Jump to content
EiSiil

Seoses alustamise ja eesmärkidega kerge segadus siin..

Recommended Posts

Tere,

... esialgu olen otsinguga üksjagu infot leidnud, nüüd vaja infokillud selgemaks pildiks kokku laduda.

Vanust on 20, kaalu 68, pikkust u 181. Arvutiinimese eluviisiga, spordist suviti käin rattamatkadel ja viimasel ajal korra nädalas ujumas. Kehatüübilt ektomorf.

Viimasel ajal on selg hakanud vahel valutama. Seljavalude vastu soovitasid arstid ujumistrenni minna. Aga ujumine pole ju parim lahendus muskli kasvatamiseks..

Nüüd tahan hakata süsteemsemalt trenni tegema, et niisama liigutamisest tekkivale heale tundele lisaks oleks ka välimusele ja vormile kasu.

Peamine oleks keha proportsionaalsemaks saada, natuke massi ja musklit juurde kasvatada, reitelt ja vöökohalt kerge rasvakiht ära kaotada. Selle arvelt kasvatada juurde musklit ülakehas. 75kg kaaluda peaks minu pikkuse jaoks igati normaalne olema vist.

Praeguseks teadvustatud eesmärkideks on mõnevõrra massi kasvatada, saavutada normaalne välimus praeguse pirnikuju asemel ja normaalne enesetunne. (Täpsemalt ei oska praegu veel hinnata, mida ja kui palju täpselt saavutada tahan.)

Toitun võimalusel tervislikult juba pool aastat - koolat ei joo, saiale eelistan leiba ja alkoholi tarbin harva.

Mida ma peaksin edasi tegema, kuidas jõusaalis käimisega alustada, kellega ja millest nõu pidada? Kus/kellel lasta toitumis- ja trenniplaan koostada?

Kommentaarid on teretulnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Iga inimene peaks olema juhtiv ekspert vähemalt ühes asjas - iseenda tundmises.Niiet kui sa tellid omale kavad ja värgid, siis mõtle ka selle peale, et vot järgmise kava ma koostan endale ise!Hari ennast, mitte ära mõtle ainult lihase kasvatamisele!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere,

Viimasel ajal on selg hakanud vahel valutama. Seljavalude vastu soovitasid arstid ujumistrenni minna. Aga ujumine pole ju parim lahendus muskli kasvatamiseks..

Aga ujumine on väga hea vaheldus jõusaali treeningule, sest ujumine treenib korraga väga paljusid lihasgruppe + treenib vastupidavust. Korra nädalas või 2-3 korda kuus ujulasse jõudmine on ikka soovitatav ma arvan , eriti talvisel ajal kui nt rattamatkasi ei toimu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×