Jump to content
Bonsuna

Tänane SL ÕHTULEHT ! ! ! Kaalu alandamise "tõed".

Recommended Posts

"Kõikidest kiiret kaalulangust lubavatest imekapslitest, treeningutest ja trenažööridest efektiivsem on lihtne tõde: õhtul pärast kella seitset ära söö!" ütleb Tallinna Ülikooli võimlemise ja aeroobika lektor Inga Glaase.

???

Ei ole siis efektiivsem või? Minuteada on KÕIK täiskasvanud ülekaalulised ennast hiliste õhtusöökide abil paksuks söönud.

Ma ei vaidle, et on veel efektiivemaid meetodeid kaalu alandamiseks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See, et õhtul enam peale 19.00 üldse ei sööda päris nii väga vale ei ole. Kui päeval süüakse näiteks 4 korraliku toidukorda siis tavainimese jaoks kes veel ei trenni ka ei tee, selline metooodika töötab ja ei riku tervist. Lisaks tuleb arvestada psühholoogilist poolt, emotsionaalset seisundit. Teatud inimtüüpidel on palju lihtsam kui nad ei pea õhtul valima lahja ja veel lahjema toidukorra vahel, vaid valib üldse mitte midagi toidukorra. Eriti kui nt. teised pereliikmed kõrval ajavad endale kukleid ja sardelle sisse. Ja veel lisaks on olemas selline asi nagu inimese bioloogiline kell, mis tähendab seda on inimesi kes on varajase hommikuse ärkamisega ja teised jällegi magavad poole päevani (nad ei ole tegelikult laisad ja päevavargad), neile ei sobi lihtsalt selline standartne ühiskonna poolt loodud süsteem ja sellest tingituna mõjutab ka see ajutegevust ja sellega seotud meeleelundeid. Ühesõnaga nii must ja valge see maailm ei ole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei ole siis efektiivsem või? Minuteada on KÕIK täiskasvanud ülekaalulised ennast hiliste õhtusöökide abil paksuks söönud.

Et kuna inimene sööb õhtul palju ja valesid asju, siis sealt järgmine ja loogiline samm on kogu õhtusöök lihtsalt ära jätta? No ei ole ju. See on lihtsalt äärmuste vahel tõmblemine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Et kuna inimene sööb õhtul palju ja valesid asju, siis sealt järgmine ja loogiline samm on kogu õhtusöök lihtsalt ära jätta? No ei ole ju. See on lihtsalt äärmuste vahel tõmblemine.

Kõike seda mida MM mainis oleks pidanud koolitatud inimene ka selles artiklis rääkima. Sellest artiklist aga saab inimene teada, et kui kaalust tahan alla võtta siis peale seitset süüa pole hea. Isegi pealkiri ütleb nii. Paljudele ainult pealkiri meelde jääbki ja selle järgi siis toimitakse. Poolik värk annab välja lolluse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui rääkida nn tavainimesest, kes sööb õhtu kell 19:00 ja tõuseb hommikul vara ja esimene korralik toidukord on ka nii 07:00 ajal ... siis teeb see 12h-se vahe koos unega ja tegelikult see ju päris ok. Paras aeg rasvade põletamiseks.

Aga eks päris tihti on asi nii, et inimesed hommikuti ei söö - ei taha , pole aega, peavad enda arust dieeti vms. Ühte asja muutes ei muuda sa praktiliselt midagi.

Aga nuh eks meile trenni-pededele on see teema võõras. Hämmastav ju tegelikult kuidas vähegi asja jagav inimene (rääkimata võistlevatest kulturistidest ja fitnessistidest) oma kehaga suudavb teha, ja seda väga lühikese aja jooksul. Isegi kui pole tippvõistlusvorm, siis lihtsalt suurepärases vormis suudavad küllalt kerge vaevaga enam-vähem kõik olla.

