Jump to content
Carita

Söön liiga vähe, mis nüüd saab siis edasi?

Recommended Posts

Panen siia ka huvi pärast oma teema üles, äkki saan targemaks.

Söön viimasel ajal vähem, tegelikult on kadunud umbes pooleteise kuuga 9 kg (Hetkel siis 54-55 kg). Päevas tuleb umbes 700-900 kcal. Täna tuli ainult 450 kcal, ja õhtul tegin jõusaalis trenni veel 1,5h.

No tõesti ei taha rohkem süüa, hea meel, et kaal langeb ja energiat on küll ja veel. Väsimust ei ole.

Mis siis saab nüüd? Tean, et mu baasainevahetuse päevane norm on kuskil 1350 kcal.

Kaalukate foorumist öeldi, et võin hakata omale hauaplatsi ostima :)

Aga ei ole küll kaugeltki suremise tunnet..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Panen siia ka huvi pärast oma teema üles, äkki saan targemaks.

Söön viimasel ajal vähem, tegelikult on kadunud umbes pooleteise kuuga 9 kg (Hetkel siis 54-55 kg). Päevas tuleb umbes 700-900 kcal. Täna tuli ainult 450 kcal, ja õhtul tegin jõusaalis trenni veel 1,5h.

No tõesti ei taha rohkem süüa, hea meel, et kaal langeb ja energiat on küll ja veel. Väsimust ei ole.

Mis siis saab nüüd? Tean, et mu baasainevahetuse päevane norm on kuskil 1350 kcal.

Kaalukate foorumist öeldi, et võin hakata omale hauaplatsi ostima :)

Aga ei ole küll kaugeltki suremise tunnet..

Hetkel veel suremise tunnet pole, aga ära muretse, küll ta varsti tuleb ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Arvestada võiks ka sellega, et inimese organism on väga südi ja suremine saab olema pikk ja piinarikas. Enne suremist hakkab keha sulle märku andma, et midagi on valesti - naha hädada, juuksed nõrgad, hambad lagunevad, keha proportsioonid(st. hormoonid) lähevad paigast, päevad lõppevad jne jne

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Panen siia ka huvi pärast oma teema üles, äkki saan targemaks.

Söön viimasel ajal vähem, tegelikult on kadunud umbes pooleteise kuuga 9 kg (Hetkel siis 54-55 kg). Päevas tuleb umbes 700-900 kcal. Täna tuli ainult 450 kcal, ja õhtul tegin jõusaalis trenni veel 1,5h.

No tõesti ei taha rohkem süüa, hea meel, et kaal langeb ja energiat on küll ja veel. Väsimust ei ole.

Mis siis saab nüüd? Tean, et mu baasainevahetuse päevane norm on kuskil 1350 kcal.

Kaalukate foorumist öeldi, et võin hakata omale hauaplatsi ostima :)

Aga ei ole küll kaugeltki suremise tunnet..

Tubli tüdruk : ) Sellest 9 kilost oled kaotanud rasvaarvelt 3-5 kilo, ülejäänud oled kaotanud lihaste arvelt, eriti veel eile, kus aitasid seda protsessi kiirendada oma jõusaalitreeninguga. Organism kohaneb ka sellise kaloraaziga mingiks ajaks, aga jah nagu eespool öeldud tulevik on nõnda tegutsedes üsna must.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

no ma julgeks öelda, et keha ei ole loll. Kui su vaim ja füüsis tunnevad end hetkel tugevalt just sellise toitumise ja treeninguga siis you go girl. See, et selline käitumine üldtuntud ja põhimõteteks peetava käitumisega kokku ei lähe .. ei tasu nii hinge võtta. Peasi, et enesetunne on hea. Varsti tuleb talv ja küll siis keha juurde nõuab :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
no ma julgeks öelda, et keha ei ole loll. Kui su vaim ja füüsis tunnevad end hetkel tugevalt just sellise toitumise ja treeninguga siis you go girl. See, et selline käitumine üldtuntud ja põhimõteteks peetava käitumisega kokku ei lähe .. ei tasu nii hinge võtta. Peasi, et enesetunne on hea. Varsti tuleb talv ja küll siis keha juurde nõuab ;)

