Jump to content
sigaloom

Fitness.ee Wiki

Recommended Posts

Järku lihtsalt lahmatas pähe, et Fitness.ee (Amazon.ee) võiks omale teha ka wiki, kuhu koguneks aja pikku siis kõik see kõige targem jutt kokku foorumitest ja portaali artiklitest.

Leian, et wiki-st oleks abi paljudele uutele tulijatele ja kindlasti saaksid ka vanemad tegijad end harida teemadel, mida keegi teine nendest paremini jagab. Foorumis aga jagavad informatsiooni kõik (kaasa arvatud need, kes asjast ise midagi ei jaga) - just see teebki foorumist korrektse informatsiooni kättesaadavuse keerukaks.

* Wiki - veebileht või interaktiivne allikas, kuhu kasutajad saavad kollektiivselt lisada materjali ning muuta selle sisu. Hea näide on http://en.wikipedia.org, mis küll ei keskendu otseselt mingile kindlale teemale

Kui idee ei kõlba, siis ärge väga kõvasti lööge.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

väga hea, two thumbs up. Süsteem võiks tõesti käsitelda "klassikalisi" küsimusi millele algajad foorumlased ei suuda leida vastuseid. Lihtsal ülevaade: mis on proteiin, kreatiin, süsivesik, rasvad. Puust ja punaseks :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Väga hea - seal võiks veel olla erinevad teoreetiliselt ja praktiliselt teostatud teooriad meetodite kaupa.

Idee on geniaalne - ise olen seda mõtet haudunud juba päris mitu-mitu head aastat. Siiamaani on ta küll tegemata jäänud ajanappuse tõttu. Plus veel mitu head põhjust.

Kui rahval on tahtmist asjaga tegemist teha, ei ole meie poolt keeruline seda süsteemi võimaldada. Mängu tulevad aga mõningad AGA'd:

1. Kas teha süsteem, kus kõik saavad asju muuta/lisada/kustutada või teha kinnisem versioon, kus kõik käivad läbi kellegi 'targema inimese' silmade.

2. Kui muudatused/lisamised on kõigile lahti, kes on administraator, kes hakkab rikete/jobude tõttu vanasid baase taastama jms tegelema (mul küll momendil sellist aega pole)

3. Kui tegemist on kinnise süsteemiga (on olemas 'tarkade ühing', kes kiidab/laidab uusi sisestusi), kes need 'tarkpead' on kes ütlevad, et see on õige ja see on vale (grupp peaks suhkoht korra päevas siiski uurimas käima, kas sisestus on mindagi väärt või mitte). Kui uute teemade 'heaks kiitmiseks' kulub rohkem kui nädal, muutub asi nagu mõtetuks.

4. Mis töötab ühele, ei pruugi töötada teisele - st et kui keegi paneb üles mingi ekstreemkulturisti toitumiskava ja teine arvab et see on bullshit, siis kes võidab? Kas sisestus kustutada või mitte? Seega peaks 'tarkade ühing' olema ka objektiivne ja mitte kandma maha sisestusi, mis ei ühti tema heakskiiduga.

5. Kui asi kustutatakse, siis põhjusega ning ei taha kuskilt hiljem lugeda hala teemal 'mind diskrimineeritakse' sest läbu on foorumis juba küllaga - ei tahaks uude asja samamoodi sisustada.

Ise leian et selline 'kinnisem' variant on parem lahendus, kus inimesed soovitavad muudatusi ning 'tarkade klubi' kiidab need heaks või laidab maha. Sellisel juhul oleks aga meil aktiivseid 'tarku' vaja, kes jagavad asja ja on pädevad antud teemal nõu andma. Tavalsielt juhtub nii, et kõik on lubajad, aga kui tegemiseks läheb siis on kas 'töö', 'treening' või jumal teab veel mis asi ees.

Nii et ootan arutelu teemal, kuidas asju lahendada ning kui kõik probleemid on saanud vastused, saaksime projekti ka edukalt algatada.

P.S.

