Jump to content
Capricorn

Mitu harjutust teed terve keha kohta?

Mitu harjutust teed terve keha kohta?  

120 liiget on hääletanud

  1. 1. Mitu harjutust teed terve keha kohta?

    • ...5
      3
    • 6...10
      8
    • 11...15
      18
    • 16...20
      11
    • 21...25
      21
    • 26...30
      19
    • 31...35
      14
    • 36...40
      8
    • 41...45
      1
    • 46...
      5


Recommended Posts

Arvestage siis ikka iga harjutust eraldi, et kui näiteks teed seljale ploki tõmbeid kukla taha ja rinnale, siis need on ikka 2 harjutust. Ja siis ikka kõik tervele kehale tehtavad erinevad harjutused kokku arvestada. Aga mitte selles mõttes erinevad harjutused, et kui näiteks ühes trennis asendad mingi harjutuse teisega, näiteks ploki tõmbed kukla taha asendad lõua(või kukla)tõmmetega, siis on ikka 1, sest terve keha ühe korra läbi treenimisel kasutad neist ainult ühte korraga). Kui teete rattal, sõudemasinal, jooksulindil vms-l soojendust, siis ka need arvestage sisse.

Ma sain praegu kokku täpselt 30 ja seega valisin "26...30", aga tont teab, mul otseselt harjutusi kusagil kirjas ei ole, äkki ununes 1 harjutus ära ja oleks ka pidanud järgmise variandi valima.

Muidugi võite ka mainida mitmeks teil keha jaotatud on.

Mul hetkel 2-ks, aga vahel ka 3-ks. Eriti vahet ei ole harjutuste arvu poolest, sama peaks kokku tulema (põhimõteliselt teen nagu 3-ks jaotatud kava harjutusi, aga "olude sunnil" teen 2 päevaga ära. Natuke liiga palju harjutusi ehk tuleb ühe trenni kohta (keskmiselt 15), aga kannatab ära.

Üldiselt jäi silma ühe tegijama mehe seisukoht, mis oli midagi sellist, et lihaskasvu eesmärgil on parem teha pigem 5 harjutust ja igaühte 2 seeriat kui teha 2 harjutust ja 5 seeriat (mõeldi arvatavasti ühte lihasgruppi)

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul fullbody ca 2,5x näd

10 harjutust

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ca 30 harjutust nädalas (enamuses 4 seeriat, mõnes üksikus 3) ja lisaks soojendus ja kõht. Keha jaotatud viieks, kõhtu teen 3-4 korda nädalas 4+3 seeriat (2 harjutust) korraga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Keha 2x nädalas, 4 trenni.

Nädala jooksul teed 4 trenniga keha 2 korda läbi? Siis keha 2-ks jaotatud? (kunagi kui Tervisex`is käisin, siis mainisid 4-ks jaotatud kava või sain ma midagi valesti aru? :D

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nädala jooksul teed 4 trenniga keha 2 korda läbi? Siis keha 2-ks jaotatud? (kunagi kui Tervisex`is käisin, siis mainisid 4-ks jaotatud kava või sain ma midagi valesti aru? :D

Ei, sa ei saanud valesti aru, siis tegingi nii. Nüüd teen teistmoodi :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kava on jaotatud 3ks ja terve keha läbi töötamiseks läheb kuskil 35-40 harjutust. Enamasti igas harjutuses on 3-5 seeriat kordustega vahemikus 8-15. Kunas alati ei ole 100% võimalik kava jälgida(alati mingi asi tuleb vahele, et ei saa minna jõuka)on mul nö. tehtud põhikava mingiteks kuudeks ja siis vastavlt võimalustele muudan seda ja üritan seda täita. Ja jälgin ka samat põhimõtet, mis Capricorn: , et lihaskasvu eesmärgil on parem teha pigem 5 harjutust ja igaühte 2 seeriat kui teha 2 harjutust ja 5 seeriat.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Arvestage siis ikka iga harjutust eraldi, et kui näiteks teed seljale ploki tõmbeid kukla taha ja rinnale, siis need on ikka 2 harjutust. Ja siis ikka kõik tervele kehale tehtavad erinevad harjutused kokku arvestada. Aga mitte selles mõttes erinevad harjutused, et kui näiteks ühes trennis asendad mingi harjutuse teisega, näiteks ploki tõmbed kukla taha asendad lõua(või kukla)tõmmetega, siis on ikka 1, sest terve keha ühe korra läbi treenimisel kasutad neist ainult ühte korraga). Kui teete rattal, sõudemasinal, jooksulindil vms-l soojendust, siis ka need arvestage sisse.

