Jump to content
asdfghjkl

hallid karvad

Recommended Posts

Tere.

Millest tulevad hallid juuksed? Ja täpsemalt, miks nad mõnel niivarakult tekivad?

Minul tekkisid eismesed hallid karvad 23selt, kui töö muutus väga stressirohkeks, hakkasin siis ka suitsetama, aga see pole oluline. Oluline on see küsimus, et miks juba niivarakult pea halliks läks?

Olen tumepruunide juustega muidu, ja üks esivanematest pole ka eestlane. Ja nüüd vanana 27selt olen päris hall juba, äkki seletaks seda söögiga, äkki geneetikaga, või millega?

Et miks niinoorelt mõni hallistub? Ja mida teha selle vältimiseks?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kleebin sulle siia...

Iga karv on elutu valgukiud, mis koosneb peamiselt keratiinist. Juuksekarva sees ei saa liikuda toitained või informatsioon. Igal karval on juur, milles asub karvafolliikul. See on umbes nagu karvatootmisvabrik. Karva kasvamine on põhimõtteliselt uue keratiini lisamine karva alumisse otsa. Folliikulis asuvad rakud, mida nimetatakse melanotsüütideks. Need toodavad pigment melaniini, mis annab värvuse ka nahale. Melaniin värvib keratiini ja nii saavad värvi ka juuksed.

Kui me vananeme, ei suuda melanotsüüdid enam piisavalt melaniin toota, mistõttu juuksed muutuvad valgeks või hallikaks - keratiini värvi. Juuste halliksminemise aja määravad peaaegu täielikult geenid, kuigi ka stress või halb toitumine võib folliikulirakke kahjustada ja vähendada nende võimet toota melaniini. Ka suitsetamine võib põhjustada enneaegset hallinemist.

Muudetud kasutaja AileKuuda poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aa, siis mul on halvad geenid lihtsalt.

Muidu tean, et kemoteraapiaga, kus inimestel juuksed lausa välja langevad peast, seal ka kahjustub juuksesibul ära lihtsalt, ja enam ei kasva sealt miskit välja, nagu ma aru olen saanud. Et mul pole kemot tehtud, aga sibulad siis ei tooda värvi enam, kuna neil on kehv saatus. Aitüma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

On teada, et juuste enneaegse hallinemise pöhjuseks võib olla vitamiin inositooli e. B8 defitsiit. Inositooli e. antisklerootilist vitamiini toodab teatud määral inimese seedetrakt ja samas vajatakse inositooli ka seedetrakti limaskesta normaalseks arenguks. Inositool reguleerib ka kolesterooli ainevahetust.

Inositooli defitsiiti põhjustavate faktoritena on kirjanduses ära toodud alkoholism ja mitmete antibiootikumide kasutamine, ülemäärane diurees (uriiniteke) ja diabeet (suhkruhaigus).

Toidus on inositooli allikateks neerud, süda, kartul, mais. On teada, et kui päevane toit sisaldab 700....900 mg inositooli. tema defitsiiti ei teki.

Inositooli vitamiinipreparaadina kasutatakse alati koos teiste B-vitamiinidega ja C ja E-vitamiiniga ja kindlasti vaid lühiajaliste kuuridena paar- kolm korda aastas.

Juuste hallinemise probleemis on olulise tähtsusega küsimus, et miks seedtrakt ei tooda ega ka omasta enam nii palju inositooli kui vaja. Siin võivadki kaudsete põhjustena arvesse tulla stress ja ka pärilikkus ja muidugi ka eelpool mainitud põhjused.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minul hakkasid juuksed välja langema 21 aastaselt juba, siis kui sõjaväkke läksin! Lihtsalt sõber tegi märkuse, et hakkad kiilaks jääma! Ma ei uskunud alguses teda, kuid kodus hiljem vaatasin enda kukalt peegliga ning nägin et see on tõsi! Hetkel olen 25 aastane ning väga õnnetu, kuna ei oska midagi enam peale hakata! Ainus viis end normaalselt tunda on ennast kiilakana hoida, sest kui mõni päev jäävad ajamata tunnen end väga ebakindlana jälle!

Olen kasutanud igasuguseid sampoone ning kreeme jne aga midagi pole aidanud siiamaani!