Midagi analoogset sai algatatud ka toidulisandite foorumis, kus Indrek Otsus kirjutas lähemalt valkudest ja kreatiinist jms. Lõppes nagu alati. Ikka keegi tuli küsis et kas sooja või külma veega, kas 2 või 5 või 15 grammi, kuigi eelnevalt oli kõik lahti seletatud. Mina teemat ei valda ja kõike teha ei jaksa. Nii et asi võib lihtsalt kiirelt läbuks ära minna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu meelest võiks olla selline variant ka, et see kelle käest küsitakse (nagu hetkel on teatud persoonid foorumi nimekirjas) see saab ainult ise vastata. Hetkel on ju nii, et kõik võivad nt. minu või Kalmuse või Vähi jne. asemel oma arvamust avaldada. Täiesti mõtetu ju. Siis vastab konkreetne mees kelle käest küsiti. Kui kõik tahavad vastata selle jaoks on ju olemas avalik foorum nagu nt. toitumine, treening jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu meelest võiks olla selline variant ka, et see kelle käest küsitakse (nagu hetkel on teatud persoonid foorumi nimekirjas) see saab ainult ise vastata. Hetkel on ju nii, et kõik võivad nt. minu või Kalmuse või Vähi jne. asemel oma arvamust avaldada. Täiesti mõtetu ju. Siis vastab konkreetne mees kelle käest küsiti. Kui kõik tahavad vastata selle jaoks on ju olemas avalik foorum nagu nt. toitumine, treening jne.

sellega on see jama, et need vastused kipuvad venima. Nagu Rebane ise viitas siis on inimestel niigi kiire. Ja tasuta vastamine ei motiveeri väga põhjalikult kirjutama või isegi ehk süvenema. Seda olen isegi märganud, et kui just vastus ei veni siis on ta vähemalt algajale küll mitte midagi ütlev. Mitte, et see nüüd kivi vastaja kapsaaeda oleks, lihtsalt süsteem ei toimi, nagu on ka näha. :D

See, et asjapulga eest vastatakse ei ole tegelikult paha. Küsimus on vaid selles, kes see tumba vastab. Kui keegi kes liitus 10 päeva tagasi ja luges 2 artiklit läbi või see kes 10a saalis veetnud on. Kui saaks nii, et need vahepuhvrid saaksid aktsepti, enne kui nad postitusena käiku lähevad oleks jällegi lihtsam. Sellel on oma mure jällegi juures, see kes PEAKS vastama, tal on nüüd kohustus lugeda läbi kõikide teiste möla ja kas aktsepteerida siis või tagasi lükata. Mis jällegi on liialt koormav isikule kellele see küsimus oli tegelikult suunatud. Nii fitness kui toidupool on väga mahukas ja vajaks lisaadminne minu arust, kuna need kes praegu on ei jõua lihtsalt kogu sodi eemaldada, ja hiljem on kahju juba tehtud kui algaja loeb ja võtab selle MÖLA tõepähe ning ongi maine jälle kukkunud. Rohkem tuleks hallata seda möla räige kustutamisega.. infomüra võrreldes aasta tagusega on ikka kohutav.

Vabandused pika monoloogi/heietuse pärast... :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui süsteem teha, siis kindlasti kinnine - st. uued artiklid ja artiklite muudatused kontrollitakse enne nende avaldamist. See välistab selle, et keegi ei lisaks lollusi ja et mõni tarkpea teise higi ja vaeva sõrmenipsuga lihtsalt ära ei hävitaks.

Nn. "tarkpead" võiksid esialgu olla kasvõi selle sama foorumi spetsialistid, kunnid ja teised tegelased, kes omavad tavakasutajast kõrgemat staatust (muidugi, kes soovib) - Olen mina täheldanud, et nemad suudavad vahet teha õigel ja valel ning lauslollusel.

Artiklid peaksid sisaldama üldiseid põhitõdesid, sest ka foorum peab jätkuma. Arutelud teemadel, et kas segada toidulisandeid sooja või külma veega, jäägugi foorumisse.

Artikleid võib kirjutada ka tuntumatest sportlastest, nende saavutustest ja eluloost; toidulisandite head ja vead; jne jne. Spordimaailm on suur lai.

