Jump to content
michel

Päevane kalorikogus

Recommended Posts

Tere. Küsimus. Kaalun 140kg ja olen 190cm pikk. Palju peaksin päevas tarbima kaloreid, et tervislikult alla võtta. Nädalas teen 5 x trenni u 1 h korraga. Müni päev on see tund kardio, mõni päev harjutused saalis. Kas tõesti pean sööma üle 5000 kcal päevas, et alla võtta. Ja kolmeks toidukorraks seda ei suuda kuidagi jagada. Hea oleks, kui saakisn teada kalorite arvu. Rasvu, süsivesikuid ja valke tarbiks siis kogualoraazist vastavalt 30, 30 ja 40 %. Ok?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere. Küsimus. Kaalun 140kg ja olen 190cm pikk. Palju peaksin päevas tarbima kaloreid, et tervislikult alla võtta. Nädalas teen 5 x trenni u 1 h korraga. Müni päev on see tund kardio, mõni päev harjutused saalis. Kas tõesti pean sööma üle 5000 kcal päevas, et alla võtta. Ja kolmeks toidukorraks seda ei suuda kuidagi jagada. Hea oleks, kui saakisn teada kalorite arvu. Rasvu, süsivesikuid ja valke tarbiks siis kogualoraazist vastavalt 30, 30 ja 40 %. Ok?

Mul on vaja teada ka sinu vanust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
24

Saan sulle anda p6hiainevahetuse numbri. See on 2780 Kcal. Viis p2eva sa kyll trenni teed, intensiivsust me ei tea, samuti ei me, mida sa teed v2ljaspool trenni.

4200 kcal, ma pakuks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Huvitav kas siinsed ''tegijad'', kes toitumiskavasid teevad võtavad arvesse sinupoolt mainitud asju. Vaevalt. Liikumise kohta ütlen nii, et 8 h magan ööpäevas, ülejäänud aja istun ja kõnnin pooleks. Jõusaalitreeningud on intensiivsed, kardio on enamasti alla aeroobse läve, vahest teen kiirendusi sisse, kus pulss tõuseb aeroobse ja anaeroobse läve vahele. 4200 kcal tundub täitsa OK, ise arvestasin 4500-ga. On veel arvamusi, et mitmeks toidukorraks jagada jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Huvitav kas siinsed ''tegijad'', kes toitumiskavasid teevad võtavad arvesse sinupoolt mainitud asju. Vaevalt.

Millest selline arvamus? Toitumiskava tellimisel on ju ankeet vaja täita väga põhjalikult, ei usu küll, et seda ainult tellija enese rõõmuks teha palutakse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui inimesel on insuliini- ja leptiini resistentsus (ja nii suure ülekaalu korral see reeglina ka on), siis ei ole kalorite arvutamisel erilist mõtet.

Aitab moodsa toidu ja süsivesikuterikka toidu elimineerimine ning näksimiseta 3 korda päevas söömine. Vajalik on ka regulaarne unerütm.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui inimesel on insuliini- ja leptiini resistentsus (ja nii suure ülekaalu korral see reeglina ka on), siis ei ole kalorite arvutamisel erilist mõtet.

Aitab moodsa toidu ja süsivesikuterikka toidu elimineerimine ning näksimiseta 3 korda päevas söömine. Vajalik on ka regulaarne unerütm.

Täpselt. Jube kuidas aetakse kindlaid numbreid pidevalt taga, vahest tundub, et toit jagatakse ka taldrikule juba molekulaarsel tasandil lahti. Prootonid siia, neutronid sinna, aatomit me üldse ei söö, sest see tekitab gaase ... eriti kui juhtub plahvatama jne.

Sellise mõtlemisega tekitab juba iseenesest jubeda stressi, nii et kaalulangetamisest ei tule midagi välja. Kui mingit mega tippvormi pole eesmärk saavutada, siis piisab kui süüa lihtsalt normaalset ja kvaliteetset toitu. Ja kui seda teha, pole ka muret, et pidev näljatunne ja minestamishood peal käivad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui inimesel on insuliini- ja leptiini resistentsus (ja nii suure ülekaalu korral see reeglina ka on), siis ei ole kalorite arvutamisel erilist mõtet.

