Jump to content
ristokru

Areng seisab!?

Recommended Posts

Ka sellest oleme rääkinud ja õeldi ,et kui isegi teed midagi valesti siis kõike ikka valesti ei tee ja mingi areng peaks ikka olema.

Ei pruugi. Kui sa ei suuda korralikult trennis pingutada ja teed ehk ka pikki ja lohisevaid treeninguid, siis võid ükskõik mis harjutusi teha ja neid kasvõi peapeal sooritada, siis ikka ju ei muutu eriti midagi. Heal juhul põletad natuke kaloreid ... Ja siis võtad veelgi maha :)

Ja eesmärk lihtsalt kehaga rahul olla ... see ei kõla just sedamoodi, et viitsiks eriti pingutada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei tea kuidas sa täpselt toitud, aga kui mõne tegija käest toitumiskava tellid ning mainid, et soovid massi lisada ning siis ka midagi ei muutu, siis peab viga juba treeningus olema. Kuidas lihasgrupid praegu jaotatud on, mitu kordust ja seeriat teed, palju lihasgruppidele harjutusi on ja kui pikad vahed kahe sama lihasgrupi trennil on? Kui pikad vahed seeriatel on ja kaua seeria kestab?

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Natuke artikleid lugemiseks, ehk pole tutvund nendega ja saad abi, kui suudad ausalt vastata sealsetele püstitatud küsimustele siis peaksid kindlasti mõned arenemist pärssivad faktorid suutma eemaldada! 1. 2. 3. 4. 5.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siit ei ole näha, mis kava järgi teed aga äkki aitab see:

Kõige odavam anaboolikum!!!

Ise ka väga visa arenguga aga sellisest lähenemisest oli tõsiselt kasu. Keskendusin mingiks perioodiks ainult baasharjutustele ja pärast seda tundusid eelnev aeg mahavisatuna (kuigipalju tegin otsa muidugi isoleeritud harjutusi ka, et lihas lõpuni läbi võtta). Oleks kohe nii tark olnud ... .

Esimest korda vist õnnestus kogu isiklik kasvupotentsiaal ära kasutada ja 9 kuuga areneda sama palju kui enne 3 aastaga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere,

kurdaks siis oma muret ja loodan et keegi oskab ka aidata!

Olen trenni teinud u 1a. 8 kuud. Söön 10.00kerge , 11.30lõuna , 14.15 kerge , 17.30 jõusaali, 19.30 valgu sheik, 20.30paar muna või midagi muud. Magama u.23.30 ja ülesse 7.00

Trenni teen vastavalt kavale kas 4 või 5 korda nädalas. Kava vahetan iga 1,5 kuu tagant.

Nii murest siis, Esimene aasta kasvas nt. käe ümber mõõt 33,5 -36,7 ja siis jäin haigeks! Olin praktiliselt kolm kuud haige, viirused, gripid jne. täielik organismi puhastus. See oli selle aasta algul! Peale haigust käe ü. oli 35,5 ja kuidagi sain 36 peale kuuga ja nüüd siiani sellise mõõduga! Areng lihtsalt seisab, midaga ka ei teeks käsi ei lähe enam suuremaks ja ka muidugi ülejäänud keha. Varsti saab 9 kuud täis aga pole isegi mm juurde tulnud. Ainult peale trenni läheb käsi 37mm peale.

Mõtlesin siis et olein kogu aeg teinud trenni kordustega 4x10. Nüüd viimase kuu teinud super seeriaid mis oleks pidanud aitama aga ka ei midagi!

Trenni algul kaalusin 73,5. Enne haigust kaalusin 84kg ja nüüd siis kogu aeg 78kg(peale haigust). Ma ise ei usu et asi on haigusega seotud kuna enam pole ammu midagi.Mulle õeldi kui haigeks jäin et ära muretse saad kuuga tagasi selle mis oli aga tuhkagi.

Mis peaksin tegema või äkki proovima midagi mis ärataks ellu midagi? Hakkab juba närvidele(stress) kui teed kogu aeg trenni tühja!

Töötan akna firmas ja seal 8 tundi jutti püsti betoonil ja enam vähem füüsiline töö. Samas mul sõber ka töötab seal kellega trennis käime ja ta sööb u.2-3 korda päevas ja arenem vudinal.

Loodan et oskate aidata ja suured tänud kõigile kes aitavad mind üle saada sellest mis hetkel toimub!!

Jah, pead rohkem sööma!

