Jump to content
BonAqua

peaaegu taimetoitlane

Recommended Posts

Olen naine. 170 cm/65 kg. Siiani olen söönud, mida olen soovinud, sh ka šokolaadi, kooki, rämpstoitu, kuigi olen püüdnud neist pigem hoiduda, eriti viimasest.

Asi selles, et olen peaaegu taimetoitlane (mõnigat vorsti ja viinerit siiski söön - sõltub väljanägemisest ja maitsest), st. ei söö liha, kana, kala ega muid mereelukaid. Ei joo piima, ei söö muna.

Milline peaks mu päevane toidusedel olema v mida/kuidas/mis vahekorras sööma, et oleks tervislik, saaksin enamvähem vajalikud ained kätte ja võtaksin mõned kilod kaalust alla. Ei pea ennast küll paksuks, aga eriti sale ka ei ole IMO. Trenni ei tee, liigun natuke jala.

Ja veel. Mis värk sellega on, et peale kella 18.00 ei tohiks süüa? Ma lähen tavaliselt magama alles öösel k. 2.00-4.00. Ei ole ju reaalne olla kella kuuest õhtul söömata?!

P.S. sry, olen siin lehel täielik uustulnuk, seega vabandan ette, kui selliseid teemasid juba eelnevalt 10 tk.

Muudetud kasutaja BonAqua poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Asi selles, et olen peaaegu taimetoitlane (mõnigat vorsti ja viinerit siiski söön - sõltub väljanägemisest ja maitsest), st. ei söö liha, kana, kala ega muid mereelukaid. Ei joo piima, ei söö muna.

Vorst ja viiner on ka taimetoidud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen naine. 170 cm/65 kg. Siiani olen söönud, mida olen soovinud, sh ka šokolaadi, kooki, rämpstoitu, kuigi olen püüdnud neist pigem hoiduda, eriti viimasest.

Asi selles, et olen peaaegu taimetoitlane (mõnigat vorsti ja viinerit siiski söön - sõltub väljanägemisest ja maitsest), st. ei söö liha, kana, kala ega muid mereelukaid. Ei joo piima, ei söö muna.

Milline peaks mu päevane toidusedel olema v mida/kuidas/mis vahekorras sööma, et oleks tervislik, saaksin enamvähem vajalikud ained kätte ja võtaksin mõned kilod kaalust alla. Ei pea ennast küll paksuks, aga eriti sale ka ei ole IMO. Trenni ei tee, liigun natuke jala.

Ja veel. Mis värk sellega on, et peale kella 18.00 ei tohiks süüa? Ma lähen tavaliselt magama alles öösel k. 2.00-4.00. Ei ole ju reaalne olla kella kuuest õhtul söömata?!

P.S. sry, olen siin lehel täielik uustulnuk, seega vabandan ette, kui selliseid teemasid juba eelnevalt 10 tk.

e-ee ...

imelik taimetoitlus.Kõik kasulik välja roogitud,solk (vorstid-viinerid) alles.Muna ei söö,kooki sööd, :)

Kas ei joo piima alla käivad kõik piimatooted - juust,kohupiim etc.?

Aga kohukesed?

:)

Mis puutub mitte söömisse peale kella 18.00 siis

1.see on täiesti reaalne(isiklikult katsetatud)

2.see on täisti mittevajalik;peaks piisama,kui süüa hiljemalt 2 tundi enne magamaminekut.

No dieedi ajal võid tolle ajapiiri tunnikese võrra ettepoole lükata.

Muudetud kasutaja daemonium poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aitäh kõigile vastanutele!

Saan aru, et ma olen üsna lootusetu juhtum, arvestades soovitust totaalseks muutumiseks :P

e-ee ...

imelik taimetoitlus.Kõik kasulik välja roogitud,solk (vorstid-viinerid) alles.Muna ei söö,kooki sööd, :)

Kas ei joo piima alla käivad kõik piimatooted - juust,kohupiim etc.?

Aga kohukesed?

:)

Muna kui sellist ei saa ma süüa sellepärast, et sellest oleks pidanud tibu tulema ja mul tõesti ei lähe see muna kujul alla. Kui ta on koogi sees, siis ei ole seda muna seal näha.

