Jump to content
Wire

Millist mineraalvett eelistate?

Recommended Posts

Siin sellist asja eriti ei juhtu et keegi midagi uuesti t2itma hakkab :P aga jah pmst eriti ei vali ma millist vett joon, kraanivett pole mingi 5 aastast joonud enam, tavaliselt mingi 12l korraga osta, ja seda n2dalas paar korda.

Kysiks teemav2liselt ka veel, et ega ei ole kahjulik kui liiga palju gaseeritud vett juua? t99kaaslane arvas et on, just gaaside p2rast...pole kunagi moelnud sellepeale.

Inglismaal leiti kraaniveest vist /väljapissitud beebipillide/ östradiooli ka ? :P

Kui gaas kahjulik on, siis küll sa seda tunned ;)

Muudetud kasutaja blind12 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pole sellest kuulnud kyll, aga arvatavasti ikka leitakse asju, selleks ma suurlinnades kraanivett ei joo. lehest lugesin et mingile d(t)egusteerijale anti mingit mitut liiki eri vett proovida pimesi, yks oli londoni kraanivesi, see olla k6ige paremini maitsend ;)

olen kuulnud et siin kerge kloorimaitse ka k2ib yle. aga mis siin r22kida, isegi vaal suri j6kke 2ra. kunagi sai m2luspeaga ujumas ka k2idud Thames`is. 6nneks siiamaale pole kolmandat k2tt lasvand kylge.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Inglismaal leiti kraaniveest vist /väljapissitud beebipillide/ östradiooli ka ? :P

Kui gaas kahjulik on, siis küll sa seda tunned ;)

8stradiooli sisaldus vees ei ole ju miski uudis. Sellega seostatakse meeste yldist feminiseerumist. Ys pigem globaalne probleem (t2nu antibeebipillide laiale levikule), kui pelgalt Inglismaa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Viimasel ajal on meeldima hakanud "Sajanskaja" uurisin vähe selle kohta ja leidsin näiteks et....

Sajanskaja (punase korgiga) on naatriumvesinikkarbonaati ja räni sisaldav ravilauavesi, mida eeskätt soovitatakse krooniliste gastriitide, mao- ja kaksteistsõrmikuhaavandite puhul. Olulised on selles mineraalvees sisalduvad mineraalained: naatrium, kaalium, kaltsium, magneesium, räni ja seleen. «Eriti just räni toimet ainevahetushäirete ravis on viimasel ajal väga palju uuritud,» ütleb professor. Seleen on erakordselt tarvilik silma normaalseks funktsioneerimiseks. «Arvutiajastul on seleen ülivajalik komponent, mida toidust alati küllaldaselt ei saa,» ütleb Teesalu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
8stradiooli sisaldus vees ei ole ju miski uudis. Sellega seostatakse meeste yldist feminiseerumist. Ys pigem globaalne probleem (t2nu antibeebipillide laiale levikule), kui pelgalt Inglismaa.

Inglismaal on ilmselt analüüsitud ja mujal mitte.

Ja eks veeringlus mängib ka rolli, mõnes kohas läbib vesi solgist joogiveeni pikema teekonna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
lehest lugesin et mingile d(t)egusteerijale anti mingit mitut liiki eri vett proovida pimesi, yks oli londoni kraanivesi, see olla k6ige paremini maitsend ;)

PET-pudelis hoitud vesi on parema maitsega kui puhas vesi, aga hea ta küll pole :P

(PET on see kõige tavalisem plastpudeli materjal)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Inglismaal on ilmselt analüüsitud ja mujal mitte.

Ja eks veeringlus mängib ka rolli, mõnes kohas läbib vesi solgist joogiveeni pikema teekonna.

Aga Eestis on joogivett piisavalt - kasutame puhast joogivett WC-s 6-8 liitrit korraga 0,6 liitri pissi alla uhamiseks. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
8stradiooli sisaldus vees ei ole ju miski uudis. Sellega seostatakse meeste yldist feminiseerumist. Ys pigem globaalne probleem (t2nu antibeebipillide laiale levikule), kui pelgalt Inglismaa.

Krt ma olen kogu aeg mõelnud, et süüdi on geikultuuri populariseerimine läbi üleüldise neoliberalismi ;) Aga jah, ohtlik nähtus minu arust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga Eestis on joogivett piisavalt - kasutame puhast joogivett WC-s 6-8 liitrit korraga 0,6 liitri pissi alla uhamiseks. :P

Kui ma saan t6esti maja...mis mul meeles m6lgub...siis sinna tuleb kindlalt kuivk2imla. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ilma mõõtmisteta sa ju ei tea, kui puhast joogivett ;)

Oh...see oleneb niii paljudest teguritest. Takkaotsa veel torustik... Kui ma t88tasin Tartu Naistekliinikus...siis oli suur k2ra teemal "coli bakter kraanivees". Ys kunagi ei tea :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga Eestis on joogivett piisavalt - kasutame puhast joogivett WC-s 6-8 liitrit korraga 0,6 liitri pissi alla uhamiseks. :huh:

Vähemalt mina ei kasuta nii palju, sest mul on kemps katki ja saan korraga lasta nii palju või vähe vett kui heaks arvan :rolleyes: Tavaliselt arvan heaks vähem kui paagitäis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise ostan veel ka Saaremaa vett suht tihti. Vähe gaseeritud ja mõnusa maitsega. See küll mingeid mineraale ja asju ei sisalda aga lihtsalt mõnus puhas maitse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lugesin siit ja keegi rääkis sajanskajast. Oli siis poodi asja ja mõtlesin , et proovin ka ära...gaseeritud vee kohta suht hea(ainuke gaseeritud maitseta vesi , mis mulle alla läheb).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen kodumaise Värska vee austaja. Huvitav on see, et nooremana ei suutnud ma seda üleüldse juua, tundus selline rõve kraam, mis on liiga soolane. Nüüd naudin küll, iseäranis seetõttu, et tean, et see sisaldab vajalikke mineraalaineid. Olen ka mujal täheldanud, et kui miski on kasulik, siis võib selle maitse ka tasapisi meeldima hakata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×