Jump to content
punu

ülekaal mehel (toitumine)

Recommended Posts

Kui kala on kasvatatud kalakasvanduses, siis on see eriti mõttetu toiduaine. Parim viis omega-3 saada on ikka kalamaksaõli. A-vitamiin süneetiline ja A-vitamiin looduslik (retinool) on kaks erinevat teemat. Enamasti saab toksiliseks inimesele A-vitamiin sünteetilisel kujul. A-vitamiin aga retinoolina on inimesele hädavajalik. 20-30g kalamaksaõli päevas pole kyll inimestele mingi küsimus. Lisaks on kalamaksõlis naturaalne D-vitamiin, mis kaitseb A-vitamiini toksiliseks muutumise eest. D-vitamiiniga on sama lugu, D2 ja D3 - sünteetiline ja naturaalne. Porgand on aga ju hoopis beeta-karoteen, mis alles organismis muudetakse vähesel määral A-vitamiiniks. Vaid porgandit süües vaevleb inimene tõenäoliselt A-vitamiini defitsiidis.

Fred ühes postis kirjutas, et tarvitab vähemalt 35g kalamaksõli juba 8 aastat. Ma olen viimased pool aasta 30-40g õli võtnud ja 0.5 kilo porgandit on pidevalt menüüs. Ma arvan, et vananenud uuringud olid teostatud sünteetiliste vitamiinidega.

Paranda Oldman kui millestki valesti aru saan, aga ma arvan, et A ja D toksilised kogused toidust saada pole eriti reaalne? Talvisel ajal on köögivili X maadest, väga kahtlase välimuse ja #### maitsega. Porgand, kaal, kapsas, peet ja kartul aga kodumaine. Porgandi, kaali ja kapsa eelis on see, et need on toorelt menüüs. Suht rumal oleks selliseid toiduaineid karta?

anelka, porgand on rohkem seotud selle teemaga: http://www.second-opinions.co.uk/foods.html

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×