Aitab moodsa toidu ja süsivesikuterikka toidu elimineerimine ning näksimiseta 3 korda päevas söömine. Vajalik on ka regulaarne unerütm.

Aga kas 30, 30 ,40 - rasvad, valgud, süsikad pole mitte süsivesikute ´´rikkuse´´ eemaldamine? Palun äkki tooksite näitke mida süüa siis, kui pean kolme toidukorraga hakkama saama?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga kas 30, 30 ,40 - rasvad, valgud, süsikad pole mitte süsivesikute ´´rikkuse´´ eemaldamine? Palun äkki tooksite näitke mida süüa siis, kui pean kolme toidukorraga hakkama saama?

Põhiline on juurviljad, maitsvad ja mõjuvad kaalulangetajana. Kuid tuleb saada ka muid aineid, nagu muna, leib, puuviljad jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Palun äkki tooksite näitke mida süüa siis, kui pean kolme toidukorraga hakkama saama?

MINU eilne päev:

Hommik: tursamaks-sinihallitusjuust, kõrvale salat - hiinakapsas, tomat, hapukoor.

Lõuna: sealihast sült, basiiliku lehed, peakapsalehed, astelpaju mahl, kalaõli.

Lauatennis: 1 tund. Võitsin vastase kindlalt, kellest pole varem jagu saanud. Hiljem selgus, et mehe lõuna oli sisaldanud palju tärklist. :)

Õhtu: lõheribid, 6 õuna 2 porgandit (esivanemate aiast).

Muudetud kasutaja anelka poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Palun äkki tooksite näitke mida süüa siis, kui pean kolme toidukorraga hakkama saama?

MINU eilne päev:

Hommik: tursamaks-sinihallitusjuust, kõrvale salat - hiinakapsas, tomat, hapukoor.

Lõuna: sealihast sült, basiiliku lehed, peakapsalehed, astelpaju mahl, kalaõli.

Lauatennis: 1 tund. Võitsin vastase kindlalt, kellest pole varem jagu saanud. Hiljem selgus, et mehe lõuna oli sisaldanud palju tärklist. :)

Õhtu: lõheribid, 6 õuna 2 porgandit (esivanemate aiast).

Kas kaalud ka 140? Kui nii, siis respect!!! On veel arvamusi, näiteid..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas kaalud ka 140? Kui nii, siis respect!!! On veel arvamusi, näiteid..

Tänaseks olen normaalkaalus. Toitun tervislikult kuni mullani. Aasta tagasi oli vööümbermõõt 25 cm rohkem kui täna. See ei ole nali.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu 3 toidukorda on enam-vähem sedasi:

IGA PÄEV

8:15-9:30 trenn

12:30 üks pirn või õun

14:30(14:45) põhitoit- juurviljad (tomat, paprika, sibul jne), teraleib, vahel mõni salat (aeg-ajalt Selveri salenejatooted)

16:30 (17:00) 150 g light jogurt või light kohupiimakreem, üks keedetud muna või puuvili

Kui on laupäev, mil trenn on kell 13:00, siis alustan hommikut 4-vilja pudruga, mille kõrvale panen samuti kas juurviljad ja leivaviilu või lisan pudrule ka külmutatud eestimaiseid marju (pohlad).

Aegajalt luban leivale ka lahja juustuviilu

Minu toit on siiski juurikad, juurikad...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu 3 toidukorda on enam-vähem sedasi:

IGA PÄEV

8:15-9:30 trenn

12:30 üks pirn või õun

14:30(14:45) põhitoit- juurviljad (tomat, paprika, sibul jne), teraleib, vahel mõni salat (aeg-ajalt Selveri salenejatooted)

16:30 (17:00) 150 g light jogurt või light kohupiimakreem, üks keedetud muna või puuvili

Kui on laupäev, mil trenn on kell 13:00, siis alustan hommikut 4-vilja pudruga, mille kõrvale panen samuti kas juurviljad ja leivaviilu või lisan pudrule ka külmutatud eestimaiseid marju (pohlad).

Aegajalt luban leivale ka lahja juustuviilu

Minu toit on siiski juurikad, juurikad...

