Jump to content
Nesatur

Ektomorf=Endomorf, mesomorf

Recommended Posts

Huvitusin sellest, et kas ektomorf areneb sama kiiresti kui endo- ja mesomorf või ei.

Tundub suhteliselt võimatu see, sest ektomorf peab ju lihast nagu täiesti nullist arendama, aga endomorfil ja mesomorfil on midagi ikka naha ja kondi vahel kah.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui ektomorf treenib oma kehatüübile vastavalt, siis ma arvan, et ta võib areneda küll sama kiiresti.Kulturistidest on heaks näiteks Frank Zane.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vat ektomorfiga on selline asi, et kui ta oma keharaskusega treenib (kätekõverdused, lõuatõmbed jne), siis need ei avalda nii palju mõju kui teistele kehatüüpidele. Põhjuseks on kerge kehakaal. Tuleks lisada raskusvest või minna jõusaali ja küll see lihas seal tuleb.

Ise pean ennast ektomorfi ja mesomorfi vahepealseks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Huvitusin sellest, et kas ektomorf areneb sama kiiresti kui endo- ja mesomorf või ei.

Tundub suhteliselt võimatu see, sest ektomorf peab ju lihast nagu täiesti nullist arendama, aga endomorfil ja mesomorfil on midagi ikka naha ja kondi vahel kah.

Ei arene sama kiiresti, ektomorf peab kõvasti pingutama et midagi areneks ja kõvasti pingutama.Treeningud peavad olema lühikesed ja rasked.Üle tunni ei soovitata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei arene sama kiiresti, ektomorf peab kõvasti pingutama et midagi areneks ja kõvasti pingutama.Treeningud peavad olema lühikesed ja rasked.Üle tunni ei soovitata.

Vastab see tõele? Mul ca 10 harjutust ja 2h kulub ikka ära.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vastab see tõele? Mul ca 10 harjutust ja 2h kulub ikka ära.

2h on isegi mesomorfile või endomorfile mõtetult palju.2h saavad su lihased glükogeenist tühjaks, kataboolsed protsessid hakkavad üha kiiremini kasvama, kasvab kortisooli kontsentratsioon kehas ja närvisüsteemile langeb liiga suur stress.Rääkimata veel vaimsest stressist, väsimusest ja lihtsalt raisatud ajast.Seda juhul kui sa just süstla otsas ei treeni, siis on 2h täiesti normaalne.Naturaalselt treeniv isik, kellel on korralik kava, korralik tehnika, pingutab korralikult ja treenib massi saamiseks peaks kangitrenni tegema ~1h ja mitte ainult ei peaks vaid ta ei jõuakski rohkem teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tunnist võib väheks jääda. U. poolteist tundi oleks normaalne ja 2 tundi trenn ei pruugi pikk olla, kui sinna arvestada soojendus u.15min ja lõpus aeroobne 20-30min.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
tunnist võib väheks jääda. U. poolteist tundi oleks normaalne ja 2 tundi trenn ei pruugi pikk olla, kui sinna arvestada soojendus u.15min ja lõpus aeroobne 20-30min.

Ektole vaevalt aeroobset on vaja?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Õige jutt selle aeroobse koha pealt, ise ka suht kõhna ja tegin tugevat jõutreeningut ja nüüd spordiarst arvas, et olen üle teinud kuna vererõhk ei taastu päris ära pärast koormust. Nüüd teengi soendust 10 minti jooksu ja lõpus veel 10-15.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No see tund aega oli umbes tund aega, endal mul läheb koos soojendusega (5 min sõudmist), dünaamiliste venitustega, põhitrenniga, aeroobsega (15-20min) ja staatiliste venitustega kokku mingi 1,5h.Kangitrenn ise võtab sellest ajast tunni kuni tundviisteist.Kõhtu teen kodus vabadel päevadel.Selle kardiovaskulaarse treeningu koha pealt ütleks, et oluline pole mitte teha peale igat trenni ~30min aeroobset, piisab ka vähemast, aga teha tuleb regulaarselt.Näiteks tempokas kõndimine ise on ka juba kardiovaskulaarne treening.Siin pealehel oli kunagi üks artikkel sellest, et aeroobse tegevusega liialdamine on südamele palju ohtlikum, kui anaeroobsega liialdamine.Jõutrenni "kahjulikkus" südamele seisneb peamiselt ainult südamelihase hüpertroofias, mis mõõdukas koguses on positiivne nähtus, väga suurte koormustega jõutrenn muidugi hakkab juba südant koormama.Keskmine jõusaalis treeniv "tervisesportlane", kes ei pinguta saalis üle, võib oma südame väga vabalt korras hoida ka ainult jõutreeninguga (alguses soojendus tuleb ikka teha).Ja vererõhk tõuseb jõusaalis treenijatel nii või naa, eriti just diastoolne.Sportlastel üldse on tavaliselt keskmisest kõrgem vererõhk.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

"Ma proovin mahutada ühte päeva 200-300 grammi proteiini."

See tähendab siis seda, et kui osta 450 krooni eest 900g-ne proteiinipulber, saab see 3-4 päevaga otsa? Huvitav.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
"Ma proovin mahutada ühte päeva 200-300 grammi proteiini."

See tähendab siis seda, et kui osta 450 krooni eest 900g-ne proteiinipulber, saab see 3-4 päevaga otsa? Huvitav.

Sa pead normaalset toitu ka sööma ju. Pulbrit paned 1,2 korda päevas, põhiline ikka , et peale trenni <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×