Kindlasti oled sa kuulnud ka sellisest haigusest nagu seda on anoreksia,siis ka inimene tunneb ,et ei taha enam süüa ja viskab äkki sussid püsti :) ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kindlasti oled sa kuulnud ka sellisest haigusest nagu seda on anoreksia,siis ka inimene tunneb ,et ei taha enam süüa ja viskab äkki sussid püsti :) ?

jah, olen kuulnud küll AGA miks ma peaks temast eeldama halvimat? teda alusetult süüdistama? laimama? kui ta ütleb, et enesetunne hea ja see talle sobib siis andku minna. See kui ta valetab on juba tema rõõm, tema sellest kasu ei saa.

Kui ta oleks kirjutanud, et ta oksendab kõik välja, ja tahab jube peenike olla jne siis on teine jutt.

Niiet teeme ikka nii, et enne kui kella lööd ja vilet puhud siis püüa inimesest eeldada parimat mitte ära mine tembeldama teda kuna ta organism käitub teisiti.

Kui ta valetas, see on tema draama, kui rääkis tõtt siis ta tahab vastust mitte heietust et äkki ta on anoreksik !! ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hirmutama on siin kõik meistrid.

Mis edasi saab? Ei midagi erilist. Elu läheb edasi. Energiadefitsiidi juures oluline ehk aru saada, et osa vajalikke aineid jääb organismil saamata ning see ei mõju tervisele hästi. Kui eesmärk ei ole kehakaalu alandamine, siis see kahandab oluliselt tehtava trenni positiivset mõju ja halvemal juhul võib viia ületreeninguni, mis on üks väga kole asi. Eesmärk on ju ikka olla terve, tugev ja ilus?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kui ta ütleb, et enesetunne hea ja see talle sobib siis andku minna.

Mina olen toitumishäire käes vaevelnud ja võin öelda, et alguses pärast söömise mahajätmist tundsin end tõepoolest hästi. Ja ma ei näljutanud ennast ega hoidnud meelega söögist eemale, isutus tekkis eksamiteaegse ööpäevaringse õppimisega. Eks alguses oli muidugi hea meel ka, et näe süüa ei taha ja kaal ka langeb. Mõne kuu pärast tekkis väsimus ja uimasus, siis edasi juba kehavärinad, sealt edasi läks süda pahaks juba ainuüksi toidu vaatamisest. Sain aru, et nii tore see kaalulangus nüüd ka ei ole (sellisel kujul), hakkasin ennast sööma sundima. Iga suutäiega tekkis kõhus meeletu valu, läksin üle keha higiseks ja magasin pärast seda suutäit mitu tundi. Nii ma siis ennast piinasin kuni söömine enam valusid ja vastumeelsust ei tekitanud, ent ka naudingut ei pakkunud enam, umbes pool aastat vähemalt - toidul ei olnud lihtsalt mingit maitset. Isu mingisuguse kindla söögi järele polnud üldse. Sõin üksnes kella järgi. Nüüd on sellest mõni aasta möödas, toit maitseb, ent aeg-ajalt on siiani isupuudus, siis sunnin ennast sööma, tavaliselt banaani, see läheb kõige kergemini alla.

Muudetud kasutaja hehee poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina olen toitumishäire käes vaevelnud ja võin öelda, et alguses pärast söömise mahajätmist tundsin end tõepoolest hästi. Ja ma ei näljutanud ennast ega hoidnud meelega söögist eemale, isutus tekkis eksamiteaegse ööpäevaringse õppimisega. Eks alguses oli muidugi hea meel ka, et näe süüa ei taha ja kaal ka langeb. Mõne kuu pärast tekkis väsimus ja uimasus, siis edasi juba kehavärinad, sealt edasi läks süda pahaks juba ainuüksi toidu vaatamisest. Sain aru, et nii tore see kaalulangus nüüd ka ei ole (sellisel kujul), hakkasin ennast sööma sundima. Iga suutäiega tekkis kõhus meeletu valu, läksin üle keha higiseks ja magasin pärast seda suutäit mitu tundi. Nii ma siis ennast piinasin kuni söömine enam valusid ja vastumeelsust ei tekitanud, ent ka naudingut ei pakkunud enam, umbes pool aastat vähemalt - toidul ei olnud lihtsalt mingit maitset. Isu mingisuguse kindla söögi järele polnud üldse. Sõin üksnes kella järgi. Nüüd on sellest mõni aasta möödas, toit maitseb, ent aeg-ajalt on siiani isupuudus, siis sunnin ennast sööma, tavaliselt banaani, see läheb kõige kiiremini alla.