On see kiiks või on nn tavainimene kiiksuga, kuna ei suuda sellist lihtsat asja - kontrollida oma keha?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Küsiksin teadjamatelt/kogenumatelt kommentaari veel ühe artiklis toodud väite kohta. Artiklis nimelt väidetakse: “ …esmalt 30–60 minutit aeroobset trenni ja seejärel jõuharjutusi. Järjekord peab aga olema just selline – aeroobika nõuab ka liigutuslikku mälu ja tähelepanu, teiseks aga on lihastreening reeglina füüsiliselt palju kurnavam”.

Minu küsimus siit: mina olen kuulnud pigem (ja näinud), et soojenduseks tehakse ikka 5-10 min aeroobset, siis tunnike-poolteist jõusaali ning seejärel 30-60 (ka rohkem) minutit aeroobset (jooksu, kõndi jms rasvapõletuspulsiga). Milline oleks see õigem rasvapõletusviis või taandub see teema ka ikkagi individuaalsusele? ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sain aru, et pärast 18.00-19.00 tuleb süüa. Või siis õigemini, pärast trenni tuleb kindlalt süüa...

Aga ma ei saa aru miks?

Kui eesmaärk on pekki kaotada ja mitte lihast kasvatada, kas siis juhtub midagi, kui pärast trenni ei söö, aga enne trenni (umbes tund pooldeist) söön korralikult...??? Ja kui mu hommikusöök ja lõuna on nn tugevamad...

Sellessuhtes, et kui mul on välja arvutatud, et minu pikkuse ja kaalu kohta võib a la 2000 kcal süüa päevas (näiteks) ja ma jaotan need päeva peale nii ära, et hommikusöök ja lõuna on kõige tugevamad söögid, vahepalad ja õhtusöök natukene lahjemad, aga et need teeksid siiski kokku päevase vajaliku kaloraažhi, kas see on siis utoopiline ja vale, kui ma kindlatel kellaaegadel söön, aga viimane neist ongi umbes kell 18.00 ja enne trenni ???

Ja kui see pärast trenni söömine nii tähtis on, siis mida täpselt võib pärast trenni süüa`?

Kui ma olen väga pikka aega nii toitunud, et pärast kuut ei söö, kas see hakkab siis mõjuma, kui ma nüüdsest seda muudan? Ma ei saa varsti enam mitte midgai aru, sest igalpool räägitakse suhteliselt keerulist ja erinevat juttu :/

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sain aru, et pärast 18.00-19.00 tuleb süüa. Või siis õigemini, pärast trenni tuleb kindlalt süüa...

Aga ma ei saa aru miks?

Kui eesmaärk on pekki kaotada ja mitte lihast kasvatada, kas siis juhtub midagi, kui pärast trenni ei söö, aga enne trenni (umbes tund pooldeist) söön korralikult...??? Ja kui mu hommikusöök ja lõuna on nn tugevamad...

Sellessuhtes, et kui mul on välja arvutatud, et minu pikkuse ja kaalu kohta võib a la 2000 kcal süüa päevas (näiteks) ja ma jaotan need päeva peale nii ära, et hommikusöök ja lõuna on kõige tugevamad söögid, vahepalad ja õhtusöök natukene lahjemad, aga et need teeksid siiski kokku päevase vajaliku kaloraažhi, kas see on siis utoopiline ja vale, kui ma kindlatel kellaaegadel söön, aga viimane neist ongi umbes kell 18.00 ja enne trenni ???

Ja kui see pärast trenni söömine nii tähtis on, siis mida täpselt võib pärast trenni süüa`?

Kui ma olen väga pikka aega nii toitunud, et pärast kuut ei söö, kas see hakkab siis mõjuma, kui ma nüüdsest seda muudan? Ma ei saa varsti enam mitte midgai aru, sest igalpool räägitakse suhteliselt keerulist ja erinevat juttu :/

Kahjuks sellised tainapead kes õhtulehes selle artikli kokku konstrueerisid tekitavadgi inimestes segadust. Kui pole leheruumi, et asju põhjalikult selgitada siis olgu sellised artiklid pigem olemata.

