Jump to content
Metalstorm

Käsi kipsis

Recommended Posts

Tere!

Juhtus nii, et käsi kuuks ajaks kipsis. Arst ütles, et joosta ja velodrenazööril sõita ei soovita kuna kipsi alt läheb higiseks ja võib mingi põletiku sisse lüüa, raskuste tõstmisest rääkimata. Kas on üldse mingi võimalus, mingid harjutused, kuidas saaksin kas või natukene vormi säilitada. Täitsa masendus tuleb peale kui mõtlen et ei saa kuu aega trenni teha ja peale kipsi maha võtmist ei tohi ka ju umbes kuu aega rauda tõsta. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere!

Juhtus nii, et käsi kuuks ajaks kipsis. Arst ütles, et joosta ja velodrenazööril sõita ei soovita kuna kipsi alt läheb higiseks ja võib mingi põletiku sisse lüüa, raskuste tõstmisest rääkimata. Kas on üldse mingi võimalus, mingid harjutused, kuidas saaksin kas või natukene vormi säilitada. Täitsa masendus tuleb peale kui mõtlen et ei saa kuu aega trenni teha ja peale kipsi maha võtmist ei tohi ka ju umbes kuu aega rauda tõsta. :D

Käisin 5 nädalat kipsiga trennis- aeroobset igat sorti + jalatrenn erinevate masinatega. Ei juhtunud halligi ja vorm säilis hea. Nii et tee tunde järgi. Paar päeva peale kipsi saamist küll puhkasin, kuna valutas hirmsasti (süsti ka ei tehtud traumapunktis). Mis puutub peale kipsi treenimisse, siis läksin kohe päevapealt, valisin harjutused mida teha sain ja andsin tuld. Haige koht oli muidugi korralikult elastikuga kinni seotud, nii oma pool aastat hiljemgi veel. Tegin ka korralikku kroolimist ujulas vähemalt paar korda nädalas tunnike järjest- see taastas haiget kätt kõige paremini. Praegu on ligi 2 aastat möödas, kuna ei kasvanud 100% õigesti kokku (st ei pandudki kokku üldse, pandi lihtsalt kips peale ja pilti tehti uuesti alles nädala pärast), siis siiani teeb vahel valu, samas ei ole ükski arst seda siiani nõus olnud lahti ka opereerima uuesti- liiga keeruline opp oleks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma annan sulle lihtsa soovituse - tee normaalselt aeroobset ja osasid jala asju saad teha. Kips läheb rämedalt haisema - desinfitseeri seda nii palju kui saad gutaseptiga, eriti peale trenni, see aitab haisemist edasi lükata.

Nüüd mittemeditsiiniline nõuanne sportlaselt sportlasele, mille järgmine omal vastutusel:

Kui kips on 2-3 (ja pigem 3) nädalat peal olnud, siis võta see ise VÄGA ettevaatlikult ära. Saad käe väga ettevaatlikult puhtaks pesta, ole liigutamisega väga ettevaatlik. Seejärel mine traumapunkti uuesti, tee hale nägu pähe ja ütle, et sõitsid rattaga punktist a punkti b, kukkusid ja kips läks katki ja poriseks ja siis võtsid ise ära ja tulid kohe nende juurde. Seejärel juhtub üks kahest asjast:

a ) tehakse uus röntgen, luu ei ole veel päris kokku kasvanud, saad uue kipsi

b ) tehakse uus röntgen, leitakse, et luu on standardist rutem kokku kasvanud (mis on noore sportliku inimese juures suht tavaline) ja jääd ilma kipsita, ent väga hella käega ca nädalaks. Aga miskit ei haise ja vaikselt saad kätt liigutama hakata (loomulikult trenniga käele tuleb veel vähemalt 2 nädalat oodata!)

(mina sain eile trennis õnnetult ninaluumurru... õnneks pead kipsi ei panda ja jõusaali lähen järgmisel nädalal juba ma arvan:)

Muudetud kasutaja jrx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minul oli ühel suvel 3 nädalat käsi kipsis ja see higistas hirmsasti (suvel oli palav ka). Trenni ma ei teinud sel ajal. Õhtuti hoidsin kätt ventilaatori ees ja kangutasin ta nii, et õhku sisse pääseks. Väga ebameeldiv oli igatahes. Ei kujuta ette, mis oleks saanud, kui ma oleks veel trenni teinud.

