Jump to content
matti

Sünnimärkidest vabaks

Recommended Posts

Tervist!!!

Sooviks teada kuda oleks võimalik sünnimärkidest vabaneda???Endal on paar sellist lauba peal,juustepiirist paar-kolm senti kõrgemal. Palun aidake :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mingi üliväikese riski tõttu Eestis sünnimärke ilusti eriti maha ei taheta võtta, ikka nii et võigas arm järgi jääb. Ehkki tegelikult mõnes kohas vist siiski võetakse ka ilusti, vähemalt sellist teenust reklaamitakse. Ma lasin kahjuks nahaarstil lõigata.

Kui on naha pinnaga tasa, siis jääb igal juhul arm, aga ka siis sõltub selle välimus lõikesügavusest.

Ja juuste seest läheb ta koos juustega.

Muudetud kasutaja blind12 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tervist!!!

Sooviks teada kuda oleks võimalik sünnimärkidest vabaneda???Endal on paar sellist lauba peal,juustepiirist paar-kolm senti kõrgemal. Palun aidake :rolleyes:

Mul oli selja peal ka sünnimärk. Sain lahti kirurgi abiga ja täiesti tasuta (või oli mingi sümboolne tasu ala 50 krooni). Lähed perearsti juurde ja ütled, et tahad lahti saada. Perearst saadab dermotoloogi juurde. Too saadab noa alla või kuhu iganes.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sünnimärkide eemaldamiseks pöördu kindlasti nahaarsti juurde, sealt saad parimat nõu. Nimelt just näopiirkond on selline õrn koht, et kirurgiline sekkumine võib tekitada armid, mis on koledamad kui see pisike sünnimärk. Kõik oleneb nahatekstuurist, seal võivad tekkida liigliha jne jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sünnimärkide eemaldamiseks pöördu kindlasti nahaarsti juurde, sealt saad parimat nõu. Nimelt just näopiirkond on selline õrn koht, et kirurgiline sekkumine võib tekitada armid, mis on koledamad kui see pisike sünnimärk. Kõik oleneb nahatekstuurist, seal võivad tekkida liigliha jne jne.

Ei saa head nõu. Nahaarstid kellega mina olen kokku puutunud, soovivad alati sügava augu lõigata, mis pärast liigliha tootma hakkab.

Nii et ei soovita, kui näos on :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei saa head nõu. Nahaarstid kellega mina olen kokku puutunud, soovivad alati sügava augu lõigata, mis pärast liigliha tootma hakkab.

Nii et ei soovita, kui näos on :rolleyes:

Selleks, et liigliha ei tekiks, kasutatakse ju õmblemist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selleks, et liigliha ei tekiks, kasutatakse ju õmblemist.

ei mõju väga. Ma sain cuti lõuale ja õmmeldi ka (5 õmblust oli vist) ja ikka oli paras jeblamine.. :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selleks, et liigliha ei tekiks, kasutatakse ju õmblemist.

Õmblemine nüüd küll armkoe vohamist ei mõjuta ?

On asju, mis mõjutavad, aga efektiivseid asju Eestis ei kasutata-tunta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Õmblemine nüüd küll armkoe vohamist ei mõjuta ?

On asju, mis mõjutavad, aga efektiivseid asju Eestis ei kasutata-tunta.

Ju ma olen siis erand.

Võib-olla sõltub ka kirurgi oskustest, tahtest, kohast ka üht-teist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
On asju, mis mõjutavad, aga efektiivseid asju Eestis ei kasutata-tunta.

nii .. jaga infot :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
nii .. jaga infot :rolleyes:

Kuna midagi kättesaadavat ei olnud siis kui mul vaja oli (olin üsna katki), siis ma lõpuks loobusin teema uurimisest. Palju artikleid olid tasulised ka.

LLLT-laserid, mingid suure sulfaatrühmade arvuga glükoosaminoglükaanid (hepariin on neist kõige nõrgem aga mingi õhkõrn mõju on tal ka) jne igatahes avaldasid kirjanduses mõju. Üks strateegia on põletik alla suruda sest armivaba paranemine on mittepõletikuline, aga tavalised põletikuvastased ravimid (COX-1 ja COX-2 inhibiitorid) hoopis suurendavad põletikku haavas...

Muudetud kasutaja blind12 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selleks, et liigliha ei tekiks, kasutatakse ju õmblemist.

Enda kogemustest võin rääkida, et õmmeldigi ja esialgu oli kõik kena, aga hiljem, et arme siiski kenamaks saada pidin ikkagi lämmastikravi saama .. aga näepiirkonda ma lõikust siiski ei soovitaks, ehk laseriga ja iluoperatsiooni aint :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina olen lasknud lõigata (umbes 4 aastat tagasi vist oli). Näo pealt 2 ja kaela pealt 2 tükki. Ühe opi käigus, lokaalse anesteesiaga. Dr Jüri Kullamaa juures Viimsis, Fertilitases.

Lõikuse variante pakuti 2.

Ühe puhul lõigatakse nö naha pinnaga tasaseks see sünnimärk, õmblusi ei tehta (nahale jääb endise sünnimärgi suurune arm ja hoiatati, et sünnimärk võib põhimõtteliselt aja jooksul taastuda).

Teise variandi puhul tehakse sügav pikilõige ja lõigatakse sünnimärk sõna otseses mõttes välja, lõige õmmeldakse kinni (nahale jääb sisselõike arm).

Mina valisin teise variandi. Haavad paranesid nädalaga. Kui oskad vaadata, siis armid on küll alles (ega neist pääse), aga tõeliselt väikesed ja nahaga täiesti ühte värvi (ja no naisterahvana poleks neid raske ka peita kui tõesti vaja oleks).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui oskad vaadata, siis armid on küll alles (ega neist pääse), aga tõeliselt väikesed ja nahaga täiesti ühte värvi

No siis läks hästi et armkude vohama ei hakanud. Ega sellele lootma jääda ei saa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu arust võib mõne väikse sünnimärgi isegi küünega ära tõmmata, kuid suuremaid ei tasuks ise näppima hakata. :rolleyes:

Ei minuarust ei tohi ise midagi ära tõmmata...

Ning kas mu kuuldus on õige, et võib hakata arenema mingit sorti vähk?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×