Ja nüüd natukene teemavälist ka:

Kaotada ära need 7 alamfoorumit, mis algavad "Küsi ..." ning luua asemele kaks alamfoorumit:

- Küsi teadjatelt - Teemasid saavad luua kõik foorumi kasutajad. Õigused vastamiseks teemale on ainult teema algajatal ja teadjatel (Vastavad: M. Morozov, A. Tokko, O. Kiivikas, F. Antson, K. Leesmann, I. Vähk, Oldman). Algajale oleks see versioon kindlasti kasulikum, kui senised laiali olevad alamfoorumid, sest ega algaja ei pruugi teada kes nimetatud teadjatest millist ala paremini valdab. Vastamine on kindlasti kiirem ja kasutaja võib saada ka rohkem tagasisidet (seda juhul, kui vastavad mitu isikut).

- Küsi foorumi kasutajatelt - vastamisõigused on kõikidel foorumi kasutajatel. Või kas on seda üldse vaja, sest tegelikult on kindlatele valdkondadele spetsialiseeritud alamfoorumid täiesti olemas?

Muudetud kasutaja sigaloom poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Leian, et pakutud idee on endiselt väga hea ning ei lase asjal niisama soiku jääda.

Kuidas Fitness.ee webmasteritel nüüd ka ajaga lood on? :huh: Muidu olen varsti sunnitud ise selle idee realiseerima (võimalused selleks on olemas, kuid siinseks suureks plussiks on kohene suur kasutajaskond).

Teie Siga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lisaks foorumi kunnidele võiks olla ka tavakasutajatest neid, kes otsusi langetavad. Kes on foorumis silma jäänud targa jutuga või on 1000+ postitust v jõusaaliga seonduvaga tegelenud mitu head aastat ja on sealhulgas väärt kogemusi saanud ja palju katsetanud. Wiki on iseenesest hea mõte, kuid ma kujutan ette, et selle efektiivselt tööle saamine saab üks väga pikk ja vaevaline protsess olema. Kuid kui ta ükskord ka tööle saaks, siis oleks sellest kasu paljudele. Tuult tiibadesse!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üks näide vikist:

http://startingstrength.wikia.com/wiki/Metabolism

Ja seal näitelingi all on siis automaatselt osad sõnad/terminid lingitud, vt näiteks seal tekstis sõna/linki "proteins".

Kas selle viki-ideega siis muutuksid foorumi praegused postitused samasuguseks, et kui keegi mainib tekstis sõna "proteins", siis see sõna kohe tehakse lingiks, mis viib fitness-viki lehele, kus mõiste "protein" on lahti seletatud? Ega vist mugav nii foorumit jälgida pole küll, kui iga sõna lingina välja paistma hakkaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja seal näitelingi all on siis automaatselt osad sõnad/terminid lingitud, vt näiteks seal tekstis sõna/linki "proteins".

See ei ole tegelikult automatiseeritud süsteem ning need viited on lisatud manuaalselt (käsitsi).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nö tulekahju kustutamiseks võiks esiteks teha ühe sticky FAQ/KKK, kus on lingid teemadele, kus on käsitletud põhilisi küsimusi, mida algajatelt 10 tk päevas tuleb: "kuidas juurde võtta", "kuidas kõhulihased välja saab", "millal hakata pulbreid võtma", "mitu seeriat ja kordust peab tegema" jne. Sisu on juba olemas, keegi peaks ainult vastavad teemad üles leidma.

Ja siis võiks paar rida progeda, nii et kõigile, kelle konto on alla 1 kuu vana, näidataks linki KKK-le suurelt, punaselt ja rasvaselt kas lausa igal lehel või ainult uue teema tekitamisel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pea nädal juba Wiki avamisest möödas ja keegi ei olegi veel oma panust sinna andnud? Mis toimub? Ootate, et teie eest kõik taaskord ära tehakse??? :D

Saage oma laiskuseussist jagu ja marss asjalikke artikleid kirjutama! :D Kui ise ei oska sinna lisada, postitage tekst või asjakohane link kasvõi siia teema alla ja see saab Wikisse meie poolt lisatud!

Teeme oma "andmebaasi", et kogu info kiiresti leitav oleks! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma keeldun sinna oma aega panustamast, kuna selliste tegelaste nagu Kuusnõmm, Kuusik või Kiivikas kõrvalt on puudu Konsap. :)

Tegelt pole ma lihtsalt nii tark, et sinna mingit kõikehõlmavat ja lõplikku infot kirjutada...

Kirp nüüd täitsa olemas! :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×