Jump to content
BonAqua

peaaegu taimetoitlane

Recommended Posts

Ma kodus panen ka sidrunimahla, ma oma arust mädanenud kala ei söö <_<

Kas sa heeringat või kilu sööd?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tühi põhjendus. On asju, mida ma ei söö, kui just näljahäda pole, aga austus toidu vastu ei ole seotud sellega, mida mina süüa eelistan.

Sinu jaoks võib ta ju "tühi" olla. Minu meelest täiesti aksepteeritav põhjendus. Suhtumine võib erinev olla. Jään endiselt oma seisukoha juurde.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sinu jaoks võib ta ju "tühi" olla. Minu meelest täiesti aksepteeritav põhjendus. Suhtumine võib erinev olla. Jään endiselt oma seisukoha juurde.

Loodame vaid, et saatus Sulle söögiks Su enda sõnu ei küpseta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas sa heeringat või kilu sööd?

Alla selle haiseva Rootsi mädaheeringa ma muud midagi mädaks ei loe :P

Ja seda Rootsi oma olen ka tegelikult söönud aga ainult koos viinaga :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kuigi minul on tunne, et naissugupool ongi evolutsiooni käigus rumalamaks muutunud, domineeriv on emotsionaalsus ja tagaplaanil ratsionaalne suhtumine, kuna algusaegadest saati hakati asju lahterdama füüsilise jõu alusel, ja naised olid nõrgemad, seega mees oli mõtleja ning käsutaja.. :P thats all that.
Naised ei ole rumalamad, naistel on aju lihtsalt teistsuguse ehitusega.Meestel on ajukoor paksem ja kurrulisem (suurema pindalaga) kui naistel, selle arvelt on nendel aga ajukoore erinevaid osasid ühendav kude väiksem.Aju ruumala on mõlemal ühesugune.Ma täpsemalt ei oska öelda, milles see täpselt väljendub, aga üldiselt ajukoor on see mis vastutab loogilise mõtlemise, analüüsimise, seoste loomise jne. eest.

Muudetud kasutaja sweals poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mulle ka kala ei maitse, aga öelda toidu kohta rõvedus.... :P

Pole ka kunagi kala maitsenud. Aga kilu ja heeringa kohta ütlen ma ka rõvedus :blink::lol: :lol: Väiksena sunniti lasteaias seda sööma ja nii mõnigikord leidis mu ema õhtul taskust mõne kilu või heeringa. Ise ma seda kildu muidugi enam mäleta :( Aga ema viskab ikka vahel kuskil sünnal seda kildu, kui mulle kala pakutakse :lol: :lol: :(:D

Muudetud kasutaja undisputed poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kuigi minul on tunne, et naissugupool ongi evolutsiooni käigus rumalamaks muutunud, domineeriv on emotsionaalsus ja tagaplaanil ratsionaalne suhtumine, kuna algusaegadest saati hakati asju lahterdama füüsilise jõu alusel, ja naised olid nõrgemad, seega mees oli mõtleja ning käsutaja.. :P thats all that.

Naise ja mehe ajud on erinevad juba seetõttu, et nad haldavad erinevaid kehasid. Samamoodi erinev on delfiinide aju inimeste omast, kuna delfiini aju peab haldama inim-kehast teistsugust keha. Naise aju peab oskama ntx valuvaigistava hormooni tööle panna sünnituse ajal, delfiini aju peab oskama muid asju, ja mehe aju muid asju, et targad ajud need kõik ju ses suhtes. Samas ratsionaalsus ei pruugi olla kõige õigem ja parem asi, v-b leidub mingi "intuitiivsus", mis on märksa arenenum nähtus, ala, et kui naise laps on kusagil ohus, siis suudab naise aju seda läbi õhu tabada ja sellest naisele teada anda, "ratsionaalset kohal-olekut" pole vajagi. Muidu naised norivad meeste aju kallal samuti, ses suhtes inimlik teema.

http://bertc.com/womansBrain.htm

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii palju on toiduaineid, millega sa void loomseid asju asendada niiet ara ebatervislikkuse parast yldse muretse.