Et kõige rohkem selle toitumise juures häirib mind see, et toiduaeg enne trenni on 14.15 ja trenn 17.00 natuke suur vahe kas pole. Enne trenni oleks optimaalne vahe 1-1,5 tundi. Soovitan proovida tund enne trenni vlgusheiki. Kui tunned, et sellest jääb kõht tühjaks võiks hoopis kasutada kohupiima 2,5% Tere oma või hoopis kodujuustu.

Hommikul soovitaks süüa näiteks putru, rosinad, pähklid peale, nati joguriti kah, lisaks omlett 4 muna.

Või siis proovida surendada hoopis rasvade tarbimist. Näiteks omlett 4muna, 50g hapukoort, toorsalat, 1 spl oliiviõli. Selliselt püsib kõht kauem täis ning ei ole vajadust süüa kolme tunni pärast vaid pigem 4,5 tunni pärast.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jah, pead rohkem sööma!

Et kõige rohkem selle toitumise juures häirib mind see, et toiduaeg enne trenni on 14.15 ja trenn 17.00 natuke suur vahe kas pole. Enne trenni oleks optimaalne vahe 1-1,5 tundi. Soovitan proovida tund enne trenni vlgusheiki. Kui tunned, et sellest jääb kõht tühjaks võiks hoopis kasutada kohupiima 2,5% Tere oma või hoopis kodujuustu.

Hommikul soovitaks süüa näiteks putru, rosinad, pähklid peale, nati joguriti kah, lisaks omlett 4 muna.

Või siis proovida surendada hoopis rasvade tarbimist. Näiteks omlett 4muna, 50g hapukoort, toorsalat, 1 spl oliiviõli. Selliselt püsib kõht kauem täis ning ei ole vajadust süüa kolme tunni pärast vaid pigem 4,5 tunni pärast.

See on vanem jutt mul. Praegu söön u.1,5-2 tundi ennem trenni. Ja ka söögi ajad ja kogused palju suuremad!

Praegu söön hommikul 200g kodujuustu või 220g kohupiima, krabuskeid piimaga ja 100g hapukoort.

Inside suured tänud nende artiklite eest! Ja siin ka kava mida just tegin: http://forums.fitness.ee/index.php?showtopic=15448

Pausid olid u. 1,5 min, kuna tahtsin rohkem lihastel puhata lasta ,et rohkem koormata neid ja nii ka soovituslik ektomorfile.

Aga teile kõigile tänud kes aitavad!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei pruugi. Kui sa ei suuda korralikult trennis pingutada ja teed ehk ka pikki ja lohisevaid treeninguid, siis võid ükskõik mis harjutusi teha ja neid kasvõi peapeal sooritada, siis ikka ju ei muutu eriti midagi. Heal juhul põletad natuke kaloreid ... Ja siis võtad veelgi maha :)

Ja eesmärk lihtsalt kehaga rahul olla ... see ei kõla just sedamoodi, et viitsiks eriti pingutada.

Ära seda nüüd küll arva ,et kui treenid enda jaoks ,et siis ei viitsi pingutada :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina soovitaks sul vabamalt võtta..See, et oled stressis ja ajad oma millimeetreid taga, ei mõju lihaste arengule positiivselt. Võta aeg maha ja saa sellest kinnisideest lahti ja küll siis kasvab. Muidugi söö, tee trenni, maga.. Ma arvan, et oled stressis ja siis laksid lihaseid tundetult ja palju, kurnad neid stressi ja ülekoormusega-- loomulikult ei kasva:)

See vaid minu arvamus, päikest!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Noh, sa võiksid mõnelt spetsialistilt tellida treening ja toitumiskava. Kui see ei aita, siis kuna hinna sisse käib ka edasine konsultatsioon, siis võid rääkida mis mureks ja võite niikaua katsetada, kuni toimima hakkab !

Või teine variant oleks proovida neid hobusekoguste süsivesikutega massilisajaid. Kui liiga palju rasva tuleb, siis võid kasutamise pooleli jätta ju !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Noh, sa võiksid mõnelt spetsialistilt tellida treening ja toitumiskava. Kui see ei aita, siis kuna hinna sisse käib ka edasine konsultatsioon, siis võid rääkida mis mureks ja võite niikaua katsetada, kuni toimima hakkab !

Või teine variant oleks proovida neid hobusekoguste süsivesikutega massilisajaid. Kui liiga palju rasva tuleb, siis võid kasutamise pooleli jätta ju !

treening ja toitumis kava juba tellitud aga midagi!

