Jump to content
aries

Nõrk immuunsüsteem??

Recommended Posts

Mul selline probla, et iga aasta, kui talv tuleb olen ma vähemalt korra haige(palavik), omast arust ma nagu ka ei külmeta ennast.

Veel tuleb uimasus peale. PS! Olin kuu aega tagasi haige ja nüüd on nii, et kui söön taldrikutäie toitu ära (ei pea yldse suur kogus olema), hakkab kõhus kohe keerama ja ajab iiveldama.

Kuidas immuunsüsteemi tugevdada ja uimasusest lahti saada?

Pakun et arst vastaks söö palju vitamine, aga äkki on ka paremaid soovitusi :P

Vitamine ma küll söön, aga mitte regulaarselt, va need mis toiduga kaasa tulevad (toit on mitmekesine).

Äkki on iiveldus tingitud sellest, et ma söön vahepeal nagu jõusaaline kohane (6x päevas) ja siis mingi periood jälle tavaliselt, toitun 3x päevas (ise olen kuskil 12kg alakaalus).

Ja siis veel see ka, et kas 6x päevas tuleb iga päev süüa, või ainult treeningpäevadel. Siiani olen lasknud ka vabadel päevadel, aga nii pole ml yldse stabiilsust söömise suhtes, kuna ei jaksa iga päev nii süüa. Haigustega võtan jälle mitu kilo alla, et jääb umbes sama kaal mis algseldki oli, nii et tervisega peaks midagi ette võtma.

Eelmine aasta sain ma 7kg juurde aastaga, kuid see oleks poole rohkem olnud kui seda iga aastast grippi poleks olnud :P.

Praegu olen siis seal maal tagasi kaaluga, kust ma aasta alguses alustasin nii, et võib rahulikult treeninguid jätkata (tuleks aint veel iiveldusest lahti saada) ;), kahju aint rahast mis kreatiini ja valgu peale panin ;) .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Immuunsussüsteem on sedavõrd keeruline, et teame selle toimimisest veel küllaltki vähe. Seda, kus midagi võib viltu olla, on nii palju, et pole võimalik leida ühtainsat kohta, mida mõjutades saaks parandada kogu süsteemi. Me ei tea, miks mõni süsteem on vigane. Võib-olla on viga juba sündides kaasa saadud, inimene liiga palju päevitanud või röntgenis kiiritust saanud. Samuti võib mõne aine puudus või üleküllus kaitsevõimet pidurdada. Stress ajab immuunsussüsteemi lääbakile, see pole võimeline enam oma tavalise jõuga tegutsema. Ka liigne füüsiline koormus on stress, sellepärast võivad haigestuda tippvormis sportlasedki.

Ravimit immuunsussüsteemi tugevdamiseks ei ole olemas. Me peame vähendama neid tegureid, mis võivad nõrgendada seda süsteemi, n.t. vaimne ja füüsiline ülekoormus, külmetamine, emotsionaalne pinge jne.

Uimasus on põhjustatud arvatavasti valest toitumisest, vale toiduainete kogus, vale söömise järjekord.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Immuunsussüsteem on sedavõrd keeruline, et teame selle toimimisest veel küllaltki vähe. Seda, kus midagi võib viltu olla, on nii palju, et pole võimalik leida ühtainsat kohta, mida mõjutades saaks parandada kogu süsteemi. Me ei tea, miks mõni süsteem on vigane. Võib-olla on viga juba sündides kaasa saadud, inimene liiga palju päevitanud või röntgenis kiiritust saanud. Samuti võib mõne aine puudus või üleküllus kaitsevõimet pidurdada. Stress ajab immuunsussüsteemi lääbakile, see pole võimeline enam oma tavalise jõuga tegutsema. Ka liigne füüsiline koormus on stress, sellepärast võivad haigestuda tippvormis sportlasedki.

Ravimit immuunsussüsteemi tugevdamiseks ei ole olemas. Me peame vähendama neid tegureid, mis võivad nõrgendada seda süsteemi, n.t. vaimne ja füüsiline ülekoormus, külmetamine, emotsionaalne pinge jne.

Uimasus on põhjustatud arvatavasti valest toitumisest, vale toiduainete kogus, vale söömise järjekord.

Aga milline see õige söömise järjekord on?

Kas selline? Nendest normidest ma küll päris kinni ei pea.

