pärast ka ei tehtud. Natuke rasva ta peaks ometi ju põletama. Iseasi, kui palju ta oma E-ga ka kahjustab, aga ega siis Fitnessi lehel teda niisama müüda.

Muudetud kasutaja vaher poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nagu mina aru saan, siis kõige suurem probleem on Sul ennast motiveerida jõusaalis trenni tegema.

Kuna Sa tõenäoliselt/vist ei tea mida seal teha, siis pigem sahmiksid kodus või looduses.

Võta sõber/sõbranna kaasa ja proovi läbi teha nt siit lehelt "tööriistad" - "treeningkavad" alt naiste treeningkava. Pildid konkreetse hajutuse kohta leiad "tööriistad" - "harjutustepank" alt.

Igas jõusaalis on olemas kindlasti keegi, kes teab kuidas konkreetset harjutust teha tuleks ja naisterahvaid aidatakse meeleldi. :)

Ära karda küsida!

Ise panustaksin kõige rohkem õige toitumise peale. Kui ideid foorumist ei leia, siis kõige lihtsam on tellida toitumiskava. Soodsam on tellida ka kohe treeningkava.

Endal on ka suht stressi tekitav töö (eriti kuu lõpp) ja jõusaal on ideaalne koht selle maandamiseks. Peale jõusaali on alati olnud palju parem.

Seal unustad mured ja keskendud ainult endale.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oeh jah. Arvamusi on tõesti mitmesuguseid. Huvi pärast võiks ju proovida valgu- ja rasvarikast hommikusööki, vaadata, kuidas see mu enesetundele ja seedimisele mõjub. Kuigi praegune söögikava "hommikupuder > lõunajogurt ja puuviljad kuni õhtuni välja > 20 paiku võileivake ja püreesupike juurviljakestest" tundub toimivat. Söögiisu kontrolli all ja energiat rohkem kui küll. Mida rasvade all muidu silmas peetakse?

Motivatsiooniga on kõige rohkem muresid jah. Ise siin mõtlesin omale sellise kava kokku panna, et lisaks igaõhtustele kõhulihasteharjutustele teeks pool tundi päevas kiirkõndi ja õhtul rahmeldaks veel pool tunnikest mingit moodi (rattasõit, tantsimine, fitness palli otsas aelemine, poksikott). Paneks rõhku treeningtüübi mitmekesisusele, iga õhtu erinev (iga õhtu = tööpäevad). Kusjuures oma kõhulihaseid treenin ma vahetult enne magamaminekut. Siis, kui viimasest söögikorrast on piisavalt aega möödunud. Kas nende treenimisele järgnev mittesöömine on väga halb/kasutu? Et muidu on arukas mingit valku tarbida peale lihasharjutusi?

Selline küsimus ka veel - kui kõht annab paar tundi enne voodisse minemist endast märku ja tekib soov midagi natuke hamba alla pista, et päris nälgima ei peaks, siis mida peaksin eelistama - paar ampsu kodujuustu, pähklit või puuvili (pirn, õun, kiivi, apelsin)? See küsimus vaevab mind iga kord, kui vastav olukord tekib. Siiani olen lähtunud sellest, et süsivesik küll, aga kuna näiteks pirnis on kõige vähem kaloreid, siis otsustan selle kasuks. Aga ma ei tea, kas see on ikka taibukas.

Aitäh kõikidele vastajatele! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oeh jah. Arvamusi on tõesti mitmesuguseid. Huvi pärast võiks ju proovida valgu- ja rasvarikast hommikusööki, vaadata, kuidas see mu enesetundele ja seedimisele mõjub. Kuigi praegune söögikava "hommikupuder > lõunajogurt ja puuviljad kuni õhtuni välja > 20 paiku võileivake ja püreesupike juurviljakestest" tundub toimivat. Söögiisu kontrolli all ja energiat rohkem kui küll. Mida rasvade all muidu silmas peetakse?

Motivatsiooniga on kõige rohkem muresid jah. Ise siin mõtlesin omale sellise kava kokku panna, et lisaks igaõhtustele kõhulihasteharjutustele teeks pool tundi päevas kiirkõndi ja õhtul rahmeldaks veel pool tunnikest mingit moodi (rattasõit, tantsimine, fitness palli otsas aelemine, poksikott). Paneks rõhku treeningtüübi mitmekesisusele, iga õhtu erinev (iga õhtu = tööpäevad). Kusjuures oma kõhulihaseid treenin ma vahetult enne magamaminekut. Siis, kui viimasest söögikorrast on piisavalt aega möödunud. Kas nende treenimisele järgnev mittesöömine on väga halb/kasutu? Et muidu on arukas mingit valku tarbida peale lihasharjutusi?

Selline küsimus ka veel - kui kõht annab paar tundi enne voodisse minemist endast märku ja tekib soov midagi natuke hamba alla pista, et päris nälgima ei peaks, siis mida peaksin eelistama - paar ampsu kodujuustu, pähklit või puuvili (pirn, õun, kiivi, apelsin)? See küsimus vaevab mind iga kord, kui vastav olukord tekib. Siiani olen lähtunud sellest, et süsivesik küll, aga kuna näiteks pirnis on kõige vähem kaloreid, siis otsustan selle kasuks. Aga ma ei tea, kas see on ikka taibukas.

Aitäh kõikidele vastajatele! :rolleyes:

Kas see 500-1000eeki on siis toesti nii palju, et tellida omale proffesionaalne/personaalne toitumis ja treening kava?!?! Usun et kiired ja positiivsed tulemused motiveerivad koiki, isegi Sind!

See on parim mida endale teha saad, sest praegu pole sul vahimatki aimu mida teha!( no offence)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina näen selliseid lahendusi:

1. toitumine korda (palu kindlasti kellegi spetsialisti abi, see tasub ennast ära)

2. sa siiski vajad personaaltreenerit. Tee see ühekordne väljaminek ja tee läbi personaaltreening, mille järgi saad paar esimest kuud kenasti treenitud ka üksi (ja igas korralikus jõusaalis on alati olemas treenerid, kes sind trennis ka jooksvalt nõuga aitavad kui vaja)

3. leia endale trennikaaslane, sõbranna või veel parem - sõber :rolleyes: , kellega koos trenni teha

4. kui esimesed tulemused paitsma hakkavad (sinna ei lähe kaua), siis usu mind - saabub ka motivatsioon (veel paremaid tulemusi näha :D ).

Edu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ahh, ega ma ei tea jah tegelt suurt midagi. Tundub, et ainuke asi, mida õigesti teen, on kõhulihaste harjutused. Aga need võivad sama hästi ka tegemata jääda, sest nii edasi tegutsedes võingi tulemusi ootama jääda.

Ei kujuta ette, 160 cm pikkust ja 56 kg kaalu ei ole normaalne (rääkides füüsilisest vormist, mitte tervislikkuse aspektist). Vähemalt panin eesmärgi paika - minimaalselt 50 kg peale saada 1. juuniks. Praegu ennast vaadates ei tundu 6 kilost küll piisavat. 3 kuust see-eest tundub.

Nüüd ma siin siis olen oma portsu otsas. Peab vist jah toitumiskava tellima. Või midagigi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×