Jump to content
6pack

jõusaal või mitte? kui vanalt? milleks?

Recommended Posts

Tsauka.

Tegelen pikemalt juba vutiga. Üks 4-6 aastat. Ja nüüd järsku on suur himu hakata käima jõusaalis. Olen 15a, pikkus 179 ja kaal 70 ringis.

Olen juba aastaid armastanud teha koduseid kõhulihasied ja kätekõverdusi mis on andnud täitsa okei tulemused. Nendest oleks hea alustada. Rasva mul üldiselt pole, kõht on sile, aga kui pingutan tulevad kõhulihased välja..

Kui vanalt jõukasse võib minna, et mingil juhul kasv ei takerduks? Seda ma ei tahaks, ja arvan et üks 5-10 cm tulen kindlalt veel tulevikus ära.

Aga ma hetkel suht ei oska midagi jõukas peale hakata.. Kas oleks mingisugunegi treeningkava amatöörile?

Treenida tahaks kõhu+rinnalihaseid. Natsa võib ka musklit.

Kas selle poole aastaga oleks võimalik saada, ehk suveks märkimisväärt tulemus kõhu ümbruses?`Toitumine on suht koht tiptop ja jooksmas käin korra nädalas, keskmist sörki 25 min. Liiga vähe?

Loodan väga väga palju et saaks vastuseid nendele lollidele küsimustele, aga ütlen ausalt et päris paljud põevad just selliste küsimuste pärast.

Ärge siis kohe näkku ka sittuge. Ma jõukast ei tea suht koht midagi.

Ja seda ka et ei usu et seal jõukas mingi treeneri endale palkaks.. Ei usu et seal ongi.

AITÄH! aidake. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sul on täiesti vale arusaam.15 a võivad kohe kindlasti käia jõusaalis ,ma arvan ,et paljud tuntud tegelased alustasid 15 aastasena ,samuti ka ma.

Tegelikult sa ei pea üldse treenerit palkama ,sa lähed oma jõusaali treeneri juurde ja ta annab sulle tasuta ühe kava ja soovitusi mida teeksid jne(vähemalt osades jõusaalides).Sa oled 15 a viska välja see tibijutt ,et natsa seda ja natsa toda ,ole mees ;) .Muidugi kui sa käid vähemalt 3 korda nädalas jõusaalis ja teed piisavalt trenni ,siis suveks oled vormis .Aga su arusaama muuta ,siis tea ,et kui sa ainult teed kõhulihaseid ja 'natsa' muskleid siis sa friigistud ,tee kõigile lihastele trenni (noh mitte kõigila ,aga kindlasti jalalihastele jne).Arvad et ole ilusa kehaga ,kui sa oled musklis igaltpoolt ja osad kohad ei ole.Kas sa toitud päevas iga 4 tunni tagant?Kui sa teed trenni ,siis tuleks hakata vastavalt toituma.Nii saad endale saavutada hea vormi .

Viska peast välja ka mõte ,et kasv jääb kinni.Ei jää ,kui sa just igapäev 5 tundi ei tee jõusaalis trenni - väike näide.Kas ei jää kinni ,see on valejutt ,ära usu seda jama .

Muudetud kasutaja nope poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tsauka.

Tegelen pikemalt juba vutiga. Üks 4-6 aastat. Ja nüüd järsku on suur himu hakata käima jõusaalis. Olen 15a, pikkus 179 ja kaal 70 ringis.

Olen juba aastaid armastanud teha koduseid kõhulihasied ja kätekõverdusi mis on andnud täitsa okei tulemused. Nendest oleks hea alustada. Rasva mul üldiselt pole, kõht on sile, aga kui pingutan tulevad kõhulihased välja..

Kui vanalt jõukasse võib minna, et mingil juhul kasv ei takerduks? Seda ma ei tahaks, ja arvan et üks 5-10 cm tulen kindlalt veel tulevikus ära.

Aga ma hetkel suht ei oska midagi jõukas peale hakata.. Kas oleks mingisugunegi treeningkava amatöörile?

Treenida tahaks kõhu+rinnalihaseid. Natsa võib ka musklit.

Kas selle poole aastaga oleks võimalik saada, ehk suveks märkimisväärt tulemus kõhu ümbruses?`Toitumine on suht koht tiptop ja jooksmas käin korra nädalas, keskmist sörki 25 min. Liiga vähe?

Loodan väga väga palju et saaks vastuseid nendele lollidele küsimustele, aga ütlen ausalt et päris paljud põevad just selliste küsimuste pärast.