Hommikul: valk (ise söön hommikul lisaks valgule ka süsikaid, nt puder)

lõunal: valk ja süsikad (sama)

õhtul: süsikad (söön õhtuti liha ka ikka, jälle valgud ;))

Või peate õige söömise järjekorra all silmas rohkem kellaaegu, alati ma samadel aegadel ei toitu jah.

Ja mõni toiduekspert võiks ikkagi ära mainida, kas 6x päevas tuleks süüa ainult treeningpäevadel, või vabadel päevadel kah?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Uimasus ja nõrk immuunsüsteem on tingitud: 1)Rasva kui ühe tähtsaima ehitusmaterjali ja energiaallika puudumine menüüst 2) Ekslik arvamus, et teravili - pudrud, leib jne on tervislik.... jnejnejne

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas nüüd hakkabki nii olema, et üks mees ütles, et ta hommikuks putru ei soovita ja kõik räägivad pudru kahjulikkusest? Mina isiklikult olen pudru abil oma suurimad sportlikud saavutused teinud, küll vastupidavusaladel. Lasteaedades söövad lapsed putru, maailmas ringi rännates on pudrud igal pool menüüdes. Eriti seal, kus ülekaalus inimest näeb sama tihti, kui kuuvarjutust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teravili ja põllumajandus ilmusid inimeste ellu 10 000 aastat tagasi. Põhjamaa rahvaste menüüsse 2500 a tagasi. Koos teraviljaga saabusid moodsa ühiskonna haigused ja katk. Inimese esivanematest on märke aga 7 miljoni aasta tagant. 2,5 miljonit aastat tagasi tagasi moodustas loomne toit u. 70% menüüst. Terveim aeg oli paleoliitikul kui söödi: mune, mammuti liha, pähkleid, rohelist ja juurikaid (s.o. 200 000 - 30 000 aastat tagasi). Enamus inimestele järelikult ei sobi "raffaello ja sefiiri dieet" vaid peab naasema - "TOIDU JUURDE, MIS ON LOODUSE POOLT INIMESELE MÄÄRATUD".

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Teravili ja põllumajandus ilmusid inimeste ellu 10 000 aastat tagasi. Põhjamaa rahvaste menüüsse 2500 a tagasi. Koos teraviljaga saabusid moodsa ühiskonna haigused ja katk. Inimese esivanematest on märke aga 7 miljoni aasta tagant. 2,5 miljonit aastat tagasi tagasi moodustas loomne toit u. 70% menüüst. Terveim aeg oli paleoliitikul kui söödi: mune, mammuti liha, pähkleid, rohelist ja juurikaid (s.o. 200 000 - 30 000 aastat tagasi). Enamus inimestele järelikult ei sobi "raffaello ja sefiiri dieet" vaid peab naasema - "TOIDU JUURDE, MIS ON LOODUSE POOLT INIMESELE MÄÄRATUD".

Mis jutt see nüüd on ;) Sa tahad öelda, et teraviljatooteid ei tohiks süüa?Aga rohelist ja juurikad võib?Üks ja sama tselluloos ja tärklis ju kõik.Tõsi, vanasti söödi rohkem loomset toitu, aga tol ajal oli selle loomse toidu kvaliteet pisut teine ka.Tänapäeval hoitakse sigu eluaeg laudas kinni ja antakse steroide, et nad lihast kasvataksid ja söödetakse pilgeni täis.Sellist liha me peamegi 70% sööma?Looduse poolt on inimene määratud sööma kõike, mis süüa kõlbab, mitte ainult liha.Meie esivanemad näiteks täiskasvanuna enam piima juua ei saanud, meil on aga tekkinud geneetiline mutatsioon, mis lubab meil ka täiskasvanuna piima juua.Ei saa öelda, et me oleme samasugused, kui meie esivanemad paleoliitikumis, evolutsioon on samuti oma töö teinud.Ja mõtle nüüd selle peale ka, et tol ajal oli inimesi palju vähem ja liha jätkus kõigile.Praegu jääks enamik inimesi nälga, kui me enam teravilju ei sööks!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis jutt see nüüd on ;) Sa tahad öelda, et teraviljatooteid ei tohiks süüa?Aga rohelist ja juurikad võib?Üks ja sama tselluloos ja tärklis ju kõik.Tõsi, vanasti söödi rohkem loomset toitu, aga tol ajal oli selle loomse toidu kvaliteet pisut teine ka.Tänapäeval hoitakse sigu eluaeg laudas kinni ja antakse steroide, et nad lihast kasvataksid ja söödetakse pilgeni täis.Sellist liha me peamegi 70% sööma?Looduse poolt on inimene määratud sööma kõike, mis süüa kõlbab, mitte ainult liha.Meie esivanemad näiteks täiskasvanuna enam piima juua ei saanud, meil on aga tekkinud geneetiline mutatsioon, mis lubab meil ka täiskasvanuna piima juua.Ei saa öelda, et me oleme samasugused, kui meie esivanemad paleoliitikumis, evolutsioon on samuti oma töö teinud.Ja mõtle nüüd selle peale ka, et tol ajal oli inimesi palju vähem ja liha jätkus kõigile.Praegu jääks enamik inimesi nälga, kui me enam teravilju ei sööks!

