Jump to content
Angelo

KOhvi

Recommended Posts

Yks minu pahesid, mida ma yritan teatud piirides hoida. Ys ta ei ole kasulik, pigem kahjulik.

Kui v2ga s6ltuvuses ei ole...siis

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

pidavat vererõhule halvasti mõjuma(kellel probleeme sellega), eriti veel räägitakse kui seda palju enne trenni juua, siis võib lausa südame peesse keerata kuna trennis saab süda ikka kõvasti vatti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

What about pre-exercise coffee: Will it help me perform better?

Maybe. Studies suggest caffeine taken an hour pre-exercise can enhance performance and make the effort seem easier.

Caffeine also mobilizes fat so more gets burned for fuel. Some researchers believe this helps athletes burn less glycogen and enhances endurance.

The recommended "dose" is about 1.5 to 3 milligrams caffeine per pound body weight (225 to 450 mg caffeine for a 150 lb person; the equivalent of 10 to 20 ounces of coffee).

Caffeine's response varies from person to person. Hence, trial and error will teach you the best practices regarding caffeine intake for your body.

If you are unaccustomed to drinking coffee, take heed: Consuming a mug of coffee on an empty stomach an hour before a running event or a rugby game, can leave you feeling unduly jittery, nervous and suffering from "coffee stomach."

If you always drink coffee before you exercise, you'll likely want to maintain that practice before a competition--if for no other reason than it can promote regular bowel movements and keep you out of the portatoilets mid event.

Info siis selliselt saidilt: http://www.xterraplanet.com/training/dsp_content.cfm?id=90

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Miks kohvi kahjulik on?

Dehüdratatsioon. Veri muutub paksemaks, kiirendab sydame t88d ja paksenenud verega koos... Ys kurnab organismi. Stimuleerige ennast pigem rohelise teega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kohvi tõstab vererõhku, muidu pidi kasulik olema ka(mingite maksahaiguste vastu, ennetav toime). Ise vahest lasen 1 tassi sisse(Nescafe lahustuvat, 1 teelusika täis) 1h enne trenni, kui olen uimane või nats väsinud, aga muidu ei joo regulaarselt. Üldiselt ei kannata kohvi ültse juua, kui rohkem kui 2 tassi sisse ajan, siis hakkab külm, käed/jalad hakkavad värisema ja süda läheb pahaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
minul isiklikult on terve päev paha olla kui kohvi ei joo, räige peavalu, tabletid ka vist ei aidanud, joon igal hommilkul tass kohvi koos piimaga

Kullake, need ongi needsamad v66rutusn2hud (narkomaania). Ma ei oska sulle t2pselt 8elda, kui pikalt nad v6ivad kesta (p2eva v6i paar...ma pakun). Aitab kiirendada, kui sa jood rohelist teed ja kasutad lisaks veel detoksifikatsiooni kiirendavaid tablette.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kullake, need ongi needsamad v66rutusn2hud (narkomaania). Ma ei oska sulle t2pselt 8elda, kui pikalt nad v6ivad kesta (p2eva v6i paar...ma pakun). Aitab kiirendada, kui sa jood rohelist teed ja kasutad lisaks veel detoksifikatsiooni kiirendavaid tablette.

eks ta ole jah, ei tea kas loobuda või mitte, 1 tass päevas pole ju palju, kohvil omad + ja -, nii et ei teagi mida teha:P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kullake, need ongi needsamad v66rutusn2hud (narkomaania). Ma ei oska sulle t2pselt 8elda, kui pikalt nad v6ivad kesta (p2eva v6i paar...ma pakun). Aitab kiirendada, kui sa jood rohelist teed ja kasutad lisaks veel detoksifikatsiooni kiirendavaid tablette.

Ma tegin kohviga lõpparve ja jõin 1 nädala musta teed. Väike pohmakas oli 1-2 päeva. Siis tegin ka koffeiiniga lõpparve. Joon nüüd kibuvitsateed. Kohv stimuleerib pankreast rohkem insuliini tootma, veresuhkur langeb liialt ja tekib väsimus/laiskus/jõuetus (minul!).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Te räägite siin osad et kohv mingi 1h enne trenni vms, aga proovige enne head korraliku aeroobset trenni yks kohv ära lajatada ja ma usun et siis küll enam keegi sellist lolli ideed välja ei paku...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Te räägite siin osad et kohv mingi 1h enne trenni vms, aga proovige enne head korraliku aeroobset trenni yks kohv ära lajatada ja ma usun et siis küll enam keegi sellist lolli ideed välja ei paku...

mitte osad aga profikulturistid nt kiivikas

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mitte osad aga profikulturistid nt kiivikas

