Jump to content
lumemõmm

alatoitumisest väljatulek

Recommended Posts

Tere!

Olen juba paar aastat kimpus olnud toitumishäiretega. Õnneks on mõistus pähe tulnud ja äärmuslik nälgimine on minevik. Kehakaal on normaalne(57 kg, 168cm), rasvaprotsent samuti (kehatüübilt oletavasti endomorfne ektomorf, ehk luud ja rasv :D ), kuid ainevahetus, hormoonid ja toidulaud on endiselt korrast ära.

Keha on ülimalt säästlik, grammigi alla ei võta. Kuna tühja kõhu tunnet ei teki, siis libastun ja kipun pidevalt sööma kaloraažilt liiga vähe, kokkuvõttes kaal kerkib ning ma lihtsalt rasvun mõttetult. Jubedad meeleolukõikumised ja jõuetus ei lase ka trennirutiinil-süsteemil tekkida.

Üritan endale sisendada, et näljakuurile järgnev kokkuhoiuaeg tuleb välja kannatada ning korrapärane energiakulutusele vastav trenn-toitumine on lahenduseks, kuid siiski teadmatus hirmutab.

Kel kogemusi võitluses anoreksiaga, ehk oskab öelda, on sest kaalu-toidu-nõiaringist edukat väljapääsu? Kas ja millal tervis taastub ning kaal seiskub stabiilse toitumise juures? Kui kaua aega võtab näljareziimist väljatulek ning kuidas sellest edaspidi hoiduda? Olen meeleheitel. Kuigi lootusrikas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Soovitan spetsialistidest psühhoterapeute. Neid on Eestis ja nad teavad, mida teevad:)

Edu!

Kui suudad juba alguses niimoodi mõelda, nagu siin postituses kirjutasid, siis on pool tööd tehtud!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kel kogemusi võitluses anoreksiaga, ehk oskab öelda, on sest kaalu-toidu-nõiaringist edukat väljapääsu? Kas ja millal tervis taastub ning kaal seiskub stabiilse toitumise juures? Kui kaua aega võtab näljareziimist väljatulek ning kuidas sellest edaspidi hoiduda?

Mida sa mõtled näljareziimi all ? Säästurezhiimi ? Täiskõhuhormooni leptiini põhisest säästurezhiimist peaks süsivesikute abil üldiselt 24 tunniga välja tulema, ja tekib see umbes nädalaga.

Kui keha alati säästlik on olnud, siis võiks nt ka kilpnäärmehormooni ja testosterooni taseme peale mõelda...

Anoreksiast ei tea kahjuks midagi...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kel kogemusi võitluses anoreksiaga, ehk oskab öelda, on sest kaalu-toidu-nõiaringist edukat väljapääsu? Kas ja millal tervis taastub ning kaal seiskub stabiilse toitumise juures? Kui kaua aega võtab näljareziimist väljatulek ning kuidas sellest edaspidi hoiduda? Olen meeleheitel. Kuigi lootusrikas.

Tere!

Saan su probleemist ja sellest kui raske see on väga hästi aru..Endalgi käisid näljutamisest ülesöömiseni need perioodid,et ainult kaalu number langeks.kuidas se´llest välja tulla?usun,et see eluaegne haigus,kus aitab ainult pidev enese jälgimine..Pead endale selgeks tegema,et oled ilus,kena ja KAAL EI SAA MÄÄRATA SINU ELU!

Minul õnneks on tekkinud suurem huvi trenni vastu ja sellega kaasneb ka tervislik toitumine,sest ilma selleta võidki jääda trenni tegema ja tulemusi pole ollagi!Ära mõtle sellele rasvumisele,tee trenni rahulikult edasi ja kui söök paigas,usun,et see periood ei kesta kaua ja ennem kui märkad kõik on paigas:)

Soovin Sulle kõike paremat!Jõudu jaksu ja ära anna alla!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rusikareegel on, et liigsest alakaloraazhist v2ljatulek v6tab aega kaks korda nii palju, kui alakaroraazhis oldud aeg.

Ys VARU KANNATUST!

Kuidas toituda?

1. Imikurezhiim oleks kehale k6ige v2iksema stressiga (kolme tunnised vahed, toidu hulk v2ike st maksimaalselt 150 g korraga).