Teraviljas sisalduv taimevalk on põhjus, miks see inimese soolikale ei sobi. Õlles õnneks valku pole. Kui sa räägid sealihast ja steroidedest siis: ookeanid on reostatud ja kala ei tasu süüa, veistel on hullulehmataud, suu ja sõrataud, kanadel on newcastletõbi, õunad ja puuviljad on poes suured ja ilusad kuid mürki täis (uss kah ei taha), juurikad on suured ja väetist täis. Kuidas inimene nälga jääks pudruta? Porgandid, kaalikad, naerised, peedid, kartulid, puuviljad, köögiviljad...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Teravili ja põllumajandus ilmusid inimeste ellu 10 000 aastat tagasi. Põhjamaa rahvaste menüüsse 2500 a tagasi. Koos teraviljaga saabusid moodsa ühiskonna haigused ja katk. Inimese esivanematest on märke aga 7 miljoni aasta tagant. 2,5 miljonit aastat tagasi tagasi moodustas loomne toit u. 70% menüüst. Terveim aeg oli paleoliitikul kui söödi: mune, mammuti liha, pähkleid, rohelist ja juurikaid (s.o. 200 000 - 30 000 aastat tagasi). Enamus inimestele järelikult ei sobi "raffaello ja sefiiri dieet" vaid peab naasema - "TOIDU JUURDE, MIS ON LOODUSE POOLT INIMESELE MÄÄRATUD".

Nakkushaiguste levik on ikkagi seotud paiksele eluviisile üleminekuga ja koduloomade pidamisega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nakkushaiguste levik on ikkagi seotud paiksele eluviisile üleminekuga ja koduloomade pidamisega.

Miks siis eskimod moodsaid haigusi ei põe? Eskimode ainus häda on osteoporoos, kuna menüüs puudub aluseline toit. Teravilja ja moodsate haiguste seosest on rääkinud palju Loren Cordain, kes on paleo menüüd põhjalikult uurinud (kirjutanud ka mitu paleo raamatut).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Miks siis eskimod moodsaid haigusi ei põe? Eskimode ainus häda on osteoporoos, kuna menüüs puudub aluseline toit. Teravilja ja moodsate haiguste seosest on rääkinud palju Loren Cordain, kes on paleo menüüd põhjalikult uurinud (kirjutanud ka mitu paleo raamatut).

Mulle jääb veidi segaseks mida sa moodsate haiguste all silmas pead. Minu jutt oli mõeldud selle kohta, mis sa katkust rääkisid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Teraviljas sisalduv taimevalk on põhjus, miks see inimese soolikale ei sobi. Õlles õnneks valku pole. Kui sa räägid sealihast ja steroidedest siis: ookeanid on reostatud ja kala ei tasu süüa, veistel on hullulehmataud, suu ja sõrataud, kanadel on newcastletõbi, õunad ja puuviljad on poes suured ja ilusad kuid mürki täis (uss kah ei taha), juurikad on suured ja väetist täis. Kuidas inimene nälga jääks pudruta? Porgandid, kaalikad, naerised, peedid, kartulid, puuviljad, köögiviljad...

Ainukesed inimesed kellele gluteen ei sobi, on need kellel on vastav geneetiline defekt.Eestlaste seas näiteks on selline defekt väga haruldane.Ja eskimote parema tervise põhjuseid on palju: liikuv eluviis, hõre asustus, vähem stressi kui meil, positiivne ellusuhtumine ja külm kliima, kus paljud bakterid ja parasiidid ellu ei jää.See eskimote näide on üleüldse väga rumal näide, Aafrika vihmametsades elavad pärismaalased ei söö samuti teravilja, aga nende keskmine eluiga on ikka lühike ja nende seas levivad mitmed nakkushaigused.Samuti pole eskimote eluiga pikem kui meil.Homo Sapiens põlvneb Aafikast ja sinu loogika järgi peaks see olema meie jaoks parim paik, kus elada, kuna see on meie "juurtele" kõige lähemal.Tegelikult on asi aga nii, et valge inimene on evolutsiooniliselt juba kohastunud eluks parasvöötmes, harjunud jooma piima ja sööma teravilja.Gluteeni ja laktoositalumatus on aafriklaste seas muuseas väga levinud, see aga ei tähenda, et meie ei võiks nüüd gluteeni ja laktoosi tarbida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis jutt see nüüd on ;) Sa tahad öelda, et teraviljatooteid ei tohiks süüa?Aga rohelist ja juurikad võib?Üks ja sama tselluloos ja tärklis ju kõik.

