Jump to content
intsu007

Sõidueksam :D

Recommended Posts

Noh kui ma oma eksamit meenutan, siis ka ligi poole sellest istusin mingi autopoe ees, kuulasin musa ja eksamineerija ajas oma asju samal ajal ;)

Ja õppesõitude ajal sain pidevalt möliseda, et miks ma kihutan ja 4nda käiguga kurve võtan....vana tahtis kõrval ju rahulikult oma suitsujuppi tõmmata :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Noh kui ma oma eksamit meenutan, siis ka ligi poole sellest istusin mingi autopoe ees, kuulasin musa ja eksamineerija ajas oma asju samal ajal ;)

Ja õppesõitude ajal sain pidevalt möliseda, et miks ma kihutan ja 4nda käiguga kurve võtan....vana tahtis kõrval ju rahulikult oma suitsujuppi tõmmata :huh:

No ma ei kujuta ette kuidas käivad linnas kokku kihutamine ja 4. käiguga kurvi võtmine. :S

Üldjuhul (olenevalt masinast) hakkab 4. käik (korralikult) võtma alles kiirustel mis linnas on juba keelatud.

Seega linnas lendaks sellise kiirusega lihtsatl teelt välja... eriti selle golfi tripperiga.

või siis kui pöörded ja kiirus alla lasta (et ei sõidaks vastassuunda) hakkaks masin turtsuma lihtsalt.

Kokkuvõtteks - et, linnas kurvi võtta 50-60ga peab ikka väga hea masin ja nobe juht olema.

Ja seda ka ainult kuiva ilmaga.

(linnas kurvi võtmise all mõtlen ma kõige tavalisemaid 90 kraadi pöördeid ristmikul ja eriti parempööret)

Aga leidub igasugu andekaid inimesi....

Ahjaa... muide... Briti teadlaste viimase uuringu kohapealt on need, kes ei näita suunda enne manöövri sooritamist, SALAPEDED ja ka need, kes enne pidurdavad ja alles siis suunda näitavad. Uuringus osales 550 inimest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No ma ei kujuta ette kuidas käivad linnas kokku kihutamine ja 4. käiguga kurvi võtmine. :S

Üldjuhul (olenevalt masinast) hakkab 4. käik (korralikult) võtma alles kiirustel mis linnas on juba keelatud.

Seega linnas lendaks sellise kiirusega lihtsatl teelt välja... eriti selle golfi tripperiga.

või siis kui pöörded ja kiirus alla lasta (et ei sõidaks vastassuunda) hakkaks masin turtsuma lihtsalt.

Kokkuvõtteks - et, linnas kurvi võtta 50-60ga peab ikka väga hea masin ja nobe juht olema.

Ja seda ka ainult kuiva ilmaga.

(linnas kurvi võtmise all mõtlen ma kõige tavalisemaid 90 kraadi pöördeid ristmikul ja eriti parempööret)

Aga leidub igasugu andekaid inimesi....

Ahjaa... muide... Briti teadlaste viimase uuringu kohapealt on need, kes ei näita suunda enne manöövri sooritamist, SALAPEDED ja ka need, kes enne pidurdavad ja alles siis suunda näitavad. Uuringus osales 550 inimest.

No ma ju mainisin ka, et ei sõitnud õppesõitudel eriti lubatud kiirusega...:huh:

Tallinna tänavatel on see pidurdus-suund väga levinud...miskipärast harrastavad seda enamasti naissoost sõitjad- pidurdatakse pikalt, vaatad juba, et äkki mingi takistus teel vms, ja siis äkki hakatakse ees manööverdama koos suunaga...

Mingi uus trend on aga vist esimesest reast üle teise rea tagasipöörde tegemine, sh üle topeltjoone. Endal õnnestus kella 1 ajal öösel Vabaduse pst- l selline asi läbi elada, sõitsin teises reas, tee oli praktiliselt tühi ja siis äkki üks roheleht , kes sõitis veidike eespool esimeses reas, keeras ette ja piiiiidurdas! Ilma suunata muidugi. Ju nägi äkki, et ma ka seal sõidan noh :D . Kõvast laksust jäi vast mõnikümmend cm puudu. Siis anti lapatsit ja tuldud suunas tagasi minema. Kui lõpuks auto kätte sain, siis kutt oli äkki ehmunud ja väitis et nägi mind tulemas, aga tema tahtis koju sõita lihtsalt... Vot siis tekkis küll küsimus, et kas see vend oli samamoodi load saanud kui seal videos... ;) Või olin mina loll, kes teed pidi andma ja ei andnud? Aga no nii juhtub lihtsalt...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

minu meelest polnud siin küll midagi naljakat, oleks siis vöinud vähemaltki aktsent vähe töepärasem olla. ning naljad mida seal üritati teha olid ka magedad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No ma ju mainisin ka, et ei sõitnud õppesõitudel eriti lubatud kiirusega...;)

No 70...80-ga ei ole võimalik 90kraadi põikeid kõrvaltänavasse teha...