2. Nii t2isv22rtuslik kui v6imalik (v6imalikult kodumaine ja v2rske) ja nii puhtalt valmistatud kui su maitsemeel lubab. Kasuta palju rohelist maitsestamiseks. V6imalikult v2he keemiat ja igatsugu imelikke segusid. Luba endale iga p2ev ka natuke tumedat shokolaadi.

Keskendu maitsele, mitte oma kehakaalule.

3. V6imaluse korral kata omale laud nii h2sti, kui aeg lubab ja s88 aeglaselt ning keskendu 100% s88misele. Kujunda rituaale.

4. Kas sa magad h2sti? See k6ik on seotud... Kui ei siis tee k6ik selleks, et sul kujuneks hea ja sygav uni.

Kas sul j2i midagi arusaamatuks?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Alguses aitab nö sundsöömine st. pane endale kindlad toitumise kellaajad ja kogused paika, mille sa lihtsalt pead ära sööma sõltumata sellest, mis trikke su isud sel ajal teevad (toit vali kindlasti võimalikult tervislik, kogused ei pea esialgu eriti suured olema).

Kindlasti hakka toitumispäevikut pidama ,kuhu söömise kellaajad ,toidu ja kogused kõik kirja paned. See aitab rutiini tekkimist jälgida ja hiljem kokkuvõtteid teha.

Planeeri toitumist ette ja ära jäta söögikordi ära.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänud vastajatele. Panen soovitused kõrva taha. Mõjusid julgustavalt.

Külastan psühhoterapeuti regulaarselt, nii et "remont ülakorrusel" käib hooga. Probleeme tekitab just füüsiline pool, kuna ei saa aru, mis mu kehaga toimub.

Mõtlesin näljareziimi all tõesti säästureziimi. Ainult, et ma tammun selles seisundis nädalate kaupa ning ei saa kuidagi enesetunnet inimlikuks. Kõht normaalselt tühjaks ei lähe, kuid kui mingil hetkel süüa ei saa, hakkab pilt udutama, aju kipub seiskuma, lihased on valusad. Ainevahetus uimerdab, rasvakiht kasvab, energiat ei ole, tuju on sant jne. Söön, aga ei saa aru, millal aitab või millal on puudu. Uinumine on tõsine väljakutse.

Viga selles, et ei suuda veresuhrkut stabiilsena hoida?

Veresuhkrut on iseenesest kontrollitud - korras, pigem madal.

Toitun enamasti nagu terviseõpikus: 4-5 korda päevas, hommikul putru, täisteratooteid, piima-kodujuustu jne, juurikad-salatid-puuvili, kala-kana, nn häid rasvu. Magusaisu ei kimbuta, maksimum 2 tl mett-moosi hommikul. Menüü on üldiselt ka üle vaadatud ning soovitati vähem rasvu (s.t. u 50 g), rohkem süsivesikuid süüa. Oma arusaamist mööda olen seda teinud, kuid miskit on nihkes.

Pikk hala sai. Ei plaaninud, aga ehk mõjub hoiatavalt, et oma kehaga ei tasu mängida. Lõppeb varem või hiljem halvasti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui aju kipub seiskuma jne siis ongi veresuhkur vbl madal, liiga madal. Energiapuudus võib kilpnäärmehormooni taga ka olla. Ma teeks vahest endokrinoloogi juures põhjaliku hormoonipaneeli - kilpnäärmehormoonid, kortisool ja mis ta vajalikuks peab. Ja küsiks omale ka koopia, selle põhjal saab juba igalt poolt nõu juurde küsida. Aga järjekorrad on mitu kuud.

Kuidas vererõhuga püsti tõustes on ?

Toitun enamasti nagu terviseõpikus: 4-5 korda päevas, hommikul putru, täisteratooteid, piima-kodujuustu jne, juurikad-salatid-puuvili, kala-kana, nn häid rasvu. Magusaisu ei kimbuta, maksimum 2 tl mett-moosi hommikul. Menüü on üldiselt ka üle vaadatud ning soovitati vähem rasvu (s.t. u 50 g), rohkem süsivesikuid süüa.