Peale trenni kehale taastumiseks vajalikke toitained mitte andes hakkab organism iseennast "sööma" teisisõnu on kataboolses seisundis seni kuni saab kõik vajalikud toitained kätte mis vaja. Sellel ajal kui sa peale trenni süüa ei saa, ehk siis hommikuni, "järab" organism iseennast. Jah tõsi põletab ka rasvu, sest ke neid on taastumiseks vaja, kuid muid vajalikke aineid nagu süsivesikud ja valgud, mis treeningu jooksul on enamasti varudest ammendatud on vaja ka kusagilt saada. Valgud saab organism sel juhul kätte lihaseid lagundades ja neist siis ka süsivesikuid ümber töödeldes. Nii toimides kaotame vaikselt pidevalt lihasmassi ja päeva esimesel poolel sisse laetud energiast osa viiakse "lattu" tagavaraks, ehk siis rasvarakkudesse. Vaikselt hääbuv organism võiks selle skeemi kohta öelda. Tõsi, kaal langeb ja paljudele polegi esialgu midagi muud vaja, asi töötab , tundub neile. Kuid terviseprobleemid hakkavad hiljem.

Kui inimese organism oleks loodud nii nagu on ehitatud auto, et paned hommikul paagi täis ja kulutad energiat just siis kui kulutad oleks muidugi lihtne. Kahjuks või õnneks see nii aga pole.

Piisaks kui sa peale trenni saaksid 10-15g valke ja 200g süsivesikuid. Süsivesikutest pooled peaks olema aeglaselt imenduvad (riis, tatar, aedviljad) kiired, kas siis spordijoogist, meest, magusast puuviljast. Rasvu viimase söögikorra juurde isiklikult eriti ei soovita.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kahjuks sellised tainapead kes õhtulehes selle artikli kokku konstrueerisid tekitavadgi inimestes segadust. Kui pole leheruumi, et asju põhjalikult selgitada siis olgu sellised artiklid pigem olemata.

Peale trenni kehale taastumiseks vajalikke toitained mitte andes hakkab organism iseennast "sööma" teisisõnu on kataboolses seisundis seni kuni saab kõik vajalikud toitained kätte mis vaja. Sellel ajal kui sa peale trenni süüa ei saa, ehk siis hommikuni, "järab" organism iseennast. Jah tõsi põletab ka rasvu, sest ke neid on taastumiseks vaja, kuid muid vajalikke aineid nagu süsivesikud ja valgud, mis treeningu jooksul on enamasti varudest ammendatud on vaja ka kusagilt saada. Valgud saab organism sel juhul kätte lihaseid lagundades ja neist siis ka süsivesikuid ümber töödeldes. Nii toimides kaotame vaikselt pidevalt lihasmassi ja päeva esimesel poolel sisse laetud energiast osa viiakse "lattu" tagavaraks, ehk siis rasvarakkudesse. Vaikselt hääbuv organism võiks selle skeemi kohta öelda. Tõsi, kaal langeb ja paljudele polegi esialgu midagi muud vaja, asi töötab , tundub neile. Kuid terviseprobleemid hakkavad hiljem.

Kui inimese organism oleks loodud nii nagu on ehitatud auto, et paned hommikul paagi täis ja kulutad energiat just siis kui kulutad oleks muidugi lihtne. Kahjuks või õnneks see nii aga pole.

Piisaks kui sa peale trenni saaksid 10-15g valke ja 200g süsivesikuid. Süsivesikutest pooled peaks olema aeglaselt imenduvad (riis, tatar, aedviljad) kiired, kas siis spordijoogist, meest, magusast puuviljast. Rasvu viimase söögikorra juurde isiklikult eriti ei soovita.

Ülekaalulised teismelised ei hooligi tervislikust toitumisest. Nendele on tähtis, et ümbermõõt väheneks ja kuidas ning mille arvelt see saavutatakse, on nende jaoks teisejärguline.