no minu mõte selle kogu saaga puhul oligi see, et seni kuni ta tunneb end hästi pole hullu aga kui juba tekivad selliseid sümptomid nagu Sa kirjeldasid, siis seda küll heaks enesetundeks nimetada ei saa ja siis peaks koheselt midagi ette võtma. Nagu siin vanemad kulturistid on õieti toonitanud siis keha on meist targem, st ta oskab nõuda kui on vaja :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
no minu mõte selle kogu saaga puhul oligi see, et seni kuni ta tunneb end hästi pole hullu aga kui juba tekivad selliseid sümptomid nagu Sa kirjeldasid, siis seda küll heaks enesetundeks nimetada ei saa ja siis peaks koheselt midagi ette võtma. Nagu siin vanemad kulturistid on õieti toonitanud siis keha on meist targem, st ta oskab nõuda kui on vaja :)

Ja minu mõte oli see, et esialgse hea enesetunde taga võib ennast peita tugev toitumishäire. Võib-olla olen lihtsalt enda kogetu pärast paranoiline.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nagu siin vanemad kulturistid on õieti toonitanud siis keha on meist targem, st ta oskab nõuda kui on vaja :)

Sellega olen ma täiesti nõus, ainult, et keha tuleb osata ja tahta kuulata. Naisterahvaste puhul pole just väga harv nähtus, kui sisendatakse endale, et ma ei tahagi süüa ja siis ollakse oma veendumuses nii kindel, et ei panda tähelegi, et keha küsib toidu järele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tubli tüdruk : ) Sellest 9 kilost oled kaotanud rasvaarvelt 3-5 kilo, ülejäänud oled kaotanud lihaste arvelt, eriti veel eile, kus aitasid seda protsessi kiirendada oma jõusaalitreeninguga. Organism kohaneb ka sellise kaloraaziga mingiks ajaks, aga jah nagu eespool öeldud tulevik on nõnda tegutsedes üsna must.

Väga mõistlik jutt! Olin rumal ka mina, kuid nüüd jälle targem. Olin ka jamades algselt, arvasin, et olen ise targem...tuhkagi...surma maitse tuli suhu. Kui korralikult trenni teha ja süüa, on kilod palju visamalt ja tervislikumalt kaduma.:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Panen siia ka huvi pärast oma teema üles, äkki saan targemaks.

Söön viimasel ajal vähem, tegelikult on kadunud umbes pooleteise kuuga 9 kg (Hetkel siis 54-55 kg). Päevas tuleb umbes 700-900 kcal. Täna tuli ainult 450 kcal, ja õhtul tegin jõusaalis trenni veel 1,5h.

No tõesti ei taha rohkem süüa, hea meel, et kaal langeb ja energiat on küll ja veel. Väsimust ei ole.

Mis siis saab nüüd? Tean, et mu baasainevahetuse päevane norm on kuskil 1350 kcal.

Kaalukate foorumist öeldi, et võin hakata omale hauaplatsi ostima :)

Aga ei ole küll kaugeltki suremise tunnet..

See teema on küll vana, aga pole vaja mul uut teemat teha ka, selleks kasutasingi otsingut. Millest su 450 kcal koosnes? Sellise kaloraaziga peaks 9 kg ikka tunduvalt rutem minema ju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Panen siia ka huvi pärast oma teema üles, äkki saan targemaks.

Söön viimasel ajal vähem, tegelikult on kadunud umbes pooleteise kuuga 9 kg (Hetkel siis 54-55 kg). Päevas tuleb umbes 700-900 kcal. Täna tuli ainult 450 kcal, ja õhtul tegin jõusaalis trenni veel 1,5h.