Vanad õpikud sul, siin saad sa kindlasti täpselt vastupidised soovitused: süsivesikuid enne õhtut mitte süüa ja hommikul süüa rasva ja valku :D

Muudetud kasutaja blind12 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tänud vastajatele. Panen soovitused kõrva taha. Mõjusid julgustavalt.

Külastan psühhoterapeuti regulaarselt, nii et "remont ülakorrusel" käib hooga. Probleeme tekitab just füüsiline pool, kuna ei saa aru, mis mu kehaga toimub.

Mõtlesin näljareziimi all tõesti säästureziimi. Ainult, et ma tammun selles seisundis nädalate kaupa ning ei saa kuidagi enesetunnet inimlikuks. Kõht normaalselt tühjaks ei lähe, kuid kui mingil hetkel süüa ei saa, hakkab pilt udutama, aju kipub seiskuma, lihased on valusad. Ainevahetus uimerdab, rasvakiht kasvab, energiat ei ole, tuju on sant jne. Söön, aga ei saa aru, millal aitab või millal on puudu. Uinumine on tõsine väljakutse.

Viga selles, et ei suuda veresuhrkut stabiilsena hoida?

Veresuhkrut on iseenesest kontrollitud - korras, pigem madal.

Toitun enamasti nagu terviseõpikus: 4-5 korda päevas, hommikul putru, täisteratooteid, piima-kodujuustu jne, juurikad-salatid-puuvili, kala-kana, nn häid rasvu. Magusaisu ei kimbuta, maksimum 2 tl mett-moosi hommikul. Menüü on üldiselt ka üle vaadatud ning soovitati vähem rasvu (s.t. u 50 g), rohkem süsivesikuid süüa. Oma arusaamist mööda olen seda teinud, kuid miskit on nihkes.

Pikk hala sai. Ei plaaninud, aga ehk mõjub hoiatavalt, et oma kehaga ei tasu mängida. Lõppeb varem või hiljem halvasti.

Ära söö mitte ühtegi teraviljatoodet, sest nendest saad Sinu keha hävitavat gluteeni ja antitoitaineid, mis takistavad mineraalide omastamist ning liiga palju tärklist! Kui gluteeni enam organismi ei lisandu ning olemasoleva ära põletad ja hakkad tärklise asemel kasutama energiaks rasvu - koorevõi, rasvane juust, pähklid (v.a. maapähklid ja rääsunud kreeka pähklid!), muutub enesetunne 100%. Ja ainult 50 g rasva, millest enamus on kindlasti "tervislikud" taimeõlid? Andku jumal neile andeks...

Muudetud kasutaja Fred Antson poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tänud vastajatele. Panen soovitused kõrva taha. Mõjusid julgustavalt.

Külastan psühhoterapeuti regulaarselt, nii et "remont ülakorrusel" käib hooga. Probleeme tekitab just füüsiline pool, kuna ei saa aru, mis mu kehaga toimub.

Mõtlesin näljareziimi all tõesti säästureziimi. Ainult, et ma tammun selles seisundis nädalate kaupa ning ei saa kuidagi enesetunnet inimlikuks. Kõht normaalselt tühjaks ei lähe, kuid kui mingil hetkel süüa ei saa, hakkab pilt udutama, aju kipub seiskuma, lihased on valusad. Ainevahetus uimerdab, rasvakiht kasvab, energiat ei ole, tuju on sant jne. Söön, aga ei saa aru, millal aitab või millal on puudu. Uinumine on tõsine väljakutse.

Viga selles, et ei suuda veresuhrkut stabiilsena hoida?

Veresuhkrut on iseenesest kontrollitud - korras, pigem madal.

Toitun enamasti nagu terviseõpikus: 4-5 korda päevas, hommikul putru, täisteratooteid, piima-kodujuustu jne, juurikad-salatid-puuvili, kala-kana, nn häid rasvu. Magusaisu ei kimbuta, maksimum 2 tl mett-moosi hommikul. Menüü on üldiselt ka üle vaadatud ning soovitati vähem rasvu (s.t. u 50 g), rohkem süsivesikuid süüa. Oma arusaamist mööda olen seda teinud, kuid miskit on nihkes.

Pikk hala sai. Ei plaaninud, aga ehk mõjub hoiatavalt, et oma kehaga ei tasu mängida. Lõppeb varem või hiljem halvasti.