Ma soovitan sul lugeda toitumise alast kirjandust (naiteks Cousens, Conscious Eating etc.) ja sa leiad sealt vaga palju vastuseid.

Liha ei ole anyway hea syya (ma ei moista muidugi lihasoojaid hukka, igayhe oma valik) sest meie seedetrakt ei pidavat olema selleks kohanenud (lamedad hambad juba viitavad taimetoitlusele). Kuna meie seedesysteem on liiga aeglane selle jaoks, siis see hakkab kohus niikuinii roiskuma, tekivad toksiinid ja palju paha.

Piimaga samad lood - mitut loomaliiki sa tead peale inimese, kes taiskasvanud peast piima jooks (kassidele opetavad seda inimesed muide)?

Ma soovitan vaike investeering teha ja kirjandust lugeda, siis sa ei pea kunagi enam motlema, et taimetoitlus on su tervisele kuidagi halb. Loomulikult eeldusel, et sa sood mitmekesiselt (oad, laatsed, taisteratooted, puuviljad/juurviljad).

Soovin sulle edu. Kas sa tead, et statistika ytleb, et iga inimene, kes hakkab taimetoitlaseks paastab ca 90 loomakese elu 1 aasta jooksul :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nii palju on toiduaineid, millega sa void loomseid asju asendada niiet ara ebatervislikkuse parast yldse muretse.

Ma soovitan sul lugeda toitumise alast kirjandust (naiteks Cousens, Conscious Eating etc.) ja sa leiad sealt vaga palju vastuseid.

Liha ei ole anyway hea syya (ma ei moista muidugi lihasoojaid hukka, igayhe oma valik) sest meie seedetrakt ei pidavat olema selleks kohanenud (lamedad hambad juba viitavad taimetoitlusele). Kuna meie seedesysteem on liiga aeglane selle jaoks, siis see hakkab kohus niikuinii roiskuma, tekivad toksiinid ja palju paha.

Piimaga samad lood - mitut loomaliiki sa tead peale inimese, kes taiskasvanud peast piima jooks (kassidele opetavad seda inimesed muide)?

Ma soovitan vaike investeering teha ja kirjandust lugeda, siis sa ei pea kunagi enam motlema, et taimetoitlus on su tervisele kuidagi halb. Loomulikult eeldusel, et sa sood mitmekesiselt (oad, laatsed, taisteratooted, puuviljad/juurviljad).

Soovin sulle edu. Kas sa tead, et statistika ytleb, et iga inimene, kes hakkab taimetoitlaseks paastab ca 90 loomakese elu 1 aasta jooksul :P

oeah, Conscious Eating raamatu autor Gabriel Cousens ei ole üldjoontes antud valdkonda uuriv isik, ta pole selles kompetente ja on lasknud end mõjutada teatud religoonidest. Üldsegi on antropoloogid väitnud, et inimese aju hakkas väga kiiresti arenema ajal kui ta õppis kasutama tuld ja sööma küpset liha.

viletsad argumendid.. mitut loomaliiki sa tead peale inimese, kes on kuul käinud?

Muudetud kasutaja karusööbmetsasmoosi poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Piima ei joo , see on rõve . Liha ei söö , see on jälk . Muna ei söö , seal on tibud sees. Kala ei söö , see haiseb . Sporti ei tee , vahest "käin jala". Söön ainult kliisid , komme ja suhkruvatti .Kuidas ma suveks 10 kilo alla saaksin ja ilusaid kõhulihaseid?Aidake

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nii palju on toiduaineid, millega sa void loomseid asju asendada niiet ara ebatervislikkuse parast yldse muretse.

Ma soovitan sul lugeda toitumise alast kirjandust (naiteks Cousens, Conscious Eating etc.) ja sa leiad sealt vaga palju vastuseid.

