Jump to content
Sarge

Kuna alustada kreatiini võtmist ?

Recommended Posts

Kuna kõik on algajad olnud, siis ma küsin julgelt ;)

Kasutasin otsingut ja lugesin teemasid, aga ma ei leidnud vastust enda küsimustele.

Kuna oleks soovitatav kreatiini võtta ? Kas oleneb perioodist või enesetundest ?

Kuna ise kasutama hakkasite ? Kuidas te aru saite, et oli õige aeg seda teha ?

Aitäh, ma loodan, et need ei ole väga lollid küsimused.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuna kõik on algajad olnud, siis ma küsin julgelt ;)

Kasutasin otsingut ja lugesin teemasid, aga ma ei leidnud vastust enda küsimustele.

Kuna oleks soovitatav kreatiini võtta ? Kas oleneb perioodist või enesetundest ?

Kuna ise kasutama hakkasite ? Kuidas te aru saite, et oli õige aeg seda teha ?

Aitäh, ma loodan, et need ei ole väga lollid küsimused.

Ise hakkasin kreatiini tarbima kuskil eelmise aasta lõpu poole. Jõunäitajad tõusid üsnagi suurel määral, muud erilist ei ole täheldanud. Väärt aine. Sisetunde järgi, et kuna õige aeg tarbida on, vaevalt et aru saad. Kui oled mõnda aega teinud trenni ja soovid hakata lisanditega eksperimenteerima, siis kreatiin on hea esimene (muidugi peale lisavalgu, kuid miks mitte ka kõige esimene). Hind on mõistlik ning toime on väga hea. Kui tulemused on hakanud visalt tulema, siis ehk ongi aeg kreatiini poole vaadata. Mõtlen muidugi pikaajalise trenni järgset tulemuste aeglustumist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kaua treeninud olite, kui võtma hakkasite ?

Teie vastus küll midagi öelnud mulle ;)

Muudetud kasutaja Sarge poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kaua treeninud olite, kui võtma hakkasite ?

Teie vastus küll midagi öelnud mulle ;)

Põhimõte see, et kui oled pikemat aega ilma lisanditeta treeninud ja tahad tulemusi kiiremini näha, siis võid hakata kreatiini kasutama. Jõualadel näed suuri muutusi. Ise olin selleks ajaks pea 2 aastat treeninud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No, ma olen ilma lisanditeta poolteist kuud käinud. Et kas on siis liiga vara.

Aga samas mul on selline plaan, et kasvatan lihast ja siis hakkan hoidma. Kulturistiks saada ei taha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kreatiin on selline lisand, milel mõju on üsna lühiajaline. Kui võtmise lõpetad, siis tulemused langevad enam-vähem vanale tasemele (v.a. see, mis sa juurde treeninud oled võtmise ajal). Aga niimoodi küll ei ole, et hakkad võtma kreatiini, siis kohe kõik tulemused suurenevad 10% ja jäävadki sellisteks. Lõpetad kuuri ja nad jälle langevad.

Ma ise leian, et kreatiini on mõtet võtta kahel juhul: 1) kui sa kavatsed teda pidevalt tarbida, 2) kui sa valmistud võistlusteks ja sul on vaja kiiret tulemuste kasvu ning pärast võistlust võivad nad jälle langeda.

Ma ise pidevalt tarbida ei kavatse ning kreatiin ei meeldigi mulle selle poolest, et kuuri ajal on kõik ilus ja tore, aga kui kuur läbi ja tulemused langema hakkavad, siis tuleb psühholoogiline piir ette - masendus. Väga ebameeldiv tunne on, kui kuu aega tagasi jõudsid suruda/tõmmata/kükkida mingi raskusega, ja nüüd äkki enam ei jõua. Sellest tuleb mul veel suurem seisak, sest toimub psühholoogiline tagasilöök. Aastaringselt aga kreatiini osta ei raatsi.

Kui sa vaid 1.5 kuud treeninud oled, siis ei ole sul kindlasti vaja kreatiini.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sõber alustas jõusaaliga. Koohe esimesel päeval hakkas lisavalke ja kreatiini võtma.

Räägis, et hullult punni (vesiefekt) läks ja lihased tulid, aga pärast vajusid ära, aga alles jäi ma mingil määral.

