Jump to content
masterofceremony

Kuidas uuesti alustada?

Recommended Posts

Tervitus,

Olen seda foorumit tükk aega anonüümselt jälginud ja mõelnud oma keha uuesti vormimisest. Äkki oskate abi anda, mida ja kuidas on kõige targem ennast uuesti käsile võtta.

Eks ikka suuremalt osalt laiskus on see millepärast kunagi kõik pooleli jäi. Viimane tugevam trenn sai tehtud vist 18 aastaselt. Sellest möödas siis 10 aastat, ca sama kaua siis naisemees. Eks vedage siis paralleele :P. Nüüd nagu elu enamvähem jonksu seatud ja tundub, et tihedas graafikus on aega ka natuke enda jaoks. Rasva protsenti kehas on aidanud kasvatada ka kontoritöö ja see et just hiljuti loobusin suitsetamisest. Hetkel kaalun 106 kg ja pikkust on 184 cm. Vanast ajast on jäänud alles vaid jäme reis ja lai õlg, kõik muu on kuidagi imelikul kombel kadunud, aga ma tean, et kusagil rasvakihi all peaksid ka lihased olema ;) .

Ei hakka koheselt õhulosse endale ehitama. Esmane plaan oleks siis õllekõhust lahti saada (tillernipsu näeb vist varsti ainult peeglist :P kui praeguse tempoga jätkan), vähendada rasva ja keskenduks rohkem just ülakehale.

Loomulikult esmane asi mida pean jälgima on TOITUMINE ja veelkord TOITUMINE: hetkel on asi väga paigast ära. Üldjuhul söön esimest korda alles peale tööd kodus. Ja tihti jääb see ka mu viimaseks toitumiseks. Aga see pole muidugi reegel.

Lugesin siin rasvapõletajatest (L-Caritin), mida enne trenni kasutama hakata ja taastajatest (DR-7) mida siis kasutada söögikordade vahel, või siis asendajatena. Mind huvitab just see asendamise osa, et kui alustada treeningutega nüüd uuesti, kas selle tootega on mõtet hakata ka nö dieeti pidama, et toidukordade asemel kasutada, kas aitab kaasa rasva põletamisele? Millist toitumist soovitate ja kas tasub hakata pulbreid kasutama, kui tihti on kõige optimaalsem neid kasutada, kui üldse?

Treeningute alustamiseks kasutaksin kõigepealt fitness.ee lehel leitud treeningkavadega Algajatele ja Algajatele (2) kombineerides neid 1 ühel 2 teisel päeval. Seda siis kolme -nelja kuu vältel arvestavalt 3-4xnädalas. Puhkepäevad:kolmap. laup. pühap. Treeningkavades on märgitud küll seeriad, aga kui suurte raskustega neid teha? Mida raskuse valikul jälgida?

Võibolla on palju lolle newbie küsimusi ja mõtteid, aga parem alustada hilja, kui mittekunagi.

Ette tänades,

Marco

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tervitus,

Olen seda foorumit tükk aega anonüümselt jälginud ja mõelnud oma keha uuesti vormimisest. Äkki oskate abi anda, mida ja kuidas on kõige targem ennast uuesti käsile võtta.

Eks ikka suuremalt osalt laiskus on see millepärast kunagi kõik pooleli jäi. Viimane tugevam trenn sai tehtud vist 18 aastaselt. Sellest möödas siis 10 aastat, ca sama kaua siis naisemees. Eks vedage siis paralleele :P. Nüüd nagu elu enamvähem jonksu seatud ja tundub, et tihedas graafikus on aega ka natuke enda jaoks. Rasva protsenti kehas on aidanud kasvatada ka kontoritöö ja see et just hiljuti loobusin suitsetamisest. Hetkel kaalun 106 kg ja pikkust on 184 cm. Vanast ajast on jäänud alles vaid jäme reis ja lai õlg, kõik muu on kuidagi imelikul kombel kadunud, aga ma tean, et kusagil rasvakihi all peaksid ka lihased olema ;) .