Mida peaksin tegema?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minul hakkasid juuksed välja langema 21 aastaselt juba, siis kui sõjaväkke läksin! Lihtsalt sõber tegi märkuse, et hakkad kiilaks jääma! Ma ei uskunud alguses teda, kuid kodus hiljem vaatasin enda kukalt peegliga ning nägin et see on tõsi! Hetkel olen 25 aastane ning väga õnnetu, kuna ei oska midagi enam peale hakata! Ainus viis end normaalselt tunda on ennast kiilakana hoida, sest kui mõni päev jäävad ajamata tunnen end väga ebakindlana jälle!

Olen kasutanud igasuguseid sampoone ning kreeme jne aga midagi pole aidanud siiamaani!

Mida peaksin tegema?

Võimalusi on kolm:

1) juuste siirdamine

2) paruka kasutamine

3) leppimine antud olukorraga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen kasutanud igasuguseid sampoone ning kreeme jne aga midagi pole aidanud siiamaani!

Mida peaksin tegema?

Ma pakuks, et aja täitsa kiilaks. Mis siis selles halba on, niimõnelgi on lausa vabatahtlikult kiilas kantpea ju. Üks töökaaslane oli kiilas kunagi ja kandis ka siseruumides rätikut koguaeg, nägi välja nagu piraat. Ma oleks tema asemel ka rätiku ära võtnud, aga jah, ilmselt on nii nagu öeldakse, et kui pole ise situatsioonis olnud, siis pole kuigi pädev targutada teemal. Mina igatahes soovitan täiesti kiilaks lasta, minuarust normaalne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Targemate poolt on vist kõik ära öeldud, aga seda tahan veel öelda, et kuulsin kunagi, et kui noorena pea halliks läheb, siis just kiilaks ei lähe vanast peast ja kusjuures olen küll tähele pannud, et on päris palju viiekümnendates-kuuekümnendates inimesi, eriti mehi, naised vist värvivad juukeid rohkem, kellel on ülitihedad hallid juuksed :) Muidugi ei pretendeeri mu jutt absoluutsele tõele, lihtsalt olen kuulnud nii!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minul pole juustega probleeme pole,väga tugevad ja paksud juuksed,aga killakana hoian end ikka,sobib hästi nn. jõumehe imidziga :)

Tundud kapim kiilakana :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minul pole juustega probleeme pole,väga tugevad ja paksud juuksed,aga killakana hoian end ikka,sobib hästi nn. jõumehe imidziga :D

Tundud kapim kiilakana :lol:

mõttetu nagu ju :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minul pole juustega probleeme pole,väga tugevad ja paksud juuksed,aga killakana hoian end ikka,sobib hästi nn. jõumehe imidziga :lol:

Tundud kapim kiilakana :o

täpselt õige! vähemalt mõni erineb ka neist tänapäeva moodsatest lõngustest, noortest-tola tolgustest :D:D

90`nendatel erandid ehk siis lõngused said oma soengu eest peksa!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Androgeenne kiilanemine (meestel põhjuseks 90%, naistel 50% juhtudest) on ilmselt autoimmuunhaigus, aga lähteimpulsi annab testosteroon, täpsemalt selle aktiivne vorm DHT.

Mingil määral blokeeritakse seda meestel DHT sünteesi inhibiitorite sissevõtmisega (nt Propecia/finasteriid), aga see pole just hea idee, põhimõtteliselt pehmekujuline keemiline kastreerimine. (Vanadel)naistel võiks hormoonasendusravi aidata. Mingil määral aitab minoksidiili pähe määrimine. Lähiajal peaks efektiivsemad meetodid saadavale tulema. Ise arvan et tulevik põhineb naha vigastamisel laseri vms-ga.

Hallinemisel saavad karvasibulas otsa melanotsüüdid ja selle eellasrakud. Mõned inimesed väidavad, et on kalaõli, B-vitamiinide hobuseannuste, metoksüisoflavooni, DMAE, PABA jms asjade abil värvi tagasi saanud. Mingit põhjendust ei oska sellele anda. Melanotsüüte stimuleeriv hormoon (MSH) ei mõju, ehkki paneb rakukultuuris melanotsüüdid paljunema. Platsentas on ka mingid melanotsüüte stimuleerivad ühendid ja apteegis platsentaekstrakt müügil, kes mures võib proovida :D

Muudetud kasutaja blind12 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mõttetu nagu ju :D

Jummala mõnus on tegelt kiilakas olla,proovi ka,ei kahetse :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×