Massilisajat olen proovinud ja sellega tõesti kaal tõusis aga ka vaikselt rasva% :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui käte puudulik areng enam elada ei lase, siis otsi netist mõni käte arendamisele spetsialiseerunud kava. Ma nägin t-nation.com-is ühte paar kuud tagasi, aga enam ei leia üles.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
treening ja toitumis kava juba tellitud aga midagi!

Massilisajat olen proovinud ja sellega tõesti kaal tõusis aga ka vaikselt rasva% :)

Oled üritanud seda koostöös spetsialistiga muuta ka ? Aga eks sa kasvata siis massilisajaga massi ja pärast aja rasv maha :) !

Kui palju aeroobset teed ? Ja see baasharjutustele keskendumine võib tõesti hea mõte olla !

Muudetud kasutaja rainisk poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuule, kas sa puhanud oled üldse? :)

mul tavaliselt peale paari kuud rasket trenni nädalase puhkusega just areng toimubki

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Arengu seiskumiseks on põhjuseid nii palju, et ilma sinuga näost näkku kohtumata, sinu treeningut nägemata ja täpselt toitumist uurimata me kindlalt jälile ei pruugi küll jõuda.

Aga enamik lahendusi on küll kõik ära juba pakutud.

Sööd liiga vähe. Trenn on kas liiga kerge - ei paku lihastele enam pinget, põhjust areneda või liiga raske ja ei taastu ära(ületreening, lihaste kvaliteet langeb ning oma cm-eid võidki taga ajama jääda.). Vähene uni, vähene valgu kogus ei anna lihastele piisavalt ehitusmaterjali või aega korralikult taastuda. Treening on muutunud rutiiniks, keha ei hooli enam samadest harjutustest ning samadest raskustest.

Ehk siis põhjuseid võib palju olla. Aga ma arvan, et ei ole põhjust metsikult närveerida sellise asja pärast.

See kui kaal ei suurene, ei tähenda veel, et keha ei muutuks tugevamaks, vastupidavamaks ning samuti ka ilusamaks. Kulturistide maailmas on kaal väga varieeruva tähendusega. Kaks meest sama pikkuse ja kaaluga võivad näha väga väga erinevad.

Aga jah, kui kaal kategooriliselt ei tõuse siis on tegemist vähese toitumisega. Räägi, mis sa tahad aga numbrite vastu ei saa. Kui keha ei saa toidust vajalikku arvu kaloreid kätte siis kaal ei tõuse.

See mida sinu sõber teeb on küll viimane asi, mida siinsel arutusel arvesse võtta. Kas sa oled oma sõbra kõrval 100% ajast? Võibolla ta läheb peale tööd poest läbi ja võtab paar burgeit ning ostab koju paki krõpse. Ja ongi tal päevane kaloraaz täis ja veel pealegi.

Võta siit lehelt BAV arvuti lahti ja vaata mis ta sulle näitab. Siis uuri kaloriarvutit ja vaata palju sa endale päevas sisse sööd. 99% ajast näitab see inimestele seda, et võiks vabalt veel süüa.

P.S - Jogurti joomine on tõesti väga hea lahendus. Haps pakijogurt, 1kg=760kcal. Maitseb hää ning läheb kiiresti alla. Kasvõi jooksvalt läbi päeva rüübata. Kui sellist asja ka tööl juua ei saa, siis pead vist küll kuskil orjanduses töötama :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

siin juba kövasti söna vöetud,aga mina kahtlustan ületreeningut. arvestades su tööd ........ treeningkava muutmine ikka aitaks ,et 5 korda nädalas tundub ikka palju sellise töö juures. Mina isiklikult olen proovinud vahepeal Mentzeri treeningkava,pole paha.........

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma nägin miskit muud kava seal. Meelde jäi kuna seal oli põhimõtteks käevarre ning õlavarre lihaste julm ülekoormamine. Pärast ülekoormava treeningu lõppu tuleb arengu hüpe paar nädalat järjest.

Kui ületreenid, siis võid proovida vahelduseks taastavat treeningut: alla 30% maksimumraskuste kasutamisel ei poo lihased vereringet kinni. Tee sellise koormusega ülekhaline treeningpäev iga miski 2...3 trenni tagant ning vaata, kas aitab.

Kui füüsiline töö takistab arengut, siis peaks muutma treeningud võimalikult lühikeseks. 45...60min peaksid treenima ühe trenniga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere,

kurdaks siis oma muret ja loodan et keegi oskab ka aidata!