Muudetud kasutaja OldMan poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Küsiksin teadjamatelt/kogenumatelt kommentaari veel ühe artiklis toodud väite kohta. Artiklis nimelt väidetakse: “ …esmalt 30–60 minutit aeroobset trenni ja seejärel jõuharjutusi. Järjekord peab aga olema just selline – aeroobika nõuab ka liigutuslikku mälu ja tähelepanu, teiseks aga on lihastreening reeglina füüsiliselt palju kurnavam”.

Minu küsimus siit: mina olen kuulnud pigem (ja näinud), et soojenduseks tehakse ikka 5-10 min aeroobset, siis tunnike-poolteist jõusaali ning seejärel 30-60 (ka rohkem) minutit aeroobset (jooksu, kõndi jms rasvapõletuspulsiga). Milline oleks see õigem rasvapõletusviis või taandub see teema ka ikkagi individuaalsusele? :o

Kui mul midagi kahe silma vahele ei jäänud, siis paistab, et sinu postitusele veel keegi ei olnud vastanud. Nagu mina olen asjadest aru saanud, siis pärast jõusaali peab tegema nt jooksu, mis on anaeroobse piiri lävel. Lugesin just uuesti läbi selle artikli, kus oli minu meelest nii öeldud. http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...amp;textID=3324

Kuskilt justkui lugesin või sain vähemalt aru, et kui pärast jõusaali veel tunnike aeroobsega müttad, siis see suisa lihast ennast "sööma" hakkab vms. Ja kuidas suhtuda jooksu/kiirkõndi enne jõusaali?! Äkki keegi targem kommenteerib seda!

Mina üritan nüüd korralikult 3x nädalas jõusaalis käia. Soojendus+jõusaal+venitused tulevad mul kokku ca 1 h ja 15 minutit. Samas tahaks ka südametööd parandada. (Muidugi läheb mul pulss üles ka jõusaalis seeriaid tehes aga see pole ilmselt piisav südamele?! Trepist ülesminek võtab endiselt liiga palju võhmale!) Kas aga on mõistlik siis veel pärast 1h 15 min trenni südametööd teha?! Kui jaa, siis kui kaua?! Ma ei jõua muudel päevadel rohkem trenni teha kui see 3x nädalas jõusaalis.

Keegi targem võiks mind ka aidata. Aitäh siis ette, kes vastab ;)

Muudetud kasutaja Agnes1h poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kahjuks sellised tainapead kes õhtulehes selle artikli kokku konstrueerisid tekitavadgi inimestes segadust. Kui pole leheruumi, et asju põhjalikult selgitada siis olgu sellised artiklid pigem olemata.

Peale trenni kehale taastumiseks vajalikke toitained mitte andes hakkab organism iseennast "sööma" teisisõnu on kataboolses seisundis seni kuni saab kõik vajalikud toitained kätte mis vaja. Sellel ajal kui sa peale trenni süüa ei saa, ehk siis hommikuni, "järab" organism iseennast. Jah tõsi põletab ka rasvu, sest ke neid on taastumiseks vaja, kuid muid vajalikke aineid nagu süsivesikud ja valgud, mis treeningu jooksul on enamasti varudest ammendatud on vaja ka kusagilt saada. Valgud saab organism sel juhul kätte lihaseid lagundades ja neist siis ka süsivesikuid ümber töödeldes. Nii toimides kaotame vaikselt pidevalt lihasmassi ja päeva esimesel poolel sisse laetud energiast osa viiakse "lattu" tagavaraks, ehk siis rasvarakkudesse. Vaikselt hääbuv organism võiks selle skeemi kohta öelda. Tõsi, kaal langeb ja paljudele polegi esialgu midagi muud vaja, asi töötab , tundub neile. Kuid terviseprobleemid hakkavad hiljem.

