Jump to content
LaizeN

jõusaal tapab ajurakke?

Recommended Posts

Olen kuulnud, et jõusaal tapab ajurakke :( . Kas see on müüt või tõsi!?

Põhjuseks on siis paljudes jõusaalides õhu puudumine, lihaste liigne hapniku kasutamine jne.. Ise suhtun sellesse kui müüti, on tõsi, et tapab? ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui hästi rumalate inimestega jõusaalis juttu räägid, siis tapab jah. Seepärast on soovitav käia ülikoolide spordiklubides jõudu tegemas - seal on õhk teadmistest tiine ja ajurakud turvalises keskkonnas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah kahjuks nii see on, nii nagu lihasteski, tekivad ajus tugevalt treenides mikrorebestused. Kahjuks ajus need ei taastu nii nagu lihastes. Organism väljutab surnud ajurakud ninakaudu, nohuna. 10 aastat regulaarselt jõusaalitreeninguid ja 2/4 ajust on kutu. Veel 10 aastat ja jokk. Mitte maad ega muhkugi enam ei jaga.

Mul mõni rakk veel funkab, nagu näha suudan tähti ritta toksida küll . 1,5 aastat veel ja vaimsel tasandil Kalmust enam ei existeeri. :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Natuke tõsisemalt... räägitakse, et regulaarne treening soosib brain derived neutotrophic factor'it (BDNF). Jei! :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei usu, et nüüd otseselt ajurakke tapab, aga mul on küll nagu kuidagi huvi vaimse pingutuse vastu vms vähendanud ja justkui mälu oleks ka veidi kehvemaks läinud. :ph34r: Varem kui ei treeninud ja toitumiskava ei järginud, siis oli huvi vaimse tegevuse vastu suurem, nüüd absoluutselt ei viitsi mälu pingutada, et kas näiteks ristsõna lahendada või mõnda huvitavat füüsika/astronoomia raamatut lugeda, arvutitega ei viitsi ka absoluutselt tegeleda ega nende "viimase sõnaga" kursis olla ja nende kohta uut infot lugeda jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei usu, et nüüd otseselt ajurakke tapab, aga mul on küll nagu kuidagi huvi vaimse pingutuse vastu vms vähendanud ja justkui mälu oleks ka veidi kehvemaks läinud. :ph34r: Varem kui ei treeninud ja toitumiskava ei järginud, siis oli huvi vaimse tegevuse vastu suurem, nüüd absoluutselt ei viitsi mälu pingutada, et kas näiteks ristsõna lahendada või mõnda huvitavat füüsika/astronoomia raamatut lugeda, arvutitega ei viitsi ka absoluutselt tegeleda ega nende "viimase sõnaga" kursis olla ja nende kohta uut infot lugeda jne.

Ma loodan, et mul sellist värki ei teki...Kool vaja ju ikkagi lõpetada :unsure:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei usu, et nüüd otseselt ajurakke tapab, aga mul on küll nagu kuidagi huvi vaimse pingutuse vastu vms vähendanud ja justkui mälu oleks ka veidi kehvemaks läinud. :ph34r: Varem kui ei treeninud ja toitumiskava ei järginud, siis oli huvi vaimse tegevuse vastu suurem, nüüd absoluutselt ei viitsi mälu pingutada, et kas näiteks ristsõna lahendada või mõnda huvitavat füüsika/astronoomia raamatut lugeda, arvutitega ei viitsi ka absoluutselt tegeleda ega nende "viimase sõnaga" kursis olla ja nende kohta uut infot lugeda jne.

Nii see hakkabki ja nohu on sul ka krooniliseks muutunud eks. :unsure:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nii see hakkabki ja nohu on sul ka krooniliseks muutunud eks. :D

Üks ninapool on jah pidevalt kinni. :unsure: Ok, nii oli enne ka. :P

Aga jah, täitsa tõsiselt, juba üsna alguses sain aru, et midagi oleks nagu muutunud, kuidagi üsna tuntavalt ja järsult vähenes huvi vaimse tegevuse vastu (halvenes keskendumisvõime vaimsete tegevuste juures?). Vahel vaatan, et mingi huvitav artikkel või uudis, aga kui see just väga lühike ei ole, siis kohe kuidagi ei suuda end kokku võtta ja see korralikult (süvenenult ja lõpuni) läbi lugeda. Inglisekeelsed tekstid on praktiliselt 100% välistatud (kuigi arusaamine just väga halb ei ole, aga siiski on vaja rohkem vaeva näha, ka sõnastikku kasutada jne) :ph34r:

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mulle hakkasid raamatud pärast trennis käima hakkamist aga veel rohkem meeldima, sest hoopis mõnusam on ju voodis lugeda kui trennis ennast piinata :ph34r: Nii ma siis lähengi pärast tööd kibekiirelt trenni, et igasugused muud ahvatlused maad ei jõuaks võtta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Natuke tõsisemalt... räägitakse, et regulaarne treening soosib brain derived neutotrophic factor'it (BDNF). Jei! :ph34r:

On ka kuskilt meelde jäänud see fakt... samas uuringud rottide peal näitasid jälle, et kui liiga tugevalt treenida ja organism stressi viia, siis stressi hormoonid pärsivad BDNF'i mRNA produktsiooni... Seega piisav taastumisaeg on peale lihaste ka ajule tähtis!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Üks ninapool on jah pidevalt kinni. :unsure: Ok, nii oli enne ka. :D

Aga jah, täitsa tõsiselt, juba üsna alguses sain aru, et midagi oleks nagu muutunud, kuidagi üsna tuntavalt ja järsult vähenes huvi vaimse tegevuse vastu (halvenes keskendumisvõime vaimsete tegevuste juures?). Vahel vaatan, et mingi huvitav artikkel või uudis, aga kui see just väga lühike ei ole, siis kohe kuidagi ei suuda end kokku võtta ja see korralikult (süvenenult ja lõpuni) läbi lugeda. Inglisekeelsed tekstid on praktiliselt 100% välistatud (kuigi arusaamine just väga halb ei ole, aga siiski on vaja rohkem vaeva näha, ka sõnastikku kasutada jne) :ph34r:

Äkki on süsivesikuid toidus natuke vähevõitu. Kulutad trennis selle vähese ära ja ajule ei jää suurt midagi. Ümbes selline tunne on vahel dieedi ajal nagu sa kirjeldad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Üks ninapool on jah pidevalt kinni. :unsure: Ok, nii oli enne ka. :P

Aga jah, täitsa tõsiselt, juba üsna alguses sain aru, et midagi oleks nagu muutunud, kuidagi üsna tuntavalt ja järsult vähenes huvi vaimse tegevuse vastu (halvenes keskendumisvõime vaimsete tegevuste juures?). Vahel vaatan, et mingi huvitav artikkel või uudis, aga kui see just väga lühike ei ole, siis kohe kuidagi ei suuda end kokku võtta ja see korralikult (süvenenult ja lõpuni) läbi lugeda. Inglisekeelsed tekstid on praktiliselt 100% välistatud (kuigi arusaamine just väga halb ei ole, aga siiski on vaja rohkem vaeva näha, ka sõnastikku kasutada jne) :ph34r:

Nii se Alzheimer kujunema hakabki....... :D

Minu vanaisal algas see täpipealt samamoodi

Muudetud kasutaja matti poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei usu, et nüüd otseselt ajurakke tapab, aga mul on küll nagu kuidagi huvi vaimse pingutuse vastu vms vähendanud ja justkui mälu oleks ka veidi kehvemaks läinud. :ph34r: Varem kui ei treeninud ja toitumiskava ei järginud, siis oli huvi vaimse tegevuse vastu suurem, nüüd absoluutselt ei viitsi mälu pingutada, et kas näiteks ristsõna lahendada või mõnda huvitavat füüsika/astronoomia raamatut lugeda, arvutitega ei viitsi ka absoluutselt tegeleda ega nende "viimase sõnaga" kursis olla ja nende kohta uut infot lugeda jne.

Mina lihtsalt füüsiliselt ei jäksa pärast trenni istuda ja lugeda, pikutada on kõige mõnusam ja silm looja lasta. Vaimne taandareng see nüüd küll ei ole. Trennivabadel päevadel proovi teha tund aega vaimset treeningut, sest eks ta nii on... kui vaimu ei treeni, siis jääb see nõrgaks ja laisaks, kui keha ei treeni ....u know. Hakka mediteerimisega tegelema, see värskendab vaimu ja keha ja lõpuks annab tiivad kah:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei tea kas ma olen just rumalamaks jäänud, aga peale jõusaalis käima hakkamist on kadunud isu vaimse töö vastu :ph34r:

ma pakun, et see on rohkem väsimusest?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul juba 18 aastat krooniline nohu,jõusaal seda mõjutanud pole. :ph34r:

Muudetud kasutaja matti poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei tea kas ma olen just rumalamaks jäänud, aga peale jõusaalis käima hakkamist on kadunud isu vaimse töö vastu :ph34r:

Jõusaali ei ole mõtet süüdistada. Parem tunnista, et oled lihtsalt loll ja laisk :unsure:

ps. ära võta isiklikult.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

T2pselt ei m2leta (ju minu pikaaegse j6usaalis k2imise t6ttu :ph34r: ). Mingid uuringud olid j6usaali treeningust, kus oli vali taustamuusika.

Tymps + j6usaal = seniilsus

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×