Jump to content
siim58

treening korvpalliks(hüppe võime)

Recommended Posts

tuli siis hüppevõimet juurde ka selle programmiga?

vot seda ei oska öelda praegu , pole proovinud oma hüppe maksimumi ,

aga polümeetrilisi harjutusi tehes tunnen et pole kunagi varem nii pikalt õhus hõljunud :huh:

Muudetud kasutaja martin1333 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Okei. sain ka endale selle VJB ja lugesin nö teooria poole läbi ja sisetunne ütleb, et makes sense.

Treeningkavad paistavad koostatud olevat eri tüüpi vajadustele - kas pigem jõudu juurde või pigem nö plahvatuslik jõu rakendamine.

Mul on üsna tõsine plaan seda programmi järgima hakata (teen vast mingi blogi ka selle kohta), minu mure antud hetkel on aga ületreening. Nimelt on kava mõeldud teha 2x nädalas ja vähemalt 2 puhkepäeva vahel. Kuivõrd nüüd hakkab jälle võrkpalli hooaeg, siis 2x nädalas käiks võrku ka mängimas. st jalad saavad 4 päeva nädalas vatti (paaril päeval ülakeha ka saalis) :D Ületreening vist kerge tulema niimoodi.

Muudetud kasutaja Moger poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei usu ületreeningusse sellise koormuse juures. Seda pole palju - kaks korda nädalas hüppetrenni ning 2 võrku ei tee sulle halba. Ennast kaks korda nädalas näiteks ainult hüppetrenni teha on ilmselgelt trenni jaoks vähe. Kindlasti on kavade juurde mõeldud, et midagi muud peale selle tehakse ka. Võrkpall on minu arust hea vaheldus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks näis, mul hetkel eilsest kükkimisest jalad nii väsinud, et iga liigutus tundub ületreenimisena :D

Annan siin teada oma edusammudest või tagasilöökidest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma tulin ise ka hyppevõime pärast siia foorumisse kartusega, et raske kangiga jääb kasv kinni jne :D

aga sain mõned vihjed ja hakkasin edasi uurima kuidas hyppevõimet arendada, nüüdseks olen aasta juba uurinud seda ja peamine harjutus mis aitab on kükk, sügav raske kükk arendades maksimaalset jõudu.

alustasin 50cm hüppevõimega, 86kg kehakaaluga ja kuskil 100-110kg max sügavkykiga

poole aasta pärast olin 98kg 178kg sügavkükiga ja 73cm hyppevõimega

algul tegin nii

ja siis nii

kui sa teed kükki siis saad jõudu ja kui korvpalli mängid ja pealt proovid panna jne siis see on juba piisav plüomeetriline treening

ja jep air alert on tehtud, et lihtsalt raha saada, kuigi paaril inimesel on see natuke aidanud

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ma tulin ise ka hyppevõime pärast siia foorumisse kartusega, et raske kangiga jääb kasv kinni jne :D

aga sain mõned vihjed ja hakkasin edasi uurima kuidas hyppevõimet arendada, nüüdseks olen aasta juba uurinud seda ja peamine harjutus mis aitab on kükk, sügav raske kükk arendades maksimaalset jõudu.

alustasin 50cm hüppevõimega, 86kg kehakaaluga ja kuskil 100-110kg max sügavkykiga

poole aasta pärast olin 98kg 178kg sügavkükiga ja 73cm hyppevõimega

algul tegin nii

ja siis nii

kui sa teed kükki siis saad jõudu ja kui korvpalli mängid ja pealt proovid panna jne siis see on juba piisav plüomeetriline treening

ja jep air alert on tehtud, et lihtsalt raha saada, kuigi paaril inimesel on see natuke aidanud

nice , palju pikkus ka ? ja kuidas hüppevõimet mõõdad ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

186cm

mõõtnud olen kahte moodi

1. kannad maas sirutan käe yles nii kõrgele kui saan ja panen kleepsu seinale, siis hyppega panen teise kleepsu nii kõrge kui saan ja mõõdan vahe ära

2. panin mõõdulindi yhe otsa pyksirihma kylge ja teise otsa maa kylge, vaatasin mitu cm peal on, hyppasin ja vaatasin palju siis peal on (see nupp peab peal olema, et mõõdulint kinni jääks)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
186cm

mõõtnud olen kahte moodi

1. kannad maas sirutan käe yles nii kõrgele kui saan ja panen kleepsu seinale, siis hyppega panen teise kleepsu nii kõrge kui saan ja mõõdan vahe ära

2. panin mõõdulindi yhe otsa pyksirihma kylge ja teise otsa maa kylge, vaatasin mitu cm peal on, hyppasin ja vaatasin palju siis peal on (see nupp peab peal olema, et mõõdulint kinni jääks)

Ühes Lõuna-Eesti treeninglaagris oli hüppe kõrguse mõõtmiseks vineerist tahvel, mis rippus traadi otsas ning traat jooksis üle lakke kinnitatud ploki. Traadi teine ots oli seina küljes. Seda pidi hüppel peaga puudutama. Ma ei mäleta enam, kuidas täpselt see timmimine käis, aga eks vist alguses fikseerisid ära enda pikkuse, siis sättisid tahvli eeldatavale hüppekõrgusele ja hüppasid ning vajadusel korrigeerisid. Mõõtmine käis vist kuidagi traadi pealt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Isver :D

VJB autor (hüppevõime 47", mis on siis inimeste ühikustes umbes 1m 20cm) räägib raamatu lõpus oma arenguloo ja ütleb seal, et 1m peale on hea lihtne ja mõnus hüpata, aga maksimumi võtmine on sõna otseses mõttes väga valus tegevus. Jõud, mis sellise hüppe hetkel ja maandumisel mõjuvad on liigestele ikka laastavad.

Aga keda huvitab minu treeningu käik, siis, nagu lubatud, hakkasin BLOGI tegema oma selle kohta.

Muudetud kasutaja Moger poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

arvan,et se liigeste lõhkumise teema on pisut üle pingutatud.

ka parkouris on palju hüppeid,maandumisi.jalad harjuvad nii koormuste kui põrutustega.loomulikult eeldab see seda,et selline vorm on saavutatud aastatepikkuse tööga mitte lihtsalt ei hakkata kuskilt asfaldil kõvasti hüppama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×