Mis puudutab piimatooteid, siis neid ma söön: juust, kohupiim, jogurt, kohukesed jne. Piima enda maitse on jube ja seda ei joo.

Mis puutub mitte söömisse peale kella 18.00 siis

1.see on täiesti reaalne(isiklikult katsetatud)

2.see on täisti mittevajalik;peaks piisama,kui süüa hiljemalt 2 tundi enne magamaminekut.

No dieedi ajal võid tolle ajapiiri tunnikese võrra ettepoole lükata.

Seda oleks nagu ennegi kuulnud, et 2-3 h enne magamaminekut ei tohiks süüa, aga seekord sain konkreetse vastuse. Aitäh! Lihtsalt naljakas, et propageeritakse ühte kellaaega (k. 18.00) nagu kõik inimesed läheksid k. 21.00 magama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mida kuradit sa ajad?

õiget juttu ajab tegelikult,ühest kilost lihast saab 11(!) kilo viinereid toota. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Veidi rumal küsimus ja selle esituse stiil (ei oska paremini praegu südaööl sõnastada) aga ma pole kunagi mõistnud, miks end taimetoitlased niimoodi piinavad, jättes ennast ilma vajalikust toidust? :) Ok, ma tean, et püüate vajalikke aineid teistest toiduainetest kätte saada aga noh ikkagi. :D

Selle muna loo seletasid sa ära aga mis (eetilistel?) põhjustel sa ei söö nt kala? Sest et kala oleks pidanud loomulikku surma surema või suurem kala oleks pisema ära pidanud sööma?

Mind lihtsalt huvitab põhjendus. Ma ei suhtu sinusse kuidagi halvasti, et sa taimetoitlane. B) Palun mitte mu küsimust valesti mõista.

See muna söömine ühes kohas ja teises kohas keeldumine tundub pigem nagu topeltmoraal. Tegemist on ju ikka su vaimse mõtlemisega, kui ühes kohas mõtled selle söömise vastikuks ja teises kohas see sobib.

Muide, kui oled uus siin, siis on soovitav enne ehk lugeda ja siis sa ei pea küsima topeltküsimusi, mida on juba enne küsitud või seletatud artiklites. ;) Kuigi, muidugi on tegelikult ka alati lubatud kordusküsimused foorumis. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mida kuradit sa ajad?

Uuri veidi toiduainete koostist, isegi kõige lihtsamale singile pannakse sisse 5-10 erinevat E-d + glükoos(whtf?). Külmutatud hakklihale pannakse sisse sojavalk! Vorstis ja viineris on taimset päritolu rohkem kui loomset. Värske sea-ja veise liha on poes 50.- aga inimesed on nii laisad/lollid, et ostavad vaid P****.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu meelest sellised vabandused a'la aga ta oleks ju pidanud väike tibu olema... vabandage väga, on absurdsed. Nii võid ju igale asjale mingi muinasjutu juurde mõelda: taimed võib-olla tahaksid ka edasi elada hoopis - ikkagi elusloodus ju. Pealegi poleks see muna mingiks tibuks saanud, tibudeks saavad viljastatud munarakud. Suhteliselt sama teema naisterahvastegagi - ega sa ka iga kuu ju oma viljastamata munarakke taga nuta mõttega "aga ta oleks võinud väike beebi olla".

See, et ei maitse, on teine teema. (Mina näiteks ei suuda kala süüa üldse, lihtsalt ajab öökima, südame pahaks ja juba lõhn ajab iiveldama.)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina näiteks ei suuda kala süüa üldse, lihtsalt ajab öökima, südame pahaks ja juba lõhn ajab iiveldama.)

Kas K-Õ-I-K-I kalu ei saa süüa? B)

Minu meelest on kaladel vägagi erinev lõhn. Mõnel on peaaegu olematu ja sugugi mitte nii vastik lõhn. Mitte et mulle kalalõhn üldjuhul vastik oleks aga mõistan, mida sa selle vastiku lõhna all silmas pead. No heeringal on küll teinekord ebameeldiv lõhn, kuid nt ahjulõhe lõhn, kui see küpsemas on... Mmm.... :D Selle lõhn pole ju ometi halb?!

