Jump to content
windsurfer

3-ks jaotatud kava

Recommended Posts

Olen teiud vaikselt jõusaali ca 15kuud, natuke on ikka kogemust.

Nüüd tahaks võtta kasutusele kindla kava. Eesmärk on treenida kodus, olemas on surumispink, 2kangi, hantlid, kahjuks trenazööre ei ole

Ise võtsin oma kava koostamisel eeskuju siin lehel Oti koostatud "tööriistad" alt kolmeks jaotatud kava teine variant.

Muutsin natuke ja sain sellise:

1. päev Rind, õlg, triitseps,kõht

» Lamades surumine kangiga

» Svungimine

» Lamades hantlitega lendamine

» Hantlitega lendamine küljele seistes

» Lendamine ette hantlitega istudes

» Lamades prantsuse surumine kangiga

» Ühe käega hantliga ettekallutatult käe sirutus taha

» Jalatõsted rippes või lamades

2. päev Jalad, alaselg

» Kükke kang turjal

» Käärkükke kang turjal või astumisi kang turjal

» Jõutõmme klassikaline

» Jõutõmme alumine faas sirged jalad

» Säärtele pöialetõus smithi trenazööril(saab kang turjal seistes ka teha)

» Alaseljale keretõsted alaseljapingil

3. päev Selg, biitseps, kõht

» Lõuatõmbed

» Ettekallutatud kangi tõmbed

» Ühe käega hantli tõmme küljele v. Ploki tõmbed istudes

» Biitsepsitele istudes hantlitega küünarvarte kõverdused

» Biitsepsitele ühe käega hantliga konsentreeritult

» Biitsepsitele kätekõverdamine kangiga seistes

» Keretõsted maas

Kas svungimise peaks mujale päevale tõstma või ettepoole kuna tegu ju suht raske harjutusega? Ja ega biitsepsile liiga palju harjutusi ei saanud? Kas midagi puudu ei ole kuna plaan KÕIKI lihasgruppe treenida mitte ainult ülekeha korraga vms. ?

Olen muidu 14aastat vana, kaalun 63kg ja pikkust 182cm. Toidulisandeid tarbinud ei ole- lugesin siit et veel ei ole mõtet.

Muudetud kasutaja windsurfer poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

yo olen 14 aastane ka siin :)

kle ma tahtsin võrrelda et ega sul vict päris vale ka ei ole.Minu kava näeb mudu selline välja

Kõhulihased:

1.Kõhulihased (3-4 harjutust 12x3 each)

2.küljelihased (1-3 harjutust 12x3 each)

3.alumised kõhulihased (1-3 harjutust 12x3 each)

4.alaselg (1 harjutus 12x3 each)

5.bridge 20-40 sec x 3 (peale tegemist on väikene venitus kõhulihastele)

harjutuste vaheline puhkus on siis 30-60 sec tavaliselt ma tunnen millal mul oleks õige aeg hakata tegema järgmist harjutust

Ülakeha:

6.kätekõverdused 10x2 või 5x4

7.hantlitega surumine 12x3 pingi peal

8.hantlitega lendamine (istudes pingi peal) 12x3

9.õlalihaste treenimine ehk hantlitega surumine lae poole istudes pingi peal 12x3

10.Biitseptsi ja triitseptsi harjutus 20x2 või 20x3

nii see on minu kava aga enne kui sa hakkad kahtlema juba et milline hull ma võibolla olen siis siin on mõned faktid.

1.Iga päev teen kõhulihaste harjutused ära (siis kui on võimalik kui ei ole kusagil reisil jne)

2.õlalihaste-rinnalihaste treening on umbes 3-5 korda nädalas ma ei tee seda iga päev sest ei pea seda vajalikuks

3.kui ma ei tee õlalihaste või rinnalihaste treeningut siis ma tavaliselt teen midagi muud kas teen kükke 12x3 või midagi sellist mudu on selline puhkepäev rinnalihastele ja õlalihastele

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ega mis ma räägin siin enda kavast asi on sinu kavas :D olgu kui ma nyyd vaatan enda kava ja sinu kava siis mina kyll ei märka erilist viga.Ise olen 14 ka :D 194cm ja 75kg.Et njh ega ma siin eriline asjatundja ei ole ka aga mina ei näinud mingit viga.Et ära siis mind täielikult kuula ;) vaata mis teised postitavad.AGA MEES ÄRA UNUSTA TÄHTSAT FAKTI JA SEE ON TOITUMINE. Sorry et caps ;) aga see on põhiline.Aga mees kas sa 4le või 5le päevale ei tahaks enda kava muuta? ehk on see sulle mugavam?

Muudetud kasutaja Crypt poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui ma fitness.ee lehe detsembri algul avastasin siis hakkasin põhjalikumalt toitumist ka uurima- selle aja jooksul olen seda ka muutnud. Võimalikult palju valku üritan süüa, piima, jogurtit, kohupiima, liha ja kala söön ka palju jne. Rämpstoitu pole enam väga kaua söönud, täitsa unustatud, lihtsalt ei taha enam.