Ärge siis kohe näkku ka sittuge. Ma jõukast ei tea suht koht midagi.

Ja seda ka et ei usu et seal jõukas mingi treeneri endale palkaks.. Ei usu et seal ongi.

AITÄH! aidake. ;)

Et siis selline küsimus, et kas jalgpalli mängid ikka edasi?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tsauka.

Tere.

Tegelen pikemalt juba vutiga. Üks 4-6 aastat. Ja nüüd järsku on suur himu hakata käima jõusaalis. Olen 15a, pikkus 179 ja kaal 70 ringis.

Mine muidugi.

Olen juba aastaid armastanud teha koduseid kõhulihasied ja kätekõverdusi mis on andnud täitsa okei tulemused. Nendest oleks hea alustada. Rasva mul üldiselt pole, kõht on sile, aga kui pingutan tulevad kõhulihased välja..

Tee edasi koduseid asju. Jõusaalis tee teisi asju lisaks.

Kui vanalt jõukasse võib minna, et mingil juhul kasv ei takerduks? Seda ma ei tahaks, ja arvan et üks 5-10 cm tulen kindlalt veel tulevikus ära.

Kasvu takerdumise kohta ei oska kindlalt kommenteerida, aga pakun, et tõenäoselt see ei takerdu sul jõusaali tõttu.

Aga ma hetkel suht ei oska midagi jõukas peale hakata.. Kas oleks mingisugunegi treeningkava amatöörile?

Treenida tahaks kõhu+rinnalihaseid. Natsa võib ka musklit.

Käi kõik aparaadid/seadmed läbi esialgu. Mingit kava pole vaja, amatöörid teevadki kuidas jumal juhatab esimestel treening-kuudel.

Kas selle poole aastaga oleks võimalik saada, ehk suveks märkimisväärt tulemus kõhu ümbruses?`Toitumine on suht koht tiptop ja jooksmas käin korra nädalas, keskmist sörki 25 min. Liiga vähe?

Kõhu ümbrusesse tekivad vast väiksed lihas-kupud ikka selle ajaga. Liiga vähe jooksed jah, katsu iga trenniga jooksuvõmha kasvatada, seni kuni suudad minimaalselt 40min joosta, siis jooksegi edaspidi 40min-1h.

Loodan väga väga palju et saaks vastuseid nendele lollidele küsimustele, aga ütlen ausalt et päris paljud põevad just selliste küsimuste pärast.

Ärge siis kohe näkku ka sittuge. Ma jõukast ei tea suht koht midagi.

Mine jõusaali kohale esmalt, ja tõmba suvaliselt suvalisi seadmeid seal, nagu soovitasin.

Ja seda ka et ei usu et seal jõukas mingi treeneri endale palkaks.. Ei usu et seal ongi.

AITÄH! aidake. ;)

Enamik ei palkagi, ja ega neid treenereid seal palju näha polegi.

Näib, et huvi on olemas, soovitakski siis paar kuud jõusaaliga tutvuda lihtsalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mis jutt

sa tõsiselt soovitad niisama jõusaali kohale minna ja niisama asju liigutada??? ;)

kõige tähtsam on just, et alguses tehnikale ja metoodikale pihta saaks!

kindlasti algaja kava ja kellegi käest tehnika suhtes nõu küsida!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mis jutt

sa tõsiselt soovitad niisama jõusaali kohale minna ja niisama asju liigutada??? ;)

kõige tähtsam on just, et alguses tehnikale ja metoodikale pihta saaks!

kindlasti algaja kava ja kellegi käest tehnika suhtes nõu küsida!

Kava ja tehnika ja metoodika... on ikka võhikule kasutu!

