Jump to content
sweals

kasutaja "Andreaz" küsib abi

Recommended Posts

See ei ole nii yheselt m6istetav.

Kui sa teed ise vormi, siis on t6esti parem j2rgida omaenda kogemusi, kuulata oma organismi vajadusi ja mitte lasta h2irida ymbritsevast k2rast, mis l2heb aina valjemaks, mida paremad saavutused on. Krt...kui see sefiir teeb kedagi 6nnelikuks enne v6istlusi siis s88gu ta seda ... mul kama, kui ta suudab ikkagi triibulise kanniga lavale tulla. ;)

Treener aga... siin ei ole asjad enam nii lihtsad. Pea peab t88tama... Kuulata tuleb k6ike ja k6iki. Seosed tuleb tekitada aga omaenda ajus. Mida rohkem erinevat infot, seda terviklikumaks pilt l2heb, mida "suuremaid silmaklappe" kasutada...seda piiratumad arusaamad...samas ...need m6juvad v2ga veenvalt, ma m6istan sellise tegevuse h2id kylgi (suureneb usutavus, kyll pinnapealselt...aga paraku...paraku...), kuid isikut mitte arendavad.

Seda oli tore kuulata!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Treener aga... siin ei ole asjad enam nii lihtsad. Pea peab t88tama... Kuulata tuleb k6ike ja k6iki. Seosed tuleb tekitada aga omaenda ajus. Mida rohkem erinevat infot, seda terviklikumaks pilt l2heb, mida "suuremaid silmaklappe" kasutada...seda piiratumad arusaamad...samas ...need m6juvad v2ga veenvalt, ma m6istan sellise tegevuse h2id kylgi (suureneb usutavus, kyll pinnapealselt...aga paraku...paraku...), kuid isikut mitte arendavad.

Nõus. Treener on eelkõige aju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See ei ole nii yheselt m6istetav.

Kui sa teed ise vormi, siis on t6esti parem j2rgida omaenda kogemusi, kuulata oma organismi vajadusi ja mitte lasta h2irida ymbritsevast k2rast, mis l2heb aina valjemaks, mida paremad saavutused on. Krt...kui see sefiir teeb kedagi 6nnelikuks enne v6istlusi siis s88gu ta seda ... mul kama, kui ta suudab ikkagi triibulise kanniga lavale tulla. ;)

Treener aga... siin ei ole asjad enam nii lihtsad. Pea peab t88tama... Kuulata tuleb k6ike ja k6iki. Seosed tuleb tekitada aga omaenda ajus. Mida rohkem erinevat infot, seda terviklikumaks pilt l2heb, mida "suuremaid silmaklappe" kasutada...seda piiratumad arusaamad...samas ...need m6juvad v2ga veenvalt, ma m6istan sellise tegevuse h2id kylgi (suureneb usutavus, kyll pinnapealselt...aga paraku...paraku...), kuid isikut mitte arendavad.

Ja seda juttu ajad SINA mulle! Ma siis vastan sulle, teema on hoopis sügavam kui sa siin välja oskasid tuua.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nõus. Treener on eelkõige aju.

Kindlasti, aga seda aju ei oleks ilma enda "südameopita". Aga tundub et see teema jääb enamuse siinsete foorumlaste jaoks liiga kaugeks. Olgu siis, ehk mõni teist mõne aja pärast minuga nõustub.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nõus. Treener on eelkõige aju.

Aju kyll... Kuid probleem tekib treenitava ja treeneri suhetes. Samas peab treener m6juma veenvalt... Kui ta ei m6ju veenvalt, siis treenitav ei usu teda ja ei j2rgi n6uandeid jne. Treener ei ole enam treener...

Kuidas leida see tasakaal, et treeningul m6jud sa veenvana ja samas oleks sul ka kahtluste ja uudishimu pisik...miski seletamatu, mis sunniks sind eluaegsele 6ppele??? Liig pikk lause nyyd kysimuse jaoks... ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See asi on keerulisem kui sa arvad. Tead kui palju andekaid sportlasi N. Liidu tipptreenerid "põhja" lasid, et saada üht olümpiavõitjat?

Loomulikult tean, see "meetod" on kasutusel muuseas ka praeguses Eestis mingil määral. Väga paljudele nö. treeneritele pole tähtis see kui kaua sportlane kestab, kas ta jõuab oma potensiaali maksimuni kunagi, tähtsaim on tulemus kohe ja praegu, olgu siis tegu või noorega. Seda kõike selle nimel, et saada pisutki ise tunnustust ja pappi KOHE KÄTTE. Ja ega sellise treeneri kohta ei saa öelda, et ta oma teemat ei valda, vastupidi aga temas puudub ennekõike inimlikkus. Toon võrdluseks siia perearstid. Nad teavad, et inimest saaks aidata palju leebemate vahenditega, kuid see võtaks kaua aega ja ei ole kunagi kindel kas patsient tema juhiseid ikka täidab. Sõnaga tulemus pole kindel tema jaoks ja nii kirjutatakse juba nohu puhul välja antibiootikume, sest nii on asi kindel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja seda juttu ajad SINA mulle! Ma siis vastan sulle, teema on hoopis sügavam kui sa siin välja oskasid tuua.