Liha ei ole anyway hea syya (ma ei moista muidugi lihasoojaid hukka, igayhe oma valik) sest meie seedetrakt ei pidavat olema selleks kohanenud (lamedad hambad juba viitavad taimetoitlusele). Kuna meie seedesysteem on liiga aeglane selle jaoks, siis see hakkab kohus niikuinii roiskuma, tekivad toksiinid ja palju paha.

Piimaga samad lood - mitut loomaliiki sa tead peale inimese, kes taiskasvanud peast piima jooks (kassidele opetavad seda inimesed muide)?

Ma soovitan vaike investeering teha ja kirjandust lugeda, siis sa ei pea kunagi enam motlema, et taimetoitlus on su tervisele kuidagi halb. Loomulikult eeldusel, et sa sood mitmekesiselt (oad, laatsed, taisteratooted, puuviljad/juurviljad).

Soovin sulle edu. Kas sa tead, et statistika ytleb, et iga inimene, kes hakkab taimetoitlaseks paastab ca 90 loomakese elu 1 aasta jooksul :P

Lehm on taimetoitlane, mitu magu tal on taimetoidu seedimiseks?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Piimaga samad lood - mitut loomaliiki sa tead peale inimese, kes taiskasvanud peast piima jooks (kassidele opetavad seda inimesed muide)?

Enamus loomaliike joob piima , kui nad seda kätte saavad kuskilt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Enamus loomaliike joob piima , kui nad seda kätte saavad kuskilt

Meil sündis kodus üks üsna põdurake vasikas, ema hakkas teda poputama, et ehk saab teisest elulooma. Kui teised vasikad juba piima pealt ära olid, sai tema veel ka mullikana piima edasi. Nüüd on ta suur ja tugev loom, läigib ka rohkem kui teised ja enne lüpsilt ära ei lähe, kui on oma piimadoosi kätte saanud :P

Muudetud kasutaja hehee poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nii palju on toiduaineid, millega sa void loomseid asju asendada niiet ara ebatervislikkuse parast yldse muretse.

Ma soovitan sul lugeda toitumise alast kirjandust (naiteks Cousens, Conscious Eating etc.) ja sa leiad sealt vaga palju vastuseid.

Liha ei ole anyway hea syya (ma ei moista muidugi lihasoojaid hukka, igayhe oma valik) sest meie seedetrakt ei pidavat olema selleks kohanenud (lamedad hambad juba viitavad taimetoitlusele). Kuna meie seedesysteem on liiga aeglane selle jaoks, siis see hakkab kohus niikuinii roiskuma, tekivad toksiinid ja palju paha.

Piimaga samad lood - mitut loomaliiki sa tead peale inimese, kes taiskasvanud peast piima jooks (kassidele opetavad seda inimesed muide)?

Ma soovitan vaike investeering teha ja kirjandust lugeda, siis sa ei pea kunagi enam motlema, et taimetoitlus on su tervisele kuidagi halb. Loomulikult eeldusel, et sa sood mitmekesiselt (oad, laatsed, taisteratooted, puuviljad/juurviljad).

Soovin sulle edu. Kas sa tead, et statistika ytleb, et iga inimene, kes hakkab taimetoitlaseks paastab ca 90 loomakese elu 1 aasta jooksul :P

Selleks, et liha kõhus ei roiskuks, küpsetatakse või keedetakse ta enne ära- nii on lihtsam seedida :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

jeesuskristusmariia! nagu ususoda siin! :pppp

Ei tahtnud lihakantsakat ega piimamolli kellegilt kaest ara kiskuda.

Kui keegi tahab olla taimetoitlane, siis ei ole kellegi asi teda maha teha. Igayks soogu, mida tahab. Selge on see, et taimetoitlus VOIB olla tervislik ja VOIB olla ebatervislik.

Valmis on kirjutatud palju raamatuid ja tehtud palju uuringuid, et inimesene saab (geee) vabalt ilma loomse toiduta tervislikult elada. Mulle on soovitatud Mikhail Tombak'it. Kindlasti keegi teab, et tal mingi usk ja tegelikult on ta taitsa loll - ei hakka yldse tarkadele vastu vaidlema -aga akki moni vahem tark tahab silmaringi laiendada.

