Jump to content
Stage6r

Enesekaitse/võitluskunstid pärnus.

Recommended Posts

Niisiis.Olen 14aastane poiss Pärnust ja oleks soov siis liituda mõne Enesekaitse/võitluskunsti treeninguga.

Ise olen vaadanud taekwon-do'd, aga seal paistab,et praktikas enesekaitsest palju välja vast ei tule??Et ainult nagu jalgadega teema seal paistab olevat.

Siis olen vaadanud ka karate poole,aga kuskil pole pärnus mingist karate värkidest kirjas.Ekf'i kodulehel ei tule treeningute leht lahti :/.

Veel olen uurinud ka MMA'd millest on siiani kõike kõige paremat räägitud...Et see pidavat perf. ala olema.Aga kus pärnus selline asi toimub ja kust kontakte leiaks?

Veel avastasin sellise asja nagu Capoeira.Kuigi see tundub kõige ebapraktiliseim,kujult paistab jällegi väga chill niipalju kui olen lugend ja youtubest vaatand.

Oskate äkki midagi soovitada/pakkuda..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tean seda ;)

Et muidu millist ala ise soovitate??

Ma olen käinud algkooli päevadel 2a karates aga siis ei vedanud treeneriga(kohusetunde puudumine) ja see jäi pooleli, peale seda võtsin judo ette aga, kuna see oli jube rutiinne asi, siis see jäi peale aastat katki ja mingi kolm aastat tagasi proovisin karated uuesti aga siis sai ära kolitud ja jäi seegi katki. Minu kogemustest on karate ja judo väga igavad esimestel aastatel ja ma pakun, et alles siis hakkab see teema huvitavaks minema, kui oled juba paar aastat käinud ja kuskil rohelise vöö juures. Samas mind on hakanud ka hiljuti capoeira poole tõmbama. Tundub väga huvitav trenn olevat aga kuna ma hetkel käin hiphopis, teen kodus trenni(ja tav. jõusaal ka aga praegu pole sellekski aega) siis ma ei jõua seda juurde võtta. Aga jah... minu soovitus oleks kindlalt capoeira. Ega sa capoeira vööde süsteemi kohta rohkem midagi leidnud pole, kui mis vööd on. Tahaks just teada, et kaua läheb esimese, teise ja kolmanda vöö ärateenimisega umbes, või kuidas see käib.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Küll sa juba jääd! Ma olin totaalne wussy, kui sinna läksin. Pärast sai aga jalad varbseinal puitpõrandal nukkidel surumisi poistest rohkemgi tehtud. (Nüüd on nad tatamidel vist siiski). Nii et seal saaksidki tugitoolist välja ja vaimu ning keha tugevaks! Lisaks on neil ka oma väike jõusaal olemas. Ja hinna poolest on ka nad soodsad. Seega mina soovitaksin sul küll sinna minna. ;)
Njah..Aeg on ka normaalne.Tuleb vast paar korda tutvumas käia ja siis mõelda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma soovitaks paralleelselt kindlasti üldfüüsilist teha. Ja kui võitlusvärk on eesmärgiks, siis MITTE üks ühele järgida siit foorumist võetud näpinäiteid, sest need vähe teise asja jaoks.

Pärnus pole seis asjalike võitlusklubidega kiita... ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma soovitaks paralleelselt kindlasti üldfüüsilist teha. Ja kui võitlusvärk on eesmärgiks, siis MITTE üks ühele järgida siit foorumist võetud näpinäiteid, sest need vähe teise asja jaoks.

Pärnus pole seis asjalike võitlusklubidega kiita... ;)

