Jump to content
maximus89

absoluutne jõud, plahvatuslik jõud ja kiirus

Recommended Posts

Tere.

Tekkis küsimus missuguses seoses on omavahel absoluutne jõud, plahvatuslik jõud ja kiirus.Kas absoluutse jõu kasvuga võib oodata ka kasvu plahvatuslikus jõus ja kiiruses ning vastupidi (ma nimelt olen kuulnud, et absoluutse jõu kasvuga väheneb kiirus)?Kas kiirus (ütleme siis jäseme liikumise kiirus ja lihase kokkutõmbumise kiirus) on seotud plahvatusliku jõuga või ongi need üks ja seesama asi?Ning viimaseks, missugust mõju avaldab isomeetriline treening kiirusele ja plahvatuslikule jõule?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise täheldan küll, et seoses absoluutjõu juurdekasvuga on suurenenud nii plahvatuslik jõud kui ka kiirus. Kiirus ja selline kiirendusvõime 100 m ja 60 m on eriliselt heaks läinud, tunnen jalgades sellist powerit ja minekut ja seda kõike tänu raskele kükile. Plahvatusega on sama lugu - hoolimata ikkagi üle keskmise suurest kehakaalust on aeg - ajalt päevi ja üksikuid kordi, mil suudan panna korvi alt kahe jala tõukega pealt - paneksin selle ka kõik eelkõige raske küki ja arvele ja täheldan seotust absoluutjõu juurdekasvuga!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ise täheldan küll, et seoses absoluutjõu juurdekasvuga on suurenenud nii plahvatuslik jõud kui ka kiirus. Kiirus ja selline kiirendusvõime 100 m ja 60 m on eriliselt heaks läinud, tunnen jalgades sellist powerit ja minekut ja seda kõike tänu raskele kükile. Plahvatusega on sama lugu - hoolimata ikkagi üle keskmise suurest kehakaalust on aeg - ajalt päevi ja üksikuid kordi, mil suudan panna korvi alt kahe jala tõukega pealt - paneksin selle ka kõik eelkõige raske küki ja arvele ja täheldan seotust absoluutjõu juurdekasvuga!!!

Kas ma võin küsida mis su 100m ja 60m ajad on? :)

Kükk on ka minule väga palju plahvatuslikku jõudu juurde andnud.

Hoota kaugus suurenes 2,62m pealt 2,80m peale vähem kui aastaga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise olen ka mingi aasta kükki teinud ja nüüd suvel ,kui soome pesapalli mängisin ütles kunagine kehka õpetaja-et "miks sa kooliajal niimodi ei spurtinud"... :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere.

Tekkis küsimus missuguses seoses on omavahel absoluutne jõud, plahvatuslik jõud ja kiirus.Kas absoluutse jõu kasvuga võib oodata ka kasvu plahvatuslikus jõus ja kiiruses ning vastupidi (ma nimelt olen kuulnud, et absoluutse jõu kasvuga väheneb kiirus)?Kas kiirus (ütleme siis jäseme liikumise kiirus ja lihase kokkutõmbumise kiirus) on seotud plahvatusliku jõuga või ongi need üks ja seesama asi?Ning viimaseks, missugust mõju avaldab isomeetriline treening kiirusele ja plahvatuslikule jõule?

On positiivses seoses. Tegelikkuses muutub seos negatiivseks sel juhul, kui jõu juurdekasvuga kaasneb lihasmassi kasv!

Kui jäseme liikumise kiirus on plahvatuslik, siis on seotud, kui plahvatus puudub, siis mitte.

Kiiruse treenimiseks mittevajalik; plahvatuslikule jõule vastavalt sellele, kuidas lihaspinget arendada, kas ühtlaselt või plahvatuslikult.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ise täheldan küll, et seoses absoluutjõu juurdekasvuga on suurenenud nii plahvatuslik jõud kui ka kiirus. Kiirus ja selline kiirendusvõime 100 m ja 60 m on eriliselt heaks läinud, tunnen jalgades sellist powerit ja minekut ja seda kõike tänu raskele kükile. Plahvatusega on sama lugu - hoolimata ikkagi üle keskmise suurest kehakaalust on aeg - ajalt päevi ja üksikuid kordi, mil suudan panna korvi alt kahe jala tõukega pealt - paneksin selle ka kõik eelkõige raske küki ja arvele ja täheldan seotust absoluutjõu juurdekasvuga!!!

Ma panen selle siiski edasiarenenud jõutõmbe arvele!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma panen selle siiski edasiarenenud jõutõmbe arvele!

Kas viitsiksid ka seletada, miks sa seda arvad ja miks mitte näiteks mõlema?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas viitsiksid ka seletada, miks sa seda arvad ja miks mitte näiteks mõlema?

Ma ei arva, vaid tean, et:

jõutõmme algab raskuse ÜLETAMISEGA nagu kõik hüpped, tõuked, stardikiirendused;

kükk algab raskuse LANGETAMISEGA, mitte ületamisega nagu hüpped, tõuked, stardikiirendused...

Kes vähegi viitsib mõelda, saab sellest aru! Samas ei tee ma kükki maha, vaid osundan jõutõmbe ülimuslikkusele küki suhtes sportliku resultaadi saavutamisel.

Kuna me kõik teame, et Oskar sai hiljuti jõutõmbes 300 kilost jagu, siis on siit lihtne paralleele tõmmata tema kükkimis-, plahvatus-, ja kiirusvõimete paranemisele...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga miks / kas see annab kokkuvõttes nii suure vahe? Küki puhul ju alustad küll alla laskmisega, ent üles pead ikka tulema:)

No olgu, aga ma jagan seda loogikat teatud määral... selle järgi vist kõige paremaks selliselt arendavaks harjutuseks on üleüldse ilma täiskükita rinnalevõtt (power clean)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga miks / kas see annab kokkuvõttes nii suure vahe? Küki puhul ju alustad küll alla laskmisega, ent üles pead ikka tulema:)

No olgu, aga ma jagan seda loogikat teatud määral... selle järgi vist kõige paremaks selliselt arendavaks harjutuseks on üleüldse ilma täiskükita rinnalevõtt (power clean)

Jõutõmbe korral töötab rohkem lihaseid nn. aktiivselt, küki puhul passiivselt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jõutõmbe korral töötab rohkem lihaseid nn. aktiivselt, küki puhul passiivselt.

Mhmh... ja kas olete siis nõus power cleani suhtes?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mhmh... ja kas olete siis nõus power cleani suhtes?

Power clean on ka hea harjutus, sest eelviimases faasis peab päris kiiresti tegutsema, et kangile alla minna.

Need harjutused täiendavad teineteist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×