Jump to content
sten123

lihaskasvu aeglustumine ületreenituse tagajärjel !?

Recommended Posts

Mure on selline et olen kuulnud ja lugenud et rinnalt surumist ei tohiks teha üle 3x nädalas ja iga kord ainult 3 seeriat (~10tk seerias)

ning ka mitte eriti suurte raskustega kuna muidu võib lihaskasv aeglustuda ..

Küsimus on selline, et kas see on see tõsi ?

Mis oleks opimaalne raskus ja korduste arv minu puhul kui eesmärgiks on lihasmassi kasvatada ?

Ise olen 15, kaalun ~80kg, 185cm pikk ja rinnalt surun 80kg

siiamaani olen teinud keskeltläbi 4-5 korda nädalas 10 seeriat, igas seerias 10 korda ja 55kg-ga

P.S.!

Paluks vastata teadjatel mitte ninatarkadel kes endast liialt arvavad.

Suured tänud lugemast ja vastamast :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

4-5 korda nädalas rinda ja 10 seeriat?? :) No raskust ma sulle ei saa öelda mis oleks norm aga korduste vahemik võiks siis olla näiteks 12-8. Mida seeria edasi seda raskemaks läheb ja lisad väheke juurde kuni lõpetadki 8 kordusega. Vahelduseks võid ka teist pidi püramiidi teha alustades raskemast jne aga siis peab eelnev soojendus hea olema!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei saa aru,mis surumismaania viimasel ajal tekkinud on?Rasketest harjutustest on surumine kõige mõtetum,ei anna ta elus ka midagi juurde ,erinevalt kükist ja tõmbest.Teha teda tuleks aga ,mitte mingil juhul võtta teda põhiliseks harjutuseks,põhiliseks harjutuseks peaks jõutõmme jääma :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei saa aru,mis surumismaania viimasel ajal tekkinud on?Rasketest harjutustest on surumine kõige mõtetum,ei anna ta elus ka midagi juurde ,erinevalt kükist ja tõmbest.Teha teda tuleks aga ,mitte mingil juhul võtta teda põhiliseks harjutuseks,põhiliseks harjutuseks peaks jõutõmme jääma :D

sai sõpradega ette võetud väike võistlus, kes kuu lõpuks rohkem rinnalt surub ja ma suutsin lisada ~14 päevaga 5kg, mis on kuidagi palju selle kohta et ma olen juba üle poole aasta jõusaalis käinud, kuid ma olen tulemusega nagu arvatagi rahul :)

viimase nädala jooksul pole enam nii intensiivselt rinnalt surumisega tegelenud vaid jäänudki rohkem jõutõmbe juurde :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
sai sõpradega ette võetud väike võistlus, kes kuu lõpuks rohkem rinnalt surub ja ma suutsin lisada ~14 päevaga 5kg, mis on kuidagi palju selle kohta et ma olen juba üle poole aasta jõusaalis käinud, kuid ma olen tulemusega nagu arvatagi rahul :)

viimase nädala jooksul pole enam nii intensiivselt rinnalt surumisega tegelenud vaid jäänudki rohkem jõutõmbe juurde :D

Nii varajases treeningfaasis ei ole areng seotud niivõrd mitte lihaste massi suurenemisega, vaid närvide kontrolliga nende üle. St, et tegelikult võib neil olla piisavalt jõudu, et see 5kg rohkem suruda, kuid organism ei oska neid nii veel rakendada. Sellised vahest toimuvad arenguhüpped on täiesti normaalsed.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mingid ulmelised nr. siin jälle :) Aga jah, kui meenutada, et ise sai kunagi algul tehtud ka 6 korda nädalas rinda siis küll :D Tegelt pidasin isegi suht kaua vastu sellise kavaga. Ise imestan siiani, et täielik ulme. Sain sellise treenimisega rinnalt 125 kg kätte :D Aga kui oleks nii jätkanud, siis kujuta isegi ette, mis oleks saanud ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mingid ulmelised nr. siin jälle :) Aga jah, kui meenutada, et ise sai kunagi algul tehtud ka 6 korda nädalas rinda siis küll :D Tegelt pidasin isegi suht kaua vastu sellise kavaga. Ise imestan siiani, et täielik ulme. Sain sellise treenimisega rinnalt 125 kg kätte :D Aga kui oleks nii jätkanud, siis kujuta isegi ette, mis oleks saanud ;)

numbrid iseenesest ei ole ulmelised, kuigi 6 korda nädalas on küll liiast mis liiast ;)

niimoodi iga päev rinnalt surumist ei olegi iseenesest niivõrd raske teha kuna sellega harjub ja kui lõpetasin tundsin et trenn on poolik kui ei olnud rinnalt surunud, aga nüüd olen pöördunud tavapärase kava juurde ja rinnalt surun 2 korda nädalas

