Jump to content
tsanm

Laktoositalumatus või piimavalgutalumatus

Recommended Posts

Viimasel ajal on mul olnud selline jama, et ma ei saa piimatooteid süüa, neid sisaldava laktoosi tõttu. Isegi kui söön natukene jogurtit on seedimine kohe käest ära. Tahaks teda kas kellegil on olnud samasugust jama. Ning kuidas saaks ikkagi piimatooteid süüa, või kuidas saaks päevase valgukoguse ilma piimatoodeta kätte?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ega praegu on juba paljud tavalised piimad umbes 13 krooni liiter.

Ma võtsin võrdluseks "tere" piima mis maksab 11 krooni liiter ning piima läheb ikka mitu head pakki nädalas või mis? Isegi kui 13 krooni on tavaline piim siis 4 krooni on ka üpriski suur raha kui hakata arvutama palju piima läheb sul nädalas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tavaliselt peaks olema nii, et kui inimesel on piimasuhkru ehk laktoositalumatus, siis ei saa ta seedehäireteta värsket piima juua, aga hapendatud tooted nagu jogurt , hapupiim, keefir jne sobivad küll, sest seal on laktoos suuremal hulgal lõhustunud.

Aga kui ka tavaline jogurt ei sobi, siis on olemas ka spetsiaalsed jogurtid, nagu HYLA, milles peaks eriti vähe laktoosi olema.

Valku annavad muidugi ka kala, liha, munad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma võtsin võrdluseks "tere" piima mis maksab 11 krooni liiter ning piima läheb ikka mitu head pakki nädalas või mis? Isegi kui 13 krooni on tavaline piim siis 4 krooni on ka üpriski suur raha kui hakata arvutama palju piima läheb sul nädalas.

Selles suhtes on küll õigus.

Aga nagu selles mõttes, et praegusel ajal on juba tavaline piim ka kõrge hinnaga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ma ei saa isegi kohupiima süüa, sellest ongi kõige rohkem kahju, sest seda sõin vanasti ikka päris korralikult. Äkki peaks sööma sojatooteid?

Sojatoodete tarbimine oleks üks alternatiiv. Eelised on:

* Sojatooted on kolesteroolivabad ja aitavad langetada kolesteroolitaset veres.

* Tänapäeva uuringud on kinnitanud soja toimet eesnäärmevähi ärahoidmisel.

* Sojapiimatooted on laktoosivabad ja sobivad seepärast nautimiseks kõigile.

* Üleminekueas naistel leevendab soja taimne östrogeen kuumahooge ja teisi menopausiga kaasnevaid klimakteerilisi vaevusi.

* Sojatoodetes on tervislik rasvasisaldus ja sisaldub vähe süsivesikuid.

* Väärtusliku taimse toiduna ei koorma soja organismi.

* Soja tasakaalustab veresuhkru taset.

* Aitab vältida kõrget vererõhku ja veresoonte lupjumist.

Puudused: suhteliselt kõrgem hind, maitse pole kõige parem, maitse asi muidugi :D . Sojapiim jääb lehmapiimale alla, kuna viimasest saab inimene kaltsiumi ja D-vitamiini paremini kätte.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sojatoodete tarbimine oleks üks alternatiiv. Eelised on:

* Sojatooted on kolesteroolivabad ja aitavad langetada kolesteroolitaset veres.

* Tänapäeva uuringud on kinnitanud soja toimet eesnäärmevähi ärahoidmisel.

* Sojapiimatooted on laktoosivabad ja sobivad seepärast nautimiseks kõigile.

* Üleminekueas naistel leevendab soja taimne östrogeen kuumahooge ja teisi menopausiga kaasnevaid klimakteerilisi vaevusi.

* Sojatoodetes on tervislik rasvasisaldus ja sisaldub vähe süsivesikuid.

* Väärtusliku taimse toiduna ei koorma soja organismi.

* Soja tasakaalustab veresuhkru taset.

* Aitab vältida kõrget vererõhku ja veresoonte lupjumist.

Puudused: suhteliselt kõrgem hind, maitse pole kõige parem, maitse asi muidugi :D . Sojapiim jääb lehmapiimale alla, kuna viimasest saab inimene kaltsiumi ja D-vitamiini paremini kätte.

Soja müüdid ja tõde!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tubli!

K6ik peab olema tasakaalus siin ilmas... :D

Asi ei tundu mulle mitte ainult laktoositalumatusena. Kolmeks kuuks (v2hemalt) j2ta k6ik piimatooted v2lja ja kui hakkad oma kehale uuesti neid "tutvustama", v6ta ykshaaval. Soovitan alustada keefiriga. Kohupiim ei ole kerge seedida, sama on paljude jaoks jogurt.

