Jump to content
jrx

ZMA - kuskohast saab?

Recommended Posts

Tartust ei leidnud:(

Okei, näen, et on müügil ON oma siin veebipoes, aga apteegikaubana? See siin on päris kallis - 300 kr. kuu aja kogus...

Muudetud kasutaja jrx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga mis vormis seal see magneesium on? Mis ühendina? Ja teine asi see, et miks ei soovitata neid võtta koos kaltsiumiga või kaltsiumit sisaldava toiduainega? Ma üldiselt söön kohupiima või kodujuustu üsna enne magamaminekut. Vahel joon kakaod kui magusaisu on:)

Muudetud kasutaja jrx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lisaksin siia ka selle:

Siin ZMA kohta selline jutt – teadusliku artikli põhjal. Plaanisin selle kunagi tõlkida, kuid mis sääl ikka, artikkel pikk ja palju igavat teadust, kuid lühikokkuvõte sellest järgnev:

Uurimuses üritati kindlaks teha, kas ZMA toidulisandina, kombineerides jõutreeninguga mõjutab kuidagi organismisisest tsingi ja magneesiumi staatust, anaboolsete ja kataboolsete hormoonide profiili ja adaptatsiooni treeningule.

Mis oli siis peamine avastus?

Leiti, et organismi tsingi kontsentratsioon mõnevõrra küll suurenes, kuid seda mitteoluliselt. Ei täheldatud mingit anaboolse ega kataboolse mõju suurenemist kombinatsioonis jõutreeninguga, samuti ei täheldatud mõju keha koostisele ega hormoonidele. Kui mõned eelnevad uurimused (Brilla ja Conte) kinnitavad, et ZMA manustamine suurendas vaba testosterooni, IGF – 1 kontsentratsiooni ning suurendas isokineetilist jõudu, siis selle, käesoleva uurimuse tulemused seda ei kinnita. Ei täheldatud testosterooni kontsentratsiooni suurenemist, IGF – 1, kasvuhormooni ega kortisooli kontsentratsiooni muutusi. Samuti ei muutunud kuidagi ka kortisool/testosteroon suhe, ei lihasmass ega maksa ensüümide aktiivsus. Veelgi enam – mingeid suuri erinevusi ei täheldatud ka eksperimendis osalenud kahe grupi vahel – ei 1 KM määratemises, üla ja alakeha lihaste lihasvastupidavuses ega ka anaeroobses sprinterlikus võimekuses.

Nenditakse, et kindlasti töötab lisand nende puhul, kel antud ainete defitsiit, kuid ZMA kindel abi ja mõju eelneva treeningkogemusega treenijail küsitav ning vaja veel erinevaid katseid teha.

Artikli enda leiate siit:

http://www.sportsnutritionsociety.org/site...-2-12-20-04.pdf

Ei hakka ise midagi juurde lisama, aga lihtsalt üks selline teaduslik tulemus!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma tean et ZMA's on aspartaat.

Küsimus oli anelkale...

Olen ka mõelnud kombineerimise peale, et tsinki-magneesiumit-bvitamiine eraldi, ent igal pool on magneesium oksiidina või laktaadina...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No selles mõttes mõjub küll, et kui sul Mg toidus vähe on, tekib närvilisus ja kui siis Mg ja Zn manustada, on kõik jälle normaalne. Ehk siis minul on küll uni palju paremaks läinud-ei ärka enam mitmeid ja mitmeid kordi öösel üles. Magan põhimõtteliselt nagu kott. Ja eks sellega kaasneb ka parem välja puhkamine ja ehk ka veidikene parem öine hormoonide eraldumine(lootma peab). Ja tulemuseks võibki olla sportlike saavutuste paranemine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei tea... närvilisuse üle ei kurda... peaks ikka põhjalikuma analüüsi tegema, et palju ma Mg'd saan toidust... Smõttes, et söön ikka regulaarselt spinatit ja värki:)

Muudetud kasutaja jrx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga mis vormis seal see magneesium on? Mis ühendina?

Nime järgi otsustades mingi kelaat B)

Ja ega infolehes rohkem ei öelda.

Magne-B6-s on laktaat.

Ma pole kuulnud et ükski vorm peale oksiidi halvasti imenduks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui vähegi haiguseuss majas, tasub tsinki süüa "ECHINA SINKKI+C TBL N70" koostises.

Üsna hea külmetushaiguste vastu ja sisaldab ka looduslikku C-vitamiini.

Maitse on muidugi enamikule vastik (parima efekti haiguste vastu annab ta just suus imedes).

(Saadaval on ka "kirsimaitseline" analoog, kus annused on väiksemad ja maitse eriti nilbe: ECHINA SINKKI CHERRY TBL N70 (46.0G)).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See on jällegi see igavikuline küsimus, et kas ma peaks midagi juurde võtma, kui ma tunnen, et kõik on hästi:D

Aga kust ma tean, et nt. taastumisvõime (mis ilmselt geneetiliselt mul pole nii hea kui tahaks) EI SAAKS veel parem olla...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×