Ei hakka koheselt õhulosse endale ehitama. Esmane plaan oleks siis õllekõhust lahti saada (tillernipsu näeb vist varsti ainult peeglist :P kui praeguse tempoga jätkan), vähendada rasva ja keskenduks rohkem just ülakehale.

Loomulikult esmane asi mida pean jälgima on TOITUMINE ja veelkord TOITUMINE: hetkel on asi väga paigast ära. Üldjuhul söön esimest korda alles peale tööd kodus. Ja tihti jääb see ka mu viimaseks toitumiseks. Aga see pole muidugi reegel.

Lugesin siin rasvapõletajatest (L-Caritin), mida enne trenni kasutama hakata ja taastajatest (DR-7) mida siis kasutada söögikordade vahel, või siis asendajatena. Mind huvitab just see asendamise osa, et kui alustada treeningutega nüüd uuesti, kas selle tootega on mõtet hakata ka nö dieeti pidama, et toidukordade asemel kasutada, kas aitab kaasa rasva põletamisele? Millist toitumist soovitate ja kas tasub hakata pulbreid kasutama, kui tihti on kõige optimaalsem neid kasutada, kui üldse?

Treeningute alustamiseks kasutaksin kõigepealt fitness.ee lehel leitud treeningkavadega Algajatele ja Algajatele (2) kombineerides neid 1 ühel 2 teisel päeval. Seda siis kolme -nelja kuu vältel arvestavalt 3-4xnädalas. Puhkepäevad:kolmap. laup. pühap. Treeningkavades on märgitud küll seeriad, aga kui suurte raskustega neid teha? Mida raskuse valikul jälgida?

Võibolla on palju lolle newbie küsimusi ja mõtteid, aga parem alustada hilja, kui mittekunagi.

Ette tänades,

Marco

Pakun, et see artikel peaks sulle sobima :ohttp://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...amp;textID=3924

Muudetud kasutaja undisputed poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tervitus,

Olen seda foorumit tükk aega anonüümselt jälginud ja mõelnud oma keha uuesti vormimisest. Äkki oskate abi anda, mida ja kuidas on kõige targem ennast uuesti käsile võtta.

Eks ikka suuremalt osalt laiskus on see millepärast kunagi kõik pooleli jäi. Viimane tugevam trenn sai tehtud vist 18 aastaselt. Sellest möödas siis 10 aastat, ca sama kaua siis naisemees. Eks vedage siis paralleele :o. Nüüd nagu elu enamvähem jonksu seatud ja tundub, et tihedas graafikus on aega ka natuke enda jaoks. Rasva protsenti kehas on aidanud kasvatada ka kontoritöö ja see et just hiljuti loobusin suitsetamisest. Hetkel kaalun 106 kg ja pikkust on 184 cm. Vanast ajast on jäänud alles vaid jäme reis ja lai õlg, kõik muu on kuidagi imelikul kombel kadunud, aga ma tean, et kusagil rasvakihi all peaksid ka lihased olema ;) .

Ei hakka koheselt õhulosse endale ehitama. Esmane plaan oleks siis õllekõhust lahti saada (tillernipsu näeb vist varsti ainult peeglist :P kui praeguse tempoga jätkan), vähendada rasva ja keskenduks rohkem just ülakehale.

Loomulikult esmane asi mida pean jälgima on TOITUMINE ja veelkord TOITUMINE: hetkel on asi väga paigast ära. Üldjuhul söön esimest korda alles peale tööd kodus. Ja tihti jääb see ka mu viimaseks toitumiseks. Aga see pole muidugi reegel.

Lugesin siin rasvapõletajatest (L-Caritin), mida enne trenni kasutama hakata ja taastajatest (DR-7) mida siis kasutada söögikordade vahel, või siis asendajatena. Mind huvitab just see asendamise osa, et kui alustada treeningutega nüüd uuesti, kas selle tootega on mõtet hakata ka nö dieeti pidama, et toidukordade asemel kasutada, kas aitab kaasa rasva põletamisele? Millist toitumist soovitate ja kas tasub hakata pulbreid kasutama, kui tihti on kõige optimaalsem neid kasutada, kui üldse?