Teravilja ja rohelise kraami koostis on väga erinev, rohelises on tärklist vähe ja tselluloosi palju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Immuunsussüsteem on sedavõrd keeruline, et teame selle toimimisest veel küllaltki vähe.

Seda, kui vähe, tean omast käest, mul on omal immuunsüsteemiga mingi imelik jama. Ükski arst pole midagi asjalikku osanud öelda.

Aga teemaalgataja nõrk immuunsüsteem ja uimasus koos viitavad minu meelest uimasele kilpnäärmele. Paraku on tervishoiusüsteem ülikonservatiivne ja sellisel juhul midagi ette ei võta.

Muudetud kasutaja blind12 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Me võime siin jäädagi krooksuma aga vaatame maailma avarama pilguga. 8 aastat tagasi oli USAs 80% inimestest ülekaalulised (vanus 25+). Enamus 30a.+ vaevasid kroonilised haigused ja allergiad. Prantslased, kelle köök algab: liha, hapukoor, või... aga olid ülekaaluliste ja haigete osas viimased. "Meditsiin", "doktorid", "kaalujälgijad", "tervise ajakirjad" jne ei suuda mõista - kuidas prantslased, kes söövad palju küllastunud rasva, nii terved on ning kutsuvad "nähtust" Prantsuse paradoksiks. Tänaseks on seis selline, et isegi rasedad naised loevad kaalujälgijate punkte.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Päevakübara tabletid on head organismi tugevdajad. Ise olen nende abil talvistest külmetustest ja viirustest "mööda kõndinud"

Kui need on need vastikud lagritsamaitselised soome Echinacea-tsink tabletid, siis võib see hoopis tsingi mõju olla :(

Neis on ka looduslik C-vitamiin, tehislikus on ruteen ja teised lisategurid puudu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kuidas prantslased, kes söövad palju küllastunud rasva, nii terved on ning kutsuvad "nähtust" Prantsuse paradoksiks.

Üks tegur võib olla veinis sisalduvad ained, sh resveratrool.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui need on need vastikud lagritsamaitselised soome Echinacea-tsink tabletid, siis võib see hoopis tsingi mõju olla :(

Neis on ka looduslik C-vitamiin, tehislikus on ruteen ja teised lisategurid puudu.

Turul on väga paljusi punast päevakübarat sisaldavaid tablette.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga teemaalgataja nõrk immuunsüsteem ja uimasus koos viitavad minu meelest uimasele kilpnäärmele. Paraku on tervishoiusüsteem ülikonservatiivne ja sellisel juhul midagi ette ei võta.

Jah, ja 12 kg alakaal hoolimata suurest söömisest viitab ka kilpnäärme põletikule. Igal juhul võiks minna uuringutele, see asi tehakse ühe vereprooviga kindlaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas nüüd hakkabki nii olema, et üks mees ütles, et ta hommikuks putru ei soovita ja kõik räägivad pudru kahjulikkusest? Mina isiklikult olen pudru abil oma suurimad sportlikud saavutused teinud, küll vastupidavusaladel. Lasteaedades söövad lapsed putru, maailmas ringi rännates on pudrud igal pool menüüdes. Eriti seal, kus ülekaalus inimest näeb sama tihti, kui kuuvarjutust.

Teraviljatoodetel pole tervisega midagi pistmist - antropoloogidele on hästi teada, et teraviljakasvatuse algusega muutus inimene lühemaks, nõrgemaks ja haigemaks; kõvasti rõhutatud vitamiinide ja mineraalainetesisaldus on müüt - puuviljades on neid kümneid ja juurviljades kuni 100 korda rohkem kui teraviljasaadustes! Laastavast mõjust insuliini ainevahetusele, mis viib rasvumisele ja enneaegsele vananemisele, tead ehk isegi.

Laste ja vastupidavusalade sportlaste kõrge aktiivsus on neile nii öelda kaitseks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×