Jump to content
animasola

probleem vererõhuga

Recommended Posts

Mure on selline, trennis on kõik hästi, aga õhtul kui magama tahan jääda, siis taob kõrvas nagu vasaraga südamelöökide järgi. Olen vererõhku mõõtnud ja tulemus on 160 ja üle selle... õhtul voodil lesides on seda ikka kuradi palju.

Treenin kolm korda nädalas kaheks jaotatud kava järgi (esimesel päeval: rind, biitseps, jalad tagant poolt, kõht; teisel päeval: õlad, selg, triitseps, jalad eest poolt, kõht). Harjutusi on suht palju, rinnale näiteks 5, biitsepsile 3, seljale 5 jne. Harjutuste vahepeal on 1-2 minutit pausi. Olenevalt harjutusest teen kas 2 või 3 seeriat, ja 10-12 kordust.

Kas keegi oskab öelda, milliseid harjutusi peaks kõrge vererõhuga vältima ja millised oleks just kasulikud. Treenimise eesmärk on põletada rasva ja kasvatada lihast ja see õnnestub päris edukalt, aga ei taha ennast ära tappa. PS arstid uurisid südand ja muid organeid ja kõik on korras, lihtsalt vererõhk kõrge ja pulss läheb ka kiiresti üles.

Endal liiguvad peas sellised mõtted: prooviks trenni teha väikeste raskustega ja jaotaks kava kolmeks. St vähendaks koormust aga samas on just koormus ja suurte (st sellistega millega jõuan umbes 10 korda teha) raskustega treenimine meeldiv.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tee aeroobset trenni vahele..madalal pulsil (mingi 140) nii umbes 40 minti korraga ja üleüldiselt jõutreening tõstabki vererõhku. Vb on ülepingutus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Endal ka vererõhuga alati probleeme olnud. Ja mis siin salata, kõrge vererõhuga ei soovitata üldse jõutrenni teha, eriti kui kõrge vererõhk on tingitud haigest südamest. Aga kui teha, siis kindlasti väiksemate raskustega, et koormus liiga suur ei oleks. Seeriate vahel tuleb kindlasti teha pikemad pausid, et jõuaks taastuda. Vältida pigem raskeid baasharjutusi, mis kõige rohkem keha väsitavad (jõutõmme, kükk jne). Seda juttu rääkis mulle spordiarst, kui ma konsulteerimas käisin.

Kui sa kaalud palju, siis oleks soovitatav kaalust alla võtta ja rohkem aeroobset teha (jalgratas, rahulik jooks, ujumine).

Kindlasti käi arsti juures ära. Peab välja uurima, millest see kõrge vererõhk põhjustatud on. Koormustest tuleb kindlasti ära teha, samuti EHHO. Ka silmaarsti ja endokrinoloogi juurde ilmselt saadetakse. Igatahes, tee kõik uuringud läbi, mida perearst soovitab sulle.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul endal ka vererõhuga probleeme, ei saagi aru vahest tõmbab liiga üles, pea läheb paksuks ja süda hakkab taguma trennis vahest veel hullem ;) (viimasel ajal jälle parem) ;) . Olen ka igasugustel uuringutel käinud, aga arstid ei oskagi täpset põhjust öelda. Üks tuttav arst ütles et vererõhutablette jääkski vist eluks ajaks sööma nii et mina neid ei võta. Soovitan mitte üle 8 korduse teha suurte raskustega muidu tõmbabki liiga üles, proovi kindlasti vahepeal treening koormust vähendada ning käi värskes õhus jalutamas kord nädalas usu see aitab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma jamasin aasta otsa vererõhuga , arstil selgus et mul punaseid vereliblesid liiga vähe ja muud 101 probleemi...

Sain hunniku rohtusi ja nüüd asi ammu lahendatud.

Ma arvan et ikka tuleb kontrolli minna..

Pole nalja asi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

arstil olen käinud, tehti kõikvõimalikke uuringuid, midagi ei leitud. kardioloog määras beetablokkerid mulle, hoiavad pulsi ja vererõhu kontrolli all. perearst aga kirjutas mingid muud rohud mulle, ütles et peaks neid võtma, aga need ei aita midagi. hetkel elan saksamaal, peaks siinseid arste proovima.

treeningu kohta: kükke, jõutõmmet ja kangiga rinnalt surumist ma ei tee. üle treening või ülepingutamine võib olla äkki, aga samas tegin 3 nädalat pausi treenigutele, peale 1 nädalat läks rõhk normaalsemaks, st nati kõrge ikka aga mitte midagi hullu, nüüd läksin trenni jälle ja õhtul jälle sama asi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kardioloog määras beetablokkerid mulle, hoiavad pulsi ja vererõhu kontrolli all.

Lisaks hoiavad rasva rasvarakkudes kinni ja ei lase seda ära kasutada...

Muudetud kasutaja blind12 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kui vererõhuga problemis siis osta fast toodet, on sliine kohe olemas mis tõstavad punaste vereliblede arvu ning se aitab kaa kõvasti südant kuna seal vajalikud ained sees:)!

endal oli sii probleem ja häästi aitas

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei tasu jõusaalis liiga väge täis minna, ma näen iga kord jõusaalis selliseid vendi, kes kohe ilma soojenduseta lähevad rinnalt suruma ja siis on näost valged ja ähivad.Proovi mõnda aega teistsugust trenni - pikem aeroobne ja intervalltreening läbisegi, üldse ilma jõuharjutusteta, vaata äkki aitab, kui rohkem kardiot teha.Süda on ka lihas!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Katsuge oma rasvaprotsent hoida nii 10-15% juures. See eeldab korralikku tasakaalustatud toitumist. Tarbige soola mõõdukalt, tehke vähemalt 3x 40min nädalas aeroobset lisaks jõusaalile. Kohvist võiks loobuda kui seda joote, selle võib asendada rohelise teega. Samuti igasugused energia joogid, täielk solk. Alkohol ja suits, isegi tagasihoidlik kogus krutib veretõhku ülesse kui selleks on soodumus. Kasutage oma toidus küüslauku või selle kapsleid, regulaarselt. Vältige stressi, võtke elu kergemalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Katsuge oma rasvaprotsent hoida nii 10-15% juures. See eeldab korralikku tasakaalustatud toitumist. Tarbige soola mõõdukalt, tehke vähemalt 3x 40min nädalas aeroobset lisaks jõusaalile. Kohvist võiks loobuda kui seda joote, selle võib asendada rohelise teega. Samuti igasugused energia joogid, täielk solk. Alkohol ja suits, isegi tagasihoidlik kogus krutib veretõhku ülesse kui selleks on soodumus. Kasutage oma toidus küüslauku või selle kapsleid, regulaarselt. Vältige stressi, võtke elu kergemalt.

Väga hea soovitus, muudan kohe natuke selle järgi enda elu B) B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See mida ma nüüd sulle soovitan, ei ole nali. Mine trenni, tee kõik samamoodi, nagu tavaliselt, aga ära koorma keha mitte mingilgi määral. Tee tühja kangiga paar korda rinnalt, vehi roosade hantlitega natuke õlga, uima oma poolteist tundi saalis ära, mine koju ja kui pikali viskad, vaata mida su keha teeb. Keskendu südame tööle, mõtle, et täna sai rämedalt pingutatud ja kui süda taguma hakkab, siis on psühholoogiline probleem. Kui süda lööb normaalselt, siis mine arsti juurde.

(btw, triitsepsi ja biitsepsi trennid võiksid kah ära vahetada)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×