Võibolla vormeli või kardiga aga mitte tänavasõidu (ja eriti õppesõidu-) autoga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No ma ei kujuta ette kuidas käivad linnas kokku kihutamine ja 4. käiguga kurvi võtmine. :S

Üldjuhul (olenevalt masinast) hakkab 4. käik (korralikult) võtma alles kiirustel mis linnas on juba keelatud.

Seega linnas lendaks sellise kiirusega lihtsatl teelt välja... eriti selle golfi tripperiga.

või siis kui pöörded ja kiirus alla lasta (et ei sõidaks vastassuunda) hakkaks masin turtsuma lihtsalt.

Kokkuvõtteks - et, linnas kurvi võtta 50-60ga peab ikka väga hea masin ja nobe juht olema.

Ja seda ka ainult kuiva ilmaga.

(linnas kurvi võtmise all mõtlen ma kõige tavalisemaid 90 kraadi pöördeid ristmikul ja eriti parempööret)

Aga leidub igasugu andekaid inimesi....

Ahjaa... muide... Briti teadlaste viimase uuringu kohapealt on need, kes ei näita suunda enne manöövri sooritamist, SALAPEDED ja ka need, kes enne pidurdavad ja alles siis suunda näitavad. Uuringus osales 550 inimest.

Linnas kannatab ikka enam-vähem kõigi autodega 4-nda käiguga sõita. Ka 5-ndaga saab vabalt sõita kiirusel 50-60 km/h ilma, et see mootorit väga vägistaks. Ma ei tea küll, mida sa "korraliku" võtmise all pead, aga 1500 pöördega saab täitsa vabalt sõita linnas või mis? Ei pea ju alati 4000 pööret hoidma.

Aga video oli muidugi järjekordselt lame ja midagi naljakat seal ei olnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui ise Tartus sõidueksamit tegin siis oli mul eksijamineerijaks Ilmar Ronk kes on päris lammas vend, seda just see tõttu et möliseb ja paugub :S ei jõudnud sõitma hakatagi kui juba sain möliseda. Aga õnneks sain läbi :huh:

Ja mida olen viimasel ajal tähele pannud, on see, et naised ei lase kunagi autot kuskile vahele, kuigi ise olen neid lasknud. Alati on vahele lastjateks mehed. Kas naised pole siis viisakad vahest või on nad enda tee pilgus nii kinni, et ei pane tähele, et kõrval on auto, kes ootab hirmsasti vahele saamist. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Linnas kannatab ikka enam-vähem kõigi autodega 4-nda käiguga sõita. Ka 5-ndaga saab vabalt sõita kiirusel 50-60 km/h ilma, et see mootorit väga vägistaks. Ma ei tea küll, mida sa "korraliku" võtmise all pead, aga 1500 pöördega saab täitsa vabalt sõita linnas või mis? Ei pea ju alati 4000 pööret hoidma.

Aga video oli muidugi järjekordselt lame ja midagi naljakat seal ei olnud.

IRW... sa oled vabsee kõva mees... sa võtad kohe 5daga kurve ;)

aga äkki näitad mulle ka kuidas seda teha.... 60ga

väga hea koht oleks selleks kaubamaja juurest riiamäkke üles ja siis keerata pepleri tänavasse....

eriti kui seal paar masinat vastassuunas ootab foori taga.

ma tuleks kohe vaatama. igaksjuhuks sees ei tahaks istuda :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
IRW... sa oled vabsee kõva mees... sa võtad kohe 5daga kurve ;)

aga äkki näitad mulle ka kuidas seda teha.... 60ga

väga hea koht oleks selleks kaubamaja juurest riiamäkke üles ja siis keerata pepleri tänavasse....

eriti kui seal paar masinat vastassuunas ootab foori taga.

ma tuleks kohe vaatama. igaksjuhuks sees ei tahaks istuda :huh:

sõbrake müü pisike R4 maha ja osta V konega Auto. märkad peagi et ka madalalt on moto vägagi võimeline tõmbama...

milleks üldse kurve kiiresti läbida? tänavad siin tartus meenutavad pigem karjääri mitte ringrada

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
IRW... sa oled vabsee kõva mees... sa võtad kohe 5daga kurve ;)

aga äkki näitad mulle ka kuidas seda teha.... 60ga

väga hea koht oleks selleks kaubamaja juurest riiamäkke üles ja siis keerata pepleri tänavasse....

eriti kui seal paar masinat vastassuunas ootab foori taga.

ma tuleks kohe vaatama. igaksjuhuks sees ei tahaks istuda :huh:

Eiei. Ma ei tea, kas sina said valesti aru või mina, aga ma mõtlesin seda, et sirgel teel saab sõita linnas 5-nda käiguga. Kurvidest ma ei rääkinud. Ma ei tea...ma sain aru, et sa tahtsid öelda, et linnas ei õnnestu 4-nda käiguga sõita.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
sõbrake müü pisike R4 maha ja osta V konega Auto. märkad peagi et ka madalalt on moto vägagi võimeline tõmbama...