Selle kolme kuu jooksul v6iksid tarvitada ka kehast myrke v2ljaviivaid teesid (detoksifikatsioon).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ma ei saa isegi kohupiima süüa, sellest ongi kõige rohkem kahju, sest seda sõin vanasti ikka päris korralikult. Äkki peaks sööma sojatooteid?

Siin on ilmselt piimavalgu-talumatus, mitte piimasuhkru-talumatus.

Nii et kehvem variant.

Enamiku piimavalgutalumatuste taga on vist beeta-laktoglobuliin. Hüdrolüüsitud vadakuvalku peaks endiselt välja kannatama, seal on valgud ära lõhutud.

Soja on jama, seostatakse varajaste Alzheimerilaadsete muutustega ajus, kilpnäärme autoimmuunkahjustuste ja muuga.

Ja ei aita tegelikult isegi naisi menopausi ajal.

Veresoontele võib ka hoopis halvasti mõjuda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Soovitan alustada keefiriga.

Talumatusi seostatakse soolestiku bakterikooslusega, üks selge asi on piimhappebakterite vähesus, nii et kefiir peaks üks sõbralik asi olema küll.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Laktoosi vaba piim on ka müügil kui pakub huvi .. Kuid selle hind on ka üpriski suur (~17 krooni liiter)

No ei ole 17 krooni liiter ainuke variant siiski. Mina joon ise 1,5% piima, 12,70 maksab rocca prismas. Lisaks peaks olema nüüdsest juba ka tavaline alma 2,5% piim laktoosivaba, kui see 1,5% HYLA ei meeldi, kuna ta tundub kergelt magus (mulle isiklikult läheb peale).

Loodetavasti on sul nendest vihjetest kasu :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No ei ole 17 krooni liiter ainuke variant siiski. Mina joon ise 1,5% piima, 12,70 maksab rocca prismas. Lisaks peaks olema nüüdsest juba ka tavaline alma 2,5% piim laktoosivaba, kui see 1,5% HYLA ei meeldi, kuna ta tundub kergelt magus (mulle isiklikult läheb peale).

Loodetavasti on sul nendest vihjetest kasu :D

Nojah, see oli eelmine aasta vist kui see uus "Valio" laktoosi vaba piim tuli müügile. Täitsa võimalik, et nüüd on hinnad langenud ja uued firmad seda tootma hakanud. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vabandan teemavälise postituse pärast, aga nagu ma aru saan, siis varem Sul seda probleemi ei olnud. Siit küsimus teadjamatele, millest selline probleem tekkida saab, mis on põhjus, et järsku laktoosiga probleemid tekkivad?

Tänan tähelepanu eest :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vabandan teemavälise postituse pärast, aga nagu ma aru saan, siis varem Sul seda probleemi ei olnud. Siit küsimus teadjamatele, millest selline probleem tekkida saab, mis on põhjus, et järsku laktoosiga probleemid tekkivad?

Laktoositalumatuse teke on põhmõtteliselt normaalne, piim on algselt imikute toit ja hiljem peaks vastav ensüüm ära kaduma. See, et paljudel ei kao, on evolutsioonilise kohastumise tulemus.

Aga ma ei usu et tal laktoositalumatus on. Ja immunoloogilisest talumatusest teatakse vähe.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
küsimus siis selline, et kui on laktoositalumatus, siis millega asendada piimatooted? hapukoort ja vahukoort näiteks?

Kas on vaja valku, rasvu või kaltsiumi?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas on vaja valku, rasvu või kaltsiumi?

kõike kolme oleks vaja, kuid eelkõige rasvu. ja äkki oskab keegi öelda, miks ei või süüa hapendatud piimatooteid? ma arvasin seni, et loobuma peab ainult nö tavalisest piimast, kuid tuleb välja, et võin ainult juustu süüa :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kõike kolme oleks vaja, kuid eelkõige rasvu. ja äkki oskab keegi öelda, miks ei või süüa hapendatud piimatooteid? ma arvasin seni, et loobuma peab ainult nö tavalisest piimast, kuid tuleb välja, et võin ainult juustu süüa :)

Proovi väikestes kogustes ;)

Aga trennikohapealt peaks mainima et valgud kuhu on peale kirjutatud et laktoosivaba, ei pruugi just nii olla nagu kirjas. Seal peaks ettevaatlik olema. Täiesti hästi sobivad kõik soojavalgud. Need ei pruugi olla eriti maitsvad ja minuteada ei omasta organism neid ka nii hästi kui vadaku omi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×