Pigem lihtsalt panna jõusaalis käimise rutiin tööle, ja selle käigus samm-sammult erinevaid harjutusi vaikselt harjutada, ühel trennil üht seaded katsetada rohkem, järgmisel teist seaded, kolmandal trennil seeria rohkemaid kordusi proovida jne võib-olla, aga koheselt täpne kava ette võtta esimesest peävast võib teoreetiliselt-metoodiliselt õigena tunduda, praktiliselt aga tõenäoselt on kasutu. Minu arust on täiesti sobiv kerge-harrastajale justnimelt niisama kohale minna ja niisama suvaliselt liigutada alguses õige, ja praktiliselt nii välja kujunebki kui algajaid jälgida! Kuna kohanemine võtab aega, siis nagu ütlesin, võib 1-2 uut asja katsetada/harjutada iga trenn uue asjana hariduslikul eesmärgil. Kusagil teisel kuul vast aga juba jõutaksegi sellesse staadiumisse, kus tõesti ongi praktiline tunne ja valmisolek kava järgi ja proffessionaalsema metoodika järgi. Kui aga tulla koheselt metoodika-info-kuhjaga lagedale, siis kaob entusiasm ja praktiliselt sellest kasu pole. Minu sain küsijast kui isikust nii aru, et just selline stiil talle alustuseks oleks sobivaim! Ja midagi väga valet sel polegi ju, nimetagem seda ringtreeninguks esimesed 2 kuud kui soovi on seda uhkemalt või teise nimega lihtsalt nimetada!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kasvu ta minuarust nüüd sul küll kinni ei pane.. pigem on hea kui treenid lihaseid, sest osad kes kasvavad ei jõua lihased järgi nii kiirelt ja siis on sellised makaronid ja tuulelipud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

aga kas niimodi ei ole et kui trenniga alustad siis hakkad kiiremini kasvama aga kasv j22b varem kinni? kui ma alustasin trenniga viskasin 12cm yhe aastga ja l6petasin kasvamise 14 aastaselt...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
aga kas niimodi ei ole et kui trenniga alustad siis hakkad kiiremini kasvama aga kasv j22b varem kinni? kui ma alustasin trenniga viskasin 12cm yhe aastga ja l6petasin kasvamise 14 aastaselt...

Ei usu eriti .. ega see oleneb inimesest kunas kasvab ja palju kasvab....

Vnh .. eks targemad seleta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suured tänud vastamast!

Ma vaatasin ise ka et tekst oli segane, aga ma ei oska teistmoodi ja "samatäpselt" väljendada ennast. Sorri tõepoolest.

Jah vutti taon edadi, tegelikult jalgpalli pärast oleksi vaja natukene lihaste massi trimmida.

Mhm, ma mõtlesingi just seda et maksan poole aasta eest kõva hinda, 200 € ja siis tulemust pole. Et nii tihti kui ikka võimalik nädalas, siis käin, ja suveks sooviks mingit mõnnat tulemust ka.

Et siis igas jõusaalis on olemas mingisugunegi kava, jah?

aitähhh :*

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Muidu siin samas lehel on ka olemas valik treeningkavasid vastavalt su tasemele ja sellele mitu korda nädalas sa jõusaalis käid.

Tööriistad>treeningkavad :( soovitaks võtta siiski mingi algajate kava esialgu. või siis teine võimalus jah, teha jõusaalis ringtreeningut paar-kolm korda nädalas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kavadega nii ja naa, kõige mõistlikum on see treenerilt välja pinnida ning iga kuu või enama tagant vahetada (küsida uus sama treeneri käest). Samas kui huvi tõsisem, siis tuleks hakata ennast harima sel teemal.

Ainult rinna ja biitsepsi treenimine tekitab hiljem sulle palju probleeme. Need avalduvad kehva rühi ning vigastuste kujul. Keha ehitus peab olema proportsionaalne.

Mina reastaks lihased tähtsuste järgi nii: seljalihased (sh alaselg), jalalihased, õlalihased, rinnalihased, kätelihased, kõht. Tugev selg väga oluline, sest selg on väga kergesti vigastatav. Jalalihaste treening stimuleerib kogu ülejäänud keha lihasmassi arengut. Õlalihased saavad väga suure koormuse osaks selja ning rinnalihaseid treenides. Kui neid eraldi ning korralikult ei treeni, siis on vigastuste teke kindel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
aga kas niimodi ei ole et kui trenniga alustad siis hakkad kiiremini kasvama aga kasv j22b varem kinni? kui ma alustasin trenniga viskasin 12cm yhe aastga ja l6petasin kasvamise 14 aastaselt...

Teoreetiliselt küll, suurendab nii kasvuhormooni kui testosterooni toodangut.

Ühemunakaksikutega võiks uurida, kuidas lõplikule pikkusele mõjub.

Ja nii suur see lisatestosterooni mõju ei tohiks olla, et 14-aastaselt kasvamise lõpetad. See sul ikka geenidest.

Muudetud kasutaja blind12 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mine jõusaali, Esmalt käi 3x nädalas - siis treeni mingi teatud aeg ja vaata rohkem sisse toov kava.

Siin lehel on ka algajatele kava, vaata aitab sind kindlasti.

Et sul need lihased saaksid koormust mida sa kõige rohkem kasutad.

EDU TREENIMISEL!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×