Süsivesikurikka toidu söömine tõstab organismis veresuhkru taseme kõrgeks. Insuliin toob jälle veresuhkru taseme alla. Nii see käib, nagu Ameerika raudteel - üles-alla-üles-alla. Kui veresuhkru tase on madalal, tekib inimesel "tühja kõhu" tunne, kuigi süsivesikutest saadud energia ja kilod on kulutamata. Kuna veresuhkru tase on madalal, peab inimene sööma hüpoglükeemia vältimiseks, kilod aga ladestuvad tasapisi. Valgu- ja rasvarikka toidu söömisel kõigub veresuhkur vähem ja aeglasemalt, kuna rasvad annavad energiat 1g = 9,1 kcal. Süsivesikurikkad toidud tekitavad unisust. Ainevahetust kiirendavad valgurikkad toidud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ära söö mitte ühtegi teraviljatoodet, sest nendest saad Sinu keha hävitavat gluteeni ja antitoitaineid, mis takistavad mineraalide omastamist ning liiga palju tärklist! Kui gluteeni enam organismi ei lisandu ning olemasoleva ära põletad ja hakkad tärklise asemel kasutama energiaks rasvu - koorevõi, rasvane juust, pähklid (v.a. maapähklid ja rääsunud kreeka pähklid!), muutub enesetunne 100%. Ja ainult 50 g rasva, millest enamus on kindlasti "tervislikud" taimeõlid? Andku jumal neile andeks...

Gluteeni sisaldavad teraviljatooted takistavad raua, mis on naistele väga oluline, imendumist. Madal rauatase põhjustab ka väsimust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui aju kipub seiskuma jne siis ongi veresuhkur vbl madal, liiga madal. Energiapuudus võib kilpnäärmehormooni taga ka olla. Ma teeks vahest endokrinoloogi juures põhjaliku hormoonipaneeli - kilpnäärmehormoonid, kortisool ja mis ta vajalikuks peab. Ja küsiks omale ka koopia, selle põhjal saab juba igalt poolt nõu juurde küsida. Aga järjekorrad on mitu kuud.

Kuidas vererõhuga püsti tõustes on ?

Vanad õpikud sul, siin saad sa kindlasti täpselt vastupidised soovitused: süsivesikuid enne õhtut mitte süüa ja hommikul süüa rasva ja valku :D

Kas mitte ei ole nii, et süsikaid tuleks süüa hommikul ning rasvad ja valgud õhtul?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Endokrinoloogi olen korra külastanud, tehti ka mingid hormoonid ning veresuhkur. Sain telefoni teel teada, et rida nimetajaid on paigast ära, arvatavasti keha nälgib, söögu ma rohkem ja tulgu mõne aja pärast tagasi. Õnneks on uus aeg kinni pandud juba nädala pärast, olen see kord targem aru pärima.

Vererõhk on normaalne, pigem madalam. Rauatase veres oli viimati ok, kuigi igapäeva toidus jäävat puudu.

Olen siin foorumis varemgi lugenud toitumissoovitusi, et rohkem rasva ja valku, vähem süsivesikuid. Kuna see on niivõrd vastuolus soovitustega, mis seni andnud mu menüü analüüsid, olen lihtsalt nõutu. Aga selge, et vanaviisi jätkata ei saa.

Süsivesikute piiramisega kas olulistest vitamiinidest puudu ei jää?

Muudetud kasutaja lumemõmm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas mitte ei ole nii, et süsikaid tuleks süüa hommikul ning rasvad ja valgud õhtul?

Süsivesikuid tuleb süüa rohkem peale füüsilist koormust, või teatud aeg enne, ülejäänud ajal süüa võimalikult vähe.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Endokrinoloogi olen korra külastanud, tehti ka mingid hormoonid ning veresuhkur. Sain telefoni teel teada, et rida nimetajaid on paigast ära, arvatavasti keha nälgib, söögu ma rohkem ja tulgu mõne aja pärast tagasi. Õnneks on uus aeg kinni pandud juba nädala pärast, olen see kord targem aru pärima.

Vererõhk on normaalne, pigem madalam. Rauatase veres oli viimati ok, kuigi igapäeva toidus jäävat puudu.

