Jump to content
gorm

Treeningukestus?

Recommended Posts

Kas sõna "jõutreeningu" oli mõeldud otsese mõttes, et juhul kui eesmärgiks on jõud ja ainult jõud või kaudselt, pidades silmas lihtsalt jõusaalitreeningut? Loodetavasti olen õigesti aru saanud, et otseselt jõu suurendamise eesmärgil tehtavad treeningud on pigem pikemad ja natuke vähem intensiivsemad (pikemad puhkepausid seeriate ja harjutuste vahel) kui just otseselt lihasmassi kogumise eesmärgil tehtavad lühemad ja intensiivsemad treeningud (pausid seeriate vahel vahel olematud ja ka harjutuste vahel mitte väga pikad).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas sõna "jõutreeningu" oli mõeldud otsese mõttes, et juhul kui eesmärgiks on jõud ja ainult jõud või kaudselt, pidades silmas lihtsalt jõusaalitreeningut? Loodetavasti olen õigesti aru saanud, et otseselt jõu suurendamise eesmärgil tehtavad treeningud on pigem pikemad ja natuke vähem intensiivsemad (pikemad puhkepausid seeriate ja harjutuste vahel) kui just otseselt lihasmassi kogumise eesmärgil tehtavad lühemad ja intensiivsemad treeningud (pausid seeriate vahel vahel olematud ja ka harjutuste vahel mitte väga pikad).

Oleks pidanud paremini täpsustama. Pidasin silmas jõusaalitreeningut.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis on optimaalne jõusaalitreeningu kestus? Mul läheb aega kuskil 1.30-2 tundi. On seda palju?

2 tundi on palju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
lihastest saab glükogeen otsa kuskil 1-1,5 tunniga

Aga miks mitte tarbida treeningu ajal süsivesikuterikkaid jooke?

Mina teen 2 korda nädalas jõusaali trenni ning mõlemal päeval kipub sinna 1.45-2h kanti minema. Pausid pole pikad, harjutusi pole palju, lihtsalt ei jõua kiiremini.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Normaalne trenn kestab 45min (arvestamata venitamist, soojendust jms). Ja seda korraliku intensiivsusega, ehk siis ilma 10-minutiliste mölapausideta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Treeningu kestus oleneb pauside pikkusest seeriate ja harjutuste vahel ning harjutuste, seeriate ja korduste arvust. Põhiliselt siiski harjutuste ja seeriate arvust. Omal läheb 45-60 minutit treeningu peale. Mõla on minimaalselt ja keskendun täielikult. Ma ei tee praegu jõukava, kuid midagi umbes sinna kanti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tähtis pole maht, vaid intensiivsus.

See on hea põhimõte, mida järgida. Ise tegin varem samuti kuni 2h trenne, kuid nüüd on vahel juba 45 minutiga kõik läbi ja keha suss.

Samas on mu isa supernäide pikast trennist, mis on samuti intensiivne. Kuna ta on mägisuuskaja, siis teeb jõusaalis üldist jõutrenni, nagu kõik teisedki, kuid jalgadele annab vatti stiilis 100 kg jalapress, 40-80 kordust, 3-5 seeriat.

Ja nii kogu aeg jalgadele. Sest mäel on vaja jalal tugevust ja vastupidavust. Ja no kurat ainus megasteroid, mida nende pikkade trennide (jalapäeval on tal alati ~2+ tundi) puhul kasutab on kodune õunamahl! :) Ise olen temast suurem ja tugevam, aga no selliseid seeriaid ei kannata elu sees ära.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Normaalne trenn kestab 45min (arvestamata venitamist, soojendust jms). Ja seda korraliku intensiivsusega, ehk siis ilma 10-minutiliste mölapausideta.

Pigem jah nõustuks sellega, kui 2-tunnise trenniga.

Loomulikult on neid kellele sobib teha kauem, kuid üldiselt mitte tavalisele inimesele. Ei usu, et siin enamus üliandekad on. Ise olen ka nö. tavaline inimene.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×