Jump to content
Gasp

Miks on nii...

Recommended Posts

üks väike poiss küsis mu käest: "Miks enamus tervisele kahjulikud toidud nii hästi maitsevad ja kasulikud seevastu halvasti?".

Selline küsimus pani ennastki mõtlema, et kui inimorganism on nii peenelt arenenud masinavärk nagu ta on, siis miks ta kutsub sööma seda mis talle endale kahjulik? Või on see kõik tulnud harjumusest, et kui kunagi poleks lapsele rämpstoitu antud, siis tunduksid talle praegu porgandid ja kapsad nagu maiustus?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üldiselt on kahjulikud toidud head energiaallikad ja inimesel on sees ürgne vajadus iga hinna eest endale tulevaseks talveks energiat varuda? :ph34r:

ärge siis seda liiga tõsiselt võtke :unsure:

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei ole küll eriti nõus selle hea = kahjulik võrrandiga. Ja ka energiarikas toit ei ole iseenesest alati kahjulik. Kelle "hea" = friikartulid ja suhkrulimonaad, siis neil terve maailm avastada toidu koha pealt. Edu selles!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei ole küll eriti nõus selle hea = kahjulik võrrandiga. Ja ka energiarikas toit ei ole iseenesest alati kahjulik. Kelle "hea" = friikartulid ja suhkrulimonaad, siis neil terve maailm avastada toidu koha pealt. Edu selles!

Vägivaldur on mees, kellel on põhimõtted. Respect.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Või on see kõik tulnud harjumusest, et kui kunagi poleks lapsele rämpstoitu antud, siis tunduksid talle praegu porgandid ja kapsad nagu maiustus?

Ma arvan küll, et see pigem nii on. Kui ma peaks kunagi isaks saama, siis mingit kokat ega mõtetut magusat trashi ma just sellepärast ei hakkagi üldse andma, sest rikub lapse ära. See on raudselt harjumuse asi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No pole see ühti niimoodi! Kas nt maasikad pole head ja tervislikud?! (Eeldame, et need on koduaia maasikad, mitte üleväetatud sisse imporditud keemia).

Mu maakodu tädi, kes võiks vanuse poolest mulle vanaema olla, rääkis mulle ja imestas tänapäeva laste isu igasuguse magusate kommide ja jäätiste järgi. Ta rääkis, et kui nemad lapsed olid (st tema ja ta õed-vennad), siis kõige mõnusamad maiuspalad olid marjad põõsas ja ka nt herned! Kuna vanasti maal lapsed mingit keemiasolki ei saanud, siis nad ei osanud komme tahtagi...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See oleneb inimese põhimõtetest, mida ta enda arvates ''õigeks'' peab. Mul 14a õde sööb IGA PÄEV küüslauguleibu, saiakesi, jäätist ( ja mitte vähe) kommi jms jama. Aga noh, kui ta ei taha, siis ei taha, eks hiljem ole paista, mida ma talle rääkisin.

Alati on nii, algul ei kuula, pärast imestab. Ma kujutan ette, kui raske ta südamel saab olema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Viimasel ajal on näha, et väga palju inimesi tarbib üsna regulaarselt energiajooke.. eriti jõusaalis. No milleks? Parandage mind, kui eksin, aga mis veel viga on? Isiklikult suhtun üsna negatiivselt sellistesse "surrogaatidesse" ja ei näe neil mõtet.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Viimasel ajal on näha, et väga palju inimesi tarbib üsna regulaarselt energiajooke.. eriti jõusaalis. No milleks? Parandage mind, kui eksin, aga mis veel viga on? Isiklikult suhtun üsna negatiivselt sellistesse "surrogaatidesse" ja ei näe neil mõtet.

Enegiajook on tavaliselt: suhkrud, tauriin, vitamiinid ja kofeiin. Absoluutselt kõiki neid koostisosi kasutatakse spetsiaalselt sportlaste jaoks tehtud toidulisandites. :ph34r:

Mitte et ma soovitaksin energiajooke tarbida jõusaalis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×