Arvan et esialgu on 3-ks jaotatud kava piisav, kuna varem tegin suht oma suva järgi trenni ning alakeha eriti ei treeninud, õlad on ka arengust maha jäänud, päris Johnny Bravo ka välja näha ei taha nagu siin foorumis räägitakse :D Sellepärast tahangi võimalikult palju lihasgruppe treenida, samas 5-ks v 4-ks jaotatud kava oleks liiga põhjalik ning mul ei ole ka nii palju varustust et kõiki neid harjutusi teha. :)

Mina soovitaks Sinul alakeha ka treenida, ise tegin 15kuud pmst ainult ülakeha ja nüüd laiad õlad- alt peenike ja kondised õlad. :D Enam ma nii edasi ei treeni...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

no probla selles et ma tean ainult yhte harjutust alaseljale ja see on see tavapärane pingi pealt tõstad seljalihaseid ei oska selle harjutuse nime õelda ja kasutan 4kg raskusena kaela juures aga annab tunda kyll alaseljale.Mul ei ole siukseid kange jne aga äkki tead mõnda alaselja harjutust?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
no probla selles et ma tean ainult yhte harjutust alaseljale ja see on see tavapärane pingi pealt tõstad seljalihaseid ei oska selle harjutuse nime õelda ja kasutan 4kg raskusena kaela juures aga annab tunda kyll alaseljale.Mul ei ole siukseid kange jne aga äkki tead mõnda alaselja harjutust?

Muidu jõutõmme peaks alaselga treenima, aga ilma kangita seda teha ei saa.

Kas mul oleks mõtekas svungimine teiseks tõsta rinna päeval või väsiksid siis õlad liiga ära? Kas svungimine on üldse õigel päeval?

Järgmine nädal tahaks kava kasutusele võtta... :)

Muudetud kasutaja windsurfer poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma ytleks yht.Kui jõuad svungimist teha (Sinu Enda Põhjalik Arvamus!!!) et sa ei teeks endale haiget sest yleliigne treenimine ei too kasu vaid kahjumit.siis jäta esmaspäeva peale.Aga kui sa arvad endamisi et sa ei tahaks/suudaks mis iganes võib põhjus olla siis sa võid svungimise 2päevale panna või yldse välja võtta või asendada 2harjutusega sest svungimisel on kasutusel mitmed lihased mis = 2 harjutust isegi.Muidugi ma soovitaks teha rohkem harjutusi vähemastes kogustest sest see mõjub paremini.Ise otsusta niiet kas tahad svungimist teha või mitte.Kõik see point peitub ju sus endas! :) loodan et sain aidata

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Njaa. "Pime juhib pimedat". Crypt on meil vist ratastooliinvliid, jalgu ei saa teha. Selga ka ei ole, seda pole ka vaja treenida, eks?

windsurferi kava on palju mõistlikum. Svungi võiks ettepoole tuua, see on raskem harjutus. Esimese õlaharjutusena võiks teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tõstsin svungimise nüüd 1. päeva teiseks harjutuseks.

Kas ma peaksin harjutuste tehnikaid ka põhjalikumalt mõne treeneri juures õppima? Muidu on mind õpetanud vend, kes ise tegeles ka jõusaaliga ning käis võistlemas, ta minust üle 10 aasta vanem muidu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tahaks veel küsida, kas jõutõmmet oleks mõtekam üle nädala teha või võib ka igal jala/alaselja päeval teha?

Ja kas kava on muidu tasakaalus? :)

Isiklikult teen jõutõmmet üle nädala.

Mis su kavasse puutub ...

no võrreldes kodanik Crypt'i kavaga inimesest värdjaks,siis sinu oma on tasakaalu etalon lausa, :D

anlt,mis sa oma kõhust nii piinad?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

loomulikult kui oled liiganoor siis ei ole mõtet toidulisandeid tarbida! Peale sõjaväge võid hakkata neid tarbiba , sest keha saab seal viimase lihvi ja lolliks pole kaaa mõtet süüa.

Ise olen 16 ja teen rammumehe kava ja olen vanakoolipoiss (KANA, MUNA, KARTUL, PIIMATOOTED) ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
loomulikult kui oled liiganoor siis ei ole mõtet toidulisandeid tarbida! Peale sõjaväge võid hakkata neid tarbiba , sest keha saab seal viimase lihvi ja lolliks pole kaaa mõtet süüa.

Ise olen 16 ja teen rammumehe kava ja olen vanakoolipoiss (KANA, MUNA, KARTUL, PIIMATOOTED) B)

Mis selle sõjaväega veel pistmist on? Minu arust ei mängi küll see toidulisandite juures mingit rolli... :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×