Olen trenni teinud u 1a. 8 kuud. Söön 10.00kerge , 11.30lõuna , 14.15 kerge , 17.30 jõusaali, 19.30 valgu sheik, 20.30paar muna või midagi muud. Magama u.23.30 ja ülesse 7.00

Trenni teen vastavalt kavale kas 4 või 5 korda nädalas. Kava vahetan iga 1,5 kuu tagant.

Nii murest siis, Esimene aasta kasvas nt. käe ümber mõõt 33,5 -36,7 ja siis jäin haigeks! Olin praktiliselt kolm kuud haige, viirused, gripid jne. täielik organismi puhastus. See oli selle aasta algul! Peale haigust käe ü. oli 35,5 ja kuidagi sain 36 peale kuuga ja nüüd siiani sellise mõõduga! Areng lihtsalt seisab, midaga ka ei teeks käsi ei lähe enam suuremaks ja ka muidugi ülejäänud keha. Varsti saab 9 kuud täis aga pole isegi mm juurde tulnud. Ainult peale trenni läheb käsi 37mm peale.

Mõtlesin siis et olein kogu aeg teinud trenni kordustega 4x10. Nüüd viimase kuu teinud super seeriaid mis oleks pidanud aitama aga ka ei midagi!

Trenni algul kaalusin 73,5. Enne haigust kaalusin 84kg ja nüüd siis kogu aeg 78kg(peale haigust). Ma ise ei usu et asi on haigusega seotud kuna enam pole ammu midagi.Mulle õeldi kui haigeks jäin et ära muretse saad kuuga tagasi selle mis oli aga tuhkagi.

Mis peaksin tegema või äkki proovima midagi mis ärataks ellu midagi? Hakkab juba närvidele(stress) kui teed kogu aeg trenni tühja!

Töötan akna firmas ja seal 8 tundi jutti püsti betoonil ja enam vähem füüsiline töö. Samas mul sõber ka töötab seal kellega trennis käime ja ta sööb u.2-3 korda päevas ja arenem vudinal.

Loodan et oskate aidata ja suured tänud kõigile kes aitavad mind üle saada sellest mis hetkel toimub!!

Esimen söök peaks ja võik olla sul kell 07.00, jrg 11.30, jrg 16.00, jrg 19.30, jrg 21.30 Selline vahemik eeldab muidugi toidulaua korras olekut. Tõsta rasvade osakaalu ja valgu kogust! Peale trenni peab süsivesikuid sööma korralikult, et taastada treeningu ajal kulutatud glükogeeni varud, kuna terve trenn on lihast lõhutud!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
siin juba kövasti söna vöetud,aga mina kahtlustan ületreeningut. arvestades su tööd ........ treeningkava muutmine ikka aitaks ,et 5 korda nädalas tundub ikka palju sellise töö juures. Mina isiklikult olen proovinud vahepeal Mentzeri treeningkava,pole paha.........

ma teen siiamaani seda, vahepeal lausa ainult kord nädalas, ja vähemalt kehvemaks numbrid ei läinud :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kindel värk ,et sööd vähe...Mis tähendab hommikul kerge söök ? Minu teada peaks hommikuti ikka kere täis kühveldama :) üldse peaks kõht kogu aeg nii enamvähem täis olema ;) kell kätte ja kasvõi äratuse peale sööma XD

Edu kasvamisel:)

kuidas siis sõjaväes hakkama saada niiviisi :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei teagi , kas sõjaväes on üldse võimalik kasvada :)

ega kogu elu ka ainult ümber lihaste keerleda saa.. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ega kogu elu ka ainult ümber lihaste keerleda saa.. :)

Kas see mitte inimese enda otsutada pole mis talle elus tähtis on! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sõjaväes saab väga vabalt väga palju kasvada, kui tahta

ma sain 8 kuuga sellised jalad, et hirmus oli vaadata

pigem on kahju, et ma enam nii ennast pingutada ei suuda

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suured tänud kõikildele aitajatele!!!!!!

Aga söömisest ja töökoha vahetusest ma juba rääkisin, seega ärge võtke vanema juttu järgi :)

Gmaster- ma pole kusjuures puhanud küll eriti aga kui isegi olen teinud nädala pausi siis pole ka midagi muutunud!

Aga ikkagi ei jõua kohale miks pole üldse arengut? Natuke peaks ikka olema midagi. Ma ei söö nii vähe, töökoht nüüd lebom, trenni ei tee ka nõ.kergelt jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×