Aga talvel võib-olla ei ole see asi nii hull..

Aga kui sa just võistluseks ei valmistu parasjagu, siis 3-4-nädalane puhkus sind küll ei tapa. Ma ei näe põhjust, miks peaks end kipsis käega trennis piinama. Käsi läheb muidugi märgatavalt nõrgemaks, aga seda vältida ei saa.. Ülejäänud lihased sul ikka töötavad, seega väga palju vormi ei kaota. Paari nädalaga saad oma vormi tagasi, ma arvan.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah ma võtsin ka vahel kipsi ära, ja peale igat trenni lasin cutasepti sinna vahele niipalju kui andis lasta. Ei haisend midagi (kuigi oli ka soe- aprilli lõpp ja mai) ja nahk oli ka pärast ok, kui lõplikult maha võtsin.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minul oli ühel suvel 3 nädalat käsi kipsis ja see higistas hirmsasti (suvel oli palav ka). Trenni ma ei teinud sel ajal. Õhtuti hoidsin kätt ventilaatori ees ja kangutasin ta nii, et õhku sisse pääseks. Väga ebameeldiv oli igatahes. Ei kujuta ette, mis oleks saanud, kui ma oleks veel trenni teinud.

Aga talvel võib-olla ei ole see asi nii hull..

Aga kui sa just võistluseks ei valmistu parasjagu, siis 3-4-nädalane puhkus sind küll ei tapa. Ma ei näe põhjust, miks peaks end kipsis käega trennis piinama. Käsi läheb muidugi märgatavalt nõrgemaks, aga seda vältida ei saa.. Ülejäänud lihased sul ikka töötavad, seega väga palju vormi ei kaota. Paari nädalaga saad oma vormi tagasi, ma arvan.

Aga kuidas on toitumisega see kolm nädalat. Pole vist mõtet samasuguseid koguseid toitu tarbida kui trenni ei tee või kuidas?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Paari nädalaga saad oma vormi tagasi, ma arvan.

Heh mul 2 aastat varsti möödas ja kui peale kipsi oli üks käsi ikka tugev nagu enne ja teine nagu piibuork- luu ja nahk, siis nüüdseks võib öeldsa et suuruses enam päris silmaga märgatavat vahet ei ole. Küll aga on siiani jõu poolest vahe sees- haige olnud käsi väsib rutem ja osasid asju vahel valus ikka veel teha. Tuleb eraldi keskenduda just sellele nn haige olnud kehapoolele, et töötaks just see lihas mis vaja, mitte ei aitaks teiste lihastega kaasa, kartes haiget saada

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jah ma võtsin ka vahel kipsi ära, ja peale igat trenni lasin cutasepti sinna vahele niipalju kui andis lasta. Ei haisend midagi ja nahk oli ka pärast ok, kui lõplikult maha võtsin.

:D mul on 1,5 nädalat peal olnud, õnneks ei haise veel, täna pandi arsti juures uus side peale ja röntgen näitas et kasvab normaalselt kokku õnneks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Heh mul 2 aastat varsti möödas ja kui peale kipsi oli üks käsi ikka tugev nagu enne ja teine nagu piibuork- luu ja nahk, siis nüüdseks võib öeldsa et suuruses enam päris silmaga märgatavat vahet ei ole. Küll aga on siiani jõu poolest vahe sees- haige olnud käsi väsib rutem ja osasid asju vahel valus ikka veel teha. Tuleb eraldi keskenduda just sellele nn haige olnud kehapoolele, et töötaks just see lihas mis vaja, mitte ei aitaks teiste lihastega kaasa, kartes haiget saada

Sul oli siis väheke karmim murd. Mul kõigest väike (viies) sõrm aga pool kätt kipsis. Huvitav kas on mingi vahe ka käe nõrgemaks jäämisel et kas on ainult sõrmeluu või suurem luu, näiteks küünarvarre luu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sul oli siis väheke karmim murd. Mul kõigest väike (viies) sõrm aga pool kätt kipsis. Huvitav kas on mingi vahe ka käe nõrgemaks jäämisel et kas on ainult sõrmeluu või suurem luu, näiteks küünarvarre luu.