Kui inimese organism oleks loodud nii nagu on ehitatud auto, et paned hommikul paagi täis ja kulutad energiat just siis kui kulutad oleks muidugi lihtne. Kahjuks või õnneks see nii aga pole.

Piisaks kui sa peale trenni saaksid 10-15g valke ja 200g süsivesikuid. Süsivesikutest pooled peaks olema aeglaselt imenduvad (riis, tatar, aedviljad) kiired, kas siis spordijoogist, meest, magusast puuviljast. Rasvu viimase söögikorra juurde isiklikult eriti ei soovita.

Teen 3x nädalas trenni (jõusaal+30-40 min rattasõitu) ja soov ka paar kilo alla võtta ning end vormi saada. Kui trennipäev ei ole, söön u 3 korda päevas ja õhtusöök kuskil 19-20 aga trennipäeval õhutsöök hiljemalt 19 ja siis peale trenni dietmixi segu piimaga. Kas peaksin sellele lisaks veel midagi sööma peale trenni, kuigi isu ei ole? Või saan kõik vajaliku sealt kätte?

Muudetud kasutaja Änx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui mul midagi kahe silma vahele ei jäänud, siis paistab, et sinu postitusele veel keegi ei olnud vastanud. Nagu mina olen asjadest aru saanud, siis pärast jõusaali peab tegema nt jooksu, mis on anaeroobse piiri lävel. Lugesin just uuesti läbi selle artikli, kus oli minu meelest nii öeldud. http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...amp;textID=3324

Kuskilt justkui lugesin või sain vähemalt aru, et kui pärast jõusaali veel tunnike aeroobsega müttad, siis see suisa lihast ennast "sööma" hakkab vms. Ja kuidas suhtuda jooksu/kiirkõndi enne jõusaali?! Äkki keegi targem kommenteerib seda!

Mina üritan nüüd korralikult 3x nädalas jõusaalis käia. Soojendus+jõusaal+venitused tulevad mul kokku ca 1 h ja 15 minutit. Samas tahaks ka südametööd parandada. (Muidugi läheb mul pulss üles ka jõusaalis seeriaid tehes aga see pole ilmselt piisav südamele?! Trepist ülesminek võtab endiselt liiga palju võhmale!) Kas aga on mõistlik siis veel pärast 1h 15 min trenni südametööd teha?! Kui jaa, siis kui kaua?! Ma ei jõua muudel päevadel rohkem trenni teha kui see 3x nädalas jõusaalis.

Keegi targem võiks mind ka aidata. Aitäh siis ette, kes vastab ;)

Mul on jõusaalis nii, et kui lõpetan, siis olen nii rihmaks tõmmanud ennast, et vaevu longin riietusruumi ja ülikõva higistaja olen ka. Ma ei kujuta ette, et ma peaks pärast seda veel 30 min aeroobset kütma. Sauna ma ka väldin viimasel ajal. Vahest ajab iiveldama ka jõusaalis, see on eriti nõme. Mul on vist viga midagi...?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Teen 3x nädalas trenni (jõusaal+30-40 min rattasõitu) ja soov ka paar kilo alla võtta ning end vormi saada. Kui trennipäev ei ole, söön u 3 korda päevas ja õhtusöök kuskil 19-20 aga trennipäeval õhutsöök hiljemalt 19 ja siis peale trenni dietmixi segu piimaga. Kas peaksin sellele lisaks veel midagi sööma peale trenni, kuigi isu ei ole? Või saan kõik vajaliku sealt kätte?

Sinu puhul piisab sellest DIETMIX-i koksist täiesti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oi, te ei kujuta ette, kes kõik tänapäeval ülikoolis lektoreiks on... Ma ka kunagi arvasin, et neid valitakse kõige targemate hulgast, aga pigem kehtib just ütlemine, et kes oskab, see teeb, ja kes ei oska, see õpetab. ;)

Ma ükskord huvi pärast uurisin, et kuidas tänapäeva arstitudengid kujutavad ette tervislikku toitumist. Pilt oli üsna kohutav (stiilis "75% päevasest energiatarbimisest peaksid moodustama lihtsuhkrud"), aga kõige värvikam näide oli üks tulevane tohter, kes teatas, et tema ilu saladus peitub õiges toitumises: esimene toidukord on kell 7, teine kell 14 ja pärast kella kuut ta ei söö...

