Jump to content
kid

Hunnik küsimusi (loll nagu saabas)!

Recommended Posts

Plaanis hakata trennis käima (esimesed korrad käidud). Konkreetsemalt tegeleda omal käel MMA-ga. Ühesõnaga plaanis teha palju aeroobset. Algbaas on mul olemas, olen veidike poksimisega tegelenud ja vastupidavus on hea. Küsimused sellised:

1. Tavaliselt kui olen tavatrenniga lõpetanud, on alati isu veel nagu isu jõudu teha, energiat oleks justkui üle. Tavaliselt olen teinud kergemate raskustega 2-3 seeriat õlale, randmele, kaelale, rinnale ning veel kätekõverdusi ja kõhulihaseid, alles siis tunnen ,et lihased on väsinud. Küsimus aga selline, et kas peaksin jõuharjutused tegema enne aeroobset või peale nagu olen tavaliselt teinud? Või ei ole koos neid üldse hea teha ja neid tuleks teha eraldi päevadel? Võibolla on targem ennast aeroobsega korralikult ära väsitada ja jõu jaoks teha eraldi päev.

2. Endal on mul tahtmist trenni teha nii tihti kui võimalik. Tegin nädalas 5 korda ja tahaks nagu veelgi (aeg piirab). Trennid ise aga on suhteliselt pikad 2-3 tundi võibolla vahel rohkemgi, sest teen alguses korraliku soojenduse ja lõpus 25-40 min venitusi. Peale trenni püüan korralikult süüa, vahel veidikene ka enne trenni. Vett joon üldiselt väga palju, nii trenni ajal kui niisama. Kas aga ei alusta ma liiga äkiliselt ja võib juhtuda, et varsti tabab mind väsimus ja ülekoormus? Pean kooliga ka hakkama saama - lõpuklass :S

3. Kas keefir on peale trenni hea? Eriti kui olen palju aeroobset trenni teinud.

4. See võib tunduda mõnele imelik küsimus võibolla, aga...kui tegeleda näiteks poksimisega, siis rasvadest saadakse lahti, aga kas ka lihasmass kasvab. Tean et lihasmass tuleb jõutrenniga, aga kas ka niisma vehkimisega on seda võimalik saavutada ;)

Jahh...sellised küsimused kargasid mulle pähe kui treenimist planeerima hakkasin. Ühesõnaga, kes oskab nõu anda võiksid vastata, asjakohane kritiseerimine käib ka :) Tänud!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ületreeningusse võib nii sattuda küll. Endalgi kogemus , septembrist oktoobri lõpuni tegin samuti 5 trenni nädalas, 2 jalgpalli + 3 jõutreeni. Alguses polnud viga , aga poolest oktoobrist tuli selline väsimus sisse, trennis midagi teha ei jõudnud , samuti koolis ega peale kooli. Nii , et ma soovitaks alguses vähe lõdvemalt võtta , samas iga inimese vastupidavus sellisele treeningule on erinev..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kogu jutt on küll huvitav aga sa peaksid tõesti enne täpsustama millega tegu on. Kas tahad iseseisvalt treenida? Või mis Su eesmärgid on. Seda ütlen kohe, et nii pikki trenne mõtet teha ei ole. See 40min venitust on üldse mõttetu teha.. sa selleks ajaks külm kui kaalikas. Ja pealegi luba ma olen natuke skeptiline aga kui sa teed 2h trenni (MMA-d) ja sa ütled, et Sul on jõudu ülegi veel siis ma kaldun arvama, et Sa viilid trennis :)

Anyway, täpsusta oma küsimust siis saad ka vastuse. Peale trenni keefir viga ei tee, aga Sa võiksid mõelda pigem sellele, et saada valgud kätte (süsikaid ka muidugi vaja)

Poksiga ainult on võimalik saada suuremad lihased aga mitte kulturistlikud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ületreeningusse võib nii sattuda küll. Endalgi kogemus , septembrist oktoobri lõpuni tegin samuti 5 trenni nädalas, 2 jalgpalli + 3 jõutreeni. Alguses polnud viga , aga poolest oktoobrist tuli selline väsimus sisse, trennis midagi teha ei jõudnud , samuti koolis ega peale kooli. Nii , et ma soovitaks alguses vähe lõdvemalt võtta , samas iga inimese vastupidavus sellisele treeningule on erinev..

su jutt pani mõtlema, peaksin vist tõesti rahulikumalt võtma :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kogu jutt on küll huvitav aga sa peaksid tõesti enne täpsustama millega tegu on. Kas tahad iseseisvalt treenida? Või mis Su eesmärgid on. Seda ütlen kohe, et nii pikki trenne mõtet teha ei ole. See 40min venitust on üldse mõttetu teha.. sa selleks ajaks külm kui kaalikas. Ja pealegi luba ma olen natuke skeptiline aga kui sa teed 2h trenni (MMA-d) ja sa ütled, et Sul on jõudu ülegi veel siis ma kaldun arvama, et Sa viilid trennis ;)

Anyway, täpsusta oma küsimust siis saad ka vastuse. Peale trenni keefir viga ei tee, aga Sa võiksid mõelda pigem sellele, et saada valgud kätte (süsikaid ka muidugi vaja)

Poksiga ainult on võimalik saada suuremad lihased aga mitte kulturistlikud.

:) nojah sain targemaks jälle natuke, vaatasin et mida rohkem venitan seda parem :) aga trennis erit ei viili, küll aga võib tempo olla aeglane. Aitäh vastuse eest :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuidas saab MMA-ga ÜKSI tegeleda? :huh:

Kujutled endale vastast ette ja teed selliseid liigutusi nagu väänaks ta jalgu ja käsi w? :)

Muudetud kasutaja aries poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuidas saab MMA-ga ÜKSI tegeleda? :huh:

Kujutled endale vastast ette ja teed selliseid liigutusi nagu väänaks ta jalgu ja käsi w? :)

:angry: pole ju midagi võimatut...tegelikult mõtlesin "oma käel treenimise" all seda, et ei lähe kuhugile MMA trenni, vaid lihtsalt tavalisse jõusaali, kus on olemas selleks sobiv ruum. Treeningkaaslane mul sõber, kes on veidike kickboxingus käinud. ;) srry et segadusse ajasin

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma olen teinud näiteks suve algusest tänaseni 6 korda nädalas trenni ja mingit ületreeningut pole (vahepeal kui tulid mõned 7x nädalas nädalad siis oli tunda veits), et küllap sellega on võimalik ära harjuda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×