Olen siin foorumis varemgi lugenud toitumissoovitusi, et rohkem rasva ja valku, vähem süsivesikuid. Kuna see on niivõrd vastuolus soovitustega, mis seni andnud mu menüü analüüsid, olen lihtsalt nõutu. Aga selge, et vanaviisi jätkata ei saa.

Süsivesikute piiramisega kas olulistest vitamiinidest puudu ei jää?

Siit saad vaadata vitamiinide sisaldust: http://tai.econet.ee/13

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Süsivesikute piiramisega kas olulistest vitamiinidest puudu ei jää?

Fred ja Oldman näitasid õige suuna. Süsivesikutest eelista 1. juurvili 2. köögivili ja marjad 3. puuviljad. See, et põhiline energia tuleb rasvast, ei ole ekstreemdieet vaid õige/määratud toitumine. 99% populatsioonist on süsivesikurikkal ekstreemdieedil: haiged ja/või ülekaalulised.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Süsivesikute piiramisega kas olulistest vitamiinidest puudu ei jää?

Sa piirad lihtsalt tärkliserikaste süsivesikuallikate tarbimist (pasta, leivad, saiad, koogid, kartul, riis jms). Süsivesikuteallikaid nagu: vitamiinirikkaid juur- ja köögivilju ning vähem magusaid puuvilju söö ikka pidevalt valkude ja rasvade kõrvale, siis ei tule mingit vitamiinipuudust. Neid tärkliserikkamaid natuke vist peab ikka peale füüsilist pingutust sööma. Vähemalt mina tunnen, et pean - muidu läheb juhe ikka liiga kokku. Aga seda sa tunned ise.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Endokrinoloogi olen korra külastanud, tehti ka mingid hormoonid ning veresuhkur. Sain telefoni teel teada, et rida nimetajaid on paigast ära, arvatavasti keha nälgib, söögu ma rohkem ja tulgu mõne aja pärast tagasi.

Küsi leht omale ja skaneeri/toksi sisse

Vererõhk on normaalne, pigem madalam.

Seda ma mõtlengi et madal, kas tõustes pilt eest ära ei lähe ?

Süsivesikute piiramisega kas olulistest vitamiinidest puudu ei jää?

Ega need kaks omavahel eriti seotud ei ole :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis vererõhku puutub, siis pilt tõustes ei lähe eest ära.

Palun kommentaare paarile küsimusele, mis kerkivad neid vastuseid lugedes.

Kas laidetud terviljatooted ei ole mitte olulised b-vitamiinide ja kiudainete allikatena ning aeglased veresuhkrutõstjad? Ning süsivesikud kui ajutoit? Üliõpilasena sooviks vaimutöö tõrgeteta laabumist.

Foorumi varasemates diskussioonides kõlanud toitainete soovitusliku vahekorra alusel tegin uudishimust väikesed arvutused. Umbes 2000 päevakaloraaži korral tähendaks 25-35-40 jaotus 125 g valke, 80 g rasvu, 200 g süsivesikuid. 125 g valku tähendaks 57 kg kaaluva naise puhul üle 2 g valku 1 kg kohta. (andestust, kui mu matemaatika või arusaam jäi lombakaks...) Seda on ju liiga palju? Eriti arvesse võttes, et mitte kõik ei tegele aktiivse jõutreeninguga. Saan aru, et numbritest ei saa päris üks-üheselt kinni võtta ning olulisem on isikliku tasakaalu leidmine, kuid siiski...

Iseenesest pean tunnistama, et pooldan rasvu rasvapuudusele. Parima enesetunde tagab lõheroosa kala mõnusa oliiviõlise salati-juurviljadega, heal juhul komplektis mõne pisema kartuli vms-ga. Ka nahk ei kuiva ning meeleolu on stabiilsem. Rääkimata sellest, et toit ei jää maitsetusest kurku kinni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis vererõhku puutub, siis pilt tõustes ei lähe eest ära.

Palun kommentaare paarile küsimusele, mis kerkivad neid vastuseid lugedes.

Kas laidetud terviljatooted ei ole mitte olulised b-vitamiinide ja kiudainete allikatena ning aeglased veresuhkrutõstjad? Ning süsivesikud kui ajutoit? Üliõpilasena sooviks vaimutöö tõrgeteta laabumist.