Ma sain praegu kokku täpselt 30 ja seega valisin "26...30", aga tont teab, mul otseselt harjutusi kusagil kirjas ei ole, äkki ununes 1 harjutus ära ja oleks ka pidanud järgmise variandi valima.

Muidugi võite ka mainida mitmeks teil keha jaotatud on.

Mul hetkel 2-ks, aga vahel ka 3-ks. Eriti vahet ei ole harjutuste arvu poolest, sama peaks kokku tulema (põhimõteliselt teen nagu 3-ks jaotatud kava harjutusi, aga "olude sunnil" teen 2 päevaga ära. Natuke liiga palju harjutusi ehk tuleb ühe trenni kohta (keskmiselt 15), aga kannatab ära.

Üldiselt jäi silma ühe tegijama mehe seisukoht, mis oli midagi sellist, et lihaskasvu eesmärgil on parem teha pigem 5 harjutust ja igaühte 2 seeriat kui teha 2 harjutust ja 5 seeriat.

sama hästi oleksid võinud küsida palju on harjutusi üldse olemas.

kogu keha pole veel kunagi saalis ühel päeval läbi treenind. ikka 1-3 lihast korraga.

uusi harjutusi leiutan/avastan/näen pidevalt uusi, neid suht lõputult ju. et mu vastus oleks äkki oletatavasti 100 harjutust umbes on olemas kogukehale. igatrenn erinevaid tuleb katsetada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
sama hästi oleksid võinud küsida palju on harjutusi üldse olemas.

kogu keha pole veel kunagi saalis ühel päeval läbi treenind. ikka 1-3 lihast korraga.

uusi harjutusi leiutan/avastan/näen pidevalt uusi, neid suht lõputult ju. et mu vastus oleks äkki oletatavasti 100 harjutust umbes on olemas kogukehale. igatrenn erinevaid tuleb katsetada.

Ei peagi tervet keha ühe korraga läbi tegema, kokku saad ju ikka lugeda mitu harjutust terve keha läbi treenimiseks teed, vahet pole kas terve keha 1 korra läbi treenimine vajab sul 1-2 või 5-6 trenni. Kui igas trennis avastad ja katsetad mingit uut harjutust, siis tõenäoliselt sa teed seda uut harjutust mingi teise harjutuse asemel, mitte ei lao igas trennis ühte harjutust eelmises trennis tehtutele juurde? :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Samas mina panin 31-36 nigu lupsti.

Jagatud neljaks ja iga kord tuleb 5 harjutust minimaalselt pluss siis kõht.

Lisaks on üks jaotus selg+õlg, seega sellisel juhul tuleb neid harjutusi palju rohkem. Täna oli selline päev.

Kokku lugesin 5+5 ainult tänasest, aga eks see on ka üks raskemaid trenne niimoodi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Algajate jaoks on jah tähtis, et mingi plaan oleks ees mille järgi tegutseda aga edasijõudnud peaksid lähtuma ikkagi hetke situatsioonist trennis ehk tuleks kuulata ja tunnetada oma keha. Ise trenni alustades tean vaid seda mis lihasgruppe täna treenin, see mis harjutusi ja mis järjekorras teen selgub trenni käigus. Vabalt võin teha näiteks ühte harjutust mis tundub, et istub hästi oma 8-12 seeriat järjest. Tähtis on, et kurnaks oma lihase läbi. Kui enam ei tunneta ja ei mõju siis on sellega ühelpool ehk küpse. Vähe loomingulisemalt peaks lähenema. Peaga tehakse saalis pool tööd ära.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kükk

Jõutõmme

Rinnalt surumine

Ploki tõmbed ülalt

Ploki tõmbed vastu kõhtu

Hantlitega üles surumine

Kõhulihased rippes

Ongi kõik, 7 harjutust.

Säärt, triitsepsit, biitsepsit, trapetsit üldse ei tee? :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×