Olen mitut tobedat dieeti/toidulisandeid proovinud (koik "ekspertide" poolt soovitatud nagu siingi foorumis igasuguseid leida voib) ja nende najal palju kogemusi saanud. Enam dieete ei pea ja soon nii tervislikult - ja jah, nii taimselt - kui oskan ja olen tervem, tugevam ja paremas vormis, kui kunagi varem. Lisaks ei ole meeleolukoikumisi ja imelikke isusid (cravings) magusa; rasvase vms. jarele varem olid. Olen erksam ja energilisem.

Kelle jaoks on liha ja kartul koos soomiseks ja piimaga (voi yldse kohvi voi ollega) alla loputamiseks igapaevane tervislik toit, palun vaga. Kelle jaoks on juurvilja, puuviljad ja nn. mere juurviljad tervislik toit - palun vaga!

Keegi mainis enne mitut lehma magu - alternatiiviks kysin, kui happeline on kiskja seedekeskkond vorreldes inimese omaga (vihje 10 x) ja kui lyhike seedetrakt?

Akki on voimalik, ei olemas "absoluutset tode"?

Oh well, keda huvitab voib ise lugeda voi keda huvitab, voin hea meelega oma kogemusi jagada. Ei tahtnud kellegi saba ara syya siin, aga yks asi on aga kindel - tigedus ei ole kellegile tervislik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
jeesuskristusmariia! nagu ususoda siin! :pppp

Ei tahtnud lihakantsakat ega piimamolli kellegilt kaest ara kiskuda.

Kui keegi tahab olla taimetoitlane, siis ei ole kellegi asi teda maha teha. Igayks soogu, mida tahab. Selge on see, et taimetoitlus VOIB olla tervislik ja VOIB olla ebatervislik.

Valmis on kirjutatud palju raamatuid ja tehtud palju uuringuid, et inimesene saab (geee) vabalt ilma loomse toiduta tervislikult elada. Mulle on soovitatud Mikhail Tombak'it. Kindlasti keegi teab, et tal mingi usk ja tegelikult on ta taitsa loll - ei hakka yldse tarkadele vastu vaidlema -aga akki moni vahem tark tahab silmaringi laiendada.

Olen mitut tobedat dieeti/toidulisandeid proovinud (koik "ekspertide" poolt soovitatud nagu siingi foorumis igasuguseid leida voib) ja nende najal palju kogemusi saanud. Enam dieete ei pea ja soon nii tervislikult - ja jah, nii taimselt - kui oskan ja olen tervem, tugevam ja paremas vormis, kui kunagi varem. Lisaks ei ole meeleolukoikumisi ja imelikke isusid (cravings) magusa; rasvase vms. jarele varem olid. Olen erksam ja energilisem.

Kelle jaoks on liha ja kartul koos soomiseks ja piimaga (voi yldse kohvi voi ollega) alla loputamiseks igapaevane tervislik toit, palun vaga. Kelle jaoks on juurvilja, puuviljad ja nn. mere juurviljad tervislik toit - palun vaga!

Keegi mainis enne mitut lehma magu - alternatiiviks kysin, kui happeline on kiskja seedekeskkond vorreldes inimese omaga (vihje 10 x) ja kui lyhike seedetrakt?

Akki on voimalik, ei olemas "absoluutset tode"?

Oh well, keda huvitab voib ise lugeda voi keda huvitab, voin hea meelega oma kogemusi jagada. Ei tahtnud kellegi saba ara syya siin, aga yks asi on aga kindel - tigedus ei ole kellegile tervislik.