Sõber Lauri mõtleb just sellist trenni kus pulss on pidevalt koguaeg üleval siis hakkab muidugi vastu. See oleneb ka sellest kuidas on inimese enda vererõhk. Liiga kõrge on ja paned kohvi ennem trenni siis võib isegi nt ninast vere välja lüüa ja katus sõidab lihtsalt ära.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui tervis on tugev ja oled tugevas vormis, siis natuke kohvi ei tohiks küll midagi halba teha. Kunagi jõin enne jooksmist natuke kohvi ja oi kui hea oli pärast joosta- energiat oli kõvasti rohkem kui muidu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui tervis on tugev ja oled tugevas vormis, siis natuke kohvi ei tohiks küll midagi halba teha. Kunagi jõin enne jooksmist natuke kohvi ja oi kui hea oli pärast joosta- energiat oli kõvasti rohkem kui muidu.

T2na on siis esimene p2ev, kus ma otsustasin selle kohvinarkomaania l6petada. Enesetunne on s***.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Igatahes jõudu sulle, et sa asja ikka lõpule suudaks viia.

Suured t2nud!

Ma v6iks pikalt r22kida, miks ma kohvi j6in... Rituaal jne. Me t6ime alati endale parimad kohvioad ja ma jahvatasin igal hommikul uue ja v2rske ;) Tybee saarel on meil palmidega ymbritsetud r6du, kus on kahekohaline kiik igatsugu pehmete patjadega. Linnud laulavad :P

Kofeiini hulk...oli v2he k6rgem, kui normaalseks v6ib pidada (umb 600 mg p2evas).

Ma ei ole ju kogu aeg kodus. Reisil olles ei keeda keegi mulle lennukis kohvi, millega ma harjunud olen. See t2hendab, et niikuinii on 27 tunniseid reise raske taluda, minul on aga lisaks veel v66rutusn2hud...

...ja kui igahommikune hea enesetunde tekitamine on vaid pelgalt

kofeiini võõrutusnähtude leevendamine.

:P

Siis tekib kysimus, et milleks?

Vaatame aga edasi... Edu ka teistele!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Suured t2nud!

Ma v6iks pikalt r22kida, miks ma kohvi j6in... Rituaal jne. Me t6ime alati endale parimad kohvioad ja ma jahvatasin igal hommikul uue ja v2rske :huh: Tybee saarel on meil palmidega ymbritsetud r6du, kus on kahekohaline kiik igatsugu pehmete patjadega. Linnud laulavad :)

Kofeiini hulk...oli v2he k6rgem, kui normaalseks v6ib pidada (umb 600 mg p2evas).

Ma ei ole ju kogu aeg kodus. Reisil olles ei keeda keegi mulle lennukis kohvi, millega ma harjunud olen. See t2hendab, et niikuinii on 27 tunniseid reise raske taluda, minul on aga lisaks veel v66rutusn2hud...

...ja kui igahommikune hea enesetunde tekitamine on vaid pelgalt

kofeiini võõrutusnähtude leevendamine.

;)

Siis tekib kysimus, et milleks?

Vaatame aga edasi... Edu ka teistele!

Ka mina olen sõltuvuses oma rituaalist ja naudingust, mis leiab küll aset kas Tallinna kesklinnas ilma rõduta Pätsu-aegses puumajas (kus köögiaknast avaneb vaade naabermaja köökidesse, toaaknast hoovi kuuridereale) või kodus maal, kus võib varasel tunnil aknast aeg-ajalt kitsi vaadelda, ning nii kaua kuni hommikune tass koorekohvi mulle otseselt tervisele ei hakka, siis ei kavatse ma sellest mõnust ka loobuda :rolleyes:

Aga Ailele tõesti jõudu!

Muudetud kasutaja hehee poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
pidavat vererõhule halvasti mõjuma(kellel probleeme sellega), eriti veel räägitakse kui seda palju enne trenni juua, siis võib lausa südame peesse keerata kuna trennis saab süda ikka kõvasti vatti.

Kas siis etem on enne trenni nt energiajooke juua, ei usu. Parem ikka vast juua kohvi kui energiajooke.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma teen too juures nii, et lasen vaikse koguse koore ja suhkruta kohvi automaadist, ja sellepeale lasen kakaod, selline mix siis. Igatahes peaks kasulikum* olema, kui suur tassitais vaid kohvi, kakaos pidi ju rohkelt magneesiumi ka olema:) Enamikele see kokteil pole maitsenud kui olen kusinud, aga mulle see segu kull meeldib ja voiks moelda, et olen vahem soltlane kui see, kes samas koguses vaid kohvi joob.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×