Okei. Ma hakkan siis lisavalke ainult tarbima.

Tänud teile ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sõber alustas jõusaaliga. Koohe esimesel päeval hakkas lisavalke ja kreatiini võtma.

Räägis, et hullult punni (vesiefekt) läks ja lihased tulid, aga pärast vajusid ära, aga alles jäi ma mingil määral.

Okei. Ma hakkan siis lisavalke ainult tarbima.

Tänud teile ;)

sõber liialdas kergelt ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei tea midagi ;)

Aga samas, ma just mõtlesin, et kui ma praegu akkan seda võtma.

Käin jõmmis, hakkan ju suuremaid raskusi tõstma, hakkavad lihased kiiremini arenema, ega see lihas ju jääb alles ka :P ?

Või ei jää... ;)

Mh, damn... juhe koos.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei tea midagi ;)

Aga samas, ma just mõtlesin, et kui ma praegu akkan seda võtma.

Käin jõmmis, hakkan ju suuremaid raskusi tõstma, hakkavad lihased kiiremini arenema, ega see lihas ju jääb alles ka :P ?

Või ei jää... ;)

Mh, damn... juhe koos.

Lihas jääb ikka alles. Kui lõpetad kreatiini võtmise siis kindlasti vähenevad nii mõõdud kui ümbermõõt aga see mis treenitus samal ajal(lihas) see jääb alles. Kreatiini võtmise ajal pidi ka rohkem jooma :P

Aga ise arvan et mina võtaks ikkagi kreatiini siis kui tuleb millalgi blokk ette , siis hea edasi minna sealt. Kui hakkata korraga kõike tarbima siis kui millalgi tuleb seisak siis polegi midagi appi võtta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei tea midagi :P

Aga samas, ma just mõtlesin, et kui ma praegu akkan seda võtma.

Käin jõmmis, hakkan ju suuremaid raskusi tõstma, hakkavad lihased kiiremini arenema, ega see lihas ju jääb alles ka :P ?

Või ei jää... ;)

Mh, damn... juhe koos.

olen kreatiini üle aasta vahete vahel tarbinud ja võin kinnitada, et see ei ole imerohi!! ;)

karta pole siin midagi, osta nt fasti odav purgike ära ja uuri välja kuidas mõjub! ;)

Muudetud kasutaja tonn999 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tasub 13 aastasel kah seda kreatiini võtta?

Ei, nii noorelt pole mõtet lisandeid tarbida, parem treenida enne korralik põhi alla ja siis hakata mõtlema... Ise ka ei tarbi veel midagi kuna tulemused aina paranevad ajaga ja seisakut pole olnud. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kreatiin on selline lisand, milel mõju on üsna lühiajaline. Kui võtmise lõpetad, siis tulemused langevad enam-vähem vanale tasemele (v.a. see, mis sa juurde treeninud oled võtmise ajal). Aga niimoodi küll ei ole, et hakkad võtma kreatiini, siis kohe kõik tulemused suurenevad 10% ja jäävadki sellisteks. Lõpetad kuuri ja nad jälle langevad.

Ma ise leian, et kreatiini on mõtet võtta kahel juhul: 1) kui sa kavatsed teda pidevalt tarbida, 2) kui sa valmistud võistlusteks ja sul on vaja kiiret tulemuste kasvu ning pärast võistlust võivad nad jälle langeda.

Ma ise pidevalt tarbida ei kavatse ning kreatiin ei meeldigi mulle selle poolest, et kuuri ajal on kõik ilus ja tore, aga kui kuur läbi ja tulemused langema hakkavad, siis tuleb psühholoogiline piir ette - masendus. Väga ebameeldiv tunne on, kui kuu aega tagasi jõudsid suruda/tõmmata/kükkida mingi raskusega, ja nüüd äkki enam ei jõua. Sellest tuleb mul veel suurem seisak, sest toimub psühholoogiline tagasilöök. Aastaringselt aga kreatiini osta ei raatsi.

Kui sa vaid 1.5 kuud treeninud oled, siis ei ole sul kindlasti vaja kreatiini.