Kas MULLE... oli ka m6ttes karjuvas k6neviisis? ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Treeneril peab autoriteeti olema ja kui Kalmuse jaoks loob autoriteedi treeneri tugev praktiline kogemus, siis tema treener tõesti ei saaks olla keegi kidur teadlane.

Samas siiski on ju näited piisavalt, kus ilma suuremate sportlike saavutusteta inimene on tipptreener. Kulturismi kohta ei tea väita. On kõik tipp kulturismitreenerid siis Mr Olympial osalenud? Ma ainult mõnda tean ja need on küll kõik päris jämedate kätega poisid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Treeneril peab autoriteeti olema ja kui Kalmuse jaoks loob autoriteedi treeneri tugev praktiline kogemus, siis tema treener tõesti ei saaks olla keegi kidur teadlane.

Samas siiski on ju näited piisavalt, kus ilma suuremate sportlike saavutusteta inimene on tipptreener. Kulturismi kohta ei tea väita. On kõik tipp kulturismitreenerid siis Mr Olympial osalenud? Ma ainult mõnda tean ja need on küll kõik päris jämedate kätega poisid.

I respectfully disagree! ;)

K6igepealt on ikka see kidur teadlane (v6i kuidas sa iganes seda nimetad), info j6uab edasi "suure biitsepsi" k2tte jne jne.

Mr Olympia, kui professionaalsete kulturistide k6rgeim tipp ja "suur biitseps", kes seal treenib... Me peame aru saama ka spordiala "erip2radest". Kui kaugel me oleme, et see oleks t6esti olympiaala ja miks see nii on?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
I respectfully disagree! ;)

K6igepealt on ikka see kidur teadlane (v6i kuidas sa iganes seda nimetad), info j6uab edasi "suure biitsepsi" k2tte jne jne.

Mr Olympia, kui professionaalsete kulturistide k6rgeim tipp ja "suur biitseps", kes seal treenib... Me peame aru saama ka spordiala "erip2radest". Kui kaugel me oleme, et see oleks t6esti olympiaala ja miks see nii on?

Nii on see sellepärast millest ma eespool kirjutasin. Kõik ajavad taga pappi, inimene ei tähenda sealuures suurt midagi. Õigemini inimene on muutunud inimesele rahatootmis "vahendiks". Seda selle kõige halvemas mõttes. Üle laipade, kuigi laipu ju otseselt ei tekigi.

Ma väga loodan, et lähiaastatel see asi muutub ja kehaehtamine saab ka lõpuks olümpiaalaks.

Selleks on vaja aga esialgu see tagaaetav mammon suunata natuke teisteks eesmärkideks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hmm, ma ei saanud täpselt aru, millega sa ei nõustu.

Mulle tundus, et sa alahindasid "kidura teadlase" rolli. "Suur biitseps" versus "kidur teadlane", et siis kumb oleks efektiivsem treener Kalmusele. Kindlasti l2heks ka Kalmusel paremini, kui tal oleks "rohkem pappi", et omada teda toetavat teadlaste tiimi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kindlasti ei mõelnud ma seda nii. Pigem ma just arvan, et praktikud peaks teoreetikuid rohkem ära kasutama. Ma lihtsalt ütlesin, et see kidur teadlane ei saaks Kalmuse vahetu treener olla. Kui treenerisse usku ei ole, siis pole ka koostööd.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kindlasti ei mõelnud ma seda nii. Pigem ma just arvan, et praktikud peaks teoreetikuid rohkem ära kasutama. Ma lihtsalt ütlesin, et see kidur teadlane ei saaks Kalmuse vahetu treener olla. Kui treenerisse usku ei ole, siis pole ka koostööd.

Kidur teadlane ei saaks kindlasti olla minu treener, küll aga võiks ta olla mulle nõuandjaks mõnel kitsamal teemal mida tema valdab 100% ja mida ka kehaehitajal vaja teada oleks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kidur teadlane ei saaks kindlasti olla minu treener, küll aga võiks ta olla mulle nõuandjaks mõnel kitsamal teemal mida tema valdab 100% ja mida ka kehaehitajal vaja teada oleks.

Ujumistreener, kes ei osanud ujuda. :http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=268231

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
I respectfully disagree! :)

K6igepealt on ikka see kidur teadlane (v6i kuidas sa iganes seda nimetad), info j6uab edasi "suure biitsepsi" k2tte jne jne.

Mr Olympia, kui professionaalsete kulturistide k6rgeim tipp ja "suur biitseps", kes seal treenib... Me peame aru saama ka spordiala "erip2radest". Kui kaugel me oleme, et see oleks t6esti olympiaala ja miks see nii on?

Jah,poleks kidurat teadlast-farmatseuti,hui need kulturistid nii suured oleksid :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×