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nii varajases treeningfaasis ei ole areng seotud niivõrd mitte lihaste massi suurenemisega, vaid närvide kontrolliga nende üle. St, et tegelikult võib neil olla piisavalt jõudu, et see 5kg rohkem suruda, kuid organism ei oska neid nii veel rakendada. Sellised vahest toimuvad arenguhüpped on täiesti normaalsed.

huvitav teada ..

tänud :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei saa aru,mis surumismaania viimasel ajal tekkinud on?Rasketest harjutustest on surumine kõige mõtetum,ei anna ta elus ka midagi juurde ,erinevalt kükist ja tõmbest.Teha teda tuleks aga ,mitte mingil juhul võtta teda põhiliseks harjutuseks,põhiliseks harjutuseks peaks jõutõmme jääma :)

Ja mis see kükk ja tõmme sulle ELUS juurde annab??? Lähed kusagile kraanana tööle, või töötad autoremondi firmas tõstukina?

Kui eesmärgiks on ülakeha, õlavöö tugevdamine ja massi lisamine siis on rinnalt surumine selleks harjutus NR1.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja mis see kükk ja tõmme sulle ELUS juurde annab??? Lähed kusagile kraanana tööle, või töötad autoremondi firmas tõstukina?

Kui eesmärgiks on ülakeha, õlavöö tugevdamine ja massi lisamine siis on rinnalt surumine selleks harjutus NR1.

Ei rebite ikka hästi :) Sai jälle korralikult naerda :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma hakkan praegu ka tegema 3 korda n2dalas surumist sest ma j2lle algstaadiumis tagasi aga muidu ma sain ka sitaks kiiresti niimoodi algues juurde rinna tugevust kuigi siis ma ei teadnu midagi sellest et mitu korda soovitatav ja värki.Ma mõtlesin koguaeg sellele et varem inimesed kogueag ju iga päev tassisid asju ja tõstsid igast sitta eks miks me sisi ni nõrgad peaks olema ! Parem ikka 24/7 minumeelest :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

alguses annab selline igapäevane surumine kindlasti jõudu juurde, aga kuidas on lihaskasvuga?

rinnalihas hakkas ka paisuma või ei arenenud üldse visuaalselt?

kes ise teinud surumist mitu korda nädalas võiksid vastata :)

endal kõik nagu areneks v. a. rinnalihas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
alguses annab selline igapäevane surumine kindlasti jõudu juurde, aga kuidas on lihaskasvuga?

rinnalihas hakkas ka paisuma või ei arenenud üldse visuaalselt?

kes ise teinud surumist mitu korda nädalas võiksid vastata :D

endal kõik nagu areneks v. a. rinnalihas.

lihasmass on ikka märgatavalt kasvanud, isegi sellise lühikese ajaga

minu meelest on üks parim rinnalihaste harjutus rinnalt surumine

( aga ega ma pole ka mingi teadja, kõigest amatöör, kes käib 6x nädalas trennis ) :)

Muudetud kasutaja sten123 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
lihasmass on ikka märgatavalt kasvanud, isegi sellise lühikese ajaga

ja minu meelest on üldsegi 2 peamist rinnalihase harjutust jõutõmme ja rinnalt surumine

( aga ega ma pole ka mingi teadja, kõigest amatöör, kes käib 6x nädalas trennis )

ja kui lühikese ajaga? :)

huvi pärast lihtsalt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
lihasmass on ikka märgatavalt kasvanud, isegi sellise lühikese ajaga

ja minu meelest on üldsegi 2 peamist rinnalihase harjutust jõutõmme ja rinnalt surumine

( aga ega ma pole ka mingi teadja, kõigest amatöör, kes käib 6x nädalas trennis ) :)

Äkki jagad voorumiraffaga kogemusi,kuidas jõutõmbega rinnalihast treenida, :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×