No tõesti ei taha rohkem süüa, hea meel, et kaal langeb ja energiat on küll ja veel. Väsimust ei ole.

Mis siis saab nüüd? Tean, et mu baasainevahetuse päevane norm on kuskil 1350 kcal.

BAV on eluks vajalik energia. Sellele tuleb lisada liikumiseks vajalik energia. Võib eeldada, et su koguvajadus on ca 1900.

Mõned märkused:

1. Kui mõned mu kliendid kurdavad, et söövad nii vähe, et ei ole enam kuskilt maha võtta, et kaalu langetada (tegemist on ülekaalulistega), siis olen ma alati öelnud, et minu teada ei ole olemas veel inimest, kes nälga ei sureks kui süüa pole. Ehk, kui ikka tarbimine on väiksem kui kulu, siis ka kaal langeb. Seega on võimalus, et sa ei loe kaloreid õigesti kokku, jätad tuntava osa välja. Uuringud on kinnitanud, et leidub inimesi kes reaalselt ei ole võimelised enda päevast tarbimist kirja panema, jätavad mõned asjad välja.Muidugi, kui sul kaal langeb, siis teatud miinuses sa oled. Kuid ei pruugi olla 700-900kcal peal.

2. Kaalukatel on õigus. Pikemalt sellisel dieedil olles otsi endale hauaplats. Kui lähed nii lõpuni välja. Kui ei lähe, siis mõne ainevahetushäire ikka saad.

3. Eelmistel postitajatel on õigus - tõenäoliselt oled enamiku kaalust kaotanud vee ja lihaste arvelt. Rasv on alles. Mõõda end kehakoostist mõõtva kaaluga, mitte tavalise kaaluga kui soovid ekstreemseid dieete pidada.

4. Ja lõpuks, vaid -250-500kcal päevas miinuses olla on põhjendatud sellega, et kehal ei oleks teravat põhjust püüda muuta oma ainevahetust väga ökonoomseks muuta. Mis teeks langetamise järjest raskemaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Panen siia ka huvi pärast oma teema üles, äkki saan targemaks.

Söön viimasel ajal vähem, tegelikult on kadunud umbes pooleteise kuuga 9 kg (Hetkel siis 54-55 kg). Päevas tuleb umbes 700-900 kcal. Täna tuli ainult 450 kcal, ja õhtul tegin jõusaalis trenni veel 1,5h.

No tõesti ei taha rohkem süüa, hea meel, et kaal langeb ja energiat on küll ja veel. Väsimust ei ole.

Mis siis saab nüüd? Tean, et mu baasainevahetuse päevane norm on kuskil 1350 kcal.

Kaalukate foorumist öeldi, et võin hakata omale hauaplatsi ostima :)

Aga ei ole küll kaugeltki suremise tunnet..

On kirjutatud,et hinges püsimiseks peab inimene tarvitama päevas vähemalt 1700 kcal Toimekal inimesel 2000kcal vähemalt ja sporti tehes veelgi rohkem.Näiteks maailma tippu kuuluv jõutõstja Margus Silbaum tarbib praegu 3500kcal päevas.Sinul muidugi niipalju vaja ei ole.Soovitus siis selline,mitte eksperimenteerida tervisega ja see võib ka ohtlik olla elule.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Anorexiast- tunnedki end hästi, kohe tükk aega tunned hästi! Jõudu on, kaal kukub, trennida on super. Kõik nagu toimiks. Kui saabub see tagasilöök, siis oled juba sisuliselt luu ja nahk ja tervsega on juba selliseid probleeme, et vajad hormoonravi.

Minu lugu, kes veel ei tea:

Annika Summel- anorektikust bodyfitnessistiks!

Ja üks mõtlemapanev pilt ka, mis on siit artiklite alt juba läbi käinud:

post-1184-1269777302_thumb.jpg

Praegu näen välja nii:

post-1184-1269777346_thumb.jpg

post-1184-1269777352_thumb.jpg

Ehk siis loo moraal? KUI TREENID, SIIS SÖÖ KORRALIKULT!

Muudetud kasutaja aktivist poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×