Kodarluu ots vasakul käel. Ei saand arugi et katki, poole tunni pärast vaatasin, et jama vist, enam käsi ei liigu. Ja hiljem lõi jubeda valu ka juba sisse. Ranne on nüüd natuke teistmoodi kui teine, kes ei tea ei saa aru, aga ise tunnen et imelik on, vahel oleks nagu võõras käelaba otsas.

Ah jah, see ka et vahel mingi tegevusega (nt käsitöö või ka trennis) kisub käeseljalt krampi. Muud ple häda midagi, trennid saab tehtud ja muskel ka kasvab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul oli ka eelmise aasta jaanuaris käsi kipsis. Trenni tegim nii, et leiutasin uued viisid lihaste treenimiseks. Rinda näiteks tegin trenazööridel, selga sai plokiga teha enam-vähem, õlga ka trenazööril. Pulloveri trenazööri tegin. Triitsa sain isegi tehtud, sellisel sirutustrenazööril. Biitsepsiga oli selline lugu, et sellel õlatrenazööril, kus lennatakse, panin ploki põhja, käsivarred ühe poole alla ja tegin nii biitsa :D

Jalga sain normaalselt teha. Trennis sidusin veel elastiksidemega kipsi üle, et vähem liiguks. ahjaa-mul oli veel selline nali ka, et kips läks puruks, aga ei viitsinud uut panna, lihtsalt tugevdasin. Käsi paranes ilmselt normaalselt ära, ainult et hõõrusin sõrme veidi katki kipsi vastu. Aga trenn sai tehtud.

Ja katki oli parema käe väike sõrm kuskilt pealt. Osa käest oli kipsis, aga paar sõrme olid vabad aj seega sai trenni teha.

Muudetud kasutaja kirp2 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul oli ka eelmise aasta jaanuaris käsi kipsis. Trenni tegim nii, et leiutasin uued viisid lihaste treenimiseks. Rinda näiteks tegin trenazööridel, selga sai plokiga teha enam-vähem, õlga ka trenazööril. Pulloveri trenazööri tegin. Triitsa sain isegi tehtud, sellisel sirutustrenazööril. Biitsepsiga oli selline lugu, et sellel õlatrenazööril, kus lennatakse, panin ploki põhja, käsivarred ühe poole alla ja tegin nii biitsa :D

Jalga sain normaalselt teha. Trennis sidusin veel elastiksidemega kipsi üle, et vähem liiguks. ahjaa-mul oli veel selline nali ka, et kips läks puruks, aga ei viitsinud uut panna, lihtsalt tugevdasin. Käsi paranes ilmselt normaalselt ära, ainult et hõõrusin sõrme veidi katki kipsi vastu. Aga trenn sai tehtud.

Ja katki oli parema käe väike sõrm kuskilt pealt. Osa käest oli kipsis, aga paar sõrme olid vabad aj seega sai trenni teha.

Mul sama teema, parema käe väike sõrm, kuid sõrmedest on ainult pöial vaba :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Heh mul 2 aastat varsti möödas ja kui peale kipsi oli üks käsi ikka tugev nagu enne ja teine nagu piibuork- luu ja nahk, siis nüüdseks võib öeldsa et suuruses enam päris silmaga märgatavat vahet ei ole. Küll aga on siiani jõu poolest vahe sees- haige olnud käsi väsib rutem ja osasid asju vahel valus ikka veel teha. Tuleb eraldi keskenduda just sellele nn haige olnud kehapoolele, et töötaks just see lihas mis vaja, mitte ei aitaks teiste lihastega kaasa, kartes haiget saada

Mul nii karm see ei olnud. Paranes üsna ruttu ja tugevuselt ja mõõtudelt on samasugune praegu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×