Jah, rääkimata V6-st, isegi mu R5-ga on juba tunda vahet võrreldes R4-ga, 1500 pöördega täitsa normaalne sõita linnas, 2000 juures juba paras käiku vahetada kui rahulikult sõita. ;)

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Veider et minu auto kohe ette jäi siin inimestele. ;)

No ma võin ka 1500-ga sõita ja käiku vahetada 2000 juures... :huh:

Aga poisid, kes te oma masina jõudu kiidate madalatel pööretel...

Milleks siis üldse käiku vahetada??? Süüde sisse ja 5-ndaga kohapealt minema :D

aga see selleks... see ei olnud teema...

Ma tahtsin lihtsalt oma silmaga näha kuidas kiirust ületades on võimalik kurve võtta linnas.

Aga mis puutub autosse siis mul on hetkel mujalegi oma vähest raha investeerida kui autosse...

Aga noh... saan rikkamaks eks siis vaatan midagi huvitavat.

Mulle meeldivad lihtsalt masinad mis silma hakkavad... siin nagunii iga teine-kolmas masin on bemm või audi.

Muudetud kasutaja TANK poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Veider et minu auto kohe ette jäi siin inimestele

ei saanudki aru, et millega sõidad siis?

Aga poisid, kes te oma masina jõudu kiidate madalatel pööretel...

Milleks siis üldse käiku vahetada??? Süüde sisse ja 5-ndaga kohapealt minema

kui sidur vastavalt juba moditud on, saab ka nii minema ;)

Mulle meeldivad lihtsalt masinad mis silma hakkavad... siin nagunii iga teine-kolmas masin on bemm või audi.

minule aga soliidsed või kurjad aparatuurid

...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Einoh... USA raud on tore...

aga ma ei ole veel siiani aru saanud miks neil nii suure kubatuuri kohta nii vähe jõudu on?

N.

USA 2002a. Mustang - Mootor: 3.8 (144 kW)

pea sama tulemuse saab

2002a. Toyota Celica T-sport 1,8 (141kw)

ja veel:

2003a. Mazda RX8 - Mootor 1,3 (141kw või 170kw olenevalt mudelist)

USA 2007a. Mustang 4.6 V8 (224kW)

2006a. Nissan 350z - mootor 3,5 (221kw)

samas nati suurema kubatuuriga:

Gallardo - mootor 5.0 V10 (368 kW)

seega jääb mulje nagu USA masinatel on 1-3 liitrit kubatuurist niisama tühjalt (istub emmi laiaks - nagu öeldakse).

peale selle kaalub ka veel rohkem... seega on kasutegur veelrohkem USA raua kahjuks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hobujõule lisaks tuleb vaadata ka pöördemomenti. USA autodel on võrreldes eurooplastega vähem hobujõudu aga rohkem pöördemomenti per kubatuur.

Äkki oskad konkreetseid näiteid tuua?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Einoh... USA raud on tore...

aga ma ei ole veel siiani aru saanud miks neil nii suure kubatuuri kohta nii vähe jõudu on?

N.

USA 2002a. Mustang - Mootor: 3.8 (144 kW)

pea sama tulemuse saab

2002a. Toyota Celica T-sport 1,8 (141kw)

ja veel:

2003a. Mazda RX8 - Mootor 1,3 (141kw või 170kw olenevalt mudelist)

USA 2007a. Mustang 4.6 V8 (224kW)

2006a. Nissan 350z - mootor 3,5 (221kw)

samas nati suurema kubatuuriga:

Gallardo - mootor 5.0 V10 (368 kW)

seega jääb mulje nagu USA masinatel on 1-3 liitrit kubatuurist niisama tühjalt (istub emmi laiaks - nagu öeldakse).

peale selle kaalub ka veel rohkem... seega on kasutegur veelrohkem USA raua kahjuks.

"There is no replacement for displacement."

Ehk selges eesti keeles: mootori töömahule asendajat pole

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hobujõule lisaks tuleb vaadata ka pöördemomenti. USA autodel on võrreldes eurooplastega vähem hobujõudu aga rohkem pöördemomenti per kubatuur.

Praegu sa paned küll mööda hobustega, vanadel ameerika autodel oli jõudu rohkem kui tänapäeva traktoritel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ottomootor on niivõrd lai oma võimaluste poolest

lühikese kolvikäigu, hea voolavuse ja olematu hoorattaga on võimalik luua kolossaalseid kw numbreid. nt vormeli mootor

pikk kolvikäik, suur töömaht (ka hooratas), samuti ka ülelaadimine näiteks kombineerituna loovad mootori, mille kw number ei pruugigi niivõrd raju olla, kuid see-eest väändemoment ja mootori ressurss on meeletud. nt ameeriklased

viimasele lisaks sobib väga hästi ka diisel, veoloom, mis pole küll ottomootor, kuid mille efekt on veelgi rajum

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×