Muide, hea nipp! Küpsetajad, pange ahjulõhele peale kui valmistate sinihallitusjuustu (nt selle puru või tüykke), või siis ka teine variant, et segage sinihallitusjuustupuru või tükid hapukoorega ära ja pange see kala peale ja siis fooliumisse ja ahju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
(Mina näiteks ei suuda kala süüa üldse, lihtsalt ajab öökima, südame pahaks ja juba lõhn ajab iiveldama.)

Kas sa tead miks kalale sageli sidrunimahla peale pannakse ? :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina ei saa näiteks hülgeliha süüa,jubeda lõhnaga,tuleb teha imevigureid,et sellest lahti saada. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas sa tead miks kalale sageli sidrunimahla peale pannakse ? :D

Sellepärast, et kokk köögis teab, et vastasel juhul saadab klient restoranis halvaks minemas või läinud kala tagasi kööki B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

IGASUGUNE kala lõhn on jälk ja minu jaoks "hais". Vanaaastaõhtul tegi ema ahjus lõhet. Terve pere käis ja vedas ninaga, et ooo, mis hea lõhn, kõik vesitasid suud - mul oli süda paha. Heeringas on veel eriline rõvedus...

Ma pole lapsest peale kala kunagi söönud, juba titena sülitasin välja. Ja ilmselt ei hakka ka kunagi sööma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma pole lapsest peale kala kunagi söönud, juba titena sülitasin välja. Ja ilmselt ei hakka ka kunagi sööma.

Üks hea Soome reklaam tuleb selle jutu peale meelde. "En ole koskaan juonut maitoa...enkä juo." :D Kes mäletab see mäletab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mina oleksin küll pisut kriitilisem. kuna sa tarbid peaaegu täielikult süsivesinikke, siis puudub su ajul võimekus mõtelda. ja kuna ajul puudub jõud, siis ei teki ka paremaid lahendusi kaalu langetamiseks. juba tibuloogika näitab selgelt unereziimil töötavat mõtlemist, mis põhineb võrdlusena seebikatest tuleva üliheaduse kasuks otsustamisega, mis on tegelikult, oh üllatust, rumalusel põhinev kurjus. parem tarvita mitmekesist normaalset toitu, ja kuluta saadud energiat spordi tegemiseks, sedasi enda pekki maha küpsetades. mõtled aktiivselt, oled aktiivne- ja ongi ühe inimesevõrra inimkond parem.

kuigi minul on tunne, et naissugupool ongi evolutsiooni käigus rumalamaks muutunud, domineeriv on emotsionaalsus ja tagaplaanil ratsionaalne suhtumine, kuna algusaegadest saati hakati asju lahterdama füüsilise jõu alusel, ja naised olid nõrgemad, seega mees oli mõtleja ning käsutaja.. <_< thats all that.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Naised ei ole rumalamad, naistel on aju lihtsalt teistsuguse ehitusega.Meestel on ajukoor paksem ja kurrulisem (suurema pindalaga) kui naistel, selle arvelt on nendel aga ajukoore erinevaid osasid ühendav kude väiksem.Aju ruumala on mõlemal ühesugune.Ma täpsemalt ei oska öelda, milles see täpselt väljendub, aga üldiselt ajukoor on see mis vastutab loogilise mõtlemise, analüüsimise, seoste loomise jne. eest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mulle ka kala ei maitse, aga öelda toidu kohta rõvedus.... <_<

Saad aru, selles asi ongi, et kala pole minu jaoks toit.

Ka kuule, "karusööbmetsas..." - süsivesinik??? VESINIK? :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sellepärast, et kokk köögis teab, et vastasel juhul saadab klient restoranis halvaks minemas või läinud kala tagasi kööki :D

Ma kodus panen ka sidrunimahla, ma oma arust mädanenud kala ei söö <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Saad aru, selles asi ongi, et kala pole minu jaoks toit.

Tühi põhjendus. On asju, mida ma ei söö, kui just näljahäda pole, aga austus toidu vastu ei ole seotud sellega, mida mina süüa eelistan.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×