Eesmärk oleks vast põhiline,et saaks füüsilist vormi korras hoida ja enesekaitse.Ehk siis sellise hobina,et oleks tegevust ja samas ka,et praktikas tuleks kasuks kui kunagi vaja.Võistlustele eriti ei tõmba..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma olen käinud algkooli päevadel 2a karates aga siis ei vedanud treeneriga(kohusetunde puudumine) ja see jäi pooleli, peale seda võtsin judo ette aga, kuna see oli jube rutiinne asi, siis see jäi peale aastat katki ja mingi kolm aastat tagasi proovisin karated uuesti aga siis sai ära kolitud ja jäi seegi katki. Minu kogemustest on karate ja judo väga igavad esimestel aastatel ja ma pakun, et alles siis hakkab see teema huvitavaks minema, kui oled juba paar aastat käinud ja kuskil rohelise vöö juures. Samas mind on hakanud ka hiljuti capoeira poole tõmbama. Tundub väga huvitav trenn olevat aga kuna ma hetkel käin hiphopis, teen kodus trenni(ja tav. jõusaal ka aga praegu pole sellekski aega) siis ma ei jõua seda juurde võtta. Aga jah... minu soovitus oleks kindlalt capoeira. Ega sa capoeira vööde süsteemi kohta rohkem midagi leidnud pole, kui mis vööd on. Tahaks just teada, et kaua läheb esimese, teise ja kolmanda vöö ärateenimisega umbes, või kuidas see käib.

Mis värk sul nende vöödega on? Vöö hoiab püksid üleval või kitlihõlmad koos. Osta neid poest nii palju kui rahakott lubab ja mis värvi soovid. Ei muutu su oskused sellest halvemaks ega paremaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis värk sul nende vöödega on? Vöö hoiab püksid üleval või kitlihõlmad koos. Osta neid poest nii palju kui rahakott lubab ja mis värvi soovid. Ei muutu su oskused sellest halvemaks ega paremaks.

Mind hoiab trenni juures areng. Jõusaal ongi siuke tore koht, et kui paari kuu pärast peegli ette lähed on kõik juba kena ja ilus(nt rannas mõnusam kohe liikuda ja puha). Võtame karate, seal taolist arengut nii kiiresti ei tule ja põhi selline edasiviiv tegur ongi üldiselt, et on midagi raske vaeva eest näidata ja kuna mina näiteks ei läheks poole vestluse pealt kellelegi roundhouse kick näkku tegema, et näidata, kui osav ma olen, siis ütleme teadmine, et omad nt rohelist vööd juba annab sellist sisemist rahulolu. Poest ostmine ma kahtlen, et mind paremaks teeb, juhul kui ma just sinna paar kilomeetrit ei lähe hundirattaid tehes.

Muudetud kasutaja proTest poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis arengut näitab roheline vöö?

Jõusaalis käies näed, et muskel läheb suuremaks, võitluskunstitrennis käies näed, et oskad paremini võidelda. Vähemalt meil käib asi nii. Sparrid ja näed et oled paremaks saanud võrreldes sellega, kes sa olid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vöid antakse erinevates trennides väga ja väga erinevate asjade eest. Seega ei näita vööd absoluutselt midagi. Kui sa näiteks täna mõtled ise välja mingi võitluskunsti ja annad endale selles kõrgeima vöö, mis siis sellest muutub? Mitte midagi. Pigem võiks millegi oskamine anda sulle sisemist rahulolu kui mingit värvi vöö.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sai siis vaadatud/helistatud ja lõppkokkuvõtteks valitud corpore karateklubi kasuks.

Ehk oskab keegi mulle veel anda informatiivseid aadresse Shotokan karate kohta...Soovitati uurida kuna ikkagi liitun nagu veerandi aasta pealt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võitluse seisukoha pealt üldiselt üsna kasutu... Corpores on siiski ühendatud sportlik karate, tradistiooniline karate ja üldfüüsiline... nii et vaheldust peaks olema...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Võitluse seisukoha pealt üldiselt üsna kasutu... Corpores on siiski ühendatud sportlik karate, tradistiooniline karate ja üldfüüsiline... nii et vaheldust peaks olema...

Esmatähtis on siiski enesekaitse ja füüsilise vormi taastamine/hoidmine... ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis värk sul nende vöödega on? Vöö hoiab püksid üleval või kitlihõlmad koos. Osta neid poest nii palju kui rahakott lubab ja mis värvi soovid. Ei muutu su oskused sellest halvemaks ega paremaks.

Eks igaühel ole omad motivaatorid, pole mõtet mind rünnata, kui minu omad erinevad veidi Sinu omadest. Ei viitsi, taha ega oskagi hetkel täpsustada neid, kui mis ma eelnevalt kirjutasin.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nonii...Sai siis ära käidud ja väga hea mulje jäi asjast... hetkel jään kindlalt sinna karate'sse!

Treener on mõnus ja seltskond on hea :)

Ainuke asi mis on on see,et õlad hakkavad jõle ruttu valutama ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×