Jump to content
Alexander Andrusenko

Magamatusest tingitud liigesevalu

Recommended Posts

Olen ammu tähele pannud, et kui ~20 ja rohkem tundi üleval olla, siis hakkavad enam-vähem kõik liigesed valutama - eriti randmed, küünarnukid ja põlved, kuigi midagi füüsilist sel ajal ei tee. Sessi ajal tuleb tavaliselt päris mitu magamata ööd, ja hommikuks annavad liigesed tunda - kõndida on valus jne. Kas keegi spetsialistidest oskaks seda nähtust teaduslikult seletada, millest see tingitud võiks olla? Ja kuidas seda vältida (v.a. magada).

Tänan ette.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen ammu tähele pannud, et kui ~20 ja rohkem tundi üleval olla, siis hakkavad enam-vähem kõik liigesed valutama - eriti randmed, küünarnukid ja põlved, kuigi midagi füüsilist sel ajal ei tee. Sessi ajal tuleb tavaliselt päris mitu magamata ööd, ja hommikuks annavad liigesed tunda - kõndida on valus jne. Kas keegi spetsialistidest oskaks seda nähtust teaduslikult seletada, millest see tingitud võiks olla? Ja kuidas seda vältida (v.a. magada).

Tänan ette.

Kui ma magamata olen , siis tavaliselt peale suurt söömist on jälle enamvähem olla xD

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen ammu tähele pannud, et kui ~20 ja rohkem tundi üleval olla, siis hakkavad enam-vähem kõik liigesed valutama - eriti randmed, küünarnukid ja põlved, kuigi midagi füüsilist sel ajal ei tee. Sessi ajal tuleb tavaliselt päris mitu magamata ööd, ja hommikuks annavad liigesed tunda - kõndida on valus jne. Kas keegi spetsialistidest oskaks seda nähtust teaduslikult seletada, millest see tingitud võiks olla? Ja kuidas seda vältida (v.a. magada).

Tänan ette.

Mul on see olnud nii kaua, kui ma ennast m2letan. V2ikese lapsena oli see lihtsalt kergem tulema, hoolimata ysna regulaarsest p2evarezhiimist valutas liiges (tuim, n2riv valu...kuni pisarateni tugevusega), erinevuseks, et mul valutas yks liiges korraga, rohkem p6lved, vahest kyynarliigesed.

Hetkel talun magamatust paremini, liigesed valutavad harvem.

Minu ema tassis mind v2iksena yhe arsti juurest teise juurde, et seletust leida. Seletati igatsugu kasvamiste ja koormustega jne. Analyyside n2idud olid piiripealsed (c-reaktiivne valk jne n2itajad)... kuni 14 aastaselt oli s6rmeliigeste r6ntgenoloogiline leid (+ hommikune s6rmede kangus) ja pandi mulle v2lja reumatoidartriit.

Uuringud on vaja teostada.

Sinu liigeste raksumine + valud v6ivad t2hendada algavat osteoartriiti.

Muudetud kasutaja Aile poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul tuleb tööga seoses öösel üleval olla. kui päeval olen trenni teinud, siis liigesed (enamasti põlved) valusad. kui päeval trenni ei ole teinud, siis ei ole ka mingit muret.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sinu liigeste raksumine + valud v6ivad t2hendada algavat osteoartriiti.

Ma olen viimasel ajal korralikult maganud, magamatuse valusid ei ole enam esinenud. Kui trennis koormus järsku tõuseb, siis mõnikord valutavad küll liigesed. Raksuvad jah stabiilselt.

Kui sess tuleb, siis saab teada, kas magamatusest tingitud valud tulevad tagasi või ei..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu järeldus sellele oleks:

Kui pole unerezhiim paigas, siis ei maga inimene välja .

Sellele aitavad kaasa stress + kataboolne seisund .

Kuna magades inimene taastub igas mõttes (nii füüsiliselt, vaimselt jne) + magamise ajal toimuvad organismis paljud muudatused ja protsessid, siis magamatus häirib neid ülimalt huvitavaid protsesse .

Kuna liigeste tervises mängib olulist osa ainevahetus ja ainevahetus sõltub magamisest ning teistest faktoritest, siis arvan ma, et selles jamas on süüdi nii magamatus, intensiivsed treeningud (jõutõstmine), stress kui ka muud faktorid, mida ma ei hakka praegust lahti kirjutama .

Selline oleks minu pilk asjale

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul hakkavad isegi siis lihased ja küünarnukid valutama, kui olen 1-2 tundi vähem magada saanud. :)

mul sama asi, põlved kergelt valutavad ja nõrkus lööb neisse, kui juba 2-3 vähem magand kui tavaliselt- alati mitte kohe peale ärkamist aga õhtu poole enam.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul on see olnud nii kaua, kui ma ennast m2letan. V2ikese lapsena oli see lihtsalt kergem tulema, hoolimata ysna regulaarsest p2evarezhiimist valutas liiges (tuim, n2riv valu...kuni pisarateni tugevusega), erinevuseks, et mul valutas yks liiges korraga, rohkem p6lved, vahest kyynarliigesed.

Hetkel talun magamatust paremini, liigesed valutavad harvem.

Minu ema tassis mind v2iksena yhe arsti juurest teise juurde, et seletust leida. Seletati igatsugu kasvamiste ja koormustega jne. Analyyside n2idud olid piiripealsed (c-reaktiivne valk jne n2itajad)... kuni 14 aastaselt oli s6rmeliigeste r6ntgenoloogiline leid (+ hommikune s6rmede kangus) ja pandi mulle v2lja reumatoidartriit.

Uuringud on vaja teostada.

Sinu liigeste raksumine + valud v6ivad t2hendada algavat osteoartriiti.

Kas sinu artriit on põletikuline ja kas oled ka lõikuseid üle elanud? Küsin seepärast, et mind tabas sama haigus aastaid-aastaid tagasi ja ei saagi ravida teisiti kui aeg ajalt lõikused ja igapäevased annused ravimeid. Pluss veel 80% töövõimekaotust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×