Jump to content
maximus89

tund magamist enne keskööd...

Recommended Posts

...võrdub kahe tunniga peale keskööd.Lugesin kuskilt, et tund magamist enne keskööd (kella 21:00-24:00 vahel) on sama nagu kaks tundi magamist peale keskööd, st. tunniga enne keskööd puhkab rohkem välja.On see ka tõsi?Ise olen natuke nagu täheldanud, et koolipäevadel kui lähen magama 22:00 ja ärkan 7:00, siis olen isegi puhanum, kui nädalavahetustel, kui lähen magama 1:00-2:00 paiku ja ärkan mingi hommikul 12:00.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui magad ühe tsükli täis ja ärkad järgmise poolepealt, oled väsinum, kui juhul, kui oleksid ärganud eelmisetsükli lõpus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuskilt ma lugesin kunagi mis aegadel on kerge uni ja millal raske uni :D Ei mäleta enam ainult . Nii , et mingi jama nende kellaaegadega on jah:D

Midagi sellist see umbes vist oli, sest midad koolis sellest räägiti.

1) aeglane uni:

*kerge uni (2 min)

*uinumine (20 min)

*delta ehk sügav uni (30 min)

2) kiire uni ehk REM

Ning aeglane & kiire uni moodustavad inimesel 90 kuni 100 minutilise tsükli.

Mingi teema vist oli ka et kui ärkad öösel vahepeal ülesse mingil ajal, siis tundub hommikul nagu poleks saanud õieti välja puhata, kuid tegelikult keha on ennasti piisavalt välja puhanud jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Midagi sellist see umbes vist oli, sest midad koolis sellest räägiti.

1) aeglane uni:

*kerge uni (2 min)

*uinumine (20 min)

*delta ehk sügav uni (30 min)

2) kiire uni ehk REM

Ning aeglane & kiire uni moodustavad inimesel 90 kuni 100 minutilise tsükli.

Mingi teema vist oli ka et kui ärkad öösel vahepeal ülesse mingil ajal, siis tundub hommikul nagu poleks saanud õieti välja puhata, kuid tegelikult keha on ennasti piisavalt välja puhanud jne.

Mmm ei ma olen lugenud sellist , kus on näiteks 21.00 - 23.00 on raske uni ja 1.00-2.00 on kerge ja siis 5.00 - 7.00 raske (need on lambist pandud kellaajad , neid ärge uskuge :D )

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei usu, et konkreetselt see kesköö mingi näitaja on. Juhul kui elad nö. standardrežiimi järgi, et igal hommikul kella 6-7 vahel ärkad, siis võibolla tõesti see kehtib, aga väga paljud inimesed ei tööta (ei käi koolis) E-R 8-17 vms ja sel juhul võibolla oleks see nö. kasulikuma une aeg seotud ärkveloleku ajaga (et mitu tundi peale ärkamist peaksid magama minema vms).

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
...võrdub kahe tunniga peale keskööd.Lugesin kuskilt, et tund magamist enne keskööd (kella 21:00-24:00 vahel) on sama nagu kaks tundi magamist peale keskööd, st. tunniga enne keskööd puhkab rohkem välja.On see ka tõsi?Ise olen natuke nagu täheldanud, et koolipäevadel kui lähen magama 22:00 ja ärkan 7:00, siis olen isegi puhanum, kui nädalavahetustel, kui lähen magama 1:00-2:00 paiku ja ärkan mingi hommikul 12:00.

Ütlen nii palju olen ise proovinud kui lähen magama ütleme kell 24.00 ja ärkan kell 8 või 7 siis olen värske kui kurk :( Aga kui magan rohkem kui 8 tundi siis olen uimane kui kana <_< Point on selles et mida kauem magad , seda hullem sulle!

Nagu meie lemmikud Japanlased tegid eksperementi ja teadlased Rakenduskõrgkoolidest uurisid 10-neid aastaid 110 000 inimest 45 erinevast regioonist Jaapanis , selgus et kõige tervemad inimesed olid need kes magasid 6,5 -7,5 tundi selles grupis oli väljasuremus kõige väiksem , nendel kes magasid vähem kui 4,5 tundi eluiga vähenes 1,6 korda , veel kõõige ohtlikum nagu näitas eksperement need kes magasid rohkem kui 9,5 tundi nende eluiga vähenes 1,7 - 1,9 korda.

Olen kogenud endal kui lähen magama päeval mingi 16.00 ajal ja ärkan nii umbes 17.30 siis olen välja maganud see selle pärast et sattusid mingisugusesse teatud faasi ei tea kunagi milla võid sellesse faasi sattuda , aga piisab 1 tunnis ja oled väljamaganud :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See on vast individuaalne ikka. Oleneb, kas oled ööinimene või hommikuinimene. Mul nt on nii, et kõige parem on minna magama kell 2 ja ärgata kell 11. Sii olen kõige puhanum. Kui lähen kell 22 magama, siis vähkren tunde ja lähen närvi ja lõpuks ei jää üldse magama :) Kõige parem vaimse töö jõudlus on kell 21-02. Aga enamikul on teistmoodi. Et õhtul on hea magada ja hommikul hea töötada. Neil veab- terve maailm on hommikuinimeste järgi seatud.. kui ma nt pean enne kella 9 ärkama, siis olen vähemalt kella kaheni päeval täiesti uimane.. ja enamasti ju peab enne 9 ärkama :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
...võrdub kahe tunniga peale keskööd.Lugesin kuskilt, et tund magamist enne keskööd (kella 21:00-24:00 vahel) on sama nagu kaks tundi magamist peale keskööd, st. tunniga enne keskööd puhkab rohkem välja.On see ka tõsi?Ise olen natuke nagu täheldanud, et koolipäevadel kui lähen magama 22:00 ja ärkan 7:00, siis olen isegi puhanum, kui nädalavahetustel, kui lähen magama 1:00-2:00 paiku ja ärkan mingi hommikul 12:00.

Olen ise endaga sarnast olukorda täheldanud aga ma usun, et see tuleb ainult sellest ja veel kord sellest, et keha harjub nädala sees teatud reziimiga ära ja nv reziimivabad magamised muutuvad kehale probleemiks, sest see lööb rütmi sassi. Ma olen elus vist küll oma sada "tühja päeva" saanud unereziimi eiramisest! :) Kui ikka reede öö kell 3 magama minna ja ükskõik kui kaua laupa magada, siis vaimule on terve see laupa nullpäev - midagi sisukat teha ei suuda, õppida või lugeda vms...

Unefaaside jutt on ilmselt õige (peab ju olema kui teadlased väidavad!), kuid minu meelest on siiski palju olulisem, kas inimene lihtsalt ennast välja on puhanud (st piisavalt kaua maganud), kui see, millise unetsükli ajal äratuskell äratab. Vähemalt nii olen enda puhul täheldanud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×