See ongi selline lk kus käib ususõda :P Kuna ala on selline. Ja siin lk tuleb arvestada ka sellega, et suurem osa siinsetest inimestest üritavad lihast ja jõudu kasvatada, mis on niigi raske tegevus. Kui seda peaks veel tegema aint soja ja spinati pealt, siis ma vist loobuks sellest alast ja alustaks lauatennise treeningutega :(:blink::lol: :lol: :lol: :lol:

Muudetud kasutaja undisputed poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No teada on et 100% puhta taimetoiduga inimene pikalt vastu ei pea, eriti vanast peast, peab vitamiine ja toidulisandeid juurde sööma.

Ekstreemdieedid on alati kahtlane lõbu ja üks suhteliselt turvaline absoluutne tõde on ürginimese menüü.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nii palju on toiduaineid, millega sa void loomseid asju asendada niiet ara ebatervislikkuse parast yldse muretse.

Ma soovitan sul lugeda toitumise alast kirjandust (naiteks Cousens, Conscious Eating etc.) ja sa leiad sealt vaga palju vastuseid.

Liha ei ole anyway hea syya (ma ei moista muidugi lihasoojaid hukka, igayhe oma valik) sest meie seedetrakt ei pidavat olema selleks kohanenud (lamedad hambad juba viitavad taimetoitlusele). Kuna meie seedesysteem on liiga aeglane selle jaoks, siis see hakkab kohus niikuinii roiskuma, tekivad toksiinid ja palju paha.

Piimaga samad lood - mitut loomaliiki sa tead peale inimese, kes taiskasvanud peast piima jooks (kassidele opetavad seda inimesed muide)?

Ma soovitan vaike investeering teha ja kirjandust lugeda, siis sa ei pea kunagi enam motlema, et taimetoitlus on su tervisele kuidagi halb. Loomulikult eeldusel, et sa sood mitmekesiselt (oad, laatsed, taisteratooted, puuviljad/juurviljad).

Soovin sulle edu. Kas sa tead, et statistika ytleb, et iga inimene, kes hakkab taimetoitlaseks paastab ca 90 loomakese elu 1 aasta jooksul :P

Nõrgad argumendid minu meelest. Oled sa üldse oma hambaid kunagi vaaadanud??? Kui oled siis märkad sa ,et ees on sul ka 2 teravamat hammast,kaks kihva. Need on otsene viide sellele,et inimene peaks liha sööma. On tehtud arvukalt uurimusi,mis ühehäälselt ütlevad,et inimene on oma olemuselt segatoiduline.

Tegelikult on väga rumal lasta mingitel moraalsetel argumentidel lasta mõjutada oma toitumist,see võib palju kahju teha. Ok,sa päästad 90 looma elu ühe aasta jooksul. Aga kui vaadata seda,et tegelikult ongi need loomad kasvatatud söögiks,seega on sisuliselt tegemist evolutsioonist välja langenud loomadega,sest see on kindel,et lehm või lammas metsas ellu ei jää. Siis polegi asi sugugi hull.

Tegelikult on taimetoitlus meie kliimas raskesti rakendatav ja enamasti ka ebaratsionaalne. :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

hehee, aga mul pole kihvu. Täitsa tömbid hambad on. Kas see tähendab, et pean ainult putru ja nõgeseid sööma???

(OK, OK, ma niisama lollitan! Tglt kuulun ikka ka sellesse usulahku, kes usub, et inimene, eriti meie kliimas, peab ka liha sööma!)

Muudetud kasutaja Kirsti poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ka kuule, "karusööbmetsas..." - süsivesinik??? VESINIK? :P

Süsivesinikud on näiteks metaan,butaan,propaan,heptaan. ja tema räägib veel naiste rumalusest :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
hehee, aga mul pole kihvu. Täitsa tömbid hambad on. Kas see tähendab, et pean ainult putru ja nõgeseid sööma???

Siis saad ainult saiasuppi süüa. Aga ära heida meelt, teritame su hambad ära.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Süsivesinikud on näiteks metaan,butaan,propaan,heptaan. ja tema räägib veel naiste rumalusest :P

Parafiinid ka, vbl närib küünlaid.... või siis tarvitab neid kuidagi teistkaudu... :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×