Minu arvamus ja kogemused ütlevad, et kreatiini ei ole mõtet kasutada (kui kasutad kuuridena) aastas üle 2 kuuri. See lihtsalt ei toimi rohkem, vähemalt minu puhul. Samas aga paljud kulturistid võtavad kreatiini ilma laadimiseta ja aastaringselt. Jõutõstjate ja lihtsalt massi juurde soovijatele soovitaks mina siiski kuuridena kreatiini kasutada. Minu puhul on kreatiini kuuridena kasutades efekt igati olemas ja peale kreatiinikuuri (kuuri ajal ma söön ka rohkem) ma kaotan maximaalselt 1-2 kg ja tavaliselt jõunäitajad peal ekuuri eriti ei vähene, kui üldse. Ehk siis, kui kasutada kreatiini suht harva (1-2 korda aastas), siis on jõunäitajad ka peale kuuri peaaegu jäävad.

Aga nüüd siis vastus ka küsimuse esitajale- kreatiini sellises treeningfaasis küll sul vaja veel ei ole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olengi kreatiini 1-2 kuuri aastas kasutanud. Enne võistlust ja jõutsükli ajal. Aga see aasta vist enam ei osta. Juurde annab mulle kreatiin küll, aga pärast kuuri viib see tagasilöök mind rööpast välja. Aga jah, individuaalne asi.

renku: sul võib-olla ei ole kreatiini puhul nii järsk mõju, et suurt tagasilööki ei tunne?

Tegelikult, võib-olla on asi ka selles, et kuuri ajal ma söön tavapärasest rohkem. Kuuri ajal tuleb päris palju massi juurde (nii söögi kui ka kreatiini tõttu). Pärast kuuri aga enam nii palju ei söö ja kaal väheneb. Võib-olla selle pärast ka jõutulemused langevad. Eks faktoreid on juures igasuguseid, aga psühholoogiliselt mõjub mulle kreatiin halvasti ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
olen kreatiini üle aasta vahete vahel tarbinud ja võin kinnitada, et see ei ole imerohi!! ;)

karta pole siin midagi, osta nt fasti odav purgike ära ja uuri välja kuidas mõjub! :P

Kui lolliks Sa mind ikka pead ? Ma eespool mainisin, et olen teemasid lugenud ja ma olen aru saanud, et kreatiin pole imerohi.

Ma tellisin juba algaja kombo, see ameerika kaup. See oli kõige odavam ;) .

Aga kreatiini võetakse rannahooajal :P .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui lolliks Sa mind ikka pead ? Ma eespool mainisin, et olen teemasid lugenud ja ma olen aru saanud, et kreatiin pole imerohi.

Ma tellisin juba algaja kombo, see ameerika kaup. See oli kõige odavam ;) .

Aga kreatiini võetakse rannahooajal ;) .

Mina julgen sind üsna lolliks pidada, kui vaadata neid postitusi. Nõu: loe pisut ka muu toitumise kohta.

Rannahooajal kreatiin? Tõsisele kangirebijale - miks mitte, oleneb tsüklist. Iluspoisile, kes tahab mimmide ees kuiva biitsapunni lehvitada - vale vastus, sest kreatiin kogub kehasse ka vett ning samuti söögikogus peaks suurem olema.

Ehk siis kreatiini (vähemalt mitte monohüdraati) ei ole siis küll tarvitada vaja, kui tahad ilus ja kuiv olla.

Minu lihtne arvamus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No, ma olen ilma lisanditeta poolteist kuud käinud. Et kas on siis liiga vara.

Aga samas mul on selline plaan, et kasvatan lihast ja siis hakkan hoidma. Kulturistiks saada ei taha.

No vähemalt paar kuud võiks pausi pidada....

Muidu ei mõju...

samas paljudele sh. ka mulle ei mõjugi kreatiin üldse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ennem kreatiini võtmist teen kahe kuise pausi sisse ?

Sel juhul ma peaksin aasta vähemalt ära käima ja siis alles kreatiini peale mõtlema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ennem kreatiini võtmist teen kahe kuise pausi sisse ?

Sel juhul ma peaksin aasta vähemalt ära käima ja siis alles kreatiini peale mõtlema.

ma mõtlesin seda et kahe võtmise vahele tee 3-6 kuud pausi võtmisest.

Muudetud kasutaja TANK poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×