Treeningute alustamiseks kasutaksin kõigepealt fitness.ee lehel leitud treeningkavadega Algajatele ja Algajatele (2) kombineerides neid 1 ühel 2 teisel päeval. Seda siis kolme -nelja kuu vältel arvestavalt 3-4xnädalas. Puhkepäevad:kolmap. laup. pühap. Treeningkavades on märgitud küll seeriad, aga kui suurte raskustega neid teha? Mida raskuse valikul jälgida?

Võibolla on palju lolle newbie küsimusi ja mõtteid, aga parem alustada hilja, kui mittekunagi.

Ette tänades,

Marco

Ei tea , kas esialgu oleks neid rasvapõletajaid vaja. Kalamaksaõli tuleks soetada. Mina isiklikult võtaks kohe 3jaotatud kava , kui sul nii palju aega on. Esimene nädal proovi raskusi ja siis edasi juba tead enamvähem , mis harjutusi mis raskusega teha :P Kui ise jõusaalis käimist alustasin , hakkasin ka kohe 3jaotatud kavaga ja mingit ületreeningut ei olnud (käisin 3-5x nädalas) Toitumise kohta...kui ise eriti ei tea , siis vast see kava oleks siit kõige mõtekam tellida. Kuigi kui siin ringi tuhlata , saab ka tasuta asjakohast infi rohkem , kui küll :angry:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei tea , kas esialgu oleks neid rasvapõletajaid vaja. Kalamaksaõli tuleks soetada. Mina isiklikult võtaks kohe 3jaotatud kava , kui sul nii palju aega on. Esimene nädal proovi raskusi ja siis edasi juba tead enamvähem , mis harjutusi mis raskusega teha ;) Kui ise jõusaalis käimist alustasin , hakkasin ka kohe 3jaotatud kavaga ja mingit ületreeningut ei olnud (käisin 3-5x nädalas) Toitumise kohta...kui ise eriti ei tea , siis vast see kava oleks siit kõige mõtekam tellida. Kuigi kui siin ringi tuhlata , saab ka tasuta asjakohast infi rohkem , kui küll :P

Just, telli toitumiskava alguses. Seda peab olema aega järgida, sest kui pole siis ei saa ju millegi arvelt maha ka seda kaalu ja rasva. Ehk siis nagu sa ise ka oled aru saanud on esimene asi toitumine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

undisputed

Väga hea artikkel lugemiseks, aga pigem kaldun arvama, et minu mõtlemine "õlleka" maha saamisest on natuke teine, kui tavalisel inimesel tänavalt. Sest 8-10 aastat tagasi tegelesin saalis suht aktiivselt jõutrenniga. Aga aeg on edasi läinud ja selle aja teadmistega ei tee ju enam suurt midagi. Sellepärast püüangi ennast siin nö uute tuultega kurssi viia.

Samakamees

Põhimõtteliselt soovitad teha edasijõudnute kava, mis kolmeks jaotatud?

Vaatan ja uurin siin seda toitumisteemat kõigepealt ja konsulteerin paari sõbraga.

Edit: Lugesin ja uurisin neid teemasid siin. Ja tellisin toitumis- ja treeningkava ära. Tundub et see on siiski parim variant, kuna enamus teemadest käib see läbi.

Muudetud kasutaja masterofceremony poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nüüd siis juba nädal aega jälgitud kindlat toitumis- ja treeningkava ja võin öelda, et asi liigub paremuse poole ja enesetunne ka kohe poole parem + väsimust, mis enne oli peale töölt tulemist, eriti ei ole. Kaalust kaotanud natuke üle kilo. Kõik tundub olevat täpselt sellises tempos nagu peab. Hetkel siis korralik toitumine + 4xnädalas trenni.

Vähemalt ise olen rahul. :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×