Kui toidupoes teiste inimeste korvidesse vahtida, siis läheb ka meel päris kurvaks. Sai, margariin, keeduvorst, viinerid, makaronisalat, limonaad, küpsised ja pakk Figura teed.

Oijah.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oi, te ei kujuta ette, kes kõik tänapäeval ülikoolis lektoreiks on... Ma ka kunagi arvasin, et neid valitakse kõige targemate hulgast, aga pigem kehtib just ütlemine, et kes oskab, see teeb, ja kes ei oska, see õpetab. ;)

Ma ükskord huvi pärast uurisin, et kuidas tänapäeva arstitudengid kujutavad ette tervislikku toitumist. Pilt oli üsna kohutav (stiilis "75% päevasest energiatarbimisest peaksid moodustama lihtsuhkrud"), aga kõige värvikam näide oli üks tulevane tohter, kes teatas, et tema ilu saladus peitub õiges toitumises: esimene toidukord on kell 7, teine kell 14 ja pärast kella kuut ta ei söö...

Kui toidupoes teiste inimeste korvidesse vahtida, siis läheb ka meel päris kurvaks. Sai, margariin, keeduvorst, viinerid, makaronisalat, limonaad, küpsised ja pakk Figura teed.

Oijah.

Uhh,külmavärinad käisid üle keha :o . Mina veel tahtsin arstiks õppima minna. Hea ,et ei läinud,muidu oleks veel rumalamaks muutunud. :o Hea,et valisin inseneritee. :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ükskord huvi pärast uurisin, et kuidas tänapäeva arstitudengid kujutavad ette tervislikku toitumist. Pilt oli üsna kohutav (stiilis "75% päevasest energiatarbimisest peaksid moodustama lihtsuhkrud"), aga kõige värvikam näide oli üks tulevane tohter, kes teatas, et tema ilu saladus peitub õiges toitumises: esimene toidukord on kell 7, teine kell 14 ja pärast kella kuut ta ei söö...

Mina toitun ka nii 3x - ma vist teen midagi valesti. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
????????????? 75% lihtsuhkrutest? Ei usu eriti. Sinu vanuses.

Ma kustutasin vähe, pidasin silmas söögikordade arvu. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina toitun ka nii 3x - ma vist teen midagi valesti. :P

Jah, sa pead toidukordi kindlasti vähemaks võtma. Sul ei ole nii palju vaja süüa kui sa päevad läbi arvuti taga kaloreid põletad ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina söön vahel isegi poole 12 ajal öösel korraliku koguse toitu, kui trenn on olnud hilisem. Aeroobset ei tee üldse, välimus paraneb, LIHAS kasvab, enesetunne super. Ime?

11.02.2008 GB Gym´is Helsingis rinna ja biitsepsi trenn

post-1184-1202843120_thumb.jpg

Väga ilus:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul on jõusaalis nii, et kui lõpetan, siis olen nii rihmaks tõmmanud ennast, et vaevu longin riietusruumi ja ülikõva higistaja olen ka. Ma ei kujuta ette, et ma peaks pärast seda veel 30 min aeroobset kütma. Sauna ma ka väldin viimasel ajal. Vahest ajab iiveldama ka jõusaalis, see on eriti nõme. Mul on vist viga midagi...?

"olen nii rihmaks tõmmanud ennast" see on vihje sulle, aga kui ikka ei saa aru, siis annan sulle teise vihje: Ü_________G

Ja vastus on: ületreening, puhkama pead rohkem või toituma paremini, eks ise mõtle, kus vea oled teinud!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×