Teistel soovitan seda mitte järgida :) Valgud ja rasvad puuduvad peaegu täielikult :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu 3 toidukorda on enam-vähem sedasi:

IGA PÄEV

8:15-9:30 trenn

12:30 üks pirn või õun

14:30(14:45) põhitoit- juurviljad (tomat, paprika, sibul jne), teraleib, vahel mõni salat (aeg-ajalt Selveri salenejatooted)

16:30 (17:00) 150 g light jogurt või light kohupiimakreem, üks keedetud muna või puuvili

Kui on laupäev, mil trenn on kell 13:00, siis alustan hommikut 4-vilja pudruga, mille kõrvale panen samuti kas juurviljad ja leivaviilu või lisan pudrule ka külmutatud eestimaiseid marju (pohlad).

Aegajalt luban leivale ka lahja juustuviilu

Minu toit on siiski juurikad, juurikad...

Mnjah.Mulle tõi analoogiline - mitte küll nii ekstreemselt rasvavaba - menüü mõned aastad tagasi kaasa vigastustelaine.Tahtsin kah võimalikult kiiresti ülekaalust vabaneda ...

Loodetavasti ei tule kellelgi teisel mõttesegi toda järgida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu 3 toidukorda on enam-vähem sedasi:

IGA PÄEV

8:15-9:30 trenn

12:30 üks pirn või õun

14:30(14:45) põhitoit- juurviljad (tomat, paprika, sibul jne), teraleib, vahel mõni salat (aeg-ajalt Selveri salenejatooted)

16:30 (17:00) 150 g light jogurt või light kohupiimakreem, üks keedetud muna või puuvili

Kui on laupäev, mil trenn on kell 13:00, siis alustan hommikut 4-vilja pudruga, mille kõrvale panen samuti kas juurviljad ja leivaviilu või lisan pudrule ka külmutatud eestimaiseid marju (pohlad).

Aegajalt luban leivale ka lahja juustuviilu

Minu toit on siiski juurikad, juurikad...

Kullakene! Miks sa ei s88???

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

hmmz ma mingi kunagi postitasin ka et tegin sellist dieeti a see rikkus kõik ära mul (suvel tegin ) kõik raske tööga savutatud lihased kadund ja nüüd on nagu uus akgus..3 kuud treenind ja nüüd pidevalt vigastused mistõttu pean koguaeg paar n2dalat trenni vahele jätma, praegugi rinnalihasel kerged rebendid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu 3 toidukorda on enam-vähem sedasi:

IGA PÄEV

8:15-9:30 trenn

12:30 üks pirn või õun

14:30(14:45) põhitoit- juurviljad (tomat, paprika, sibul jne), teraleib, vahel mõni salat (aeg-ajalt Selveri salenejatooted)

16:30 (17:00) 150 g light jogurt või light kohupiimakreem, üks keedetud muna või puuvili

Kui on laupäev, mil trenn on kell 13:00, siis alustan hommikut 4-vilja pudruga, mille kõrvale panen samuti kas juurviljad ja leivaviilu või lisan pudrule ka külmutatud eestimaiseid marju (pohlad).

Aegajalt luban leivale ka lahja juustuviilu

Minu toit on siiski juurikad, juurikad...

Tegelikult teed sa ju nalja, eks ole? Mis võiks olla põhjenduseks, et sa nii vähe sööd?

Einoh, ausalt öeldes võin ma omadest (ja ka teiste) kogemustest öelda, et on täitsa võimalik, et sööd umbes nii ja võtad kaalus juurde või ei saa üldse kaalu alla. Ning kui hakata toitu normaalselt sisse ajama, siis üllatus-üllatus, kaal langeb ja kõht on täis ja vb ärkab ka ainevahetus, mis enne pideva kaalu pärast muretsemise(stressi) ja vähese söögi pärast talveunne oli jäänud ja alla ei tahtnud minna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Luban endale kartulit, riisi ja makarone ka.

See ei ehita sind yles. Muuda oma toitumist enne, kui hilja on :)

V2hemalt 1 g valku kg kohta (ma ei tea, palju sa kaalud) peab su ratsioonis olema (erinevat... Iga p2ev!! Muna, punane liha, kala, kana jne)

Erinevaid rasvasid. Pigem rohkem kui v2hem... (kylmpress 6lid, v6i jne)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×