Foorumi varasemates diskussioonides kõlanud toitainete soovitusliku vahekorra alusel tegin uudishimust väikesed arvutused. Umbes 2000 päevakaloraaži korral tähendaks 25-35-40 jaotus 125 g valke, 80 g rasvu, 200 g süsivesikuid. 125 g valku tähendaks 57 kg kaaluva naise puhul üle 2 g valku 1 kg kohta. (andestust, kui mu matemaatika või arusaam jäi lombakaks...) Seda on ju liiga palju? Eriti arvesse võttes, et mitte kõik ei tegele aktiivse jõutreeninguga. Saan aru, et numbritest ei saa päris üks-üheselt kinni võtta ning olulisem on isikliku tasakaalu leidmine, kuid siiski...

Iseenesest pean tunnistama, et pooldan rasvu rasvapuudusele. Parima enesetunde tagab lõheroosa kala mõnusa oliiviõlise salati-juurviljadega, heal juhul komplektis mõne pisema kartuli vms-ga. Ka nahk ei kuiva ning meeleolu on stabiilsem. Rääkimata sellest, et toit ei jää maitsetusest kurku kinni.

Hommik ja lõuna: 50 g rasva / 30 g valku / 20g süsivesikuid

Õhtu: 20 g rasva / 30 g valku / 60g süsivesikuid

Kiudained: pähklid, juurviljad ja puuviljad. B-vitamiinid: munakollane ja sealiha. Süsivesikud ei ole ajutoit vaid taastumiseks vajalik energia. Rasv on parim ajutoit kuna aju koosneb enamasti rasvast. Kohvi asemel joo rohelist teed.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis vererõhku puutub, siis pilt tõustes ei lähe eest ära.

Palun kommentaare paarile küsimusele, mis kerkivad neid vastuseid lugedes.

Kas laidetud terviljatooted ei ole mitte olulised b-vitamiinide ja kiudainete allikatena ning aeglased veresuhkrutõstjad? Ning süsivesikud kui ajutoit? Üliõpilasena sooviks vaimutöö tõrgeteta laabumist.

Foorumi varasemates diskussioonides kõlanud toitainete soovitusliku vahekorra alusel tegin uudishimust väikesed arvutused. Umbes 2000 päevakaloraaži korral tähendaks 25-35-40 jaotus 125 g valke, 80 g rasvu, 200 g süsivesikuid. 125 g valku tähendaks 57 kg kaaluva naise puhul üle 2 g valku 1 kg kohta. (andestust, kui mu matemaatika või arusaam jäi lombakaks...) Seda on ju liiga palju? Eriti arvesse võttes, et mitte kõik ei tegele aktiivse jõutreeninguga. Saan aru, et numbritest ei saa päris üks-üheselt kinni võtta ning olulisem on isikliku tasakaalu leidmine, kuid siiski...

Iseenesest pean tunnistama, et pooldan rasvu rasvapuudusele. Parima enesetunde tagab lõheroosa kala mõnusa oliiviõlise salati-juurviljadega, heal juhul komplektis mõne pisema kartuli vms-ga. Ka nahk ei kuiva ning meeleolu on stabiilsem. Rääkimata sellest, et toit ei jää maitsetusest kurku kinni.

2 g valku kehakaalu kg kohta on sinu jaoks palju.

Elad sa Tallinnas?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei, kuigi viibin tihti.

Kui Tallinnasse tuled, siis ma saan su menyy yle vaadata. Mul peab tekkima ka ysna hea pilt sellest, millises rezhiimis sa varem olid ja kui kaua see kestis jne jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui Tallinnasse tuled, siis ma saan su menyy yle vaadata. Mul peab tekkima ka ysna hea pilt sellest, millises rezhiimis sa varem olid ja kui kaua see kestis jne jne.

Ma tunnistan, et võtaksin pakkumise tänutundega vastu. Tulen õigupoolest selle nädala algul.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma tunnistan, et võtaksin pakkumise tänutundega vastu. Tulen õigupoolest selle nädala algul.

ok

Saadan sulle tel numbri. kl 9-17 saad helistada ja aja kokku leppida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×